„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi nešiojamieji kompiuteriai

Nešiojamasis kompiuteris tapo nepakeičiamu įrenginiu: vieniems tai pagrindinis darbo ar mokymosi įrankis, kiti mėgaujasi žaidimais, filmais ir interaktyviomis galimybėmis bendrauti. Šiandien jų pasiūla kaip niekada gausi, todėl galite nesunkiai pasimesti rinkdamiesi tinkamiausią įrenginį. Tam, kad taip neatsitiktų „Bitės Profai“ išskyrė šiuo metu penkis geriausius modelius – taip labiausiai poreikius atitinkantį kompiuterį išsirinksite lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Rinkdamiesi kompiuterį mokslams atsižvelkite į konkrečias studijas arba būsimą specialyb
  • Žaidimams skirtas „MSI Leopard GP76 11UH“ stulbina techniniais parametrais
  • Bet kokiam amžiui ir bet kokiems hobiams tinkantis „HP 255 G8“
  • Plonas, bet tuo pačiu itin galingas „Asus ROG Zephyrus G14“
  • „Lenovo“ sukuria vienas geriausių klaviatūrų, todėl „IdeaPad 3 14IIL05 14” itin patogus daug rašantiems

Jei norite daugiau sužinoti apie geriausius nešiojamuosius kompiuterius, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Rinkdamiesi kompiuterį pirmiausia įsivardykite, ką su juo veiksite. Žaidimų mėgėjams reikalingas įrenginys su geresne vaizdo plokšte, dirbantiems aktuali patogi klaviatūra, kuri galbūt dešinėje pusėje turi dar ir skaičius. Mėgstantiems daugiau keliauti reikėtų atkreipti dėmesį į baterijos veikimo laiką, nes ne visada turėsite galimybę pakrauti kompiuterį“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2022 m. balandį.

„Apple MacBook Pro (Late 2020)“ – patikimas kompiuteris visai darbo dienai

top-5-geriausi-nesiojamieji-kompiuteriai_1
 
Į naujausius kompiuterius „Apple“ įdiegė savo sukurtą M1 procesorių. Jis stebina našumu ir efektyvumu naudojant akumuliatoriaus energiją. Tiesa, vizualiai „MacBook Pro“ dizainas išliko beveik toks pats dailus bei ergonomiškas, koks buvo ir prieš kelerius metus pasirodžiusių modelių.

„Šios kompanijos kompiuteriai kasmet sulaukdavo tik smulkių atnaujinimų ir mažai kuo skirdavosi vieni nuo kitų. Pagaliau „Apple“ suteikia vartotojams rimtą priežastį atnaujinti senesnius modelius. „Apple“ teigia, kad naujasis procesorius greitesnis 2,8 karto. Jo grafinis apdorojimas spartesnis penkis sykius, o dirbtinio intelekto veikimas greitesnis net vienuolika kartų, lyginant su 2020 m. pradžioje išleistu identišku „MacBook Pro“ modeliu, turinčiu „Intel Core i5“ procesorių“, – pažymi „Bitės Profas“.

Dėl M1 procesoriaus „MacBook Pro“ veikia tiesiog įspūdingai ir gerokai taupiau naudoja baterijos energiją. Įvairūs testai parodo, kad akumuliatorius tarnauja net 50 proc. ilgiau, t.y. 5 valandomis daugiau už pirmtaką. Jau ankstesnis „MacBook Pro“ buvo vienas geriausių nešiojamųjų kompiuterių, o po tokio atnaujinimo „Apple“ įrenginys nusipelnė pirmosios vietos.

Daugiau apie „Apple MacBook Pro (Late 2020)“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„MSI Leopard GP76 11UH“ – trokštantiems išskirtinio greičio

top-5-geriausi-nesiojamieji-kompiuteriai_2-2
 
Šis žaidimų entuziastų kompiuteris iškart krenta į akis dėl galingų parametrų – itin spartaus „Intel Core i7-11800H“ procesoriaus ir aukščiausios klasės vaizdo plokštės, tokios kaip „Nvidia RTX 3080“ (tiesa, vaizdo plokštės modelis priklauso nuo komplektacijos).

„Vidinis kompiuterio dizainas leidžia vaizdo plokštei panaudoti daugiau energijos, tad ji turėtų veikti dar sklandžiau nei kituose įrenginiuose. „MSI Leopard GP76 11UH“ palaiko net 160Hz vaizdo atnaujinimo dažnį, todėl jo atsako laikas ir delsa visiškai nepastebimi. Dėl šių savybių įrenginys itin gerai pritaikytas elektroniniam sportui“, – įsitikinęs M. Vrubliauskas.

Ekspertas atkreipia dėmesį, kad tobulinti kompiuterį pagal savo poreikius gali ir patys naudotojai. Abu darbinės atminties (RAM) lustai gali būti pakeisti į naujus. Be to, prie įrenginio galėsite prijungti itin sparčius SSD atminties diskus su M.2 jungtimi viduje.

„MSI Leopard GP76 11UH“ žaidimų mylėtojų tarpe nepaliks abejingų. Jis ne tik sukurtas iš aukščiausios klasės dalių, bet ir suderintas taip, kad jos viena kitą papildytų. Beje, net jo išorę puošia žaidimams nuteikiantys elementai: spalvota klaviatūra ir korpuso šonų apšvietimas.

Daugiau apie „MSI Leopard GP76 11UH“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„HP 255 G8“ – protingas pasirinkimas nenorint medžioti priedų

top-5-geriausi-nesiojamieji-kompiuteriai_3-3
 
Mažiau nei du kilogramus sveriantį kompiuterį išskiria žema kaina. Jei ieškote patikimo vidutinės klasės įrenginio – „HP 255 G8“ bus puikus pasirinkimas.

„Kompiuterio dizainas paprastas, bet skoningas. Nors yra standartinio 15,6 colio dydžio, jame telpa ir retai nešiojamų kompiuterių turima skaičių klaviatūra, ir visos reikalingiausios jungtys: nuo internetui skirtos LAN iki standartinių USB ar atminties kortelių skaitytuvo jungčių. Pastaraisiais metais gamintojai stengiasi kaip įmanydami sumažinti įrenginių dydį bei svorį, tad išties reikalingų funkcijų nebelieka ir tenka pirkti papildomus laidus bei nuolat juos nešiotis. „HP 255 G8“ to išvengia“, – pastebi M. Vrubliauskas.

Išskirti galima ir tai, kad kompiuteris patogus naudojimui kelyje – jis ne tik pakankamai lengvas, bet kaip vidutinės klasės įrenginys turi ir gana talpią bateriją.

„HP 255 G8“ tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms – ar tai būtų jūsų pirmas nešiojamas kompiuteris ar įrenginys senjorams, prašantiems gana siauro funkcijų rato. Pamačius kainą „HP“ kompiuteris suvilioja, o parsinešus namo patikimai tvarkosi su svarbiausiomis užduotimis.

Daugiau apie „HP 255 G8“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„Asus ROG Zephyrus G14“ – vienas galingiausių iš ploniausių

Žaidimų kompiuteriai paprastai išsiskiria ne tik galia, bet ir dydžiu – kadangi jiems reikia specialių komponentų, jie būna platesni bei sunkesni. O štai „ROG Zephyrus“ (angl. Republic Of Games) serija kaip tik pasižymi itin plonais įrenginiais.

Nors yra lengvas, „Zephyrus G14“ modelis gali pasigirti galingais parametrais, ekranu su didesniu vaizdo atnaujinimo dažniu ir 3ms atsako laiku bei efektyviu „AMD Ryzen Zen 3“ serijos procesoriumi. Vaizdo plokštė „Geforce RTX 3060“ leis sklandžiai žaisti net pačius naujausius žaidimus. Tačiau „Asus“ užtikrino ir tai, kad būtų išvengta perkaitimo – „Max-Q“ technologijos dėka kompiuteris taupiau naudoja energiją, vadinasi, mažiau kaista.

„Priešingai nei didelė dalis žaidimams skirtų kompiuterių, „Asus ROG Zephyrus G14“ iškart nekrenta į akis. Jo neiššaukiantis dizainas dera ne vien su pramogomis namie, bet ir prie darbinio susitikimo, tereikia išjungti papildomas lemputes išorinėje ekrano dalyje“, – paaiškina M. Vrubliauskas.

„Asus ROG Zephyrus G14“ idealiai tinka tiems, kurie myli žaidimus, bet mėgsta jais džiaugtis ne tik namie – kompiuterį lengvai pasiimsite į atostogas ar net į darbo kelionę.

Daugiau apie „Asus ROG Zephyrus G14“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

„Lenovo IdeaPad 3 14IIL05 14“ – patogiausias daug rašantiem

top-5-geriausi-nesiojamieji-kompiuteriai_5
 
Savo galimybėmis nenusileidžia panašios kainos konkurentams nepaisant to, kad yra kiek mažesnis už standartinio dydžio kompiuterius. 14 colių įrenginys stilingai atrodo tiek namuose, tiek universitete.

„Lenovo“ sukuria vienas geriausių klaviatūrų rinkoje, o šis modelis nėra išimtis. Tikras malonumas rašyti su tokia ergonomiška ir patogia klaviatūra. Taip pat patogus ir tiksliai veikiantis yra ir šio įrenginio jutiklinis kilimėlis“, – įsitikinęs M. Vrubliauskas.

Net ir į mažesnio dydžio kompiuterį sutalpinta pakankamai daug jungčių – HDMI, USB, ausinių lizdas, atminties kortelių skaitytuvas.

„Lenovo“ kompiuteris labai patiks mokiniams ir studentams dėl nedidelės kainos ir universalumo. Tiesa, dėl stilingo dizaino jį turėtų pamėgti ir visa šeima.

Daugiau apie „Lenovo IdeaPad 3 14IIL05 14“ sužinosite šio kompiuterio aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geraiusi-kompiuteriai-mokslams-2

geraiusi-kompiuteriai-zaidimams-2

geriausi-ismanieji-telefonai-2

Ką dar reikia žinoti renkantis kompiuterį mokslams?

  • Ar brangiausi kompiuteriai atsparūs drėgmei ir vandeniui?

Ne, šia savybe nepasižymi net ir brangiausi įrenginiai. Nuo drėgmės ir vandens reikia saugoti visus kompiuterius
  • Ar pigesni kompiuteriai pajėgūs žaisti žaidimus?

Svarbiausia ne kompiuterio kaina, o parametrai. Pirmiausia reikia žinoti konkretaus žaidimo reikalavimus ir įvertinti, ar kompiuterio parametrai juos atitinka. Šiuo klausimu visada gali padėti „Bitės Profai“.
  • Koks kompiuteris yra geriausias?

Nėra vienintelio, turinčio visus geriausius komponentus, todėl šių įrenginių asortimentas šiandien yra toks didelis. Vienas kompiuteris patogesnis nešiotis, kitas pasižymi ilgiau veikiančia baterija, trečias – galingesne vaizdo plokšte. Rinkdamiesi naują būtinai įsivardykite savo poreikius.
  • Ar yra kompiuterių su lengvai išimama baterija?

Taip, tačiau pastaraisiais metais tokių kompiuterių gaminama vis mažiau. Atsiranda daugiau su integruotomis baterijomis, kurias gali išimti tik technikas autorizuotame servise. Tokiu būdu gamintojai sukuria įrenginius su talpesniais akumuliatoriais arba integruoja neįprasto dizaino baterijas, pavyzdžiui, sudarytas iš dviejų dalių.
  • Ar svarbu, jog kompiuteris turėtų skaičių klaviatūrą?

Tai priklauso nuo naudotojo įpročių – vieni įpratę rašyti skaičius su klavišais, kuriuos randame virš raidžių, o kitiems būtina turėti skaičius dešinėje klaviatūros pusėje. Be skaičių klaviatūros paprastai išsirinksite lengvesnį ir mažesnį kompiuterį, tad jį patogiau nešiositės.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.