„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi nešiojamieji kompiuteriai

Nešiojamasis kompiuteris tapo nepakeičiamu įrenginiu: vieniems tai pagrindinis darbo ar mokymosi įrankis, kiti mėgaujasi žaidimais, filmais ir interaktyviomis galimybėmis bendrauti. Šiandien jų pasiūla kaip niekada gausi, todėl galite nesunkiai pasimesti rinkdamiesi tinkamiausią įrenginį. Tam, kad taip neatsitiktų „Bitės Profai“ išskyrė šiuo metu penkis geriausius modelius – taip labiausiai poreikius atitinkantį kompiuterį išsirinksite lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Rinkdamiesi kompiuterį mokslams atsižvelkite į konkrečias studijas arba būsimą specialyb
  • Žaidimams skirtas „MSI Leopard GP76 11UH“ stulbina techniniais parametrais
  • Bet kokiam amžiui ir bet kokiems hobiams tinkantis „HP 255 G8“
  • Plonas, bet tuo pačiu itin galingas „Asus ROG Zephyrus G14“
  • „Lenovo“ sukuria vienas geriausių klaviatūrų, todėl „IdeaPad 3 14IIL05 14” itin patogus daug rašantiems

Jei norite daugiau sužinoti apie geriausius nešiojamuosius kompiuterius, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Rinkdamiesi kompiuterį pirmiausia įsivardykite, ką su juo veiksite. Žaidimų mėgėjams reikalingas įrenginys su geresne vaizdo plokšte, dirbantiems aktuali patogi klaviatūra, kuri galbūt dešinėje pusėje turi dar ir skaičius. Mėgstantiems daugiau keliauti reikėtų atkreipti dėmesį į baterijos veikimo laiką, nes ne visada turėsite galimybę pakrauti kompiuterį“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2022 m. rugpjutį.

„Apple MacBook Air (2022)“ – patikimas kompiuteris visai darbo dienai

Praeitais metais kalbėjome apie puikius „Apple“ procesorius M1. Šiais metais toliau kalbame apie dar geresnius procesorius – M2, naujausiuose jų kompiuteriuose, kurie nenuvilia ir išlieka itin efektyvūs, paskirstant kompiuterio greitį bei baterijos laiką.

„Anot „Apple“, šis kompiuteris gali neišsikrovęs veikti iki 18 valandų dirbant su pilnai įkrauta baterija. Nors naudojant kompiuterį realiomis sąlygomis tokį skaičių pasiekti yra sudėtinga, greičiausiai galime teigti, kad nėra tokio „Windows“ kompiuterio, kuris būtų toks plonas ir veiktų ilgiau“, – sako „Bitės Profas“.

Šis kompiuteris plonas dėl dizaino – įrenginio viduje nėra įprastų ventiliatorių, visas aušinimas vyksta pasyviai. Dėl šios priežasties kompiuteris veikia be jokio papildomo ūžimo, t. y. itin tyliai. Be to, šiais metais „Macbook Air“ gavo šiek tiek didesnį, 13,6 colių įstrižainės, ekraną.

Macbook-Air-Apple-M2-TOP5

„MSI Leopard GP66 11UE“ – trokštantiems išskirtinio greičio

Šis žaidimų entuziastų jau pamėgtas kompiuteris iškart krenta į akis ne tik dėl kainos, tačiau ir dėl itin sparčių dalių. „Intel Core i7-11800H“ procesoriai suporuoti su šiuo metu galingiausiomis „Nvidia RTX“ vaizdo plokštėmis.

„Vidinis kompiuterio dizainas leidžia vaizdo plokštei panaudoti daugiau energijos, tad ji turėtų veikti dar sklandžiau nei kituose įrenginiuose su tokia pačia vaizdo plokšte. „MSI Leopard GP66 11UE“ ekranas yra 1440p raiškos ir turi didesnį atnaujinimo dažnį, todėl jame pamatyti kiekvieną detalę yra lengviau nei įprastuose ekranuose. Dėl šių savybių įrenginys itin gerai pritaikytas elektroniniam sportui“, – įsitikinęs M. Vrubliauskas.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad tobulinti kompiuterį pagal savo poreikius gali ir patys naudotojai. Abu darbinės atminties (RAM) lustai gali būti pakeisti naujais. Be to, prie įrenginio galėsite prijungti itin sparčius SSD atminties diskus su M.2 jungtimi viduje.

„MSI Leopard GP66 11UE“ žaidimų mylėtojų nepaliks abejingų. Jis ne tik sukurtas iš aukščiausios klasės dalių, bet ir suderintas taip, kad jos vieną kitą papildytų. Beje, net jo išorę puošia žaidimams nuteikiantis elementas ‒ spalvotai šviečianti klaviatūra“, ‒ sako „Bitės Profas“.

MSI-Leopard-GP66-11UE-1

„HP 255 G8“ – protingas pasirinkimas nenorint medžioti priedų

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_3_hp-255
 
Mažiau nei du kilogramus sveriantį kompiuterį išskiria žema kaina. Jei ieškote patikimo vidutinės klasės įrenginio – „HP 255 G8“ bus puikus pasirinkimas.

„Kompiuterio dizainas paprastas, bet skoningas. Nors yra standartinio 15,6 colio dydžio, jame telpa ir retai nešiojamų kompiuterių turima skaičių klaviatūra, ir visos reikalingiausios jungtys: nuo internetui skirtos LAN iki standartinių USB ar atminties kortelių skaitytuvo jungčių. Pastaraisiais metais gamintojai stengiasi kaip įmanydami sumažinti įrenginių dydį bei svorį, tad išties reikalingų funkcijų nebelieka ir tenka pirkti papildomus laidus bei nuolat juos nešiotis. „HP 255 G8“ to išvengia“, – pastebi M. Vrubliauskas.

Išskirti galima ir tai, kad kompiuteris patogus naudojimui kelyje – jis ne tik pakankamai lengvas, bet kaip vidutinės klasės įrenginys turi ir gana talpią bateriją.

„HP 255 G8“ tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms – ar tai būtų jūsų pirmas nešiojamas kompiuteris ar įrenginys senjorams, prašantiems gana siauro funkcijų rato. Pamačius kainą „HP“ kompiuteris suvilioja, o parsinešus namo patikimai tvarkosi su svarbiausiomis užduotimis.

HP-255-G8-1

„Asus ROG Flow X13“ – plonas, tačiau itin galingas

Žaidimų kompiuteriai paprastai išsiskiria ne tik galia, bet ir dydžiu. Įprastai jie būna platesni ir sunkesni už standartinius kompiuterius, nes jiems reikia specialių dalių. „ROG Flow“ (angl. Republic Of Games) serija ‒ išimtis, nes jos įrenginiai yra itin ploni ir nedideli.

„Asus ROG Flow X13“ modelis ‒ lengvas, tačiau gali pasigirti galingais parametrais. Jo ekranas su didesniu vaizdo atnaujinimo dažniu ir efektyviu „AMD Ryzen Zen 3“ serijos procesoriumi. Šio kompiuterio vaizdo plokštė nėra pati galingiausia, tačiau ji leidžia mėgautis šiuolaikiniais žaidimais sklandžiai. „Asus“ užtikrino ir tai, kad būtų išvengta perkaitimo. Dėl vaizdo plokštės „Max-Q“ technologijos kompiuteris taupiau naudoja energiją ir mažiau kaista“, ‒ pasakoja ekspertas.

„Asus ROG Flow X13“, priešingai nei didelė dalis žaidimams skirtų kompiuterių, neatrodo išsiskiriančiai. Kitaip tariant, jis nėra didelis, storas ar sunkus. Šio kompiuterio ekrano įstrižainė siekia vos 13 colių ‒ tokią turi šiuolaikinių planšetinių kompiuterių ekranai. Taip pat šis kompiuteris turi liečiamą ekraną, tad jį galite naudoti ir kaip planšetę.

„Asus ROG Flow X13“ idealiai tinka tiems, kurie žaidimais mėgsta džiaugtis ne tik namuose. Šiuo kompiuteriu galėsite patogiai naudotis kelionėse“, ‒ tikina M. Vrubliauskas.

Asus-ROG-Flow-X13-1

„Lenovo V15 14“ – patogiausias daug rašantiems

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_5
 
Savo galimybėmis nenusileidžia panašiai kainuojantiems konkurentams nepaisant to, kad yra kiek mažesnis už standartinio dydžio kompiuterius. 14 colių įrenginys stilingai atrodo tiek namuose, tiek universitete.

„Lenovo“ sukuria vienas geriausių klaviatūrų rinkoje, o šis modelis nėra išimtis. Tikras malonumas rašyti su tokia ergonomiška ir patogia klaviatūra. Taip pat patogus ir tiksliai veikiantis yra ir šio įrenginio jutiklinis kilimėlis“, – įsitikinęs M. Vrubliauskas.

Net ir į mažesnio dydžio kompiuterį sutalpinta pakankamai daug jungčių – HDMI, USB, ausinių lizdas bei atminties kortelių skaitytuvas.

„Lenovo“ kompiuteris itin patiks mokiniams ir studentams dėl nedidelės kainos ir universalumo. Tiesa, dėl stilingo dizaino jį turėtų pamėgti ir visa šeima“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Lenovo-V15-14-1

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geraiusi-kompiuteriai-mokslams-2

geraiusi-kompiuteriai-zaidimams-2

geriausi-ismanieji-telefonai-2

Ką dar reikia žinoti renkantis kompiuterį mokslams?

  • Ar brangiausi kompiuteriai atsparūs drėgmei ir vandeniui?

Ne, šia savybe nepasižymi net ir brangiausi įrenginiai. Nuo drėgmės ir vandens reikia saugoti visus kompiuterius
  • Ar pigesni kompiuteriai pajėgūs žaisti žaidimus?

Svarbiausia ne kompiuterio kaina, o parametrai. Pirmiausia reikia žinoti konkretaus žaidimo reikalavimus ir įvertinti, ar kompiuterio parametrai juos atitinka. Šiuo klausimu visada gali padėti „Bitės Profai“.
  • Koks kompiuteris yra geriausias?

Nėra vienintelio, turinčio visus geriausius komponentus, todėl šių įrenginių asortimentas šiandien yra toks didelis. Vienas kompiuteris patogesnis nešiotis, kitas pasižymi ilgiau veikiančia baterija, trečias – galingesne vaizdo plokšte. Rinkdamiesi naują būtinai įsivardykite savo poreikius.
  • Ar yra kompiuterių su lengvai išimama baterija?

Taip, tačiau pastaraisiais metais tokių kompiuterių gaminama vis mažiau. Atsiranda daugiau su integruotomis baterijomis, kurias gali išimti tik technikas autorizuotame servise. Tokiu būdu gamintojai sukuria įrenginius su talpesniais akumuliatoriais arba integruoja neįprasto dizaino baterijas, pavyzdžiui, sudarytas iš dviejų dalių.
  • Ar svarbu, jog kompiuteris turėtų skaičių klaviatūrą?

Tai priklauso nuo naudotojo įpročių – vieni įpratę rašyti skaičius su klavišais, kuriuos randame virš raidžių, o kitiems būtina turėti skaičius dešinėje klaviatūros pusėje. Be skaičių klaviatūros paprastai išsirinksite lengvesnį ir mažesnį kompiuterį, tad jį patogiau nešiositės.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.