Geriausi maži išmanieji telefonai

Išmanieji telefonai visada yra šalia – kišenėje, rankinėje, rankoje, todėl daugeliui svarbu, kad išmanusis ne tik atliktų reikalingas funkcijas, bet ir būtų kompaktiškas bei patogus naudoti. „Bitės Profai“ sudarė TOP 5 išmaniųjų telefonų sąrašą, kurie yra maži bei telpantys į kišenę, tačiau sparta ir kokybe nenusileidžia nuo populiariausių didelių telefonų.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • „iPhone SE“ – klasikinė išvaizda su šiuolaikinėmis galimybėmis.
  • „Samsung Galaxy Flip4“ – įrenginys su dideliu ekranu, tačiau telpantis į kišenę.
  • „iPhone 13 Mini“ – sukurtas, kad būtų patogus ir kompaktiškas.
  • „Samsung Galaxy S23“ – mažesnio korpuso flagmanas.
  • „Asus ZenFone 9“ – galingi parametrai kompaktiškame korpuse.
 

„Mažų matmenų išmanieji savo parametrais ir specifikacijomis tikrai nėra prastesni nei didelį ekraną turintys įrenginiai. Žinoma, jei telefonu dažnai tenka rašyti ilgus tekstus ar preciziškai koreguoti nuotraukas, tai atlikti patogiau su didesniu išmaniuoju, tačiau, jei labiau vertinate kompaktiškumą ir patogumą, mažesnių matmenų telefonas – puikus pasirinkimas“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. birželį.

„iPhone SE (2022)“ – klasikinio dizaino, tačiau su šiuolaikiniais parametrais

Šį išmanųjį telefoną galima apibūdinti kaip klasikinio dizaino įrenginį, kadangi jis vizualiai atrodo visai kaip 2017 metais išleistas „iPhone 8“. Nors nuo jo pasirodymo praėjo 6 metai, šio telefono dizainą pamilo daugybė naudotojų, todėl jis yra aktualus ir šiandien.

„Nors išmaniojo dizainas beveik nesiskiria nuo senesniųjų modelių, neapsirikite – šio telefono parametrai toli gražu nėra pasenę. Naujai išleistame „iPhone SE“ veikia itin spartus „A15 Bionic“ procesorius, kuris leidžia įrenginiui be trikdžių atlikti bet kokią šiuolaikinę užduotį, todėl net sudėtingiausi žaidimai ar programos šiam telefonui nėra kliūtis“, – aiškina A. Archangelskis.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas priduria, kad šis galingas telefonas yra vienas mažiausių modelių rinkoje, todėl tilps į kišenę ir nevaržys judesių.

Apple-SE-2022-pirkti

„Samsung Galaxy Flip4“ – didelis, pusiau perlenkiamas ekranas

Užmetus akį į šio įrenginio aprašą galime matyti, kad jo ekrano įstrižainė siekia 6,7 colio. Tačiau telefonas tikrai gali būti priskirtas prie mažų išmaniųjų – mat jo ekranas persilenkia pusiau.

„Šis išmanusis iš kitų išsiskiria savo universalumu – kokybiška ir gera kamera leidžia užfiksuoti įspūdingas nuotraukas, o didelis ekranas palengvina daugelį kasdienių darbų telefone. Be to, jis yra itin kompaktiškas dėl galimybės perlenkti telefoną. Todėl įsidėjus tokį įrenginį, pavyzdžiui, į džinsų kišenę, net pamiršite, jog jis ten“, – tvirtina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Anot „Bitės Profo“, lankstomas ekranas nėra tik ergonominis pranašumas – sulenkę ekraną pusiau telefoną galite padėti ant bet kokio lygaus paviršiaus, kuris atstos fotografavimo stovą. Šis išmanusis puikiai tiks tiems, kurie ieško telefono dideliu ekranu, tačiau vertina kompaktišką formą.

Samsung-Galaxy-Flip4-pirkti

„iPhone 13 Mini“ – mažas, tačiau galingas

Pats telefono pavadinimas informuoja, kad gamintojai, kurdami šį modelį, orientavosi ne į didelius matmenis. Todėl šis išmanusis sukurtas taip, kad būtų kuo mažesnis ir patogesnis, tačiau lengvai atliktų net ir sudėtingas užduotis.

„Nors šis telefonas yra aukščiu ir pločiu mažesnis nei anksčiau minėtas „iPhone SE (2022), visgi, jo parametrai kiek geresni. Pavyzdžiui, išmanusis turi dvigubą kamerą bei kur kas pažangesnę ekrano technologiją, kuri leidžia atvaizduoti šviesesnį ir kontrastingesnį vaizdą. Todėl spalvos ekrane ryškesnės, o vaizdai geriau matomi“, – tvirtina „Bitės Profas“.

A. Archangelskis atkreipia dėmesį, jog šis „Mini“ modelis galimai paskutinis tokio tipo „Apple“ gaminys, todėl ieškantiems nedidelio, tačiau šiuolaikiško „iPhone“ telefono, verta pasvarstyti apie galimybę įsigyti šį modelį.

Apple-iPhone-13-mini-pirkti

„Samsung Galaxy S23 5G“ – mažesnio korpuso flagmanas

Nors prieš keletą metų šį telefoną butų galima priskirti prie vidutinio dydžio išmaniųjų, tačiau rinkoje esantiems įrenginiams vis didėjant, šis modelis yra gana kompaktiškas ir išlieka mažesnio dydžio flagmanu.

„Išmanusis turi tris puikius objektyvus, kurie itin gerai fotografuoja tiek dieną, tiek tamsiu paros metu. Įrenginys veikia su vienu sparčiausių procesorių rinkoje „Snapdragon 8 Gen 2“, todėl priskiriamas aukščiausios klasės telefonams“, – teigia A. Archangelskis.

Pasak „Bitės Profo“, šis modelis puikiai tiks ieškantiems aukščiausios kokybės parametrų kartu su mažesniu korpusu. Šiuo metu tai vienus geriausių parametrų turintis mažesnių matmenų telefonas rinkoje.

Samsung-Galaxy-S23-pirkti

„Asus ZenFone 9“ – galingi parametrai kompaktiškame telefone

Pažiūrėję į daugelio šiuolaikinių telefonų ekranų dydžius galima pastebėti, kad daugelis jų viršija 6 colius. Štai „Asus“ griauna šiuolaikinių išmaniųjų standartus ir siūlo telefoną, kurio ekrano dydis siekia vos 5,9 colio.

„Nors telefono ekranas ir korpusas nedideli, jo parametrai – galingi. Jame veikia vienas sparčiausių „Android“ procesorių rinkoje „Snapdragon 8+ Gen 1“. Todėl išmanusis susitvarko su bet kokia užduotimi ar žaidimu. Be to, šio modelio telefonas yra lengvai valdomas viena ranka, todėl jame įdiegtas „ZenTouch“ mygtukas, per kurį braukiant vienu pirštu galite, pavyzdžiui, atidaryti pranešimų centrą“, – aiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Anot jo, šiuolaikinėje telefonų rinkoje šis išmanusis tikrai yra išskirtinis telefonas su itin galingais, flagmano lygio parametrais, tačiau svarbiausia tai, kad visa tai telpa į nedidelį korpusą, kuris padeda lengviau valdyti įrenginį.

Asus-zen-phone-9-pirkti

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.