Kaip pakeisti telefono kalbą į lietuvių?

Jei jūsų gimtoji kalba – lietuvių, greičiausiai norėsite, kad išmaniajame telefone visa informacija būtų pateikta būtent ja. Juk tokiu įrenginiu naudotis ne tik maloniau, bet ir lengviau. Kaip „iPhone“ ir „Samsung“ telefonuose nustatyti lietuvių kalbą, pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „iPhone“ telefonai nepalaiko lietuvių kalbos, tad šių išmaniųjų meniu, nustatymai ir iš anksto įdiegtos programėlės naudos kitą, jūsų pasirinktą, kalbą.
  • Vis dėlto „Apple“ gamintojo telefonai naudotojams suteikia galimybę nustatyti lietuvių kalbą programėlėse, kurios ją palaiko.
  • Tuo metu „Samsung“ išmaniųjų sistemos ir didžiosios dalies programėlių kalba gali būti ir lietuvių.
 

„Iš anksto turiu įspėti, kad „iPhone“ telefonuose pagrindinė sistemos kalba negali būti lietuvių. Vadinasi, įrenginio meniu, nustatymai ir iš anksto įdiegtos programėlės naudos kitą, pavyzdžiui, anglų, kalbą. Vis dėlto „Apple“ išmaniuosiuose yra galimybė pasirinkti lietuvių kalbą programėlėse, kurios ją palaiko, taip pat nustatyti lietuvių kalbos klaviatūrą, kad ji būtų pagrindinė. Tuo metu „Samsung“ telefonų naudotojai su šia problema nesusidurs, nes jų sistemos kalba gali būti ir lietuvių“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip nustatyti lietuvių kalbą „iPhone“ telefono programėlėms?

Nustatyti lietuvių kalbą „iPhone“ telefono programėlėms – lengva. Tam pirmiausia eikite į telefono nustatymus, t. y. „Settings“. Po to spustelėkite „General“, o tada – „Language & Regions“.

„Matysite skiltį PREFERRED LANGUAGES, o jos apačioje išvysite išsiskiriantį – mėlyna spalva pateiktą, pasirinkimą „Add Language...“. Kai jį spustelėsite, atsidarys kalbų sąrašas. Jame raskite ir pasirinkite „Lietuvių / Lithuanian“, – sako „Bitės Profas“.< /p>

Tam, kad lietuvių kalbą naudotų visos programėlės, kurios ją palaiko, atsivėrusiame lange spauskite „Prefer Lithuanian“. Po kelių akimirkų telefonas nustatys lietuvių kalbą.

„Dabar tokios lietuvių kalbą palaikančios programėlės kaip „Gmail“ informaciją pateiks būtent šia kalba“, – sako M. Vrubliauskas.

Kaip nustatyti lietuvių kalbą „Samsung“ telefone?

Nustatyti lietuvių kalbą „Samsung“ telefone sugebės kiekvienas. Tam pirmiausia eikite į išmaniojo „Nustatymus“ (angl. Settings). Tada pasirinkite „Bendrasis valdymas“ (angl. General Management) ir „Kalba ir įvestis“ (angl. Language and input).

„Po to spustelėkite „Kalba“ (angl. Language) ir „Pridėti kalbą“ (angl. Add language). Atsidariusiame sąraše raskite lietuvių kalbą ir ją pasirinkite. Galiausiai spauskite „Nustatyti kaip numatytąją“ (angl. Set as default). Kai tai padarysite telefone informacija bus pateikta lietuvių kalba“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

M. Vrubliauskas primena, kad „Samsung“, kaip ir „iPhone“, telefonuose galima nustatyti lietuvių kalbos klaviatūrą. Tai padarę kiekvieną kartą norėdami rašyti tekstą galėsite patogiai naudoti visas šios kalbos abėcėlėje esančias raides.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: