„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi išmanieji laikrodžiai

Nuo įvairiausių programėlių naudojimo iki skambinimo ir SMS žinučių siuntimo – išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas stebina praktiškomis galimybėmis. Dalis įrenginių yra visiškai savarankiški ‒ jų nereikia sujungti su telefonu. Dėl to šie laikrodžiai gali praversti net ir kebliausiose situacijose. „Bitės Profai“ apžvelgė juos visus ir išrinko penkis geriausius tam, kad išsirinkti labiausiai atitinkantį poreikius būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
 • „Samsung Galaxy Watch 5 Pro“ – ilgiausiai neišsikraunantis šio gamintojo laikrodis, turintis itin talpią bateriją ir gausų aktyvumo sekimo pasirinkimą
 • „Huawei Watch 3 Pro“ – ne tik funkcionalus, bet ir stilingas įrenginys
 • „Apple Watch Series 7“ laikrodžių ekranas – 20 proc. didesnis nei ankstesniuose modeliuose
 • Minimalistinio stiliaus ir itin lengvas „Huawei Watch GT Runner“ labiausiai patiks sportininkams
 • Vaikiško naudojimo nebijantis „Gudrutis Super-G Active“

Daugiau apie tai, į kokius išmaniuosius laikrodžius rekomenduoja atkreipti dėmesį „Bitės Profai“, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Pastaraisiais metais išmaniųjų laikrodžių pasirinkimas greitai auga, nes sparčiai daugėja juos nešiojančių žmonių. Daugeliui tai greičiausias būdas gauti informaciją, atsakyti ar atmesti skambučius, taip pat pranešimus mobiliojo nė neištraukiant iš kišenės. Nors šiuolaikiniai įrenginiai pasižymi daugybe naudingų funkcijų, ne kiekvienas jas išnaudoja. Dėl šios priežasties prieš įsigyjant naują laikrodį svarbu nuspręsti, kokių galimybių ir dizaino norite“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. rugsėjį.

„Samsung Galaxy Watch5 Pro“ – populiariausias laikrodis dabar dar geresnis

Jeigu ankstesni, bet vis dar puikūs „Galaxy Watch4“ modeliai turėjo vieną silpnesnę vietą ‒ bateriją, tai „Galaxy Watch5 Pro“ yra laikrodis be silpnybių. Būtent „Pro“ modelyje padidinta baterija turėtų patikti tiems, kurie nori savo išmanųjį laikrodį krauti rečiau.

„Norintiems įsigyti laikrodį svarbu žinoti, kad jo sujungimui su telefonu reikalingas „Google“ paslaugų paketas, įdiegtas „Android“ telefonuose, išskyrus naujuosius „Huawei“, t. y. nuo „Huawei P40“ serijos. Taip pat naujasis laikrodis negali būti susietas su „iPhone“ įrenginiais“, ‒ įspėja „Bitės Profas“.

Šis laikrodis suteikia visas galimybes norintiems sekti savo aktyvumą. Juo galime matuoti širdies ritmą, miego kokybę, kūno riebalų ar kraujyje esančio deguonies kiekį, taip pat kraujo spaudimą. Negana to, galime pasidaryti net elektrokardiogramą.

„Tiesa, norint atlikti paskutines dvi minėtas funkcijas laikrodį pirmiausia reikės sukalibruoti su turima kraujo spaudimo matavimo įranga.“, ‒ patikslina A. Archangelskis.

Jo nuomone, šis laikrodis skirtas tiems, kurie naudoja „Android“ ir nori itin patogiai prieinamo laikrodžio. Jis veikia greitai ir siūlo vieną didžiausių programėlių pasirinkimą išmaniųjų laikrodžių rinkoje, pavyzdžiui, „Google Maps“ ar „YouTube Music“. Be to, prieš tai minėta padidintos talpos baterija dar ir greičiau kraunasi – per 30 min. krovimo laikrodis gali įsikrauti apie 45 proc.

Jei nusprendėte įsigyti šį laikrodį, „Bitės Profai“ paruošė išsamią instrukciją, kuri padės lengvai laikrodį pirmą kartą susieti su telefonu ir aktyvuoti eSIM kortelę.

galaxy-watch5-pro

„Huawei Watch 3 Pro“ – naujos kartos „Huawei“ pasiūlymas

Naujasis „Huawei“ gamintojo laikrodis – ne tik išmanus, bet ir stilingas. Apskritas preciziškai poliruoto titano korpusas atitinka prabangaus klasikinio laikrodžio dizainą, todėl suteikia tiek prabangos, tiek klasikinės elegancijos jausmą.

„Huawei Watch 3 Pro“ turi šviesų ir kontrastingą bei vieną didžiausių išmaniųjų laikrodžių rinkoje AMOLED ekraną. Jame patogiai rašysite SMS žinutes, tačiau tam reikės parsisiųsti programėlę. Svarbu paminėti ir naują laikrodžio valdymo būdą, kurio neturi senesni modeliai – sukiojamą ir paspaudžiamą karūnėlę dešinėje pusėje. Toks valdymas labai primena „Apple Watch“ laikrodžius, ir tai itin gerai, nes jie – itin patogūs ir intuityvūs“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Įrenginyje integruota nauja „Huawei“ sukurta „Harmony OS“ operacinė sistema, dėl kurios laikrodis veikia kur kas sparčiau ir sklandžiau nei ankstesni gamintojo modeliai. Su nauja operacine sistema „Huawei“ žada ir didesnį programėlių pasirinkimą laikrodyje. Tiesa, šio straipsnio rašymo metu „Harmony OS“ siūlo vis dar ganėtinai ribotą jų kiekį.

Planuojantiems šį laikrodį įsigyti, „Bitės Profai“ parengė išsamią instrukciją, kaip jį lengvai ir greitai pirmą kartą susieti su išmaniuoju telefonų ir aktyvuoti eSIM kortelę.

huawei-watch3-pro

„Apple Watch Ultra“ – didžiausias ir pažangiausias „Apple“ laikrodis

Įkvėpti ekstremaliausių veiklų „Apple“ inžinieriai sukūrė patį pažangiausią savo laikrodį ir jį pavadino „Apple Watch Ultra“. Šis įrenginys taip pat yra didžiausias „Apple“ laikrodis. Jo korpusas – 49 mm dydžio, kai prieš tai didžiausio modelio korpusas siekė 44 mm.

„Apple Watch Ultra“ galite naudoti net ir ekstremaliausiomis sąlygomis – jo korpusas pagamintas iš itin tvirto titano. Be to, „Apple“ siūlo specialius dirželius skirtingai veiklai – alpinizmui, plaukimui ir bėgimui. Beje, kol kas pati ploniausia originali „Apple Watch“ apyrankė yra būtent trečioji, t. y. skirta bėgimui“, – sako „Bitės Profas“.

Šio laikrodžio pavadinime žodis „Ultra“ taip pat reiškia ir kitus aukštus parametrus. Pavyzdžiui, šio laikrodžio ekranas gali pasiekti net 2000 nitų šviesumą. Dėl tokio didelio šviesumo laikrodis bus matomas net ir šviesiausioje aplinkoje. Jame taip pat rasime dvigubo dažnio GPS bei WR100 aplinkos atsparumo standartą, kuris reiškia, kad laikrodis gali veikti net būdamas panardintas iki 40 m gylį.

siuo-metu-neturime

„Huawei Watch GT Runner“ – baterija, kuri atlaikys maratoną

Išmaniesiems laikrodžiams sparčiai populiarėjant, vis daugiau žmonių vakarais krauti palieka tiek laikrodį, tiek telefoną. „Huawei Watch GT Runner“ nuo šios erzinančios užduoties leidžia išsisukti – jo baterija pilnu įkrovimu veikia net iki dviejų savaičių.

„Nors jame ir sutalpinta galinga baterija, laikrodis atrodo tiesiog žavingai. Prie apvalaus, minimalistinio dizaino korpuso su OLED ekranu puikiai priderinami dirželiai, kuriuos galima keisti nuo odinio iki nerūdijančio plieno. Be to, laikrodis sveria vos 38 gramus, tad visiškai neapsunkina riešo“, – sako „Bitės Profas“.

Kaip galima nuspėti iš pavadinimo, „Huawei Watch GT Runner” yra geriausias sportininkų draugas. „TruSeen 5.0“ funkcija leidžia jam itin tiksliai pamatuoti naudotojo širdies ritmą tiek ramybės būsenoje, tiek aktyvios veiklos metu. Beje, laikrodžio ekranas sukurtas taip, kad mažame plotelyje aiškiai sutalpintų kuo daugiau įvairios informacijos, tad išsamius duomenis apie save sužinosite jau sportavimo metu.

Jei ieškote išmanaus laikrodžio, kurio nereikės kasdien krauti – „Huawei Watch GT Runner“ jums bus kaip tik. Be to, jis siūlo tokią aibę sportui skirtų funkcijų, kad tikrai atrasite sau reikiamas.

huawei-gt-runner

„Gudrutis Super-G Active S“ – pramoga vaikams, saugumo jausmas tėvams

Kai vaikas jau ūgtelėjęs ir vis didesnę laiko dalį leidžia toliau nuo tėvų, jo pagalbininku gali tapti išmanus, specialiai jauniausiai auditorijai pritaikytas laikrodis „Gudrutis Super-G Active S“. Įrenginys sukurtas taip, kad vaikui atstotų visas svarbiausias telefono funkcijas, bet neleistų piktnaudžiauti technologijomis: jaunajam naudotojui visuomet galėsite paskambinti ir sužinoti jo buvimo vietą, tačiau žaidimų laikrodyje nėra.

„Laikrodžiu vaikas galės skambinti adresų knygoje esantiems kontaktams ir pats iš jų gauti skambučius bei žinutes. Kadangi laikrodis visuomet ant riešo, maža tikimybė jį pamesti ar nepamatyti skambučio. Tėvelius džiugina ir tai, jog laikrodis pagamintas iš patvarių medžiagų bei parduodamas su dviejų metų garantija – gamintojai puikiai supranta, kad atlaikyti vaiko gyvenimo tempą sudėtingiau negu suaugusiojo ir tam sukūrė įrenginį, kurio tikrai neįveiks keli trinktelėjimai“, – aiškina „Bitės Profas“.

Išmanusis laikrodis skirtas mažiesiems vartotojams. Nors laikrodžio dizainas leidžia jį dėvėti visoms amžiaus grupėms, tačiau jame nėra suaugusiems aktualių funkcijų, pavyzdžiui, nepavyktų sekti savo sportinių rezultatų.

gudrutis-superg-active

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

aplinkai-atsparus-telefonai-2

geriausi-kompiuteriai-zaidimams-2

geriausi-telefonai-500-2

Ką dar reikėtų žinoti renkantis išmanųjį laikrodį?

 • Kuo skiriasi eSIM ir „Bluetooth“ skambinimo funkcijos laikrodžiuose?

Su eSIM technologija skambiname ir gauname skambučius tiesiai į laikrodį. Jame veikia internetas, galima siųsti ir gauti SMS žinutes net, jei mobiliojo nėra šalia. Tik „Bluetooth“ ryšį palaikantis laikrodis savo visas funkcijas gali atlikti tik tada, kai yra netoli telefono.
 • Ar su „iPhone“ telefonais veikia tik „Apple Watch“ laikrodžiai?

Ne tik. Prie „iPhone“ telefono galima prijungti „Samsung“, „Huawei“ „Fitbit“ ir kitų gamintojų išmaniuosius laikrodžius. Vis tik ne visi kitų gamintojų laikrodžiai veikia su „iPhone“ įrenginiais, tad prieš perkant laikrodį tokiam telefonui, verta pasidomėti, ar galėsite jį prijungti.
 • Ar galima į išmanųjį laikrodį įrašyti papildomų programėlių?

Taip, dauguma laikrodžių turi savo programėlių parduotuves, iš kurių galima nesunkiai atsisiųsti mokamų ir nemokamų programėlių. Tiesa, skirtingų gamintojų laikrodžiams prieinamas ne vienodas kiekis programėlių.
 • Ar išmaniesiems laikrodžiams reikia specialios priežiūros?

Jei įrenginys atsparus vandeniui, tai po plaukimo baseine ar vandens telkinyje rekomenduojame laikrodį švelniai praskalauti gėlame vandenyje. Taip pat patartina kartais nuvalyti apatinę laikrodžio dalį su drėgna servetėle ar mikropluošto šluoste. Ten įmontuoti įvairūs jutikliai, kuriuos būtina išlaikyti švarius, jei norite gauti tikslius sveikatos rodiklius.
 • Ar galima segėti išmaniuosius laikrodžius būnant pirtyje?

Nerekomenduojame. Pirtyje vyrauja aukštesnė temperatūra nei gamintojo nurodoma temperatūra, kurioje galima segėti laikrodį. Taip pat metalinės korpuso dalys gali nemenkai apdeginti jūsų riešus.
 • Ar išmanusis laikrodis gali matuoti kraujo spaudimą?

Kol kas tai pakankamai reta funkcija, tačiau atsiranda vis daugiau laikrodžių, kurie gali matuoti kraujo spaudimą. Pavyzdžiui, „Galaxy Watch Active 2“ ir naujesni „Samsung“ išmanūs laikrodžiai.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.