„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi telefonai žaidimams

Renkantis naują telefoną, dažnas ieško tokio, kuriuo galėtų ne tik skambinti ar naršyti socialiniuose tinkluose, bet ir žaisti žaidimus. Kadangi pagrindiniai reikalavimai tokiam įrenginiui – ryškus ekranas ir spartus procesorius, rinkoje tokių telefonų pakankamai daug. „Bitės Profai“ apžvelgė ir išskyrė penkis geriausius modelius tam, kad išsirinkti geriausią telefoną, labiausiai atitinkantį poreikius būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „iPhone 12 Pro Max“ turi sparčiausią procesorių rinkoje, kuris leis pasiekti aukščiausią įmanomą naujausių žaidimų kokybę
  • „Samsung Galaxy S21 Ultra“ 120 Hz ekranas leis matyti sklandesnį ir ryškesnį žaidimų vaizdą
  • Platus „Xiaomi Poco F3 5G“ ekranas išsiskiria spalvų ryškumu
  • Į prisilietimus jautriai reaguojantis „Xiaomi Poco X3 Pro“ ekranas suteiks geresnę žaidimo valdymo kontrolę
  • Žaisdami žaidimus kompaktiškame „iPhone SE (2020)“ galėsite itin greitai pasiekti visus mygtukus ekrane

Daugiau apie rekomenduojamus telefonus žaidimams sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Žaidimų entuziastai žino, kad kiekvieno tam skirto telefono svarbiausia dalis yra spartus procesorius, dėl kurio net ir patys reikliausi žaidimai veiks sklandžiai. Tą puikiai leidžia įvertinti „GeekBench“ procesoriaus galingumo testas, kurį atliko „Bitės Profai“, vertindami telefonus. Taip pat būtinas didelis ir ryškus ekranas, leisiantis mėgautis aukščiausios grafikos žaidimais“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2021 m. rugpjūtį.

„iPhone 12 Pro Max“ – vienas sparčiausių procesorių rinkoje

Ne paslaptis, kad jau kelinti metai iš eilės „Apple“ išlaiko poziciją kaip gamintojas, savo įrenginiuose diegiantis sparčiausius procesorius. Nors žaidimams svarbus ne tik pagrindinis, bet ir grafikos procesorius, gera žinoti, kad gamintojas ir šioje srityje džiugina.

„Atliktas testas parodė, kad „Apple A14 Bionic“ lustas yra gerokai našesnis nei „Android“ konkurentų. Grafinis procesoriaus sparta vidutiniškai siekia net 78 kadrus per sekundę, o tai ne tik užtikrina tolygų žaidimų veikimą, bet ir garantuoja, kad jame veiks visi naujausi telefonams skirti žaidimai. Ir kas svarbiausia – pačia aukščiausia savo kokybe“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ekspertas primena, kad daugelio pamėgtas žaidimas „Fortnite“ vis dar neprieinamas „iOS“ įrenginių vartotojams ir nėra aišku, ar apskirtai bus grąžintas į „App Store“. Nepaisant to, „iPhone 12 Pro Max“ tikrai pamėgs norintys aukščiausios žaidimų patirties, kurią užtikrina ryškus, kontrastingas ir erdvus 6,7 colių „OLED“ ekranas.

Daugiau apie „iPhone 12 Pro Max“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy S21 Ultra“ – geriausia žaidimų kokybė

Visai kaip „Apple“, kuri kasmet į „iPhone“ įdeda naujausią ir galingiausią procesorių, taip ir „Samsung“ savo „Galaxy S“ seriją apdovanojo sparčiausiu ir greičiausiu jai prieinamu procesoriumi rinkoje – „Exynos 2100“.

„Tai – pirmasis pagal 5 nm technologiją pagamintas „Samsung“ lustas, kuris lengviau ir greičiau susidoros su bet kokiomis užduotimis nei pernai metų „Exynos 990“. Lyginant juos tarpusavyje, „Exynos 2100“ atliktas net 30 proc., o grafiniame procesoriuje – 25 proc. patobulinimas. Kad telefonu bus lengva tiek dirbti, tiek žaisti patvirtino ir „GeekBench“galingumo testai“, – tikina A. Archangelskis.

Verta paminėti ir 6,8 colio „Dynamic AMOLED“ 120 Hz ekraną, kuris žaidžiant palaikomus žaidimus, pavyzdžiui, „League of Legends: Wild Rift“ ar „Fortine“ leis išgauti daug sklandesnį vaizdą. Telefonas dar gali pasigirti vienomis geriausių kamerų rinkoje, tad „Samsung Galaxy S21 Ultra“ patiks „Android“ gerbėjams, norintiems spartaus įrenginio su daugybe funkcijų.

Jei iš vis augančio žaidimų skaičiaus bus sunku išsirinkti sau tinkamą, visuomet galite užsukti į „Bitės Profų“ parengtą straipsnį, kur rasite atrinktus 10 geriausių.

Daugiau apie „Samsung Galaxy S21 Ultra“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi Poco F3 5G“ – greitas it žvėris

POCO-F3-5G
 
„Xiaomi Poco F3 5G“ – itin greitas telefonas. Dėl galingiausio iki šiol naudoto „POCO“ serijos „5G Snapdragon 870“ procesoriaus ir ilgai energiją išlaikančios baterijos galėsite kur kas ilgiau džiaugtis mėgstamais žaidimais.

„Žaibiškas mobiliojo telefono greitis buvo patvirtintas ir „GeekBench“ testuose. Be itin spartaus procesoriaus, telefonas dar turi puikų 6,67 colių „AMOLED“ ekraną su 120 Hz vaizdo atsinaujinimo dažniu – tokiu, koks būna šiuolaikiniuose žaidimų kompiuterių ekranuose. Jis leis žaisti žaidimus be jokių trikdžių“, – tikina A. Archangelskis.

Ekspertas pamini ir 1300 nitų siekiantį ekrano ryškumą, kuris leis turinį ekrane įžiūrėti net ir itin saulėtą dieną. Ne mažiau svarbi ir „HDR10+“ technologija, padedanti padidinti vaizdo kontrastingumą, kuris itin svarbus žaidžiant žaidimus – jie neretai pasižymi tamsiomis aplinkomis.

„Xiaomi Poco F3 5G“ rekomenduojamas tiems, kuriems svarbiausia, kad telefonas būtų greitas ir kainuotų mažiau nei naujausi rinkos flagmanai.

Daugiau apie „Xiaomi Poco F3 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi Poco X3 Pro“ – ekonomiškas įrenginys su sparčiu procesoriumi

POCO-X3-PRO
 
Pirmiausia, ką pamatome pažvelgę į „Xiaomi Poco X3 Pro“ parametrus, tai „Snapdragon 860“ lustas, kuris leidžia suprasti, kad tai – flagmano lygio našumą siekiantis telefonas.

„Telefono procesorius – 2021-ųjų metų pirmaujančio 4G flagmano lygio. Dėl didelio 120 Hz „AMOLED“ ekrano atnaujinimo dažnio bus kur kas maloniau žaisti grafiškai sudėtingus žaidimus. O 240 Hz siekiantis jutiklinio atsako dažnis suteiks geresnę žaidimo valdymo kontrolę“, – tikina A. Archangelskis.

Na, o jei žaidimus žaisite ilgiau, negu planavote, įkaitęs telefonas liks užmaršty: procesorius aušinamas iki 6 °C, kad žaidimų malonumais galėtumėte mėgautis visu pajėgumu. Įspūdingas rezultatas įrenginiui, kainuojančiam mažiau nei 300 eurų.

„Xiaomi Poco X3 Pro“ puikiai tinka tiems, kurie nori žaisti naujausius žaidimus, tačiau nėra pasirengę mokėti daug už pažangiausių įrenginių funkcijas. Be to, telefonas turi net 5160 mAh bateriją, kuri leis be perstojo žaisti žaidimus iki 11 valandų.

Daugiau apie „Xiaomi Poco X3 Pro“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone SE (2020)“ – aukštos kokybės žaidimai itin kompaktiškame telefone

„Bitės Profo“ teigimu, nors straipsnio pradžioje buvo užsiminta, kad žaidimams skirtam telefonui būtinas didelis ekranas, tačiau maži įrenginiai turi savų pliusų. Juose kur kas lengviau ir greičiau pasieksite visus reikalingus mygtukus.

„Būtent todėl „iPhone SE (2020)“ galiu rekomenduoti kaip žaidimams skirtą telefoną. Viduje slepiasi pažangiausias tarp išmaniųjų telefonų „Apple A13 Bionic“ procesorius, kuris veikia ir „iPhone 11 Pro Max“ flagmane. Atlikti „GeekBench“ testai parodė, kad su juo ne tik sparčiai veikia visos kasdienės funkcijos, bet ir atsiveria naujausių žaidimų pasaulis“, – teigia A. Archangelskis.

Vienam pažangiausių procesorių nekels iššūkių ir papildytos realybės žaidimai. Tad telefonas patiks žmonėms, norintiems mažo ir kompaktiško, tačiau naujausius žaidimus palaikančio telefono.

Daugiau apie „iPhone SE (2020)“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-ismanieji-telefonaii

geriausi-zaidimu-kompiuteriai

geraiusi-televizoriai

Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį telefoną žaidimams?

  • Ar žaidimai geriausiai veiks tik brangiausiuose telefonuose?

Ne. Tai, kaip gerai telefonas tvarkysis su žaidimais, priklauso nuo procesoriaus spartos, o itin sparčius lustus turi ne tik flagmanai, bet ir didelė dalis vidutinės klasės įrenginių.
  • Ar norint žaisti grafiškai sudėtingus žaidimus būtina turėti telefoną su 12 GB RAM?

Ne. Grafiškai sudėtingiems žaidimams visiškai pakanka 6 GB RAM ir šis skaičius greitu metu neturėtų keistis. Tiesa, žaidimams prireiks ir spartaus telefono procesoriaus.
  • Ar galima vienu metu ir krauti telefoną, ir žaisti žaidimą?

Galima, tačiau to daryti nerekomenduojama, nes tuomet jūsų telefonas lėčiau krausis, labiau kais, o laidas neleis patogiai laikyti jo rankose. Verta paminėti, kad kai kurie įrenginiai, pavyzdžiui, „Sony Xperia 1 II“ turi funkciją, leidžiančią palaikyti jo įkrovimo lygį, tačiau tuo pat metu nepildyti baterijos energija. Taigi telefonas stipriai neįkais ir galėsite žaisti žaidimus, nesibaimindami, kad įrenginys greitai išsikraus.
  • Ar visi žaidimai visiškai išnaudoja 120 Hz telefonų ekranus?

Ne. Vis dar didelė dalis žaidimų pritaikyti veikti 60 Hz ekranuose. Tad žaisdami juos 120 Hz ekrane nepamatysite jokio skirtumo. Kaip bebūtų, 120 Hz vaizdo atsinaujinimo dažnį palaikančių žaidimų skaičius vis didėja ir, tikėtina, kad ateityje jų bus kur kas daugiau. Su ta mintimi verta pasvarstyti ir apie naują nešiojamąjį kompiuterį, kuris naujausiais žaidimais leis mėgautis kur kas didesniame ekrane. O kad išsirinkti būtų lengviau, „Bitės Profai“ parengė geriausių žaidimams skirtų kompiuterių sąrašą.

BITĖ | PROFAI

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal iškilo išmaniosios įrangos problema, kurią jie galėtų išspręsti? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus. Nes pagalba ir konsultacijos nemokamos, net jei naudojatės kito tinklo operatoriaus paslaugomis.