„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi išmanieji telefonai iki 500 eurų

Išmaniųjų rinkoje flagmanas yra aukščiausios klasės telefonas, tačiau didelė dalis žmonių prioritetą teikia vidutinės klasės įrenginiams. Nors pastarieji ir neturi pačių moderniausių funkcijų, tačiau galimybėmis jau mažai kuo jiems nusileidžia. Tad jei ieškote naujo telefono už žemesnę kainą, „Bitės Profai“ apžvelgė visus išmaniuosius ir išrinko penkis geriausius modelius iki 500 eurų tam, kad išsirinkti išmanųjį, labiausiai atitinkantį poreikius, būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Daugiausia flagmano savybių, bet ne flagmano kaina – „Samsung Galaxy A53 5G“
  • „iPhone SE“ (2020) yra itin galingas ir kartu itin kompaktiškas telefonas, tobulai telpantis rankoje
  • Investicija į kokybiškas nuotraukas – „Xiaomi 11 Lite 5G NE“
  • Energiją taupantis ir tvirtai sukonstruotas „One Plus Nord“
  • Platus „Xiaomi Poco F3 5G“ ekranas išsiskiria spalvų ryškumu

Daugiau apie rekomenduojamus vidutinės klasės telefonus sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Vidutinių telefonų klasėje netrūksta puikių modelių, tačiau pasirinkimas toks didelis, kad paieškos dažnai virsta galvos skausmu. Vis tik nepaisant to, kad daugelis modelių labai panašūs, tačiau tuo pat metu ir labai skirtingi: vienas turi galingas kameras, kitas – ryškius ekranus, o dar kitas – ilgai tarnaujančią bateriją. Visgi prieš priimant galutinį sprendimą, pirmiausia, išsiaiškinkite, kokie jūsų poreikiai, o tada jau pirmyn ieškoti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. gegužę.

„Samsung Galaxy A53 5G“ – aukščiausiai klasei būdingos savybės

Vertinant pagal kainos kokybės santykį, visi „Galaxy A“ serijos įrenginiai, kurių pavadinimo pirmasis skaičius 5, yra bene patys geriausi pasirinkimai. „Samsung Galaxy A53 5G“ – dar vienas vidutinės klasės telefonas, už padorią kainą suteiksiantis aukščiausią kokybę.

„Samsung Galaxy A53“ išsiskiria itin sodriai spalvas atvaizduojančiu ekranu, kurio vaizdo atnaujinimo dažnis yra net 120Hz, visai kaip „Samsung“ flagmanuose. Ši savybė sudaro įspūdį, kad įrenginys veikia sklandžiau ir greičiau“, – pažymi „Bitės“ technologijų specialistas.

Telefono nugarėlėje rasime keturias kameras, pagrindinis objektyvas pasižymi 64 megapikselių raiška bei optiniu stabilizavimu. Dėl itin plataus, šviesą sugeriančio objektyvo nuotraukos visuomet bus itin ryškios, o bet koks įrenginio sujundinimas jų kokybei turės mažiau įtakos.

Vidutinės klasės telefonų tarpe „Samsung“ įrenginys ypatingas ir savo patvarumu. „A53” nebijo būti panardintas į vandenį 1 metro gylyje 30 minučių, o tai reiškia, kad tikrai nereikia baigti skambučio, kai pradeda lyti.

„Galaxy A53“ suteikia daug už prieinamą kainą. Jame rasite puikų ekraną, universalias kameras bei atsparumą vandeniui ir dulkėms – savybes, kurios išskiria įrenginį iš panašios kainos konkurentų. Be to, naujausias modelis pasižymi dar it talpia 5000mAh baterija“, – teigia A. Archangelskis.
Daugiau apie „Samsung Galaxy A53 5G” sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone SE“ (2020) – itin kompaktiškas ir galingas įrenginys

Kol vieni gamintojai stengiasi kurti vis didesnius telefonus, artėjančius prie planšetinių kompiuterių dydžio, „Apple“ siekia sukurti ir mažesnių įrenginių. Vienas geriausių pavyzdžių – „iPhone SE“, kurio ekranas yra vos 4,7 colio, o tai leidžia jam tilpti praktiškai į bet kurią kišenę.

„Tai vienas mažiausių įrenginių rinkoje – jo aukštis nesiekia nė 14 cm, kai šiuolaikiniai gigantai dažnai viršija ir 16 cm. Be to, telefoną ypač lengva naudoti viena ranka, nes visi keturi ekrano kampai lengvai pasiekiami. Svarbu paminėti ir galingą „Apple A13 Bionic“ procesorių, tokį pat, koks veikia ir didžiajame „Apple iPhone 11 Pro Max“ įrenginyje bei užtikrina ilgą baterijos veikimo laiką“, – pabrėžia A. Archangelskis.

Šiuo telefonu džiaugsis žmonės, norintys mažesnio ir pigesnio „iPhone“ įrenginio. Be to, „iPhone SE“ (2020) apsaugotas IP67 sertifikatu nuo sušlapimų. O tai reiškia, kad telefonas atsparus dulkėms ir gali išbūti vandenyje iki 1 metro gylyje 30 min.

Daugiau apie „iPhone SE“ (2020) sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi 11 Lite 5G NE“ – puikios kameros vidutinės klasės įrenginyje

Nors kaina įrenginys gerokai nusileidžia kitiems šio sąrašo nariams, kameromis jis tikrai prilygsta prabangesniems konkurentams.

„Xiaomi 11 Lite 5G NE“ gali pasigirti triguba kamera nugarėlėje. Svarbiausias – 64MP pagrindinis objektyvas. „Tetra-cell“ filtro dėka kamera sujungia keturis pikselius į vieną, o taip kiekviena nuotrauka sugeria daugiau šviesos ir prasto matomumo sąlygomis sukuriamos 16MP fotografijos. Žinoma, jei apšvietimas geras, funkcija nebūtina – galite daryti paprasčiausias 64MP nuotraukas“, – sako išmaniųjų technologijų specialistas.

Taip pat „Xiaomi“ telefone rasite 8MP itin plataus kampo kamerą, skirtą panoraminėms fotografijoms, bei 5MP telemakro kamerą, galinčią priartinti tolimus objektus ir sufokusuoti artimus.

„Stebėtina, kad gamintojas geba parduoti tokią kokybišką pagrindinę kamerą už tokią mažą kainą. Be to, įrenginyje skirtingoms kameroms pritaikytas ir naktinis režimas. Ieškantiems gero kainos ir kokybės santykio – „Xiaomi 11 Lite 5G NE“ yra pats tas“, – reziumuoja „Bitės Profas“.

Daugiau apie „Xiaomi 11 Lite 5G NE“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„One Plus Nord“ – sumanus energijos panaudojimas

„One Plus Nord“ operacinė sistema mažiau apkrauta papildomomis funkcijomis, animacijomis bei nereikalingomis programėlėmis, tad ir resursus panaudoja našiau. Su greitojo krovimo funkcija 50 proc. baterija įsikraus vos per pusvalandį, o to pakaks ilgesniam naudojimui nei daugelio konkurentų.

„Nors paprastai vidutinės klasės telefonams būdingos paprastesnės medžiagos, „One Plus Nord“ ekraną dengia grūdintas ir įbrėžimams atsparus „Gorilla Glass 5“ stiklas. Be to, įrenginys pasižymi ir kitomis flagmano savybėmis: jis turi galingą procesorių, didelę vidinę atmintį bei puikiai šviesoje įskaitomą ekraną“, – priduria „Bitės Profas“.

Kadangi „One Plus Nord“ ekranas palaiko aukštesnį vaizdo atkūrimo dažnį (90Hz), atrodo, kad jis veikia sklandžiau už daugelį savo klasės konkurentų. Be to, kai Lietuvoje ims plačiai veikti 5G technologija, telefono naudotojas iškart galės išnaudoti jos privalumus. Tai dailus ir patvarus vidutinės klasės telefonas, pasiruošęs artimai ir tolimai ateičiai.

Daugiau apie „Oneplus Nord“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi Poco F3 5G“ – greitas it žvėris

„Xiaomi Poco F3 5G“ – itin greitas telefonas. Dėl galingiausio iki šiol naudoto „POCO“ serijos „5G Snapdragon 870“ procesoriaus ir ilgai energiją išlaikančios baterijos galėsite kur kas ilgiau džiaugtis mėgstamais žaidimais.

„Žaibiškas mobiliojo telefono greitis buvo patvirtintas ir „GeekBench“ testuose. Be itin spartaus procesoriaus, telefonas dar turi puikų 6,67 colių „AMOLED“ ekraną su 120 Hz vaizdo atsinaujinimo dažniu – tokiu, koks būna šiuolaikiniuose žaidimų kompiuterių ekranuose. Jis leis žaisti žaidimus be jokių trikdžių“, – tikina A. Archangelskis.

Ekspertas pamini ir 1300 nitų siekiantį ekrano ryškumą, kuris leis turinį ekrane įžiūrėti net ir itin saulėtą dieną. Ne mažiau svarbi ir „HDR10+“ technologija, padedanti padidinti vaizdo kontrastingumą, kuris itin svarbus žaidžiant žaidimus – jie neretai pasižymi tamsiomis aplinkomis.

„Xiaomi Poco F3 5G“ rekomenduojamas tiems, kuriems svarbiausia, kad telefonas būtų greitas ir kainuotų mažiau nei naujausi rinkos flagmanai.

Daugiau apie „Xiaomi Poco F3 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

biudzetiniai-telefonai

telefonai-su-geriausiomis-kameromis

geriausi-telefonai-zaidimams

Ką dar reikėtų žinoti renkantis vidutinės klasės išmanųjį telefoną?

  • Ar visi vidutinės klasės telefonai turi 3,5 mm ausinių jungtį?

Ne. Vis daugiau gamintojų atsisako šios jungties, tad rinkdamiesi telefoną visuomet atidžiai peržiūrėkite jo parametrus.
  • Ar greitas įrenginio įkrovimas kenkia baterijai?

Paprastai nekenkia. Gamintojai užtikrina, kad įrenginių baterijos per daug neįkaistų krovimo metu. Jei taip nutinka, krovimas sulėtinamas, taip apsaugant ją nuo per didelio karščio. Tam, kad baterija mažiau kaistų, taip pat rekomenduojama telefonu krovimo metu nesinaudoti.
  • Ar visada keturių kamerų telefonas fotografuos geriau už dviejų?

Ne. Viskas priklauso nuo kamerų kokybės. Vienas telefonas gali turėti daugiau, tačiau nekokybiškų, o kitas mažiau, bet kokybiškų kamerų. Tad, lyginant juos tarpusavyje, pastarasis fotografuos geriau.
  • Ar telefonas vienu metu fotografuoja visomis kameromis?

Ne. Pagrindinė kamera skirta daryti nuotraukas prastesniame apšvietime, priartinimo kamera leidžia kokybiškai užfiksuoti toliau esantį vaizdą, neprarandant nuotraukos kokybės, o itin plataus matymo kampo kamera – viename kadre sutalpinti kur kas daugiau žmonių ar objektų. Dažniausiai telefonai fotografavimo metu leidžia pasirinkti, kurią kamerą norėsite naudoti, tačiau galime išskirti atvejus, pavyzdžiui, kai nuotraukos daromos naudojant hibridinius priartinimo režimus ir vienu metu veikia keletas telefono kamerų, taip leidžiant išgauti kokybiškesnį vaizdą.
  • Ar visi šiuolaikiniai vidutinės klasės telefonai atsparūs vandeniui?

Ne. Tam, kad telefonas būtų atsparus vandeniui, jis turi turėti tą pažymintį saugumo sertifikatą, pavyzdžiui, IP68.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.