Kaip sukurti „Xiaomi“ telefono duomenų atsargines kopijas debesyse?

Greičiausiai net nesusimąstote, kiek daug svarbių duomenų esate sukaupę savo telefone: kontaktų, užrašų, nuotraukų ir vaizdo įrašų. Tam, kad jų neprarastumėte, kone geriausia sukurti šių duomenų kopijas debesų (angl. cloud) saugyklose. Išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ pasakoja, kaip tai padaryti lengviau, jei jūsų telefonas – „Xiaomi“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • Debesų saugyklos naudingos tuo, nes jose galima saugiai laikyti išmaniųjų įrenginių, įskaitant telefonų, duomenų kopijas.
  • Jei naudojate „Xiaomi“ telefoną, jame esančią informaciją galite laikyti šio gamintojo debesyje.
  • Vis dėlto jame negalima saugoti nuotraukų ir vaizdo įrašų.
  • Būtent šiuos duomenis rekomenduojama laikyti kitame debesyje, o tam pravers programėlė „Google nuotraukos“.
 

„Įsivaizduokite, kad savo telefone turite vaikų gimtadienių nuotraukas, vaizdo įrašų iš kelionių ir kitos, širdžiai brangios, informacijos. Vieną dieną ilgapirščiai nugvelbia jūsų išmanųjį ir visų nostalgiją keliančių akimirkų ir kitų duomenų nebėra. Baisu? Man taip pat. Dėl to kviečiu jus nedelsiant sukurti savo asmeninės informacijos kopijas debesyse, kad ją galėtumėte pasiekti net ir atsidūrus tokioje nemalonioje situacijoje“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip sukurti asmeninės informacijos kopiją „Xiaomi“ debesyje?

Jei norite sukurti duomenų, kurie yra „Xiaomi“ telefone, kopiją ir ją laikyti debesyje, pirmiausia eikite į įrenginio nustatymus.

xiaomi-kopija-debesyje1

Nustatymų meniu pasirinkite „Xiaomi paskyra“.

xiaomi-kopija-debesyje2

„Gera pradžia – pusė darbo. Jeigu dar neturite arba esate neprisijungę prie savo „Xiaomi“ paskyros, telefono ekrane išvysite tokį vaizdą. Tiesa, prisijungti lengviausia spustelėjus „Prisijungti naudojant Google“. Dėl to rekomenduoju taip ir padaryti“, – pataria išmaniųjų įrenginių ekspertas.

xiaomi-kopija-debesyje3

Pasirinkę savo paskyrą spauskite „Prisijunkite prie Xiaomi paskyros“, o po to – „Xiaomi debesis“.

xiaomi-kopija-debesyje4

Dabar telefonas jūsų gali paprašyti įvairių leidimų. Juos suteikite, nes tik tada įrenginio duomenų kopija galės būti išsaugota debesyje.

xiaomi-kopija-debesyje5

„Jums puikiai sekasi! Dabar aktyvuokite tuos elementus, kurių informacijos kopijos norite debesyje. Kai tai padarysite, ekrano apačioje pasirinkite „Atsarginės kopijos“, – sako „Bitės Profas“.

xiaomi-kopija-debesyje6

Tada aktyvuokite pasirinkimą „Automatinis atsarginis kopijavimas“ ir spauskite „Sukurti programų atsarginę kopiją“.

xiaomi-kopija-debesyje7

„Tiesa, „Xiaomi“ debesis neišsaugo nuotraukų ir vaizdo įrašų. Jei šią informaciją taip pat norite laikyti debesyje, rekomenduoju naudoti programėlę „Google nuotraukos“. Įprastai ji jau būna įdiegta į „Xiaomi“ išmaniuosius, tačiau jei ši programėlė netyčia išsitrynė – nepanikuokite. Ją lengvai galite atsisiųsti iš „Google Play“ parduotuvės“, – sako A. Archangelskis.
 

Kaip sukurti nuotraukų ir vaizdo įrašų, esančių „Xiaomi“ telefone, atsarginę kopiją naudojant „Google nuotraukos“?

Pirmiausiai „Google Play“ parduotuvės paieškos laukelyje įveskite „Google nuotraukos“ ir spauskite siūlomą pasirinkimą ar padidinamojo stiklo ikoną. Jei programėlė neįrašyta, spauskite „Įdiegti“, o jei telefone ji jau yra – „Atidaryti“. Tada spustelėkite savo profilio nuotrauką, esančią ekrano viršutiniame dešiniajame krašte.

xiaomi-kopija-debesyje8

Po to 2 kartus iš eilės pasirinkite „Įjungti atsarginį kopijavimą“.

xiaomi-kopija-debesyje9

„Štai ir viskas! Nuo šiol, kai būsite prisijungę prie „Wi-Fi“ tinklo, „Xiaomi“ telefone esančios nuotraukos ir vaizdo įrašai bus automatiškai keliami į jūsų „Google“ paskyros debesį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.
 
BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams – nemokamai.