TOP 5 geriausi telefonai žaidimams

Jeigu esate žaidimų telefone entuziastas, jums naudinga žinoti, kad pagrindiniai reikalavimai tokios paskirties išmaniajam – ryškus ekranas ir spartus procesorius. „Bitės Profas“ Andrius apžvelgė ir išskyrė 5 geriausius modelius tam, kad geriausiai poreikius atitinkantį įrenginį išsirinktumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Asus ROG Phone 7 5G“ dizainas atskleidžia, kad jis skirtas žaidimams.
  • Dėl itin spartaus procesoriaus „Apple iPhone 15 Pro Max“ galima žaisti net konsolių grafikos lygio žaidimus.
  • Greitai veikiantis „Samsung Galaxy S23 Ultra“ turi daug funkcijų, naudingų žaidimų mėgėjams.
  • „Xiaomi 13 Lite“ už patrauklią kainą leidžia mėgautis ir grafiškai sudėtingais žaidimais.
  • Pasiekti net ir atokiausias kompaktiško „Apple iPhone SE (2022)“ ekrano vietas galima itin greitai.

„Žaidimų mėgėjai žino, kad kiekvieno tam skirto telefono svarbiausia dalis yra procesorius. Jei jis spartus, net ir ypač sudėtingos grafikos žaidimai veikia sklandžiai. Įvertinti procesoriaus greitį leidžia „GeekBench“ testas, kurį išmaniuosiuose ne kartą atliko „Bitės Profai“. Be to, svarbu, kad žaidimams skirto telefono ekranas būtų pažangus ir ryškus. Tada jame galėsite lengvai pastebėti net menkiausias žaidimų detales ir dar labiau įsitraukti į veiksmą“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.


Topas atnaujintas 2023 m. lapkritį.

„Asus ROG Phone 7 5G“ – žaidimų „monstras“

Šio telefono dizainas iškart atskleidžia, kad įrenginys yra skirtas žaidimams. Be abejo, tai ne vienintelė priežastis, kodėl jis suteikia gerą žaidimų patirtį.

„Išmaniajame veikia itin spartus „Snapdragon 8 Gen 2“ procesorius ir papildoma speciali aušinimo sistema „GameCool 7“, kuri jam leidžia veikti visu pajėgumu net per ypač ilgas žaidimų sesijas. Be to, papildomi „AirTrigger“ mygtukai telefono kraštuose žaidimus leidžia valdyti patogiau“, – tvirtina „Bitės Profas“.

Įrenginio ekranas palaiko 165 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį, o į prisilietimą reaguoja net 720 Hz dažniu. Dėl to prieš konkurentus visada turėsite pranašumą. Išmanusis labiausiai džiugins tuos, kurie nori telefono, galinčio suteikti geriausią žaidimų patirtį.

Daugiau apie „ Asus ROG Phone 7 5G “ sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone 15 Pro Max“ – vienas sparčiausių procesorių

Ne paslaptis, kad jau keletą metų technologijų gamintojo „Apple“ išmanieji naudoja vienus sparčiausių procesorių.

„A17 Pro“ procesorius – našesnis nei tie, kuriuos turi daugelis „Android“ telefonų. Beje, šiame įrenginyje yra specialus „ProMotion“ ekranas. Jis vaizdą gali atkurti iki 120 kartų per sekundę, tad jis atrodo sklandžiau, o pats išmanusis į prisilietimus reaguoja greičiau“, – pastebi A. Archangelskis.

Išmaniuoju galėsite žaisti net konsolių grafikos lygio žaidimus, pavyzdžiui, „Resident Evil 4 Remake“ ir „Assasin‘s Creed Mirage“. Taigi įrenginys išties nustebins suteikiamomis žaidimų galimybėmis.

Daugiau apie „ Apple iPhone 15 Pro Max “ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy S23 Ultra“ – greitis ir papildomos funkcijos

„Apple“ konkurentas „Samsung“ taip pat stengiasi, kad jo išmanieji veiktų greitai. Dėl to šis gamintojas į naujus „Galaxy S“ serijos telefonus deda tuo metu sparčiausius procesorius, kuriuos gali pasirinkti.

„Šis įrenginys turi ypatingą „Snapdragon“ procesorių, kurį pagaliau naudoja ir Europoje parduodami modeliai. Išbandęs išmanųjį galiu drąsiai teigti, kad grafiškai sudėtingi žaidimai, skirti telefonams, pavyzdžiui, „Genshin Impact“, jame veikia kur kas geriau nei šio telefono pirmtake“, – pastebi A. Archangelskis.

Įrenginys patiks „Android“ gerbėjams, kurie nori itin spartaus telefono, turinčio daug naudingų funkcijų. Viena iš jų – žaidimo vaizdo filmavimo.

Daugiau apie „ Samsung Galaxy S23 Ultra “ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi 13 Lite“ – patraukli kaina

Šis išmanusis yra kiek pigesnis už kitus, šiame sąraše pristatomus, įrenginius, tačiau jo programinės įrangos optimizacija ir „Snapdragon 7 Gen 1“ procesorius užtikrina malonią patirtį žaidžiant net ir grafiškai sudėtingus žaidimus.

„Šiame telefone, kaip ir brangesniuose įrenginiuose, rasime 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį palaikantį ekraną. Jis į prisilietimą reaguoja 240 Hz dažniu arba, kitaip tariant, 240 kartų per sekundę. Ši savybė žaidimo metu leis bent truputį anksčiau pradėti smūgiuoti ar iššauti“, – sako „Bitės Profas“.

Išmanusis yra kiek plonesnis nei daugelis brangesnių konkurentų, tad jį itin patogu laikyti. Telefonas rekomenduojamas tiems, kurie už patrauklią kainą nori įsigyti galingą įrenginį.

Daugiau apie „ Xiaomi 13 Lite “ sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone SE (2022)“ – aukštos kokybės žaidimai itin kompaktiškame telefone

Nors žaidimų mėgėjams ypač naudingas didelis telefono ekranas, tačiau maži įrenginiai taip pat turi privalumų. Pavyzdžiui, juos naudojant kur kas greičiau galima pasiekti net ir atokiausias ekranų vietas.

„Būtent dėl to šį išmanųjį rekomenduoju tiems, kurie telefoną nori naudoti žaidimams. Jo viduje slepiasi šiuo metu vis dar vienas pažangiausių išmaniųjų telefonų procesorių „A15 Bionic“. Jį turi ir tokie telefonai flagmanai, kaip „iPhone 14“ bei „iPhone 14 Plus“. „GeekBench“ testai atskleidė, kad su tokiu procesoriumi visos kasdienės funkcijos veikia sparčiai, o naujausių žaidimų pasaulis atsiveria plačiai“, – sako A. Archangelskis.

Vienas pažangiausių procesorių leidžia mėgautis sklandžiai veikiančiais net papildytos realybės (angl. augmented reality, AR) žaidimais. Šis išmanusis patiks norintiems kompaktiško telefono, kuris leistų išbandyti ir pačius naujausius žaidimus.

Daugiau apie „ Apple iPhone SE (2022) “ sužinosite šio telefono aprašyme.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį žaidimams? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ar žaidimai geriausiai veiks tik brangiausiuose telefonuose?
 

Tai, kaip išmanusis leis mėgautis žaidimais, priklauso nuo jo procesoriaus greičio. Itin sparčius procesorius turi ne tik aukščiausios, bet ir didelė dalis vidutinės klasės įrenginių.

Sparčiausi šiuolaikiniai procesoriai: „Snapdragon 8+ Gen 1“, „Snapdragon 8 Gen 2“, „Apple A15“, „Apple A16“, „Apple A17 Pro“ ir „Mediatek D9000+“. Jeigu telefono parametruose matote vieno iš jų pavadinimą, žinokite, kad išmaniajame sklandžiai veiks ir grafiškai sudėtingi žaidimai.

 

Grafiškai sudėtingiems žaidimams, pavyzdžiui, „Genshin Impact“ ar „Call Of Duty: Mobile“, visiškai pakanka 6 GB RAM ir šis kiekis neturėtų greitai pasikeisti. Tiesa, grafiškai sudėtingiems žaidimams prireiks ir spartaus procesoriaus.

  • Ar galima vienu metu ir krauti telefoną, ir žaisti žaidimą?
 

Vienu metu ir krauti išmanųjį, ir juo žaisti žaidimą galima. Vis dėlto to daryti nerekomenduoju, nes tada jūsų įrenginys lėčiau krausis, labiau kais, o maitinimo laidas greičiausiai trukdys telefoną patogiai laikyti rankose.

Verta paminėti, kad kai kurie išmanieji, pavyzdžiui, „Samsung Galaxy S23 Ultra“, specialią funkciją, leidžiančią tik palaikyti baterijos įkrovą, o ne ją didinti. Taigi toks telefonas stipriai neįkais, o žaidimais galėsite mėgautis nesibaimindami, kad įrenginys greitai išsikraus.

  • Ar visi žaidimai visiškai išnaudoja telefonų ekranus, kurie palaiko 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį?
 

Ne visi žaidimai visiškai išnaudoja 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį palaikančius ekranus. Paprastai tariant, didelė dalis žaidimų vis dar pritaikyti būtent 60 Hz ekranams. Dėl to juos žaisdami 120 Hz ekranuose vaizdo skirtumų nepastebėsite.

Vis dėlto 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį palaikančių žaidimų daugėja, tad tikėtina, kad ateityje jų bus kur kas daugiau. Tai turint mintyje, verta pasvarstyti ir apie naują nešiojamąjį kompiuterį, kuris naujausiais žaidimais leistų mėgautis kur kas didesniame ekrane.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: