Nostalgija 90-iesiems pasiekė „TikTok“: kaip į madą sugrįžo vienkartiniai fotoaparatai?

Nostalgija 90-iesiems jau pasiekė ir jaunimo Lietuvoje pamėgtą soc. tinklą „TikTok“. Pastaruoju metu socialiniame tinkle ypač sparčiai populiarėja filmukai, sukurti iš vienkartiniu fotoaparatu darytų nuotraukų. Paieškų su grotažyme „vienkartinis fotoaparatas“ (angl. #disposablecamera) skaičius šiuo metu siekia daugiau nei 283 mln., skelbia socialinio tinklo duomenys. Plačiau šį fenomeną apžvelgia „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „TikTok“ sparčiai populiarėja filmukai, sukurti iš vienkartiniu fotoaparatu darytų nuotraukų
  • Paieškų su grotažyme #disposablecamera skaičius šiuo metu siekia net daugiau nei 283 mln.
  • 90-tųjų stiliaus nuotraukas ar vaizdo įrašus galite išgauti ir pasinaudoję specialiomis programėlėmis savo išmaniajame
 

„Jaunimas (nuo 16 iki 24 metų amžiaus), kuris sudaro didžiausią „TikTok“ auditorijos dalį, jau kuris laikas yra linkęs rengtis tėvų jaunystės drabužiais ar klausytis tuos laikus menančios muzikos, tarsi norint patirti tai, ką patyrė tuomet gyvenę žmonės. Nenuostabu, kad dabar atėjo eilė ir vienkartiniams fotoaparatams, kurie 90-aisiais buvo tikras mados simbolis“, – sako „Bitės Profė“ Martynas Vrubliauksas.

Nostalgija praėjusiems laikams

Peržvelgę grotažyme #disposable camera pažymėtą turinį, dažniausiai rasime pasikartojantį vaizdo įrašo scenarijų: pradžioje parodomas vienkartinis fotoaparatas, vėliau – juo darytos nuotraukos. Žinoma, fone skambant populiariausioms to laikmečio dainoms, pavyzdžiui, Colony House „You Know It“.

Komentaruose filmukų autoriai dažniausiai dalinasi patarimais, kaip naudotis vienkartiniu fotoaparatu, išvengti tamsių nuotraukų ar sukurti tokį vaizdo įrašą.

„Daugeliui greičiausiai kyla klausimas, kaip vienkartinis fotoaparatas išpopuliarėjo tarp jaunimo, kuris užaugo su telefonais, galinčiais padaryti keliasdešimt nuotraukų per kelias sekundes. Visgi devintajame dešimtmetyje pradėjo formuotis naujos mados, atsirado ribotų daiktų, kūrėsi jaunimo judėjimai. Visas šis laikas neribotų galimybių pasaulyje gyvenančiam jaunimui atrodo labai „egzotiškas“ ir sukelia nostalgijos jausmą. O vienkartinis fotoaparatas yra patogus būdas bent šiek tiek pakeliauti laiku“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Taip pat nuotraukų vienkartiniu fotoaparatu pakartoti neįmanoma neišnaudojant naujo kadro. Galbūt todėl jaunimas tokiu fotoaparatu užfiksuotas nuotraukas laiko nuoširdesnėmis ir unikalesnėmis.

Taip pat jums gali būti naudinga:

90-tųjų filtrai išmaniuosiuose telefonuose

Jei norite išbandyti naująją tendenciją, tačiau neturite vienkartinio fotoaparato, gera žinia ta, kad senų nuotraukų efektą leidžia išgauti ir mobiliosios programėlės, pavyzdžiui, „Huji Cam“ („Android“ ir „iOS“) ar „1998 Cam“ („Android“ ir „iOS“).

„Abi programėlės veikia labai panašiai – jums tereikia pasukti telefoną horizontaliai, lyg laikytumėte vienkartinį fotoaparatą, ir naudojant programėlės kamerą užfiksuoti norimą vaizdą. Jos automatiškai suredaguos nuotraukas taip, kad šios kuo labiau primintų senovines. Norėdami, kampe dar galėsite pridėti datą, pavyzdžiui, 1998 m., o tai dar labiau sustiprins bendrą įspūdį“, – sako M. Vrubliauskas.

„Huji Cam“ ir „1998 Cam“ yra nemokamos, norint įkelti nuotraukas iš galerijos, reikės sumokėti iki 2 eurų vienkartinį mokestį.

Jei kartu su nuotraukomis norite išbandyti ir nostalgiškus vaizdo įrašus, parsisiųskite programėlę „WHS Cam“ („Android“ ir „iOS“). Ji leis sukurti retro stiliaus vaizdo įrašus, kurie atrodys lyg po keliasdešimt metų ištraukti iš saugyklos: su netikra data fone ir seną vaizdajuostę primenančiais vaizdo ir garso efektais.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: