„Tetris“ „Sonic“ ir kiti legendiniai žaidimai nemiršta: išbandykite juos savo išmaniajame
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Ne viena pasaulinį populiarumą pelniusi klasikinių žaidimų franšizė atgyja išmaniuosiuose įrenginiuose.
- Legendiniai žaidimai ne tik kelia nostalgiją, tačiau atspindi ir kompiuterinių žaidimų evoliuciją nuo primityvaus stalo teniso iki dinamiškos „Contra“ šaudyklės.
- Klasikiniai žaidimai – ne tik pramoga: kai kurie jų lavina reakciją, ugdo strateginius gebėjimus ir erdvinį mąstymą.
„Nors pirmųjų kompiuterinių žaidimų – ar jų prototipų – istorija siekia šeštąjį dešimtmetį, klasikiniai žaidimai savo aukso amžių išgyveno kiek vėliau, devintajame. Dėl suprantamų priežasčių, Lietuvą „Tetris“, Sonikas, „Pac Man“ ir kiti žaidimai pasiekė kiek vėliau, todėl su jais augo devyniasdešimtųjų karta. Nesvarbu, ar esate jos atstovas, ar mėgstate neperkrautą, minimalistinę žaidimų sąsają, dabar legendinius žaidimus galite žaisti savo išmaniajame įrenginyje“, – pasakoja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis, pristatydamas keletą jų.
Laikomas pirmuoju
Programėlė: „Classic Table Tennis“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia
Kalbama, kad šis 1958m. žaidimas buvo pirmasis, skirtas pramogoms, o ne technologinės pažangos demonstravimui. Jį mokslininkai sukūrė norėdami sudominti branduolinės energetikos muziejaus lankytojus – juk teniso partija prieš draugą kur kas įdomiau nei visą dieną klausytis apie branduolinę sintezę.
„Šio žaidimo idėja itin paprasta: juodame fone juda trys objektai – dvi raketes atstojančios baltos linijos ir kamuoliukas tarp jų. Žaidimo tikslas – nepraleisti kamuoliuko ir „įmušti“ priešininkui. Jį galima valdyti tiek liečiant ekraną, tiek vartant įrenginį“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Andrius priduria, kad žaidimas turi ir „Bluetooth“ dviejų žaidėjų režimą, tačiau kol kas veikia tik jo „Beta“ versija. To užtenka, kad išbandytumėte jį metę iššūkį savo šeimos nariams ar draugams.
Legendinio ežiuko nuotykiai
Programėlė: „Sonic the Hedgehog™ Classic“
Platforma: „Android“ ir „iOS“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS)
Nusikelkime į vėlesnius laikus. Jei namuose turėjote „Sega“ kompiuterį, neabejotinai teko susipažinti ir su platformos „superžvaigžde“ – ežiuku Soniku. Nors šis žaidimas atkuria tik dviejų dimensijų vaizdą, jo grafika ir fizika jau nepalyginamai pažangesnė.
„Parsisiuntę „Sonic the Hedgehog™ Classic“ į savo išmanųjį, galėsite prisiminti visus klasikinius ežiuko nuotykius. Žaibo greičiu su juo lakstysite skirtingais lygiais – nuo padebesių iki tamsių požemių. Vis dėlto japonų kūrėjai siūlo ir „Sega“ kompiuteriuose nematytų funkcijų – pavyzdžiui, žaidime galėsite kontroliuoti ir Soniko draugus. Beje, žaidimas palaiko kai kurių gamintojų pultelius – pavyzdžiui, „Xbox“, – sako Andrius.
Jei „Sega“ kompiuteriu žaisdavote kitus žaidimus, ne bėda. Japonų kompanija į išmaniuosius įrenginius perkėlė ne vieną legendinę franšizę, kurios prieinamos visiškai nemokamai. Pasidairykite čia („Android“) arba čia („iOS“) – rasite ne vieną nostalgiją keliantį žaidimą.
Reakcijai ir loginiam mąstymui
Programėlė: „Tetris®“
Platforma: „Android“ ir „iOS“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS)
„Tetrio“ pristatinėti nereikia: jis buvo žaidžiamas tiek žaidimų konsolėse, tiek žaidimų aparatuose, tiek atskiruose elektroniniuose įrenginiuose, o šiandien neabejotinai persikėlė ir į išmaniuosius.
„Šiuolaikinė „Tetrio“ versija išsaugo žaidimo logiką, tačiau programėlėje rasite spalvingą grafiką, iššūkius, galimybę keisti žaidimo aplinką ir kitas šiuolaikiniams žaidimams būdingas funkcijas. „Tetris“ lavina reakciją ir strateginį mąstymą, o kartu tai smagus būdas praleisti laisvą kavos pertraukėlę“, – įsitikinęs Andrius.
„Bitės Profas“ sako, kad klasikinės „Tetrio“ sąsajos gerbėjai neturėtų nusivilti. Esama žaidimų („Android “ ir „iOS“), kuriuose atkuriama ankstyvojo LCD ekranėlio aplinka.
Gyvatėlės sugrįžimas
Programėlė: „Snake ‘97“
Platforma: „Android“ ir „iOS“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS)
Pirmųjų ankstyvųjų kompiuterinių žaidimų gerbėjai netruko įsigyti ir pirmuosius mobiliuosius telefonus. Populiariausias tų laikų gamintojas „Nokia“ nepaliko jų be pramogų – kone kiekviename įrenginyje lakstė legendinė „Gyvatėlė“.
„Nors šiuolaikinių „Snake“ žaidimo versijų netrūksta, ši unikali tuo, kad atkuria autentišką „Nokia“ telefonų aplinką. Galėsite rinktis iš skirtingų įrenginių – legendinio „3310“, jo pusbrolio „3410“ ar elegantiško „8850“. Todėl ne tik prisiminsite legendinį žaidimą, bet ir galėsite jį žaisti lyg savo pirmuoju telefonu“, – sako Andrius.
Kaip ir „Nokia“ gyvatėlė, šis žaidimas turi 9 skirtingus sudėtingumo lygius, o ieškantys iššūkių ras papildomų kliūčių ir labirintų.
Dinamiškas tankų mūšis
Programėlė: „Tanks 1990“
Platforma: „Android“ ir „iOS“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS)
Jei jūsų nedomina paprasta žaidimo fizika ir ieškote įtempto siužeto, jį rasite legendiniame „Tanks 1990“. Valdykite tanką, kovokite su priešininkais ir įveikite vis sudėtingėjančius žaidimo lygius.
„Žinoma, šis žaidimas taip pat vyksta 2D erdvėje, kurioje vaizdas matomas iš viršaus. Tačiau jo aplinka kiek sudėtingesnė – tankai gali važiuoti pro medžius, o šūviai sunaikina ne tik priešininkus, bet ir sienas ar kitus objektus. Dėl to „Tanks 1990“ – itin dinamiškas“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Šiame žaidime rasite 250 skirtingo sudėtingumo lygių, tačiau net ir pasiekus paskutinį, nuotykiai nesibaigs – nes galėsite taškus rinkti tol, kol pasieksite rekordą. Nepaisant klasikinės grafikos, žaidimo sąsaja patogi ir pritaikyta šiuolaikiniams įrenginiams.
Kiekvieno žaidėjo garbės reikalas
Programėlė: „Contra“
Platforma: „Android“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia
Legendinį „run& gun“ (bėgimo ir šaudymo) žaidimą „Contra“ išbandė kiekvienas save gerbiantis žaidėjas. 1988 m. sukurtas žaidimas unikalus – atsiranda pirmieji 3D perspektyvos sprendimai, o jo aplinka – itin dinamiška.
„Šaudyklė nukels žaidėjus į tolimą ateitį, kurioje herojui teks kovoti su pasaulį užvaldyti pasirengusiu blogiuku Raudonuoju Sakalu. Apsiginklavę ir klasikiniais kulkosvaidžiais, ir pažangiausiais lazeriniais ginklais, leisitės į jo gaudynes Amazonės džiunglėse, siekdami išgelbėti Žemę“, – pasakoja Andrius.
„Contra“ pasitiks jus su autentiška grafika ir paprastu, patogiu valdymu. Nustebins ir žaidimo įvairovė – jo aplinka nuolat keisis, o herojams teks susidurti su skirtingais priešininkais.
Pasaulį užkariavusi franšizė
Programėlė: „PAC-MAN“
Platforma: „Android“ ir „iOS“
Kaina: nemokamai
Atsisiųsti: čia („Android“) ir čia („iOS)
Kaip ir daugelis kitų legendinių žaidimų, „Pac Man“ turi ilgą, knygos vertą istoriją, tačiau jis puikiai pažįstamas ir be jos. Arkadinio žaidimo esmė paprasta – herojus Pakmanas keliauja labirintais, rinkdamas taškus ir vengdamas spalvotųjų vaiduoklių.
„Pirmą kartą „Pac Man“ buvo pristatytas 1980-aisiais ir netruko užkariauti pasaulį. Jis laikomas viena sėkmingiausių franšizių, peržengusių kompiuterinio žaidimo ribas – pagal jį buvo sukurtas net televizijos serialas. Šiandien jis nemokamai prieinamas bet kuriame išmaniajame įrenginyje, tačiau klasikinė žaidimo atmosfera niekur nedingo“, – pasakoja Andrius.
Kadangi žaidimai nestovi vietoje, 8 bitų „Pac Man“ galėsite iškeisti į šiuolaikišką, daugiau funkcijų siūlančią 256 bitų versiją („Android“ ir „iOS“). Joje – pažangesnė grafika, kiek kitokia dinamika, tačiau ne mažiau įtraukianti atmosfera.