Geriausi išmanieji telefonai iki 400 eurų

Jei ieškote naujo išmaniojo telefono už patrauklią kainą, turime gerų žinių – vidutinėje įrenginių klasėje puikių modelių netrūksta. Kai kurių iš jų parametrai pasižymi net aukščiausiai klasei būdingomis savybėmis. Išmaniųjų įrenginių ekspertai, „Bitės Profai“ apžvelgė visus iki 400 eurų kainuojančius telefonus ir pristato 5 geriausius, kad išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį modelį būtų lengviau.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
 • „Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G“ vertas dėmesio dėl trigubos kameros ir sklandaus veikimo.
 • „Poco X5 Pro 5G“ turi didelės raiškos pagrindinį objektyvą ir itin spartų procesorių, tad sužavės tiek fotografijos, tiek žaidimų mėgėjus.
 • Jei ieškote telefono, kurį būtų galima itin lengvai valdyti, „Samsung Galaxy A34 5G“ – kone geriausias pasirinkimas.
 • CAT S42 H+ dizainas išskirtinis, nes jo korpusas papildomai apsaugotas nuo smūgių.
 • „Honor Magic5 Lite 5G“ gali pasigirti itin didele baterija, tad išmaniojo nereikia itin dažnai krauti.
 

„Dažniausiai vidutinės klasės telefonai flagmanams, t. y. aukščiausios klasės išmaniesiems, nusileidžia dizainu ir medžiagomis, iš kurių jie pagaminti. Vis dėlto šie įrenginiai turi visas reikalingiausias funkcijas, o kartais nustebina puikiais parametrais, prilystančiais tiems, kuriuos turi patys prabangiausi telefonai. Žinokite, kad vidutinėje klasėje išties galite rasti efektyvų ir patikimą išmanųjį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2023 m. birželį.

„Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G“ – įspūdingos fotografijos

Šio telefono 2 didžiausi privalumai – triguba kamera ir sparta. Vadinasi, jis greitai atliks įvairias užduotis, pavyzdžiui, užkraus žaidimą, ir leis užfiksuoti amą atimančius vaizdus.

„Išmaniojo nugarėlėje išvysime 3 objektyvus. Iš jų svarbiausias – pagrindinis, kurio raiška yra 50 megapikselių (MP). Jis gerai fotografuoja ir prastesnio apšvietimo sąlygomis, kai naudojamas naktinis režimas. Kitas objektyvas – itin plataus matymo kampo, skirtas panoraminėms fotografijoms. Galiausiai makrofotografijos 5 MP objektyvas suteikia galimybę vaizdus įamžinti iš itin arti“, – sako „Bitės Profas“.

Įrenginys rekomenduojamas tiek tiems, kurie mėgsta fotografuoti, tiek telefono spartą vertinantiems naudotojams. Išmanusis veikia ypač sklandžiai dėl „Xiaomi“ optimizuotos programinės įrangos.

Xiaomi-Redmi-Note-12-Pro-5G-pirkti

„Poco X5 Pro 5G“ – aplodismentų vertos nuotraukos

„Poco“ telefonų kainos yra patrauklios, o dalis įrenginių parametrų itin džiugina. Būtent šis modelis gali pasigirti dar ir itin aukštos 108 MP raiškos pagrindiniu objektyvu.

„Tokį objektyvą turi tikrai ne kiekvienas išmanusis. Nors didelis megapikselių skaičius skamba įspūdingai, tai dar ne viskas – objektyvas turi ypač didelį jutiklį. Tai reiškia, kad prastesnio apšvietimo sąlygomis jis gali fotografuoti geriau. Įprastai šis objektyvas užfiksuoja 12 MP nuotraukas, o tai naudinga, nes jos užima mažiau išmaniojo vidinės atminties. Be abejo, esant geram apšvietimui galima naudoti ir 108 MP režimą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jis įrenginį rekomenduoja tiems, kurie telefonu nori užfiksuoti kokybiškas nuotraukas. Be to, išmanusis turėtų patikti ir žaidimų mėgėjams dėl itin spartaus „Snapdragon 778G“ procesoriaus.

Poco-X5-Pro-pirkti

„Samsung Galaxy A34 5G“ – patogus ir lengvas valdymas

„Samsung“ telefonai turi itin patogią ir pažangią „One UI“ vartotojo sąsają. Šis išmanusis – neišimtis, tad suteikia malonią naudojimo patirtį.

„Įrenginį valdyti ypač lengva, nes mygtukai pateikiami ekrano apačioje, be to, galima naudoti gestus. Malonu ir tai, kad telefonas suteikia daug funkcijų – nuo „Always On Display“, kuri užrakintame ekrane leidžia matyti aktualią informaciją, iki „Bixby Routines“, kai išmanusis reikiamu laiku automatiškai įjungia ar išjungia pasirinktas funkcijas. Pavyzdžiui, vos įžengus į namus įjungia „Wi-Fi“ ryšį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Dar vienas telefono privalumas – atsparumas vandeniui ir dulkėms. Išmanusis rekomenduojamas tiems, kurie ieško lengvai ir patogiai valdomo įrenginio.

Galaxy-A34-pirkti

CAT S42 H+ – drąsiai naudokite visur

Šis telefonas yra tvirtesnis nei įprasti išmanieji. Vos į jį žvilgtelėjus, akivaizdu, kad įrenginys papildomai apsaugotas nuo smūgių. Dėl to jį derėtų rinktis tiems, kurie ieško itin patvaraus telefono.

„CAT S42 H+ modelis yra atsparus vandeniui (iki 1,5 m gylyje, iki 35 min.). Be to, jo išorė padengta sidabro jonais, pasižyminčiais antibakterinėmis savybėmis. Telefonas išskirtinis ir dar dėl 2 svarbių priežasčių. Pirma, jis nebijo chemikalų – išmanųjį galite nuplauti ne tik vandeniu, bet ir dezinfekciniu skysčiu. Antra, jis palaiko papildomą atminties kortelę. Šiais laikais tuo pasižymi retas telefonas”, – sako „Bitės Profas“.

Įrenginys skirtas naudotojams, kurie išmaniuoju nori drąsiai naudotis kad ir kur bebūtų, pavyzdžiui, statybvietėje ar automobilių servise.

CAT-S42-H+pirkti

„Honor Magic5 Lite 5G“ – išmanusis, kurio baterijos užteks ilgam

Išmanusis turi vieną didžiausių baterijų, kurios talpa – 5100 mAh. Ji didesnė nei tos, kurias rasime šiuolaikiniuose flagmanuose.

„Įrenginio baterija palaiko 40 W įkrovimą. Tai reiškia, kad vos per 30 min. ją įkrausite daugiau nei 50 proc. Be to, ši didelė baterija nedaro įtakos telefono išvaizdai – jis net vienas ploniausių vidutinės klasės išmaniųjų. Kalbant apie įrenginio išvaizdą, privalau paminėti ir jo išskirtinį dizainą. Telefono nugarėlėje objektyvai išdėstyti ratu, o geriausias iš jų, t. y. 64 MP pagrindinis, kokybiškai užfiksuoja vaizdus ne tik dieną, bet ir vakare“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Galite būti tikri, kad šis išmanusis itin greitai neišsikraus. Dėl to jis rekomenduojamas tiems, kurie įrenginį nori krauti kuo rečiau.

Honor-Magic5-lite-pirkti

Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį telefoną iki 400 eurų? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

 • Į ką svarbiausia atkreipti dėmesį perkant vidutinės klasės telefoną?

Perkant vidutinės klasės telefoną svarbiausia žinoti, kokios išmaniojo savybės jums yra aktualiausios. Tai gali būti, pavyzdžiui, ilgai neišsikraunanti baterija ar itin kokybiškai nuotraukas užfiksuojanti kamera. Vidutinės klasės telefonai dažniausiai turi 2 ar 3 parametrus, prilygstančius geriausiems įrenginiams, o kitus – šiek tiek prastesnius.
 • Ar galima įsigyti telefoną su gerai fotografuojančia kamera iki 400 eurų?

Didžioji dalis vidutinės klasės telefonų gerame apšvietime gali fotografuoti itin panašiai kaip brangiausi išmanieji.

Dėmesį derėtų atkreipti į tai, ar įrenginys, kainuojantis iki 400 eurų, turi naktinio fotografavimo režimą – be jo prastame apšvietime užfiksuotos nuotraukos atrodys prasčiau. Tuo metu išmanusis, turintis naktinio fotografavimo funkciją, nenuvils net ir prieblandoje įamžintais vaizdais.
 • Ar vidutinės klasės telefonai palaiko dvi SIM korteles?

Beveik visi vidutinės klasės telefonai vienu metu gali palaikyti dvi SIM korteles. Ar konkretus modelis pasižymi šia savybe, galite sužinoti pažiūrėję į jo parametrus. Tiesa, visi 5 šiame straipsnyje pristatyti telefonai palaiko 2 SIM korteles.
 • Ar vidutinės klasės telefonai tinkami žaidimams?

Vidutinės klasės telefonuose veikia visi žaidimai. Tiesa, dalis jų gali neleisti nustatyti geriausių grafikos nustatymų. Be to, juos pasirinkus grafiškai sudėtinguose žaidimuose, pavyzdžiui, „Genshin Impact“, jie gali strigti.
 • Ar vidutinės klasės telefonai atsparūs dulkėms ir vandeniui?

Ar vidutinės klasės telefonas atsparus dulkėms ir vandeniui, priklauso nuo įrenginio gamintojo. Išmaniojo parametruose ieškokite IP67 arba IP68 sertifikatų. Jie reiškia, kad telefonas atsparus minėtiems veiksniams.
 • Ar visų vidutinės klasės telefonų baterijos prastesnės už brangesnių akumuliatorius?

Ne visų vidutinės klasės telefonų baterijos prastesnės už brangesnių akumuliatorius. Baterijos veikimas priklauso nuo kelių veiksnių: jos dydžio, programinės įrangos optimizacijos ar procesoriaus efektyvumo. Vidutinės klasės išmaniųjų baterijos tarnauja panašiai, o kai kuriais atvejais netgi geriau, nei brangiausių telefonų.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.