Kaip taupyti telefono bateriją?

Kaip naudotis išmaniuoju telefonu, kad jo baterija išlaikytų visą dieną? Baterijos veikimo trukmę lemia ne tik kiek dažnai naudojatės įrenginiu, bet ir ryškus ekranas, aktyvuotas „Bluetooth“ ir kiti, iš pirmo žvilgsnio, atrodytų, nereikšmingi mūsų įpročiai. „Bitės Profai“ dalinasi patarimais, kuriuos įgyvendinus, baterija gali atlaikyti visą dieną ar net ilgiau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • Telefono krovimą leis atitolinti mažesnis ekrano ryškumas ir tamsusis režimas (angl. dark mode)
  • Mobilusis ryšys ir „GPS“ yra vieni didžiausių telefono baterijos eikvotojų
  • Tausoti baterijos energiją reikšmingai padeda specialus akumuliatoriaus taupymo režimas
  • Jei kurį laiką negalėsite įkrauti akumuliatoriaus, pasirūpinkite išorinėmis baterijomis

Daugiau apie tai, kaip taupyti telefono akumuliatorių, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Norėdami, kad telefono baterija veiktų kuo ilgiau, pirmiausia apribokite fone veikiančias programėles, tokias kaip „Facebook“ ir „Instagram“. Jų siunčiami pranešimai ir priminimai gerokai ją sekina. Apriboję programėlių veikimą fone, pranešimus matysite tik ją atidarę. Tuomet imkitės kitų naudingų gudrybių, pradedant švara ekrane ir baigiant specialiais energijos taupymo režimais“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Ar sumažintas ekrano ryškumas tausoja baterijos energiją?

kaip-naudotis-paieska

Akumuliatoriaus energiją stipriai eikvoja telefono ekranas. Todėl jei nesate saulės nutviekstame paplūdimyje, kur ekranas nėra puikiai matomas prie mažesnio šviesos intensyvumo, išjunkite automatinį jo ryškumo reguliavimą.

Operacinės sistemos „Android“ telefonų nustatymuose pasirinkite „Ekranas“ ir išjunkite „Prisitaikantis ryškumas“ jungiklį. Naujausių „iOS“ operacinės sistemos išmaniųjų nustatymuose spustelėkite „Accessibility“. Po to pasirinkite „Display & Text Size“ ir išjunkite „Auto-Brightness“ jungiklį.

„Jei jūsų telefonas turi 120 Hz ekraną, turint galimybę, sumažinkite jį iki 60 Hz. Tai padės atitolinti krovimą bent valandai. Taip pat daugelis išmaniųjų leidžia rinktis tamsųjį režimą (angl. dark mode). Tuo metu programėlių ir sistemos meniu fonas nusidažys tamsia spalva ir baterija sutaupys nemažai energijos. Tamsųjį režimą leidžia pasirinkti ir atskiros programėlės, pavyzdžiui, „YouTube“. Esant 100 proc. ekrano ryškumui, sutaupoma net 60 proc. baterijos energijos, lyginant su standartine aplinka“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Android“ operacinės sistemos telefone jas aktyvuosite nustatymuose pasirinkę „Ekranas“ ir „Tamsusis režimas“. „iOS“ išmaniojo nustatymuose spustelėję „Display & Brightness“, pasirinkite tamsiąją temą.

Tam, kad telefono baterija tarnautų ilgiau, svarbu ją tinkamai prižiūrėti nuo pat pradžių: t. y. stebėti jos krovimo ciklų skaičių, temperatūrą ir panašiai. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Ar išjungtas „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ taupo baterijos energiją?

isjungti-wifi

Vieni didžiausių jūsų telefono baterijos eikvotojų – mobilusis ryšys (ypač vietose, kur prastas signalas) ir „GPS“ ryšys. Net tada, kai jais aktyviai nesinaudojate, jie veikia fone, taip mažindami baterijos veikimo trukmę.

„Šiuos ryšius išjungsite greitajame meniu spustelėję atitinkamas ikonėles. Visus juos išjungsite ir telefone aktyvuodami skrydžio režimą. Tuo metu negalėsite skambinti, atsiliepti, siųsti, gauti SMS pranešimų, tačiau galėsite naudotis „Wi-Fi“ ir gauti el. laiškus ar žinutes per „Messenger“ programėlę. O Taip gerokai prailginsite telefono veikimo trukmę. Funkciją aktyvuosite telefono greitajame meniu nuspaudę lėktuvo ikonėlę“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Apie atėjusius pranešimus įspėjanti vibracija naudoja daugiau baterijos energijos nei garso signalas. Todėl norint ją taupyti, verta sumažinti ir vibracijos intensyvumo lygį. „Android“ operacinės sistemos telefonuose šiuos parametrus reguliuoti galėsite nustatymuose pasirinkę skiltį „Garsas ir vibracija“ ir „Vibravimo intensyvumas“. „iOS“ telefonų nustatymuose spustelėkite „Sounds & Haptics” ir skiltyje „Ringer and Alerts“ sumažinkite vibracijos intensyvumą.

Vartotojams dažnai kyla klausimas – ar saugu naudotis telefonų jį kraunant? Žinoma, naudotis telefonu jo krovimo metu galima, tačiau ilgalaikė žala išmaniojo baterijai visgi egzistuoja. Taip yra todėl, kad jos gyvenimą trumpina karštis. Kraunant baterija ir taip įkaista, o papildomai jį naudojant kaista vis labiau, tad ir dėvisi (o kartu ir išsikrauna) greičiau. Kaip elgtis, kad per tokias paprastas klaidas nepablogintume savo įrenginių, pasakoja „Bitės Profai“.

Kaip aktyvuoti baterijos taupymo režimą?

energijos-taupymas

Tausoti baterijos energiją reikšmingai padeda daugelyje telefonų integruotas specialus akumuliatoriaus taupymo režimas. Jį galite aktyvuoti patys rankiniu būdu ar sulaukti, kol įkrovimo lygis nukris iki, pavyzdžiui, 20–15 proc., ir įrenginys pats pasiūlys tai padaryti.

„Aktyvavus baterijos taupymo režimą, bus automatiškai sumažintas ekrano ryškumo lygis, procesoriaus veikimo greitis, fone bus paliktos veikti tik pagrindinės telefono programėlės. O tai gali padėti telefonui ištverti iki kol vėl galėsite jį įkrauti“, – tikina „Bitės Profas“.

M. Vrubliauskas primena, kad daugelis „Android“ operacinę sistemą palaikančių telefonų turi net kelis baterijos taupymo režimus. Vienas jų sumažina ekrano ryškumą, apriboja procesoriaus darbą iki 70 proc. ir sustabdo fone veikiančias ne gamyklines programėles, tokias kaip „Facebook“, „Instagram“ ir „Tik Tok“.

Kitas – maksimalus energijos taupymo režimas. Jis įjungia tamsiąją temą, išjungia ekrano fonus, apriboja programėlių veikimą fone ir palieka veikti tik pasirinktas kelias svarbiausias, pavyzdžiui, „Telefonas“, „Pranešimai“.

Operacinės sistemos „Android“ telefonuose šiuos režimus rasite paieškoje įvedę „Akumuliatorius arba baterija“. O „iOS“ telefonuose – nustatymuose pasirinkę „Baterija“ (angl. Battery) ir „Energijos taupymo režimas“ (angl. Low Power Mode).

Kaip įkrauti telefoną, kai šalia nėra įkroviklio?

powerbank-krovimas

Net ir itin taupoma telefono baterija po kurio laiko išsenka, todėl žinodami, jog kurį laiką neturėsite galimybės jos įkrauti, pasirūpinkite papildomomis išorinėmis baterijomis.

„Jos dydį geriausia rinktis atsižvelgiant į produkto talpą – kuo ji didesnė, tuo daugiau įkrovimų ar įrenginių palaikoma. Jei vienu metu norėsite krautis kelis prietaisus, pavyzdžiui, „iPhone“ telefoną ir „Garmin“ išmanųjį laikrodį, tuomet jums reikės ir daugiau skirtingų formų jungčių“, – sako M. Vrubliauskas.

Kadangi didelė dalis naujausių išmaniųjų telefonų palaiko greitąjį krovimą, yra sprendimų, galinčių jį užtikrinti. Vienas tokių – 20000 mAh talpos „Samsung“ išorinė baterija, palaikanti greitąjį 25 W krovimą.

Daugiau naudingų patarimų, kaip gretai įkrauti išmaniojo bateriją, rasite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.