Ką daryti, kad į savo telefoną visuomet gautumėte pavojaus žinutes?

Kasmet Lietuvoje vyksta civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – tikrinti gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemų veikimą bei institucijų pasiruošimą ekstremalioms situacijoms. Visoje šalyje kaukia sirenos, o žmonės į savo išmaniuosius telefonus turi gauti perspėjimo žinutes. Deja – įspėjamuosius pranešimus gauna ne visi. Ką daryti, kad pavojaus žinutes tikrai gautumėte, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Įspėjamieji pranešimai – svarbus ir efektyvus būdas visos šalies gyventojams pranešti apie artėjančius pavojus.
  • Šias žinutes siunčia valstybės saugumo tarnybos, tad svarbu pasirūpinti, kad jūsų telefonas jas gautų.
  • Jei pranešimų negaunate, galite juos įjungti telefono nustatymuose.

„Apie pavojų įspėjantys pranešimai yra siunčiami ne įprastu mobiliuoju ryšiu, tačiau visiškai kita technologija. Tad jei negaunate šių pranešimų, žinokite, kad priežastis gali slypėti kitur, todėl reikėtų įsitikinti, kad esate aktyvavę reikiamus telefono nustatymus“, – situaciją komentuoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir pasakoja, kaip teisingai paruošti telefoną, kad jį pasiektų GPIS pranešimai.

Žinutės siunčiamos ne įprastu mobiliuoju ryšiu

Įspėjamieji pranešimai, kitaip nei SMS žinutės, siunčiami ne įprastu ryšiu, bet per kitokios technologijos sistemą, pavadinimu „Cell Broadcast“.

„Šios technologijos pagalba žinutės siunčiamos visiems vartotojams vienu metu, tik į vieną pusę ir visiškai kitokiu ryšiu nei įprasti pranešimai. Taip neperkraunamas mobilusis tinklas, todėl vartotojai įspėjami greitai, o žinutės užstrigimo dėl tinklo problemų rizika sumažinama iki minimumo. Be to, žinutes siunčia ne pats operatorius, o valstybės saugumo tarnybos“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Ši sistema veikia ir „Bitės“ tinkle, todėl pranešimus turi gauti visi „Bitės“ vartotojai. Jei šį kartą nutiko priešingai, problema, greičiausiai, slypi jūsų telefono nustatymuose.

Taip pat jums gali būti naudinga:

Kodėl būtini teisingi nustatymai?

Jei jūsų telefono nustatymai neteisingi, net sėkmingai ir be trikdžių specialiųjų tarnybų išsiųsta žinutė jūsų nepasieks. Dėl šios priežasties apie galimą pavojų nebūsite įspėti – kodėl tai pavojinga, diskutuoti, greičiausiai, neverta. Kodėl šie nustatymai nulemia tiek daug?

„Skirtinguose telefonuose nustatymai taip pat skirtingi, tačiau pagrindinė, žinutes blokuojanti, parinktis yra įspėjamųjų žinučių draudimas. Ši funkcija jūsų telefone išjungia arba įjungia galimybę gauti valstybinius įspėjimus (angl. government alerts). Jei ši funkcija neaktyvuota, tokių žinučių negausite. Jei aktyvuota – telefonas jų blokuoti neturėtų“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Taigi žinučių blokavimui kelią užkirsti gali tinkamas telefono sukonfigūravimas. Kaip tai padaryti?

Kaip įjungti pavojaus pranešimus telefone?

„Android“ įrenginių vartotojams visų pirma reikia atsidaryti telefono nustatymus. Tuomet spausti – „Saugumas ir pavojus“ ir „Belaidžiai nepaprastieji įspėjimai“. Atsidariusiame lange įjunkite visas šias parinktis: „Leisti pranešimus“, „LT-Alert (2 lygis)“, „LT-Alert (3 lygis)“, „LT-Amber“ bei „Bandomieji įspėjimai“. Taip užtikrinsite, kad tokius pranešimus tikrai gausite“, – sako M. Vrubliauskas.

Anot M. Vrubliausko, „iPhone“ vartotojams ši procedūra atrodo kiek paprasčiau : „Pirmiausia, reikia atsidaryti nustatymų programėlę „Settings“. Tada susirasti parinktį „Notifications“ (liet. Pranešimai) ir ten, pačioje apačioje, rasite tris punktus – „Alert Level-2“, „Alert Level-3“, „AMBER Alerts“. Pasitikrinkite, ar šie paminėti punktai yra aktyvūs. Jeigu taip, pranešimus tikrai gausite.“

Tokių žinučių gali negauti vartotojai, turintys išties senus telefonus. Ar jūsų telefonas palaiko tokių žinučių gavimą, galite sužinoti paspaudę šią nuorodą. Joje taip pat rasite daugiau informacijos apie GPIS pranešimus ir jų įjungimo instrukcijas skirtingų gamintojų telefonuose.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: