Kaip rasti pamestą telefoną?

Išmaniojo praradimas gali sukelti tikrai daug streso. Visgi netekus įrenginio dar neverta pulti į paniką – jį įmanoma surasti nuotoliniu būdu. Tam, kad praradus telefoną, jį surasti būtų kuo lengviau – jau dabar reikėtų pasitikrinti vos kelis nustatymus, kad vėliau netektų gailėtis. Kaip nuotoliniu būdu surasti prarastą išmanųjį ir kokie išankstiniai nustatymai telefone padės tai padaryti efektyviau, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Populiariausių gamintojų išmanieji telefonai vos pradėję veikti jau turi aktyvuotas nuotolinio prisijungimo ir vietos nustatymo funkcijas
  • Jei praradote telefoną – galima matyti, kur jis paskutinį kartą veikė, o reikalui esant – užrakinti ar net ištrinti visus jo duomenis
  • Surasti pamestą įrenginį įmanoma ir per papildomas programėles, kurios yra įdiegtos šeimos ir vaikų telefonuose tam, kad būtų galima matyti artimųjų buvimo vietą

„Technologijų kompanijos atliko viską, kad prarasti telefonai būtų kuo mažiau panaudojami. Telefoną šiandien galima apsaugoti pirštų atspaudų, veido atpažinimo funkcijomis ar tiesiog stipriu slaptažodžiu: svarbu, kad pats vartotojas užraktus naudotų, nes priešingu atveju pamestame telefone informacija prieinama kiekvienam. Taip pat rekomenduoju iš anksto pasirūpinti telefono saugumo nustatymais, kurie jį praradus leistų kur kas lengviau ir efektyviau jį susigrąžinti. Pametus išmanųjį ar jo vagystės atveju svarbu kuo greičiau pasinaudoti specialiais paieškos įrankiais, kol įrenginys dar įjungtas ar neišsikrovęs“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip rasti „Samsung“ telefoną?

Jei netekote „Samsung“ telefono, bet buvote jame prisijungę su savo „Samsung“ paskyra, galite pasinaudoti „SmartThings Find“ puslapiu. Jei svetainė atsidaro anglų ar kita kalba, ją pakeisti į lietuvių galite dešiniajame ekrano kampe (apačioje). Čia prisijungę su savo paskyros duomenimis matysite sąrašą įrenginių, iš kurių pasirinkę pamestą išmanųjį išvysite visą eilę pasirinkimų.

Kairėje ekrano pusėje paspauskite ant įrenginio pavadinimo ir matysite jo buvimo vietą. Pirmiausia galite pasinaudoti „Užrakinti“ režimu, kuris užrakina ekraną ir neleidžia įrenginio išjungti. Paspaudę ant „Pailg. akum. veikimą“ prailginsite baterijos veikimo laiką tam, kad ilgiau galėtumėte matyti tikslią telefono buvimo vietą.

Be šių pagrindinių funkcijų taip pat galėsite paleisti garsą telefone, parašyti ekrane žinutę, jog tai pamestas telefonas ir nurodyti savo kontaktinius duomenis, netgi ištrinti visą telefone esančią informaciją. Šios funkcijos veiks tol, kol išmanusis bus įjungtas ir pakankamai įsikrovęs.

„Gamintojo „Samsung“ sukurtas metodas yra efektyviausias ir lengviausiai naudojamas, todėl jei netekote „Samsung“ telefono, neieškokite kitų kelių ir naudokitės „SmartThings Find“. Analogiškas metodas tinka ir ieškant kitų „Samsung“ įrenginių, pavyzdžiui laikrodžio, planšetės ar belaidžių ausinių. Visgi tam reikia iš anksto prisijungti prie „Samsung“ paskyros, ką atlieka ne visi naudotojai“, – įspėja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Įsitikinti, ar jūsų telefone veiks „SmartThings Find“ galite šiuo būdu: „Nustatymai“ – „Sauga ir privatumas“ – „Pamesto įrenginio apsauga“ – „Leisti surasti šį telefoną“.  Taip pat įjunkite pasirinkimą – „Siųsti paskutinę vietą“. Tai leidžia telefonui išsaugoti paskutinę lokaciją, kai akumuliatoriaus įkrova nukrenta iki tam tikro lygio. Nepamirškite įjungti ir kito svarbaus nustatymo – „Paieškos neprisijungus“. Pastarasis leis rasti įrenginį net ir tuo atveju, jei telefone išjungti mobilieji duomenys. Aplink pamestą telefoną esantys kiti „Samsung Galaxy“ įrenginiai padės jam pranešti apie savo buvimo vietą.

Namuose pamestą telefoną galite rasti ir su ant jūsų riešo esančiu išmaniuoju laikrodžiu –  įjungus paiešką, mobilusis įrenginys pradės skleisti garsą ir vibruoti. Kad būtų lengviau, „Bitės Profai“ rodo, kaip naudotis funkcija.

Kaip rasti pamestą ar pavogtą bet kokį „Android“ telefoną?

Šiuolaikiniai „Android“ telefonai turi iš anksto įdiegtą „Rasti mano įrenginį“ funkciją, kuri veikia, jei telefone yra prijungta „Google“ paskyra. Pradėti įrenginio paiešką galite paspaudę šią nuorodą arba į „Google“ paiešką įvedę frazę „Where is my phone?“. Taip galėsite savo įrenginyje paleisti garsą, užrakinti įrenginio ekraną, sužinoti telefono buvimo vietą (arba paskutinę vietą, kurioje jis buvo įjungtas), palikti ekrane žinutę, jog tai prarastas telefonas ir nurodyti savo kontaktinius duomenis. Įsitikinti, ar ši funkcija tikrai įjungta galite atlikę šiuos žingsnius: „Nustatymai“ – „Google“ – „Rasti įrenginį“.

„Funkcija „Rasti mano įrenginį“ naudotis paprasta, tačiau ji nėra tokia lanksti kaip „Samsung“ siūloma alternatyva – „SmartThings Finde“ pateikia aibę įvairiausių funkcijų, kai su „Find My Phone“ vartotojas turi tik tris pagrindines: leisti garsą, užrakinti įrenginį ir ekrane parodyti pranešimą bei ištrinti visus prietaiso duomenis“, – sako „Bitės Profas“.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kaip rasti „iPhone“ telefoną?

Kaip ir „Samsung“, „Apple“ irgi turi specialią, kiekviename įrenginyje vos pradėjus naudotis jau veikiančią pamesto telefono radimo funkciją. „Find My“ veikia visuose „iOS“ ir „macOS“ programines įrangas naudojančiuose įrenginiuose, kuriuos praradimo atveju galite atrasi žemėlapyje. Prisijungę prie savo „Apple ID“ matysite visus turimus įrenginius ir galėsite rasti žemėlapyje jų buvimo vietą. Taip pat telefoną galite rasti bet kokiu kitu įrenginiu prisijungę „iCloud“ svetainėje.

„Šiame puslapyje galite matyti ir visus turimus „iOS“ įrenginius. Paspaudę „Find My“ ant norimo įrenginio galėsite pamatyti jo lokaciją ir netgi nuorodas, kaip ten nuvykti. Minėtame lange galite įjungti skambėjimo toną telefone, pažymėti įrenginį kaip „pamestą“, nusiųsti į jo ekraną norimas žinutes, o blogiausiu atveju ištrinti visą esančią informaciją. „Find My“ tiksliai parodo įrenginio buvimo vietą, tad jei telefonas pamestas, jį rasti dažniausiai gana paprasta“, – aiškina „Bitės Profas“ A. Archangelskis.

Kad įsitikintumėte, ar ši funkcija jūsų telefone įjungta, nustatymuose („Settings“) paspauskite ant savo „Apple ID“ vartotojo vardo bei pavardės, pasirinkite „Find My“ ir kitoje skiltyje „Find My Iphone“ įjunkite šią funkciją. Čia aktyvuokite ir funkciją „Find My network“, leidžiančią surasti telefoną net, kai jis neprijungtas prie interneto bei neužmirškite įjungti „Send Last Location“ tam, kad būtų fiksuojama paskutinė vieta prieš įrenginiui visiškai išsikraunant.

Kaip papildoma „iPhone“ apsauga nuo vagių veikia tai jog visi „iPhone“ telefonai prieš ištrinant juose esančią informaciją ar atstatant gamintojo duomenis reikalauja ne tik įrenginio slaptažodžio, bet ir „Apple ID“ slaptažodžio, o tai gerokai apsunkina galimybes įrenginį perparduoti ar perduoti naudoti kam nors kitam.

Kaip rasti šeimos narių telefonus?

Jeigu pageidaujate surasti telefoną, nes norite stebėti savo vaikus ar kitus šeimos narius – galite pasinaudoti keliomis patikimomis programėlėmis.

Viena populiariausių yra „Life 360“ („Android“ ir „iOS“), leidžianti ne tik matyti šeimos narių buvimo vietas, bet ir atsiunčianti pranešimus jiems sugrįžus namo ar nukeliavus kitur. Kita vertus, norintiems daugiau kontrolės funkcijų tinkamesnė programėlė yra „Family Link“.

„Ši programėlė sukurta tėvams ir diegiama į jų bei vaikų išmaniuosius. Tėvai ne tik gali matyti vaikų buvimo vietą, gauti pranešimus apie jų judėjimą, bet ir nuotoliniu būdu riboti prieigą prie žaidimų, socialinių tinklų, kitų programėlių ar kitų vaikų telefonų funkcijų“, – paaiškina „Bitės Profas“.

Programėlių parduotuvėse rasite dvi „Family Link“ versijas: viena diegiama į tėvų telefonus („Android“ ir „iOS“), o kita į vaikų mobiliuosius („Android“). Jei vaikai naudojasi „iPhone“ telefonais, jiems skirtos „Family Link“ versijos nerasite, nes šiems išmaniesiems ji nesukurta. Daugiau sužinoti kaip veikia „Family Link“ paslauga galite skaitydami šį BITĖS Profų straipsnį.

Jei norite sužinoti kaip rasti namuose pamestą „Samsung“ telefoną išmaniuoju laikrodžiu, žiūrėkite šį BITĖS Profų vaizdo įrašą. O kaip sukurti atsarginę nuotraukų ir vaizdo įrašų kopiją tam, kad netekus įrenginio jų neprarastumėte, skaitykite šiame straipsnyje.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: