Naują telefoną visada iškraunate iki galo? 5 mitai ir faktai apie išmaniuosius

Išmaniąsias technologijas dažnai gaubia mitai ir neįtikėtini patarimai, kurie buvo paneigti šimtus kartų, tačiau jais tikima iki šiol. Išmanieji telefonai – ne išimtis. Nors jie egzistuoja mažiau nei 20 metų, apie juos jau galima išgirsti daugybę mitų. Ir niekada negali žinoti, iš kur šie mitai atsirado ir ar juose yra bent krislas tiesos. Todėl „Bitės Profai“ atrinko 5 populiarius bei vis dar gajus išmaniųjų telefonų mitus, kuriuos paaiškina ir paneigia.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Dauguma mitų apie išmaniųjų telefonų baterijas nebėra aktualūs atsiradus ličio baterijoms.
  • Kameros ir nuotraukų kokybė nepriklauso nuo megapikselių skaičiaus.
  • Pamirštas įjungti skrydžio rėžimas nepakenks lėktuvui.

„Kasdien naudojantis išmaniaisiais telefonais nutinka visko: jie įkaista, sušlampa, pradeda lėčiau veikti. Visiems šiems atvejams liaudis žino įvairiausių patarimų, tai tarsi išmaniųjų telefonų folkloras. Tačiau problema ta, kad šie patarimai ar paaiškinimai dažniausiai būna tokie migloti ir nepagrįsti, jog jie tampa panašesnį į mitus, o ne tikrovę“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir išskiria bei paneigia 5 populiarius mitus apie išmaniuosius telefonus.

1 mitas: ar reikia pilnai iškrauti telefono bateriją?

„Prieš daugelį metų telefonai turėdavo kitokias – nikelio baterijas. Jos pasižymėdavo tuo, kad veikdavo ilgiau, jei prieš jas įkraudami, iškraudavome iki galo. Tai senųjų baterijų savybė prarasti savo maksimalią energetinę vertę, kai baterija įkraunama jos pilnai neiškraunant. Kalbant paprasčiau: baterija tarsi prisimena, jei vartotojas pradėjo ją krauti pilnai neiškrovęs, pavyzdžiui, likus 32 proc. ir tai vėliau tampa nauja baterijos išsikrovimo riba. Todėl ji ima veikti vis trumpiau ir trumpiau, kol tampa nebenaudojama. Tačiau naujausi telefonai kuriami su kitokio tipo – ličio jonų – baterijomis, kurios neturi taip vadinamosios „atminties“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Dėl šios priežasties nėra jokio skirtumo, kada krausime ličio baterijas turinčius išmaniuosius telefonus. Atvirkščiai, teigiama, kad šios baterijos veikia geriau, kai yra nuolat pakraunamos ir jų energijos kiekis yra nuo 30 iki 80 proc.

Pakankamai ilgai laikanti telefono baterija – vienas svarbiausių aspektų, kurio ieškome mobiliajame telefone. Praktiškais patarimais, kaip kasdien sutaupyti energijos resursų ir neleisti baterijai greitai nusidėvėti, dalinasi „Bitės Profai“.

Taip pat jums gali būti naudinga:

2 mitas: ar daugiau „megapikselių“ reiškia gražesnes nuotraukas?

Dar visai neseniai buvo manoma, kad „megapikselių“ skaičius reiškė, jog telefonas daro geresnes nuotraukas. Tačiau, kaip teigia E. Kuprinskas, „megapikselių“ skaičius telefone nurodo tik viena – kiek didelė gali būti nuotrauka. Bet jei kadras išplaukęs ir neryškus, dydis nebetenka prasmės, nes nuotrauka vis tiek atrodys prastai.

„Daug svarbesni nuotraukų kokybei yra kiti kameros parametrai – sensoriaus ir objektyvo kokybė, vaizdo apdorojimo galimybės ar HDR (aukštas dinaminis diapazonas, leidžiantis detaliai užfiksuoti tamsiausius ir šviesiausius nuotraukos elementus). Jie padeda sukurti ryškesnį, sodresnį ir kokybiškesnį vaizdą. Nuotraukos dydis kokybei gali turėti įtakos tik ta prasme, kad dideles nuotraukas lengviau apkirpti, redaguoti ar mažinti neprarandant kokybės. Tačiau didžioji dalis telefonų jau seniai ištobulinti tiek, kad „išspaudžia“ pakankamai dideles nuotraukas“, – pastebi M. Vrubliauskas.

Dieną užfiksuoti akimirką telefonų nėra didelis iššūkis, tačiau naktį kokybišką kadrą pagauti gali tapti itin sunku, net ir su gerai fotografuojančiu išmaniuoju. Todėl „Bitės Profai“ dalinasi 5 patarimais, kaip naktinio fotografavimo funkciją išnaudoti geriausiai.

3 mitas: ar lėktuve reikia išjungti telefoną?

Skrisdami lėktuvu visuomet girdime kvietimą telefonuose įsijungti skrydžio režimą. Kodėl? Atsakymų būna įvairių, tačiau vienas dažnesnių – kad netrukdytume lėktuvo navigacijos ir kitų prietaisų darbui.

„Telefono „Bluetooth“ ar „WiFi“ ryšys yra per silpnas, kad trukdytų lėktuvo ryšio sistemoms. O pastarosios yra pernelyg išmanios, kad nesusitvarkytų su kitų ryšio prietaisų įtaka. Tai nebūtų pavojinga ar kritinė situacija, tačiau įtakos lėktuvo prietaisams tai gali turėti“, – įspėja M. Vrubliauskas.

Įsijungti skrydžio režimą prašoma ir dėl lėktuvuose įmontuotų telefonų, kuriais girdime pranešimus iš piloto kabinos ar įgulos. Pasak E. Kuprinskas, šalia jų esantys išmanieji įrenginiai su veikiančiu ryšiu gali sukurti tokį garsą, kokį išgirstame šalia kompiuterio kolonėlės padėję išmanųjį telefoną. Tai nekelia pavojaus, bet erzina keleivius ir trukdo įgulos darbui, todėl nuo to bandoma apsisaugoti prašant išsijungti telefonus.

Jei ruošiatės kelionei, prieš ją reikėtų atlikti namų darbus, kurie leis nevaržomai mėgautis poilsiu ir išvengti neplanuotų išlaidų. Ką reikėtų žinoti norint patogiai naudotis savo išmaniuoju užsienyje, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip pat, išmanusis telefonas nebėra tik ryšio priemonė kelionėse. Kartu tai ir piniginė, kuria atsiskaitome už viešbučio rezervaciją ar žemėlapis kelyje. Net ir geriausią bateriją turintis išmanusis telefonas greitai išsikrauna juo aktyviai naudojantis. Tad „Bitės Profai“ dalinasi naudingais patarimais, kaip greitai įkrauti išmaniojo bateriją.

4 mitas: ar įjungtos ir nenaudojamos programėlės sekina telefono bateriją?

Išmanieji telefonai išmaniaisiais vadinami ne tik dėl gerų kamerų ar vis tobulėjančio dirbtinio intelekto. Telefonų sisteminė įranga geba atskirti pirmaeiles ir antraeiles užduotis: „Įrenginys supranta, kas vartotojui šiuo metu svarbu ir kam reikia skirti daugiau resursų. Todėl įjungtos, tačiau neaktyvios programėlės neturi jokios reikšmingos įtakos telefono baterijos energijai“, – sako M. Vrubliauskas.

Anot eksperto, fone veikiančias programėles galima peržvelgti ir išjungti, tačiau ženklios įtakos telefono baterijai tai neturės: „Mes netgi eikvojame papildomą telefono baterijos energiją, nes jei norime ir vėl įjungti fone veikusią programėlę, įrenginys turės ne pabudinti ją, bet įjungti iš naujo, taip išnaudodamas dar daugiau energijos“.

5 mitas: ar galima telefoną krauti per naktį?

Anksčiau buvo baiminamasi, kad per naktį kraunama baterija ar krovimo metu naudojamas telefonas gali sugesti, nes baterija patirs per didelę apkrovą.

„Ankstesnių telefonų baterijos nebūdavo tokios išmanios kaip šiuolaikinių. Jos nenustodavo naudoti elektros net jei būdavo pilnai įkrautos. Tai reiškia, kad jos galėjo perkaisti, sugesti, o taip pat sugadinti ir patį įrenginį. Tačiau dabartinės ličio baterijos šios problemos neturi, nes pasiekusios 100 proc. baterijos įkrovimą tiesiog nustoja krautis ir naudoti elektros energiją. Dėl šios priežasties telefoną galime palikti krautis nors ir visą naktį“, – ramina ekspertas.

Žinoma, įvairių mitų apie išmaniųjų telefonų naudojimą – daugybė. Šį kartą „Bitės Profai“ parengė testą, kuris leis sužinoti – ir pasitikrinti žinias – kurie mitai yra tiesa, o kurie – melas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: