Kas yra HDMI?

HDMI ‒ viena populiariausių vaizdo ir garso jungčių. Ją rasime kone visuose šiuolaikiniuose televizoriuose ir daugelyje monitorių. Šios jungties naudojimas itin paprastas – įdedame vieną laido jungtį į norimą įrenginį, pavyzdžiui, priedėlį, o kitą į televizorių. Šio vieno laido užtenka, kad įrenginys sėkmingai perduotų vaizdą ir garsą į jūsų pasirinktą ekraną. Plačiau apie HDMI jungtį pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • HDMI – viena populiariausių vaizdo ir garso jungčių.
  • Sujungti 2 šiuolaikinius įrenginius HDMI jungtimi yra paprasta, nes tam, kad iškart matytume vaizdą, jų nereikia perkrauti.
  • Šių dienų įrenginiai dažniausiai palaiko HDMI 2.0 ar HDMI 2.1 versijos jungtį.
 

„Įvairūs garso įrenginiai irgi gali būti prijungti HDMI jungtimi. Pavyzdžiui, daugelis šiuolaikinių garso sistemų (angl. soundbar) ir stiprintuvų naudoja HDMI ARC ar „eARC“ tam, kad gautų garsą iš televizoriaus. Tiesa, šių, tik garso perdavimui skirtų, jungčių naudojimo principas toks pats kaip paprastos HDMI – vieną specialaus laido galą reikia įdėti į televizorių, o kitą į norimą garso įrenginį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kuo naudinga HDMI jungtis?

Džiugu, kad šiandien HDMI jungtis palengvina įvairių įrenginių sujungimą – norint perduoti vaizdą ir garsą užtenka vieno laido.

„Tai padaryti – itin lengva, nes HDMI jungtis palaiko „Plug & Play“ technologiją. Tai reiškia, kad sujungę įjungtus įrenginius, pavyzdžiui, kompiuterį ir televizorių, pastarajame vaizdą matysite iškart. Kitaip tariant, jų nereikės perkrauti“, – sako A. Archangelskis.

Kokių yra HDMI jungčių?

HDMI jungčių yra kelių tipų. Įprastą HDMI jungtį turi kone kiekvienas šiuolaikinis televizorius. Tuo metu mini HDMI jungtį galime pamatyti kai kuriuose nešiojamuose kompiuteriuose.

„Mini HDMI jungtis veikia panašiai kaip įprasta, tačiau norint ją naudoti greičiausiai prireiks adapterio, kuris vietoj mini HDMI leistų naudotis HDMI jungtimi. Kai kurie išmanieji įrenginiai, pavyzdžiui, telefonai arba kompiuteriai, palaiko HDMI per USB-C jungtį. Tiesa, jiems, kaip ir anksčiau minėtu atveju, reikės specialaus adapterio“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kokios yra HDMI jungčių versijos?

Tiek HDMI jungtys, tiek jų laidai yra tam tikrų versijų. Šiuolaikiniai įrenginiai dažniausiai palaiko HDMI 2.0 arba HDMI 2.1 jungtį.

„Pastaroji jungtis, lyginant su HDMI 2.0, palaiko daugiau garso formatų. Ji gali perduoti vaizdą į daugiausia 8K raiškos ar 4K raiškos, pavyzdžiui, televizorių, palaikantį didesnį nei įprastą – 60 Hz, vaizdo atnaujinimo dažnį. Tuo metu HDMI 2.0 versijos jungtis gali perduoti vaizdą, pavyzdžiui, iš žaidimų konsolės į daugiausia 4K (2160p) raiškos monitorių“, – sako „Bitės Profas“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: