TOP 5 geriausi „PlayStation 5“ žaidimai

„PlayStation 5“ (PS5) ‒ žaibišku greičiu išpopuliarėjusi žaidimų konsolė. Tai nekelia nuostabos, nes jai pritaikytų kokybiškų ir dėmesį pritraukiančių žaidimų pasiūla itin didelė. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ dalinasi PS5 skirtų 5 žaidimų sąrašu ir jų detaliu aprašymu, kad kokybiškus žaidimus atrastumėte lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • „Horizon Forbidden West“ – „Horizon Zero Dawn“ tęsinys, kuriame stebina itin detali grafika.
  • „Elden Ring“ – atviro pasaulio žaidimas, kuriame daug ką teks išsiaiškinti patiems.
  • „Genshin Impact“ ‒ nemokamas žaidimas, kuriame animacija primena japonišką animė stilių.
  • „God Of War Ragnarok“ – „God Of War“ tęsinys, kuriame pagaliau galima išvysti visus 9 pasaulius.
  • „Gran Turismo 7“ – naujausias „Gran Turismo“ automobilių serijos kūrinys, kuris džiugina ne tik lenktynėmis, bet ir istorijomis apie automobilius bei jų gamintojus.
 

„PS5 žaidimų konsolė, pasirodžiusi 2020 metų gale, yra nuolat tobulinama programiniais atnaujinimais. Pavyzdžiui, dabar yra galimybė pridėti papildomą SSD diską, skirtą žaidimus saugoti. Tam, kad turėtume, ką įsirašyti į papildomą atmintį, rekomenduoju 5 skirtingų kūrėjų žaidimus“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

„Horizon Forbidden West“ – neužmirštamas nuotykis

Tiems, kurie turėjo PS4 konsolę, greičiausiai yra tekę girdėti apie šio žaidimo pirmtaką „Horizon Zero Dawn“. Naujoji „Horizon“ franšizė greitai tapo itin populiari ir ne veltui. Dabar sulaukėme istorijos tęsinio – „Horizon Forbidden West“.

„Šio žaidimo istorija iškart tęsiasi nuo ten, kur baigėsi pirmasis žaidimas. „Horizon Forbidden West“ ir toliau valdysime pagrindinę heroję „Aloy“, tačiau vaikščiosime po naujas vietas. Šį kartą matysime didžiausių JAV miestų, tokių kaip San Fransiskas ar Las Vegasas, griuvėsius“, ‒ tikina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Anot „Bitės Profo“, sutiksime daug tiek naujų, tiek žaidėjų jau pamėgtų veikėjų, pavyzdžiui, „Sylens“ ar „Varl“. Jie naujoje vietoje turės savų motyvų, kuriuos sužinoti – itin įdomu.

„Visos naujos vietovės ir veikėjai vaizduojami ypač detaliai. Mano nuomone, šis žaidimas yra vienas įspūdingiausių PS5 kūrinių dėl grafikos. Jame viskas yra aukščiausios klasės – nuo augmenijos iki veido išraiškų vaizdavimo“, – sako A. Archangelskis.

Žiūrėdami į žaidimo vaizdo įrašą, jo viso detalumo, kurį išvystė „Guerilla Games“, nepastebėsite. Vaizdo grožis atsiskleidžia paspaudus „New Game“. Tada PS5 žaidimą užkraus vos per keletą sekundžių. Beje, „Horizon Forbidden West“ turi papildymą – „Burning Shores“.

„Elden Ring“ – žaidimas, kuris taps klasika

Daugelis galvoja, kad „From Software“ kūrėjo žaidimai yra nišiniai ir labiausiai skirti tiems žaidėjams, kurie liko sužavėti šios studijos darbais nuo pat „Dark Souls“ pirmosios dalies. Visgi „Elden Ring“ sėkmė parodo, kad jie gali patikti daugeliui.

„Elden Ring“ ‒ kol kas didžiausias „From Software“ studijos darbas. Iš tiesų norint pereiti įprastą šiuolaikinį žaidimą vidutiniškai užtrunkama iki 20 valandų. Šis skaičius „Elden Ring“ atveju kyla iki bent 40 valandų, tačiau veiksmas taip prikausto dėmesį, kad laikas skriete praskrieja“, ‒ teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Elden Ring“ yra atviro pasaulio žaidimas, kuriame vaikščioti ir tyrinėti yra itin įdomu. Įvairūs galingi ginklai arba burtai būna paslėpti netikėčiausiose vietose. Už kiekvieno kampo slypi nežinomybė. Tai žaidimas, kuris neveda jūsų už rankos ir nenurodo, kur eiti bei ką nugalėti. Jame rasite tik lengvų patarimų, kaip žaidimą valdyti, o toliau viską išsiaiškinti ir suprasti teks patiems.

Eksperto teigimu, žaidimas negriauna standartų, tačiau jokiu būdu neatrodo prastai. Taigi žaidimo grafika nėra pati įspūdingiausia, tačiau pats žaidimas tikrai vertas dėmesio. Įvairių ginklų, šarvų ir magijų kombinacijų bei variacijų yra ypač daug, o viską išbandyti su įvairiais priešais ‒ itin džiuginantis procesas.

„Naujiems žaidėjams patariu neišsigąsti pirmojo boso ant žirgo, kurį sutiksite per pirmąsias 15 žaidimo minučių. Taip, jis sunkiai įveikiamas ir tikėtina, kad iškart ar net po kelių bandymų jo nugalėt nepavyks. Vis dėlto šiame žaidime nebūtina iškart nugalėti visko, ką tik pamatote. Išeikite, apsižvalgykite, tyrinėkite ir atrasite naują ginklą, pasikelsite lygį, išmoksite naują ataką ir tik tada „neįveikiamas“ bosas taps paprastu priešu“, ‒ patirtimi dalinasi „Bitės Profas“.

„Genshin Impact“ – neišsemiamas Kinijos kūrėjų vaisius

Šis žaidimas apibūdintas kaip neišsemiamas vaisius todėl, nes pasirodė dar 2020 metais, o būtent PS5 konsolėje jį išvydome 2021 metais. Vis dėlto, žaidimas nuolat atnaujinamas ‒ jame vis atsiranda naujo turinio.

„Šis žaidimas sąraše išsiskiria tuo, kad yra nemokamas. Jei kiek atversite piniginę, kai kuriuos žaidimo elementus pasieksite greičiau, tačiau beveik viską pasiekti ir mėgautis žaidimu galima nemokamai“, ‒ sako A. Archangelskis.

Pasak išmaniųjų įrenginių eksperto, „Genshin Impact“ taip pat išsiskiria animaciniu stiliumi ir atviru pasauliu. Visi veikėjai atrodo gražiai, itin kruopščiai sukurta animacija primena japonišką stilių ‒ animė. Kiekvienas kalnas ar pastatas, kurį matote, nėra tik dekoracija, tad visur galite įlipti ar užeiti. Dėl šios priežasties žaidime norėsite tyrinėti ir vaikščioti, taip patenkindami savo smalsumą.

„Prieš tai minėjau, kad PS5 versija pasirodė kiek vėliau nei pats žaidimas. Sulaukti oficialios versijos, skirtos šiai konsolei, buvo verta. Naudojant būtent šį įrenginį žaidimas veikia pilna 4K raiška ir rodo 60 kadrų per sekundę. Be to, „Genshin Impact“ nuostabiai išryškina detales pasirinkus HDR režimą, tik, žinoma, tam reikia tinkamo televizoriaus“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad šis žaidimas HDR režimą palaiko tik PS konsolėse, tad net žaidžiant prabangiausiu kompiuteriu neišvysite to, ką matytumėte naudodami PS5. Tiesa, žaidime krovimo laikas – neįtikėtinai trumpas. Pasirinkus vietą žemėlapyje ir į ją teleportuojant veikėją, visas procesas gana dažnai užtruks mažiau nei sekundę. Daugiau apie „Genshin Impact“ sužinoti ir gauti patarimų, kaip jį žaisti, galima čia.

„God Of War Ragnarok“ – šedevras, kurio istorija įtrauks kiekvieną

Žaidimas „God Of War“ 2018 metais sulaukė milžiniško susidomėjimo ir pavergė daugelio širdis dėl įtraukiančios istorijos, įdomios žaidimo eigos ir puikaus vizualaus pristatymo. „God Of War Ragnorok“ – dar labiau patobulintas šio žaidimo tęsinys.

„Jo istorija prasideda praėjus 3 metams nuo praeitos dalies įvykių. Tada žinojome, kad iš viso yra devyni pasauliai, tačiau jų visų išvysti negalėjome. Būtent naujesnėje dalyje ši galimybė suteikiama. Be to, visus pasaulius galėsite matyti dar detalesnius, nes „God Of War Ragnorok“ yra sukurtas ne tik PS4, bet ir PS5 konsolei“, – sako A. Archangelskis.

„Bitės Profas“ pasakoja, kad nuo pat pirmų žaidimo scenų galima suprasti, kad jam buvo skirtas didelis biudžetas. Animacijos, balsų įgarsinimas ir kiti grafiniai elementai – aukščiausios kokybės. Be to, žaidimo istorija – viena labiausiai įtraukiančių, tad tikėtina, kad ji tiek jaunesniems, tiek vyresniems žaidėjams sukels daug emocijų.

„PS5 konsolėje žaidimas palaiko pilnos 4K raiškos arba 60 kadrų per sekundę režimą. Tuo metu televizoriuose, palaikančiuose HDMI 2.1, žaisdami galėsite naudoti „High Frame Rate“ režimą, kuris įrenginiui vietomis leidžia rodyti ir 120 kadrų per sekundę. Visgi žaisdami bet kuriuo režimu su PS5 galite būkite tikri, kad matysite itin aukštos kokybės vaizdą“, – tikina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Gran Turismo 7“ – populiarioji automobilių serija sugrįžta

„Gran Turismo“ ‒ viena ilgiausiai gyvuojančių žaidimų serijų. Pirmas jos žaidimas pasirodė dar 1997 metais ir buvo skirtas pirmai PS konsolei. Dabar turime „Gran Turismo 7“, skirtą PS5 konsolei, o žaidimas, kaip ir anksčiau, yra itin populiarus ir vertas dėmesio.

„Serija sugrįžta todėl, nes buvo nemaža pertrauka – paskutinė numeruota žaidimo dalis išėjo dar 2013 metais ir buvo skirta PS3 konsolei. Tada, 2017 metais, išvydome „Gran Turismo Sport“, tačiau jo turinys nebuvo toks, kokio buvo tikimasi. Pagaliau turime „Gran Turismo 7“ ‒ daugiau nei lenktynių žaidimą. Taip sakau dėl to, nes jis skirtas ne tik tiems, kurie mėgsta lenktyniauti, bet ir automobilių kultūros mėgėjams. Jame sužinosite daug istorijų apie įvairius automobilius ir jų gamintojus“, ‒ pastebi A. Archangelskis.

Jis toliau pasakoja, kad vos pažvelgus į žaidimo automobilių modelius tampa aišku, kad jie buvo kuriami su meile – vaizduojamos net menkiausios detalės, o žibintuose galima matyti atskiras lemputes. Tuo metu automobilių viduje galima išvysti veikiančius spidometrus ir kitus rodiklius bei nuostabius interjerus. PS5 viskas užsikrauna itin greit – pasirenkate lenktynes ir už keleto sekundžių jau važiuojate.

„Tiesa, dabar šis žaidimas palaiko naujuosius PSVR2 virtualios realybės akinius. Juos užsidėjus žaisti – vairuoti automobilį, bus dar įdomiau, nes jausitės taip, lyg sėdėtumėte jo viduje. Dėl puikiai veikiančio virtualios realybės režimo „Gran Turismo 7“ yra ir vienas geriausių PSVR2 žaidimų“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams – nemokamai.