Naujasis „Xbox Series X“ – ar verta rinktis jį vietoje „PlayStation 5“?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „Xbox Series X“ kur kas greičiau nei ankstesnės konsolės užkrauna žaidimus bei leidžia juos perjungti
- Techninės galimybės leidžia konsolei palaikyti net 8K raišką ir 120 kadrų per sekundę rodymo spartą – tai reiškia, jog artimoje ateityje ji galės palaikyti visus žaidimus aukščiausiais nustatymais
- Suderinamumas su ankstesniais žaidimais ir „Xbox Game Pass“ platforma suteikia nepaprastai platų žaidimų pasirinkimą
- Techninėmis savybėmis „Xbox Series X“ ir „PlayStation 5“ – vienas kito verti konkurentai, tad pasirinkimas daugiau priklauso nuo žaidėjų įpročių
„Kaip visuomet, abi konsolės turi savų privalumų, dėl kurių negalime drąsiai teigti – ši yra geresnė, o ši blogesnė. Didžiausia skirtis yra net ne techninė, bet susijusi su konsolių žaidimais: „PlayStation 5“ turi didesnį išskirtinių žaidimų pasirinkimą, bet „Xbox Series X“ pasiūlo „Xbox Game Pass“, kuris leidžia išbandyti daugiau žaidimų mokant už juos mažiau. Išrankiems pirkėjams siūlau atkreipti dėmesį ir į kitus parametrus, kuriuo dažniau iš pirmo žvilgsnio būna nepastebėti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Leidžia kokybę, kurios daugelis žaidimų dar net neprašo
Naujojo „Xbox Series X“ procesorius – gerokai greitesnis už „Xbox One“. Keturis kartus spartesnis procesorius reiškia, jog žaidimai užsikrauna greičiau, o juos žaidžiant palaikoma didesnė kadrų per sekundę sparta (60 arba 120 kadrų per sekundę).
„Kaip ir „PS5“, naujasis „Xbox“ turi net iki 8K raiškos ir iki 120 kadrų per sekundę vaizdo spartos palaikymą, nors tikrai ne kiekvienas žaidimas jau gali pasiūlyti tokią kokybę. Kadangi kai kuriais kitais parametrais, pavyzdžiui, vidine atmintimi, konsolės yra vienodos arba labai panašios, galima teigti, jog abi jos sukurtos vienodai žvelgiant į ateitį ir prisitaikant prie kokybės, kuri rinkoje kol kas nedominuoja, tačiau, tikėtina, jau netrukus dominuos“, – aiškina A. Archangelskis.
Naujasis SSD diskas ir „Velocity“ architektūra taip pat leidžia kur kas greitesnį žaidimų užsikrovimo greitį ir galimybę be ilgo uždelsimo keisti žaidimus. Tad tai vienas didžiausių privalumų lyginant su ankstesnės kartos konsolėmis.
Vaizdo žaidimus šiandien žaidžia apie 40 proc. pasaulio gyventojų, rodo tyrimų bendrovės „Statista“ duomenys, todėl „Bitės Profai“ apžvelgė žaidimų rinką – kiek uždirba turtingiausi „geimeriai“ pasaulyje bei kokie žaidėjai populiariausi Lietuvoje.
Didžiausias pliusas – senų ir naujų žaidimų kiekis
Kaip greičiausiai žino užkietėję žaidimų mėgėjai, „PlayStation“ ir „Xbox“ strategijos kiek ir kokio turinio pateikti šiek tiek skiriasi. „Sony“, leidžianti „PlayStation“, daugiausiai dėmesio skiriasi išskirtiniam turiniui, kuris nepasiekiamas kitų konsolių žaidėjams, kai tuo tarpu „Xbox“ visuomet prioritetą teikė žaidimų kiekiui bei galimybei naujomis konsolės versijomis prieiti visus ankstesnių laidų žaidimus.
„Bene didžiausias „Xbox Series X“ privalumas yra tai, jog naujosios konsolės galia ir greitis gali būti išnaudoti visiems žaidėjų jau pamėgtiems kūriniams. Atgalinis sistemos suderinamumas leidžia įsijungti „Xbox One“, „Xbox 360“ ir kitų ankstesnių kartų žaidimus, bet jau geresne vaizdų atkūrimo kokybę ir sklandesne žaidimo patirtimi. Pavyzdžiui, „Final Fantasy XV“ užsikrovimo greitis su „Xbox One“ buvo 71 sekundė, su „Xbox Series X“ – vos 13 sekundžių“, – giria „Bitės Profas“.
Maža to, „Microsoft“ žada kai kuriuos senesnius žaidimus dar labiau pagerinti, jog šie geriau išnaudotų techninius „Xbox Series X“ privalumus – keleto metų senumo kūrinius net tik bus galima įsijungti, bet ir peržaisti aukštesne rezoliucija, kokybiškesniais efektais ir didesniu kadrų per sekundę skaičiumi.
„Nusipirkus „Xbox“ verta investuoti ir į „Xbox Game Pass“ prenumeratą. Ši leidžia už nedidelę mėnesinę sumą naudotis labai plačia žaidimų kolekcija, į kurią įeina ne tik seniau išleisti, bet ir patys naujausi žaidimai, pasirodantys platformoje jau išleidimo dieną. Taigi, tiems, kas mėgsta išbandyti tiek senesnius, tiek laukti naujausių žaidimų, „Xbox Series X“ būtų labai geras pasirinkimas“, – sako A. Archangelskis.
Pultelio atnaujinimas: skirtumai maži, bet egzistuoja
Naujasis pultelis beveik nesiskiria nuo senojo (su „Xbox Series X“ galite naudoti ir „Xbox One“ pultelius, o „Xbox Series X“ pultelis suderintas taip, jog iškart veiktų su asmeniniais kompiuteriais), bet keletas patobulinimų visgi matyti. Atsiranda naujas dalinimosi mygtukas, kuris leidžia greitai bei paprastai pasidalinti savo ekrano nuotraukomis ar vaizdo įrašais. Taip pat sumažinta mygtukų paspaudimo delsa.
„Žaidimų valdyme „Xbox“ gamintojai nusprendė, kad nėra prasmės taisyti to, kas nesugedę, tad tie, kas yra išbandę „Xbox One“ pultelį, paėmę į rankas naująjį beveik nepajaus skirtumo.“, – pastebi „Bitės Profas“.
Jei visgi labiau mėgstate žaidimus žaisti kompiuteriu, svarbu pasirinkti spartų įrenginį, kuris užtikrins aukščiausią žaidimų patirtį. Rinkoje tokių nešiojamų kompiuterių pakankamai daug, tad „Bitės Profai“ apžvelgė juos ir išskyrė penkis geriausius modelius tam, kad būtų lengviau išsirinkti žaidimams skirtą kompiuterį, labiausiai atitinkantį poreikius.
Verdiktas: aiškaus nugalėjo ir toliau nėra
„Ar verta pirkti „Xbox Series X“ vietoje ankstesnės kartos modelių? Jei mėgstate reguliariai paimti į rankas žaidimų pultelį – be jokios abejonės. Vien techninė konsolės specifika leidžia spėti, kad greitu metu ji tikrai nepasens ir neteks nusivilti, kad naujausių žaidimų nebegalite išbandyti pačiais aukščiausiai nustatymais“, – komentuoja A. Archangelskis.
Tačiau ar jis labiau vertas investicijos negu „PS5“ – tai jau kitas klausimas. Pastaroji konsolė gali pasigirti kur kas greitesniu SSD – kol kas tai reiškia tik nežymiai geresnį žaidimų užsikrovimo greitį, bet ateityje „PlayStation“ gali pilnai šį privalumą išnaudoti ir sukurti žaidimus su milžiniškais, besikeičiančiais pasauliais. Taigi kol kas didelio praktinio skirtumo nėra, bet potencialas jam atsirasti egzistuoja.
Tuo tarpu „Xbox Series X“ turi greitesnį grafinio apdorojimo procesorių, tad išbandžius tą patį žaidimą abiejose konsolėse kiek kokybiškesnę grafiką, tikėtina, turės būtent „Xbox“. Tačiau ir vėl reikia pripažinti, jog skirtumas nėra didžiulis.
„Vienas tikrai milžiniškas „Xbox Series X“ privalumas, kuriuo negali pasigirti konkurentas – „Xbox Game Pass“ paslaugos. Labai maža kaina už labai didelę žaidimų biblioteką suteikia galimybę kur kas lengviau ieškoti naujų favoritų ir išbandyti platesnį kiekį naujos pasiūlos. Tai – vienareikšmiškas pliusas, kurio turėtų pavydėti net užkietėję „PlayStation“ fanai“, – pastebi „Bitės Profas“.
Tuo tarpu konkurentai gali pasiūlyti kitą pliusą, kurio neturi „Xbox“ – daugiau išskirtinio turinio. „PS5“ vartotojai gali žaisti daugumą „Xbox“ žaidimų, tačiau ne atvirkščiai. Kartelę su tokiais išskirtiniais projektais kaip „The Last of Us“, „God of War“, „Horizon Zero Dawn“ ar „Uncharted“ „Playstation“ užkėlė išties labai aukštai ir nėra priežasčių spėti, kad ateityje šią strategiją jie planuotų keisti.
„Abi konsolės turi savų pliusų, bet techniniais aspektais nei viena jų nenuvilia. Jei pernelyg daug reikšmės neteikiate išskirtiniam turiniui, o žaisti mėgstate daug skirtingų žaidimų vienu metu – rinkitės „Xbox Series X“. Jei plati pasiūla jūsų nedomina ir geriau jau laukiate vieno, unikalaus žaidimo, protingiau bus investuoti į „PlayStation 5“. Bet kuriuo atveju tikrai nesuklysite, o žaidimų pasiūla ateityje gali ir pasikeisti“, – reziumuoja „Bitės Profas“.
Taip pat, nuolat augant žaidimus telefone žaidžiančių pasaulio gyventojų skaičiui, kasdien atsiranda būtent jiems skirtų žaidimų. Žaidimų pasiūla – itin plati, o kasdien pasirodo vis naujų, tad kaip pasirinkti? „Bitės Profai“ palengvina jums paieškas ir siūlo šiuo metu populiariausius, labiausiai įtraukiančius ar didžiausių kūrėjų kurtus žaidimus.
Susiję straipsniai
Kaip pradėti naudotis „Instagram“ programėle telefone?
Naudingos „Apple“ kompiuterių funkcijos ir mygtukų kombinacijos
Kaip efektyviai naudotis balso asistentais?
4 būtini žingsniai po duomenų perkėlimo į naują telefoną
Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?
Kada ir kur galima pamatyti Šiaurės pašvaistę ir kaip ją užfiksuoti?
Kaip atkurti ištrintas „Messenger“ žinutes?
Išmanusis ėmė veikti lėčiau: kaip jį paspartinti?
Kaip išvalyti telefono garsiakalbį?