Faktai, kurių nežinojote apie „Apple“ kompaniją

Jei savo kasdienybės neįsivaizduojate be „Apple“ išmaniųjų įrenginių, vadinasi, esate šios kompanijos gerbėjas. Vis dėlto ar kada nors susimąstėte, kodėl ji buvo pavadinta būtent taip? O ar galite atsakyti, ką „Apple“ įrenginių pavadinimuose reiškia raidė „i“? „Bitės Profas“ Martynas dalinasi įdomiais faktais apie JAV technologijų milžinę, kad tiek ją, tiek jos produktus pažintumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Vienas iš „Apple“ kompanijos įkūrėjų Styvas Džobsas jos tokį pavadinimą sugalvojo, nes mėgo obuolius.
  • Technologijų įmonės logotipe obuolys yra prakąstas, kad matytume vaisiaus dydį ir jo nepalaikytume, pavyzdžiui, vyšnia.
  • „Mac“ – „Macintosh“ trumpinys, o taip buvo vadinami vieni pirmųjų „Apple“ kompiuterių.
  • Šios įmonės įrenginiuose „i“ raidė reiškia internetą, individualumą, informavimą ir įkvėpimą.

„Iki šiol sklando įvairios teorijos, kodėl technologijų kompanijos pavadinimas yra „Apple“. Viena iš tokių teorijų – jis yra duoklė roko grupės „The Beatles“ įrašų kompanijai. Vis dėlto tiesa yra kur kas paprastesnė. Styvas Džobsas sugalvojo pavadinimą „Apple“, nes jis paprasčiausiai mėgo obuolius (angl. apple). Šis žodis jam skambėjo linksmai, energingai ir nebauginančiai. Beje, S. Džobsas norėjo, kad kompanija telefonų knygoje atidurtų aukščiau „Atari“, kurio viena pagrindinių veiklų buvo ir vis dar yra žaidimų kūrimas“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kodėl „Apple“ logotipe obuolys yra prakąstas?

Tai, kad prekės ženklą „Apple“ atpažįsta daugelis, iš dalies lėmė jo logotipas. Tiesa, jame ne visada buvo prakąstas obuolys.

„Pirmąjį „Apple“ logotipą sukūrė šios kompanijos bendraįkūrėjas Ronaldas Veinas dar 1976 m. Jame buvo pavaizduotas fizikas Izaokas Niutonas, skaitantis po obelimi. Nors šis logotipas buvo išties meniškas ir unikalus, S. Džobsas norėjo, kad jis būtų paprastesnis ir labiau simboliškas. Patyręs dizaineris Robas Janoffas tai išpildė su kaupu pristatęs logotipą, kuriame buvo pateiktas plokščias prakąsto obuolio siluetas ir 6 spalvotos juostos. Beje, jos simbolizavo kompiuterio spalvotą ekraną“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Naujame logotipe kandimo žymė atskleidė vaizduojamo vaisiaus dydį, taip sudarant įspūdį, kad jis – obuolys, o ne, pavyzdžiui, vyšnia. M. Vrubliauskas priduria, kad vėliau „Apple“ ženklas buvo ne kartą tobulintas.

Kodėl „Apple“ kompiuteriai vadinami „Mac“?

mac kompiuteriai

Vienas pirmųjų „Apple“ kompiuterių buvo „Macintosh“. Šis pavadinimas skamba beveik taip pat kaip kompiuterių sąsajos eksperto Džefo Raskino mėgstamiausia obuolių rūšis „McIntosh“. Tiesa, vėliau įrenginių pavadinimas buvo paprasčiausiai sutrumpintas.

„Greičiausiai nustebsite sužinoję, kad pirmasis „Macintosh“ kompiuteris, išleistas dar 1984 metais, turėjo tai, kuo iki tol niekas kitas negalėjo pasigirti – daug skaitmeninių šriftų. Juos S. Džobsas pavadino pagal miestus, kuriuos mėgo: Torontą, Veneciją, Čikagą, Londoną, Ženevą, San Franciską ir Los Andželą. Beje, šie pavadinimai atskleidė atitinkamų miestų tipografijos ypatybes“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Ką reiškia „i“ raidė „Apple“ įrenginių pavadinimuose?

iphone-telefonas

Pirmasis „Apple“ įrenginys, kurio pavadinime buvo „i“ raidė – „iMac“ kompiuteris. Jį S. Džobsas pristatė dar 1998 metais. „Pasak S. Džobso, šis įrenginys buvo skirtas tam, kad žmonės galėtų paprastai ir greitai prisijungti prie interneto ir juo naudotis. Taigi „i“ raidės pagrindinė reikšmė yra būtent internetas. Tiesa, kompiuterio pristatymo metu vienas iš įmonės įkūrėjų pateikė ir kitas „i“ reikšmes: individualumą (angl. individual), informavimą (angl. instruct / inform) ir įkvėpimą (angl. inspire)“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Kiti įdomūs faktai, kurių nežinojote

steave-jobs
  • „Apple“ plašetiniai kompiuteriai „iPad“ iki šiol neturi iš anksto įdiegtos skaičiuotuvo programos.
  • „Apple“ kompanija 1986 metais išleido drabužių liniją „The Apple Collection“. Ją sudarė ryškūs rūbai, aksesuarai ir įvairūs daiktai, pažymėti vaivorykštės spalvų logotipu.
  • Pirmasis nešiojamas muzikos grotuvas „iPod“ turėjo paslėptą vaizdo žaidimą.
  • S. Džobsas kurį laiką buvo pasitraukęs iš „Apple“ kompanijos.
  • Pirmasis „Apple“ kompiuteris buvo parduotas už 666,66 dolerių.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: