Geriausi išmanieji telefonai iki 500 eurų

Daug naudotojų renkasi būtent vidutinės klasės išmaniuosius telefonus. Nors jie neturi pačių moderniausių funkcijų, tačiau suteikiamomis galimybėmis mažai kuo nusileidžia patiems prabangiausiems įrenginiams. „Bitės Profai“ apžvelgė visus iki 500 eurų kainuojančius telefonų modelius ir atrinko 5 geriausius tam, kad išsirinkti naują išmanųjį, labiausiai atitinkantį poreikius, būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame susipažinti lengviau:
  • „Samsung Galaxy A54 5G“ pasižymi puikiu kainos ir kokybės santykiu.
  • Jaunimui ypač patiks „Xiaomi 13 Lite“, nes jis stilingas, greitai veikia ir turi išskirtinių funkcijų, kurios praverčia kuriant vaizdo turinį.
  • Dėl išskirtinio nugarėlės dizaino „Nothing Phone (1)“ gali nustebinti net ir visko mačiusius.
  • Puikia triguba kamera pasigirti gali „Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G“.
  • Patrauklios kainos „Sony Xperia 10 V“ išmanusis turi įspūdingus parametrus.
 

„Vidutinių telefonų klasėje yra daug puikių modelių. Vis dėlto pasirinkimas toks platus, kad paieška gali virsti galvos skausmu. Mano patarimas – pirmiausia atkreipkite dėmesį į savo poreikius ir tik tada pradėkite ieškoti naujo išmaniojo. Rekomenduoju taip daryti dėl to, nes kiekvienas įrenginys turi savų privalumų. Pavyzdžiui, galingą kamerą, ryškų ekraną ar ilgai neišsikraunančią bateriją“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. liepą.

„Samsung Galaxy A54 5G“ – aukščiausiai klasei būdingos savybės

Visų „Samsung Galaxy A“ serijos išmaniųjų telefonų, kurių pavadinimuose pirmas skaičius – 5, kainos ir kokybės santykis yra puikus. Dėl to jei ieškote vidutinės klasės įrenginio, „A54 5G“ modelis jums yra vienas geriausių pasirinkimų.

„Šis telefonas išsiskiria dėl ekrano, galinčio pateikti itin sodrias spalvas. Jo vaizdo atnaujinimo dažnis yra toks pats kaip „Samsung“ flagmanuose – 120 Hz. Būtent ši ekrano savybė sudaro įspūdį, kad įrenginys veikia sklandžiau ir greičiau“, – pastebi „Bitės Profas“.

Išmanusis telefonas, turintis didelę 5000 mAh bateriją, už prieinamą kainą suteikia išties daug galimybių. Be puikaus ekrano jis taip pat turi trigubą kamerą, kuria galėsite užfiksuoti tiek miesto panoramą, tiek smulkų gėlės žiedą. Įrenginys rekomenduojamas visiems, nes kiekvienas naudotojas jame atras ką nors naudingo.

Samsung-galaxy-a54-isigyti

„Xiaomi 13 Lite“ – stilingas ir jaunatviškas telefonas

Šis išmanusis telefonas yra stilingas jau vien dėl korpuso dizaino. Įrenginys plonesnis nei konkurentai, o tai iš dalies lemia jo tiek priekyje, tiek nugarėlėje lenkti kraštai.

„Galima sakyti, kad telefonas yra jaunatviškas. Jis turi itin naudingų funkcijų tiems, kurie mėgsta naudoti išmaniųjų priekines kameras. Visų pirma, įrenginio priekinėje dalyje yra žibintuvėliai. Jie fotografuotis arba filmuoti priekine kamera leidžia net ir tamsoje. Antra, telefonas turi VLOG ir suflerio režimus, kurie ypač praverčia kuriant vaizdo turinį“, – sako A. Archangelskis.

Išmaniajame veikia „MIUI 14“ operacinė sistema. Būtent dėl šios versijos „Xiaomi“ telefonai veikia itin sparčiai. Įrenginys itin patiks jauniems žmonėms, kurie nenustygsta vietoje ir ieško būdų, kaip save išreikšti.

xiaomi-13-lite-isigyti

„Nothing Phone (1)“ – išskirtinio dizaino telefonas

Išvydę išmaniojo telefono nugarėlę, kurioje įmontuotos net kelios skirtingos LED lemputės, jo nesumaišysite su jokiu kitu įrenginiu.

„Šios lemputės skirtos ne tik tam, kad telefoną pagražintų – jos atlieka įvairias funkcijas. Gavus pranešimą leputės pradeda šviesti arba išmanųjį kraunant jos rodo baterijos įkrovos lygį. Be abejo, LED lemputės gali būti ir puikus papildomas šviesos šaltinis ką nors fotografuojant“, – sako „Bitės Profas“.

Svarbu paminėti, kad įrenginys vertas dėmesio ne tik dėl lempučių – jo parametrai yra geri. Pavyzdžiui, OLED ekranas, turintis 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį. Telefonas rekomenduojamas tiems, kurie ieško išskirtinio išmaniojo.

nothing-1-isigyti

„Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G“ – puikios kameros vidutinės klasės įrenginyje

Šis išmanusis telefonas turi du pagrindinius privalumus. Pirma, jo pagrindinė kamera – puiki. Antra, įrenginys veikia itin greitai dėl „Xiaomi“ programinės įrangos optimizacijos.

„Išmanusis gali pasigirti tuo, kad savo nugarėlėje turi trigubą kamerą. Jos svarbiausias objektyvas – pagrindinis, kurio raiška yra 50 megapikselių (MP). Jis puikiai užfiksuoja kadrus ir prasto apšvietimo sąlygomis, kai naudojamas naktinis režimas. Be to, šiame telefone rasite 8 MP itin plataus kampo objektyvą, skirtą fotografuoti panoramas, ir 5 MP makrofotografijos objektyvą, kuriuo įamžinti vaizdus galima iš itin arti“, – sako A. Archangelskis.

Įrenginys rekomenduojamas tiems, kurie mėgsta fotografuoti ir nori, kad jų telefonas veiktų sparčiai.

redmi-note-12pro-isigyti

„Sony Xperia 10 V“ – japoniška kokybė už prieinamą kainą

„Sony“ yra gamintojas, primenantis samurajų – jis sukoncentravęs visą savo dėmesį siekia tikslo. Būtent dėl to šio išmaniojo telefono dizainas yra įprastas.

„Įrenginys neturi jokių ekrano išpjovų, palaiko papildomą atminties kortelę ir suteikia galimybę naudoti laidines ausines dėl 3,5 mm jungties. Kiti puikūs išmaniojo parametrai – OLED technologijos ekranas, triguba kamera, 5G ryšio palaikymas, didelė 5000 mAh talpos baterija ir IP65 / IP68 atsparumo vandeniui standartai“, – sako „Bitės Profas“.

Įrenginio gamintojas gerai žino, kokios telefonų savybės patinka „Android“ naudotojams, tad savo išmaniuosiuose juos išlaiko. Tie, kurie ieško patikimo telefono, pasirinkę šį įrenginį bus patenkinti.

xperia-10-5-isigyti

Ką dar reikėtų žinoti renkantis vidutinės klasės išmanųjį telefoną? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ar visi vidutinės klasės išmanieji telefonai turi 3,5 mm ausinių jungtį?

Ne visi vidutinės klasės išmanieji telefonai turi 3,5 mm ausinių jungtį. Vis daugiau gamintojų jos atsisako. Tiesa, būtent „Sony“ gamintojo tiek vidutinės, tiek aukščiausios klasės išmaniuosiuose ausinių jungtį rasite. Jei jums svarbu, kad įrenginys turėtų tokią jungtį, rinkdamiesi telefoną atkreipkite dėmesį į jo parametrus.

Laidinės ausinės itin praverčia žaidimų mėgėjams, nes jos užtikrina, kad garsas neatsiliktų. Tuo metu garso turinio mėgėjams jos naudingos tuo, kad išlaiko garso kokybę. Kitaip tariant, jos nesuprastina.
  • Ar spartusis įkrovimas kenkia išmaniojo telefono baterijai?

Įprastai spartusis išmaniojo telefono įkrovimas baterijai nekenkia. Gamintojai užtikrina, kad įrenginių baterijos įkrovimo metu neįkaistų per daug. Jei taip nutinka, telefonas įkrovimą sulėtina, taip apsaugodamas savo bateriją nuo per didelio karščio. Tam, kad išmaniojo baterija įkrovimo metu mažiau kaistų, rekomenduoju telefonu nesinaudoti.
  • Ar visada išmanusis telefonas, turintis keturgubą kamerą, geriau fotografuos už tą, kuris ją turi dvigubą?

Išmanusis telefonas, turintis keturgubą kamerą, ne visada fotografuos geriau už tą, kuris ją turi dvigubą. Viskas priklauso nuo įrenginių kamerų kokybės. Vienas telefonas gali turėti daugiau, tačiau nekokybiškų, o kitas mažiau, bet kokybiškų kamerų. Jei tokius išmaniuosius lygintume, pastarasis fotografuotų geriau.
  • Ar išmanusis telefonas fotografuodamas naudoja visus kameros objektyvus?

Išmanusis telefonas fotografuodamas nenaudoja visų kameros objektyvų, nes jie skiriasi. Pagrindinis objektyvas skirtas užfiksuoti nuotraukas prasto apšvietimo sąlygomis, o teleobjektyvas – kokybiškai įamžinti toliau esantį vaizdą, neprarandant nuotraukos kokybės. Tuo metu itin plataus matymo kampo objektyvas kadre leidžia sutalpinti kur kas daugiau vaizdo.

Dažniausiai telefone atidarius kameros programėlę, išmanusis leidžia pasirinkti objektyvą, kuriuo norite fotografuoti. Be abejo, kartais nuotraukos fiksuojamos naudojant hibridinius priartinimo režimus. Tada vienu metu veikia keli kameros objektyvai, kad nuotraukoje vaizdas būtų kokybiškesnis.
  • Ar visi šiuolaikiniai vidutinės klasės išmanieji telefonai yra atsparūs vandeniui?

Ne visi šiuolaikiniai vidutinės klasės išmanieji telefonai yra atsparūs vandeniui. Jei norite įsitikinti, kad įrenginys šia savybe pasižymi, atkreipkite dėmesį į jo parametrus. Ten turėtų būti nurodytas telefono atsparumą vandeniui įrodantis sertifikatas, pavyzdžiui, IP68.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.