„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi išmanieji telefonai

Jei išmanusis telefonas brangiausias, tai dar nereiškia, kad jis yra geriausias ir optimaliausias sprendimas būtent jums. Mobiliojo kaina nustatoma ne tik pagal parametrus, bet ir dizaino sprendimus. Kartais moderniau atrodantis įrenginys gali kainuoti brangiau už galingesnį konkurentą, todėl renkantis išmanųjį svarbu atkreipti dėmesį į visas savybes. „Bitės Profai“ įvertino daugybę telefonų ir išrinko penkis geriausius pagal kainos ir kokybės santykį tam, kad įsigyti išmanųjį, labiausiai atitinkantį poreikius, būtų lengviau.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Vienas prabangiausių ir geriausiai fotografuojančių modelių yra „Samsung Galaxy S22 Ultra“
  • „Samsung Galaxy A53 5G“ galia ir patvarumas už padorią kainą
  • Viskas paprasta – „iPhone 13 Pro Max“ yra galingiausias kada nors sukurtas „Apple“ telefonas
  • Ištvermingasis „Realme C15“ neišsikrauna pats ir įkrauna kitus
  • Kompaktiškas, bet apgaulingai greitas „iPhone SE (2022)“

Jei norite daugiau sužinoti apie rekomenduojamus išmaniuosius telefonus, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ tekstą.

„Rinkoje yra daug telefonų, kurie kainuoja mažiau, tačiau turi, pavyzdžiui, talpesnes baterijas nei brangesnių modelių. Taip yra todėl, kad į pastarųjų vidų dedasi daugiau detalių, todėl lieka mažiau vietos didesnei baterijai. Tiesa, talpesnis akumuliatorius gali reikšti ne tik ilgesnį tarnavimo laiką, bet ir storesnį korpusą ar didesnį įrenginio svorį. Todėl svarbu nusistatyti prioritetus renkantis naują įrenginį ir žinoti, kas jums svarbiau“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. balandį.

„Samsung Galaxy S22 Ultra“ – visapusiškai pagyrų vertas įrenginys

Naujausias ir dar galingesnis „Samsung“ įrenginys, kaip visuomet, įkvepia itin profesionaliomis kameromis. Išvis jų net penkios, o pagrindinė yra stulbinančios 108 megapikselių raiškos.

„Samsung“ sukurta „Nona Binning“ technologija sujungia devynis pikselius į vieną, tad nuotraukos stebina raiška net labai prasto apšvietimo sąlygomis. Dvi „S22 Ultra“ kameros veikia kaip teleobjektyvai, priartinantys iki dešimties kartų, tačiau išlaikantys tokią pat nuotraukų kokybę. O hibridiniu būdu vaizdą galima priartinti išvis net iki šimto kartų.

„Naująjį „Samsung“ flagmaną išskiria ir „Galaxy Note“ vartotojų pamėgtas išmanusis „S-Pen“ rašiklis. Jis leidžia paprasčiau nusifotografuoti su draugais, nes kamerą galima valdyti per nuotolį. Be to, su kruopščiai į korpusą įmontuoti rašikliu nuotraukas galėsite redaguoti bei pagražinti“, – komentuoja A. Archangelskis.

„Samsung Galaxy S22 Ultra“ yra telefonas tiems, kurie nori išsaugoti netikėtų situacijų, keisčiausių kampelių ir tolimų nuotykių prisiminimus. Įrenginio kameros jūsų nenuvils, kokią užduotį joms beduosite.

Daugiau apie „Samsung Galaxy S22 Ultra“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy A53 5G“ – aukščiausiai klasei būdingos savybės

Vertinant pagal kainos ir kokybės santykį, visi „Galaxy A“ serijos įrenginiai, kurių pavadinimo pirmasis skaičius 5, yra bene patys geriausi pasirinkimai. „Samsung Galaxy A53 5G“ – dar vienas vidutinės klasės telefonas, už padorią kainą suteiksiantis aukščiausią kokybę.

„Samsung Galaxy A53“ išsiskiria itin sodriai spalvas atvaizduojančiu ekranu, kurio vaizdo atnaujinimo dažnis yra net 120Hz, visai kaip „Samsung“ flagmanuose. Ši savybė sudaro įspūdį, kad įrenginys veikia sklandžiau ir greičiau“, – pažymi „Bitės“ technologijų specialistas.

Telefono nugarėlėje rasime keturias kameras, o pagrindinis objektyvas pasižymi 64MP raiška bei optiniu stabilizavimu. Dėl itin plataus, šviesą sugeriančio objektyvo nuotraukos visuomet bus itin ryškios, o bet koks įrenginio sujudinimas jų kokybei įtakos turės mažiau.

Vidutinės klasės telefonų tarpe „Samsung“ įrenginys ypatingas ir savo patvarumu vandeniui bei dulkėms. „A53“ nebijo būti panardintas į vandenį ne giliau 1 metro ir ne ilgiau 30 minučių, o tai reiškia, kad tikrai nereikia baigti skambučio, kai pradeda lyti.

„Galaxy A53“ suteikia daug už prieinamą kainą. Jame rasite puikų ekraną, universalias kameras bei atsparumą vandeniui ir dulkėms – savybes, kurios išskiria įrenginį iš panašios kainos konkurentų. Be to, naujausias modelis pasižymi dar ir talpia 5000mAh baterija“, – teigia A. Archangelskis.

Daugiau apie „Samsung Galaxy A53 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone 13 Pro Max“ – galingiausias „Apple“ telefonas

Paprastai tie, kurie įpranta prie „iPhone“, jų jau nebeišsižada. Ypač tie, kurie naudojasi ir „Apple“ laikrodžiais, kompiuteriais ar planšetėmis. Visi šie įrenginiai lengvai sujungiami į vientisą ekosistemą, prie kurios greitai prisiderina ir naujausias, pajėgiausias kol kas išleistas „iPhone“.

„Naujajame „iPhone 13 Pro Max“ integruotas galingiausias ir efektyviausiai baterijos resursus paskirstantis procesorius („A15 Bionic“). Be to, telefono „ProMotion“ ekranas įvertina vartotojo veiklą ir automatiškai pritaiko ekrano atnaujinimo dažnį (siekiantį iki 120Hz). Taip esant reikalui įjungiamas aukščiausias telefono našumas, o likusį laiką taupomos baterijos atsargos“, – pastebi „Bitės Profas“.

Pirmtakus lenkia ir trys kameros telefono nugarėlėje. Visos jos turi didesnius sensorius bei visos naudoja naktinį režimą, kuris padeda net tamsoje išgauti kokybiškas fotografijas. Beje, su naujuoju „iPhone“ įmanoma sufokusuoti ne tik labai tolimus, bet ir labai artimus, vos 2cm atstumu esančius objektus.

Galingiausias „iPhone“ istorijoje ne tik procesorius, bet ir priekinis stiklas „Ceramic Shield“, kuriam lygių neturi išvis joks išmanusis rinkoje. Be to, „iPhone 13 Pro Max“ korpusas padengtas nerūdijančiu plienu. O vandenyje telefonas gali išbūti net 6 metrų gylyje iki 30 minučių.

„Kaip visuomet su „Apple“, telefonas labiausiai tinka tiems, kas jau turi kitų kompanijos produktų. Vertinant telefoną reikia pasakyti, kad jis galingas, puikiai fotografuojantis ir itin atsparus. Žodžiu, turintis visas svarbiausias savybes. Be to, kadangi „Apple“ svarbus stilius, verta paminėti ir keturias „iPhone 13 Pro Max“ spalvas: sidabrinę, auksinę, grafito ir naują – dangaus mėlynos (angl. sierra blue)“, – priežastis rinktis telefoną vardija A. Archangelskis.

Daugiau apie „iPhone 13 Pro Max“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Realme C15“ – akumuliatoriaus talpos čempionas

Visa „Realme C“ serija dėmesį patraukia nedidelėmis kainomis. „Realme C15“ pasižymi viena talpiausių rinkos baterijų. Ši įdomi prieinamos kainos bei galingos baterijos kombinacija ir yra svarbiausia priežastis rinktis „Realme C15“.

„Telefonas pasižymi milžiniška 6000mAh talpos baterija, kokios neturi net daugelis flagmanų. Iškrovimo testuose, kuriuos vidutinės klasės telefonai atlieka 5-7 valandas, šis ištveria net virš 10 valandų. Tai reiškia, kad naudojamas įprastai jis vienu pilnu įkrovimu tarnaus para ilgiau už konkurentus. Iš tiesų jo baterija tokia talpi, jog jei tik turite tam laidą, galite „Realme C15“ panaudoti įkraunant kitą telefoną“, – teigia „Bitės Profas“.

Šį modelį geriausiai įvertins tie vartotojai, kuriuos erzina nuolat rūpintis išmaniojo įkrovimu. „Realme C15“ yra šiuolaikiškas įrenginys, turintis ir didelį ekraną, ir keturgubą kamerą, ir 64GB vidinės atminties, tačiau dėl to nepaaukojantis telefono ištvermės.

Daugiau apie „Realme C15“ skaitykite šio telefono aprašyme.

„iPhone SE (2022)“ – aukštos kokybės „Apple“ telefonas už prieinamą kainą

Naujausi „iPhone“ įprastai kainuoja keturženkles sumas. „iPhone SE“ ne toks. 2022-aisiais išleistas jau ne pirmasis „SE“ tipo modelis, tad galima drąsiai teigti, jog ši linija taip pat spėjo susikurti savitą įvaizdį.

„Telefono viduje slepiasi pažangiausias tarp išmaniųjų telefonų „Apple A15 Bionic“ procesorius, kuris veikia ir „iPhone 13 Pro Max“ flagmane. Tai reiškia, jog naujausias „iPhone SE“ puikiausiai tinka net ir daugiausiai reikalaujantiems žaidimams, ką įrodo ir „GeekBench“ atlikti testai“, – pastebi išmaniųjų technologijų specialistas.

Nuo kitų sąrašo narių telefoną išskiria faktas, kad jame tėra viena 12MP pagrindinė kamera, tačiau ji nenuvilia ir susidoroja su skirtingiausio apšvietimo sąlygomis. Pamatę, kokias nuotraukas sukuria sąlyginai mažo MP skaičiaus kamera, liksite nustebę.

Šiuometinis „iPhone SE“ gali pasigirti itin galingu procesoriumi. Jei ieškote pakankamai greičio žaidimams, bet kartu kompaktiško ir dailaus įrenginio, investuokite į naujausią „Apple“.

Daugiau apie „iPhone SE (2022)“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-telefonai-iki-150-top5
 
geriausi-biudzetiniai-telefonai
 
geriaus-zaidimu-telefonai-top5

Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį telefoną?

  • Kodėl kai kurių brangiausių telefonų baterijos yra mažiau talpios už pigesnių modelių?

Brangiausių mobiliųjų viduje yra daug kitų komponentų, kurių dažniausiai neturi pigesni įrenginiai. Tai gali būti didesni kameros moduliai su didesniais jutikliais arba daugiau objektyvų, 5G ryšio antena, NFC palaikymas ir kiti sprendimai. Likusi vieta skirta baterijai. Mažiau kainuojantys įrenginiai neturi bent dalies minėtų savybių, todėl juose pavyksta įdėti talpesnius akumuliatorius.
  • Ar 5G telefonas veiks naudojant 4G ar 3G ryšius?

Taip, toks išmanusis turi papildomą galimybę veikti 5G tinkle. Jei nepavyksta prisijungti prie šio ryšio, tuomet naudojamos 4G arba 3G technologijos.
  • Ar brangesnis telefonas visada geresnis?

Nebūtinai, nes į telefoną kainą įeina ne tik parametrai, bet ir dizaino sprendimai. Pavyzdžiui, itin plonas išmanusis ir storesnis mobilusis gali turėti vienodus parametrus, tačiau dėl modernumo plonesnis kainuos daugiau. Kitas pavyzdys – sulankstomas telefonas su silpnesniais parametrais gali būti brangesnis už galingesnį įprastą įrenginį. Visada atkreipkite dėmesį ne tik į kainą, bet ir telefonų savybes.
  • Ar visada daugiau megapikselių turinti kamera fotografuoja kokybiškiau?

Ne, ne visada. Nuotraukos kokybę lemia ir kameros jutiklio dydis bei diafragma, kameros vaizdo apdorojimo algoritmai. Daugiau megapikselių turinti fotografija atrodys geriau priartinant vaizdą, tačiau tai tikrai nereiškia, jog bendra nuotraukos kokybė bus geresnė.
  • Ar didesnė baterijos talpa reiškia, kad telefonas tarnaus ilgiau?

Nebūtinai, kadangi gamintojai dažnai optimizuoja įrenginio baterijos veikimą įvairiais būdais, pavyzdžiui, tam tikrais sprendimais programinėje įrangoje ar vidiniais komponentais, labiau taupančiais akumuliatoriaus energiją. Be to, telefonas su talpesne baterija visada bus kiek sunkesnis arba storesnis. Baterijos tarnavimo laikas taip pat priklauso nuo vartotojo įpročių – kaip jis naudoja ir krauna įrenginį.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.