„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi telefonai iki 500 eurų

Išmaniųjų rinkoje flagmanas yra aukščiausios klasės telefonas, tačiau didelė dalis žmonių prioritetą teikia vidutinės klasės įrenginiams. Nors pastarieji ir neturi pačių moderniausių funkcijų, tačiau galimybėmis jau mažai kuo jiems nusileidžia. Tad jei ieškote naujo telefono už žemesnę kainą, „Bitės Profai“ apžvelgė visus išmaniuosius ir išrinko penkis geriausius modelius iki 500 eurų tam, kad išsirinkti išmanųjį, labiausiai atitinkantį poreikius, būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Daugiausia flagmanams būdingų savybių turi išmanusis telefonas „Samsung Galaxy S20 FE“
  • „iPhone SE“ (2020) yra itin galingas ir kartu itin kompaktiškas telefonas, tobulai telpantis rankoje
  • „Samsung Galaxy A52s“ ekranas su 120 Hz vaizdo atkūrimo dažniu užtikrina greitą reakciją į pirštų prisilietimus
  • „Sony Xperia 10 III“ našumą užtikrina spartus procesorius ir programinės įrangos optimizacija
  • Platus „Xiaomi Poco F3 5G“ ekranas išsiskiria spalvų ryškumu

Daugiau apie rekomenduojamus vidutinės klasės telefonus sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Vidutinių telefonų klasėje netrūksta puikių modelių, tačiau pasirinkimas toks didelis, kad paieškos dažnai virsta galvos skausmu. Vis tik nepaisant to, kad daugelis modelių labai panašūs, tačiau tuo pat metu ir labai skirtingi: vienas turi galingas kameras, kitas – ryškius ekranus, o dar kitas – ilgai tarnaujančią bateriją. Visgi prieš priimant galutinį sprendimą, pirmiausia, išsiaiškinkite, kokie jūsų poreikiai, o tada jau pirmyn ieškoti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2021 m. lapkritį.

„Samsung Galaxy S20 FE“ – vidutinės klasės flagmanas

Nors „Samsung Galaxy S20 FE“ yra pigesnis nei kiti „Samsung S“ serijos įrenginiai, jame sudėtos visos gamintojų produktų gerbėjų pamėgtos funkcijos.

„Galima pradėti nuo, kad šis telefonas turi jaunatvišką spalvų asortimentą: nuo ryškios raudonos iki debesų mėlynos, tad, neabejotinai, sulauks aplinkinių dėmesio. Jame taip pat rasite 6,5 colio „Super AMOLED“ ekraną su padidintu atnaujinimo dažniu – 120 Hz ir „Exynos 990“ flagmano lygio procesorių, dėl kurių įrenginys ypač greitai reaguos į kiekvieną paspaudimą“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ekspertas priduria, kad mėgstantys fotografuoti „Samsung Galaxy S20 FE“ ras itin pažangų 12 MP pagrindinį objektyvą ir naktinį režimą, kuris leis užfiksuoti puikių kadrų net ir prasto apšvietimo sąlygomis.

Rinkitės „Samsung Galaxy S20 FE“ tuo atveju, jei ieškote flagmano galimybių už prieinamą kainą.

Daugiau apie „Samsung Galaxy S20 FE“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone SE“ (2020) – itin kompaktiškas ir galingas įrenginys

Kol vieni gamintojai stengiasi kurti vis didesnius telefonus, artėjančius prie planšetinių kompiuterių dydžio, „Apple“ siekia sukurti ir mažesnių įrenginių. Vienas geriausių pavyzdžių – „iPhone SE“, kurio ekranas yra vos 4,7 colio, o tai leidžia jam tilpti praktiškai į bet kurią kišenę.

„Tai vienas mažiausių įrenginių rinkoje – jo aukštis nesiekia nė 14 cm, kai šiuolaikiniai gigantai dažnai viršija ir 16 cm. Be to, telefoną ypač lengva naudoti viena ranka, nes visi keturi ekrano kampai lengvai pasiekiami. Svarbu paminėti ir galingą „Apple A13 Bionic“ procesorių, tokį pat, koks veikia ir didžiajame „Apple iPhone 11 Pro Max“ įrenginyje bei užtikrina ilgą baterijos veikimo laiką“, – pabrėžia A. Archangelskis.

Šiuo telefonu džiaugsis žmonės, norintys mažesnio ir pigesnio „iPhone“ įrenginio. Be to, „iPhone SE“ (2020) apsaugotas IP67 sertifikatu nuo sušlapimų. O tai reiškia, kad telefonas atsparus dulkėms ir gali išbūti vandenyje iki 1 metro gylyje 30 min.

Daugiau apie „iPhone SE“ (2020) sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy A52s 5G“ – kainos ir kokybės santykio pavyzdys

„Samsung Galaxy A52s 5G“ pasitinka spalvingu ir minimalistiniu dizainu. Jis turi didelį 6,5 colio „AMOLED“ ekraną, kuriame dėl atnaujintos „ONE UI 3.1“ vartotojo sąsajos daugelį jame rodomų elementų rasite apačioje tam, kad juos paspausti būtų lengviau.

„Ekranas pasižymi ir didesniu vaizdo atnaujinimo dažniu (120 Hz), tad į kiekvieną spustelėjimą įrenginys reaguoja greičiau. Talpioje „Samsung Galaxy A52s 5G“ baterijoje telpa 4500 mAh energijos, kurios tikrai užteks tiek produktyviai dienai, tiek ir įvairiems žaidimams“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Telefonas pasižymi 128 GB vidine atmintimi bei keturguba kamera su 64 MP pagrindiniu objektyvu, leidžiančiu užfiksuoti aiškias ir ryškias nuotraukas. „Samsung Galaxy A52s 5G“ patiks visiems, ieškantiems flagmanams prilygstančio įrenginio už mažesnę kainą.

Daugiau apie „Samsung Galaxy A52s 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Sony Xperia 10 III“ – vidutinės klasės įrenginys be kompromisų

Šis telefonas turi turbūt viską, ko galime norėti iš mobilaus įrenginio: ryškų ir spalvingą 6 colių „OLED“ ekraną, 3,5 mm ausinių jungtį, papildomos atminties kortelės lizdą ir trigubą kamerą.

„Be viso to, jis yra atsparesnis įbrėžimams nei kiti telefonai bei gali pasigirti 4500 mAh talpos baterija su greitu 30 W įkrovimu. Ne mažiau stebina ir didelis 128 GB vidinės ir 6 GB darbinės atminties kiekis, užtikrinantis sklandų telefono veikimą. Nuostabu stebėti, kaip „Sony“ kasmet tobulina savo „Xperia 10“ seriją, suteikdama jai vis daugiau naudingų komponentų, tačiau telefonai išlieka tokio paties kompaktiško dydžio“, – teigia A. Archangelskis ir priduria, kad telefonas taip pat palaiko ir 5G ryšį.

„Sony Xperia 10 III“ – geriausias pasirinkimas ieškantiems kuo daugiau kokybiškų parametrų savo telefone. Be visų išvardintų, jis dar turi IP65 ir IP68 atsparumo sertifikatus, todėl vanduo ir dulkės, kurie gali pakenkti kitiems telefonų modeliams, jam nebaisūs.

Daugiau apie „Sony Xperia 10 III“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi Poco F3 5G“ – greitas it žvėris

„Xiaomi Poco F3 5G“ – itin greitas telefonas. Dėl galingiausio iki šiol naudoto „POCO“ serijos „5G Snapdragon 870“ procesoriaus ir ilgai energiją išlaikančios baterijos galėsite kur kas ilgiau džiaugtis mėgstamais žaidimais.

„Žaibiškas mobiliojo telefono greitis buvo patvirtintas ir „GeekBench“ testuose. Be itin spartaus procesoriaus, telefonas dar turi puikų 6,67 colių „AMOLED“ ekraną su 120 Hz vaizdo atsinaujinimo dažniu – tokiu, koks būna šiuolaikiniuose žaidimų kompiuterių ekranuose. Jis leis žaisti žaidimus be jokių trikdžių“, – tikina A. Archangelskis.

Ekspertas pamini ir 1300 nitų siekiantį ekrano ryškumą, kuris leis turinį ekrane įžiūrėti net ir itin saulėtą dieną. Ne mažiau svarbi ir „HDR10+“ technologija, padedanti padidinti vaizdo kontrastingumą, kuris itin svarbus žaidžiant žaidimus – jie neretai pasižymi tamsiomis aplinkomis.

„Xiaomi Poco F3 5G“ rekomenduojamas tiems, kuriems svarbiausia, kad telefonas būtų greitas ir kainuotų mažiau nei naujausi rinkos flagmanai.

Daugiau apie „Xiaomi Poco F3 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

biudzetiniai-telefonai

telefonai-su-geriausiomis-kameromis

geriausi-telefonai-zaidimams

Ką dar reikėtų žinoti renkantis vidutinės klasės išmanųjį telefoną?

  • Ar visi vidutinės klasės telefonai turi 3,5 mm ausinių jungtį?

Ne. Vis daugiau gamintojų atsisako šios jungties, tad rinkdamiesi telefoną visuomet atidžiai peržiūrėkite jo parametrus.
  • Ar greitas įrenginio įkrovimas kenkia baterijai?

Paprastai nekenkia. Gamintojai užtikrina, kad įrenginių baterijos per daug neįkaistų krovimo metu. Jei taip nutinka, krovimas sulėtinamas, taip apsaugant ją nuo per didelio karščio. Tam, kad baterija mažiau kaistų, taip pat rekomenduojama telefonu krovimo metu nesinaudoti.
  • Ar visada keturių kamerų telefonas fotografuos geriau už dviejų?

Ne. Viskas priklauso nuo kamerų kokybės. Vienas telefonas gali turėti daugiau, tačiau nekokybiškų, o kitas mažiau, bet kokybiškų kamerų. Tad, lyginant juos tarpusavyje, pastarasis fotografuos geriau.
  • Ar telefonas vienu metu fotografuoja visomis kameromis?

Ne. Pagrindinė kamera skirta daryti nuotraukas prastesniame apšvietime, priartinimo kamera leidžia kokybiškai užfiksuoti toliau esantį vaizdą, neprarandant nuotraukos kokybės, o itin plataus matymo kampo kamera – viename kadre sutalpinti kur kas daugiau žmonių ar objektų. Dažniausiai telefonai fotografavimo metu leidžia pasirinkti, kurią kamerą norėsite naudoti, tačiau galime išskirti atvejus, pavyzdžiui, kai nuotraukos daromos naudojant hibridinius priartinimo režimus ir vienu metu veikia keletas telefono kamerų, taip leidžiant išgauti kokybiškesnį vaizdą.
  • Ar visi šiuolaikiniai vidutinės klasės telefonai atsparūs vandeniui?

Ne. Tam, kad telefonas būtų atsparus vandeniui, jis turi turėti tą pažymintį saugumo sertifikatą, pavyzdžiui, IP68.

 
Daugiau apie išmaniuosius telefonus galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.