Kaip surasti pamestą telefoną?

Netekti savo telefono – viena nemaloniausių įmanomų patirčių. Net jei su finansais susijusią informaciją saugo slaptažodžiai, be galo apmaudu prarasti nuotraukas ar suteikti nepažįstamam žmogui lengvą prisijungimą prie socialinių tinklų. Visgi netekus įrenginio dar neverta pulti į paniką – jį įmanoma surasti nuotoliniu būdu, net jei tam niekuomet neinstaliavote jokios specialios programėlės.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Populiariausių gamintojų išmanieji telefonai vos pradėję veikti jau turi nuotolinio prisijungimo ir vietos radimo funkcijas.
  • Jei telefonas pamestas – galima matyti, kur jis paskutinįkart veikė, o reikalui esant – užrakinti ar net ištrinti visus jo duomenis.
  • Dar didesnius šansus atgauti įrenginį užtikrina papildomos programėlės, kurios leidžia persiųsti iš pamesto telefono duomenis ar nuotoliniu būdu valdyti jo kamerą.

O jeigu apie tai, kaip surasti pamestą telefoną norite sužinoti plačiau, tai padaryti galite tiesiog toliau skaitydami šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Kaip susigrąžinti „Samsung“ telefoną?

Telefonas | BITĖ


Jei netekote „Samsung“ telefono, bet buvote jame prisijungę prie savo „Samsung“ paskyros, galite pasinaudoti „Find My Mobile“ puslapiu, kurį rasite čia. Jame prisijungę su savo paskyros duomenimis matysite sąrašą turimų prietaisų, iš kurių pasirinkę pamestą išmanųjį išvysite visą eilę pasirinkimų.

Jau pirmasis pasirinkimas „Locate my device“ parodys, kur tiksliai yra jūsų įrenginys. Be šios funkcijos galėsite jam paskambinti, užrakinti ekraną, patikrinti, kam iš telefono pastaruoju metu skambinta, parašyti jo ekrane žinutę, aktyvuoti „Emergency“ režimą ar netgi ištrinti visą telefone esančią informaciją. Vienintelė bėda ta, jog funkcija veiks tik tol, kol pats telefonas bus įjungtas ir pakankamai pasikrovęs – bet specialiai tam sukurta ir funkcija nuotoliniu būdu įjungti baterijos taupymo režimą.

„Gamintojo „Samsung“ sukurtas metodas yra pats efektyviausias ir lengviausiai naudojamas, todėl jei netekote „Samsung“ įrenginio, neieškokite kitų kelių ir naudokitės „Find My Mobile“. Analogiškas metodas tinka ir ieškant pamestos planšetės. Tačiau tam reikia iš anksto prisijungti prie „Samsung“ paskyros, ką padaro ne visi naudotojai“, – įspėja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis, dirbantis Kauno „Akropolio“ salone.

Įsitikinti, ar jūsų telefone veiks „Find My Mobile“ galite nuėję į „Nustatymus“ („Settings“) ir „Biometriniai duomenys ir sauga“ („Biometrics & security“). Jei tuomet atsidariusiame lange matote pasirinkimą „Ieškoti mano mobiliojo“ („Find My Mobile“), nelaimės atveju programa jūsų telefoną ras – saugiausia bus, jei nustatymuose įjungsite „Siųsti paskutinę vietą“ („Send last location“) funkciją, kas telefonui išsikrovus leis nuotoliniu būdu pamatyti paskutinę jo lokaciją.
 
Kaip susigrąžinti bet kokį „Android“ telefoną?

Telefonas | BITĖ


Absoliuti dauguma „Android“ 2.3 ar naujesnę versiją naudojančių įrenginių turi iš anksto įdiegtą „Find My Phone“ funkciją. Pradėti telefono paiešką galite paspaudę čia arba tiesiog į „Google“ paiešką suvedę frazę „Where is my phone?“. Taip galėsite savo įrenginiui paskambinti, pakeisti jo slaptažodį ir sužinoti jo buvimo vietą (arba paskutinę vietą, kurioje jis buvo įjungtas).

Nors funkcija turėtų veikti visuose „Android“ įrenginiuose, galite iš anksto įsitikinti, ar ji tikrai veiks jums. Tą galite padaryti „Nustatymuose“ („Settings“) pasirinkę „Google“ bei „Sauga“ („Security“). Tuomet prie „Rasti įrenginį“ („Find My Device“) pasirinkimų paspauskite suteikti teisę „Rasti įrenginį“ („Remotely locate this device“).

„Funkcija „Find My Phone“ naudotis paprasta, tačiau ji nėra tokia lanksti kaip „Samsung“ siūloma alternatyva – „Find My Mobile“ pateikia aibę įvairiausių funkcijų, tuo tarpu su „Find My Phone“ vartotojas turi tik tris pagrindines: leisti garsą, užrakinti įrenginį ir ekrane parodyti pranėšimą bei ištrinti visus prietaiso duomenis“, – sako „Bitės Profas“.
 
Kaip susigrąžinti „iPhone“ telefoną?

Telefonas | BITĖ


Kaip ir „Samsung“, „Apple“ turi specialią, kiekviename įrenginyje vos pradėjus naudotis jau veikiančią telefono radimo funkciją. „Find My iPhone“ veikia bet kokiame kitame „iOS“ programinę įrangą naudojančiame prietaise, iš kurio tuomet galite žemėlapyje atrasi dingusį įrenginį. Prisijungę prie savo „Apple ID“ matysite visus turimus prietaisus ir galėsite žemėlapyje rasti jų buvimo vietą. Taip pat telefoną galite rasti bet kokiu įrenginiu prisijungę prie telefono per „iCloud“, ką galite padaryti čia.

Kad įsitikintumėte, ar ši funkcija jūsų telefone įjungta, Nustatymuose („Settings“) paspauskite ant savo „Apple ID“ vartotojo vardo ir tuomet ant „Find My iPhone“. Įjunkite siūlomas funkcijas, kurios leis iš kito prietaiso be interneto rasti įrenginio buvimo vietą.

„Apple ID“ vartotojo lange galite matyti ir visus turimus „iOS“ prietaisus. Paspaudę „Find My“ prie norimo prietaiso galėsite pamatyti jo lokaciją ir netgi nuorodas, kaip ten nuvykti. Tame pačiame lange galite įjungti telefone neišjungiamą skambėjimo toną, pažymėti įrenginį kaip „Pamestą“ ir nusiųsti į jo ekraną norimas žinutes, o blogiausiu atveju ištrinti visą viduje esančią informaciją. „Find My iPhone“ labai tiksliai parodo prietaiso buvimo vietą, tad jei telefonas pamestas, ne pavogtas, jį rasti dažniausiai gan paprasta“ – aiškina „Bitės Profas“ A. Archangelskis.

Kaip papildoma „iPhone“ apsauga nuo vagių veikia faktas, jog visi naujausi telefonai prieš ištrinant telefone esančią informaciją ar atstatant gamintojo duomenis reikalauja ne tik paties įrenginio slaptažodžio, bet ir prisijungimo prie „Apple ID“, kas gerokai apsunkina galimybes įrenginį perparduoti ar perduoti naudoti kam nors kitam.
 
Kaip iš anksto pasirūpinti papildoma apsauga?

Telefonas | BITĖ

Jei norite padidinti savo šansus atgauti pamestą telefoną, galite iš anksto jame įdiegti programėles, kurios suteikia dar daugiau funkcijų nuotoliniu būdu keisti įrenginio nustatymus.

Viena tokių programėlių yra „Prey Anti-Theft“ („Android“ ir „iOS“). Ji atlieka visas tas pačias automatiškai telefone įrašytų programų funkcijas, bet pasiūlo ir tai, ko „Find My Phone“ ar „Find My Mobile“ negali. Pavyzdžiui, su „Prey Anti-Theft“ galite nuotoliniu būdu kontroliuoti telefono kamerą ir gauti ja padaromas nuotraukas, kas itin naudinga, jei telefonas ne pamestas, o pavogtas. Be to, galite per kompiuterį ne tik ištrinti, bet ir užšifruoti tam tikrą telefono informaciją arba ją parsisiųsti.

O jei dažniau ieškote ne pamesto įrenginio, bet jo neatsiliepiančio šeimininko, išbandykite „Life360“ („Android“, „iOS“). Programėlė skirta visų pirma šeimoms – tuomet vieni jų nariai gali stebėti, kur yra kiti. „Life360“ neturi daugelio anksčiau minėtų funkcijų – ja nuotoliniu būdu neištrinsi įrenginio informacijos ir nepakeisi slaptažodžio – bet jei turite vaikų ar kitų artimųjų, mėgstančių išsijungti įrenginio garsą ir valandų valandomis neskaityti žinučių, ji tinka idealiai.

Padėti surasti dingusį išmanųjį arba paruošti jį tokiai situacijai visuomet galite prašyti didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.