Kaip padidinti teksto dydį kompiuteryje?

Nepriklausomai nuo to, ar turite nešiojamąjį kompiuterį su mažesniu ekranu, ar stacionarų kompiuterį su dideliu monitoriumi, teksto šriftai įrenginyje gali būti per maži, kad galėtumėte patogiai skaityti, naršyti ar dirbti. Kaip padidinti teksto dydį kompiuteryje, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Teksto dydį galite pakeisti kompiuterio ekrano nustatymuose
  • Taip pat galite padidinti bendrą ekrano mastelį – taip ne tik tekstas, bet ir bendras vaizdas bus didesnis

„Kaip žinome, kompiuterių naudojimas yra dažniausia akių nuovargio priežastis. Todėl norėdami sumažinti ar išvengti nuovargio, turime pasirūpinti, kad būtų tinkamai parinktas ekrano vaizdo mastelis, o teksto šrifto dydis – patogus skaityti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip padidinti teksto dydį kompiuteryje?

Iš pradžių kompiuterio ekrane paspauskite mygtuką „Pradėti“ (angl. Start). Tuomet pasirinkite „Nustatymai“ (angl. Settings), po to – „Lengva prieiga neįgaliesiems“ (angl. Easy to access) ir galiausiai spauskite kairėje ekrano pusėje esančią parinktį „Monitorius“ (angl. display).

„Atsivėrusiame lange po užrašu „Padidinti tekstą“ (angl. Make text bigger) pasirinkite, kiek procentų turėtų padidėti tekstas. Virš juostos, kurioje reguliuojamas teksto dydis, matysite pavyzdį, kaip atrodys tekstas pasirinkus vieną ar kitą variantą. Kai jau nuspręsite, kuris variantas jums tinka, spustelėkite „Taikyti“ (angl. Apply). Palaukus kelias sekundes, teksto dydis pasikeis“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip padidinti ekrano mastelį?

Jei lengvesniam darbui kompiuteriu vien padidinti teksto šrifto dydį nepakanka, galite pakeisti ir ekrano mastelį. Taip ne tik žodžiai, bet ir bendras vaizdas bus didesnis. Jau atvertame lange, kur keitėte teksto šrifto dydį, apačioje pamatysite žodžius „Viską padidinkite“ (angl. Make everything bigger).

„Iškart po jais rasite laukelį, kur galėsite pasirinkti, kiek procentų norite padidinti bendrą ekrano mastelį. Pasirinkus, ekrano vaizdas pasikeis iškart, jokių papildomų žingsnių daugiau nereikės atlikti“, – teigia M. Vrubliauskas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: