Populiariausi mitai apie išmaniųjų baterijas: kur klystame naudodamiesi telefonu?

Nors išmanieji telefonai jau tapę kiekvieno mūsų gyvenimo dalimi ir, atrodo, kad apie šiuos įrenginius žinome viską, visgi, jų veikimas ir galimybės vis dar gaubiami daugybės mitų. Daug mitų vis dar sklando apie išmaniojo baterijos veikimą bei įkrovimą – ar iš tiesų išpakavus naują telefoną jį reikia pilnai iškrauti, o papildomos funkcijos alina įrenginio akumuliatorių? Visą tiesą apie telefonų baterijas atskleidžia „Bitės Profas“ Andrius.
 

„Gerai veikianti išmaniojo baterija – viena svarbiausių įrenginio funkcijų. Juk netikėtai išsikrovęs akumuliatorius nemaloniai nustebina bet kokioje kasdienėje situacijoje. Kiekvienas naudotojas turi savo įsitikinimus, kaip reikėtų įkrauti akumuliatorių bei kaip naudoti įrenginį, kad baterija tarnautų kuo ilgiau. Visgi, reikėtų atskirti, kurie įsitikinimai tiesa, o kurie – vis tik neturi nieko bendro su baterijos ilgaamžiškumu“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Mitas: visada įjungtas „Bluetooth“ ir „Wi-Fi“ smarkiai sekina telefono bateriją

Tiek „Wi-Fi“, tiek „Bluetooth“ savo telefonuose kasdien naudoja beveik kiekvienas. Dažnai manoma, kad šios funkcijos itin alina išmaniojo bateriją, visgi, jos nėra tokios pavojingos kaip gali pasirodyti.

„Iš dalies šis mitas yra tiesa – „Wi-Fi“ ir „Bluetooth“ iš tiesų prisideda prie trumpesnio baterijos veikimo laiko, tačiau tai daro tikrai ne taip intensyviai, kad vertėtų kaskart panaudojus šias funkcijas, jas išjungti. Norint kuo optimaliau išnaudoti telefono bateriją, vertėtų nustatyti, kad įrenginys prie „Wi-Fi“ ryšio prisijungtų automatiškai, o „Bluetooth“ naudoti pagal poreikį – jei naudojate belaides ausines, išmanųjį laikrodį ar kitus įrenginius – šią funkciją galite laisvai palikti įjungtą“, – aiškina „Bitės Profas“.

Jis rekomenduoja šią funkciją visada laikyti išjungtą tuo atveju, jei nenaudojate papildomų įrenginių, kuriuos reikia susieti su telefonu „Bluetooth“ ryšiu. Ekspertas taip pat pataria ten, kur yra galimybė prisijungti prie „Wi-Fi“ ryšio, nenaudoti mobiliųjų duomenų ir naudotis „Wi-Fi“ ryšiu, o jei tikrai žinote, kad joks „Wi-Fi“ nėra pasiekiamas, šią funkciją išjunkite. Taip išmaniojo baterija išsikraus lėčiau.

Mitas: nusipirkus naują telefoną, jį reikia iškrauti ir tris naktis pilnai įkrauti

Šis mitas atkeliavęs dar iš tų laikų, kai apie išmaniuosius telefonus dar niekas nebuvo girdėjęs. Anksčiau telefonai veikdavo su nikelio baterijomis, kurios ilgiau veikdavo, jei būdavo visiškai iškraunamos.

„Šių dienų išmanieji turi ličio jonų baterijas, kurios veikia priešingai – visiškai jas iškraunant, jos dėvisi greičiau. Dėl šios priežasties toks įkrovimo būdas sutrumpina akumuliatoriaus gyvavimo laiką“, – pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Norint, kad išmaniojo baterija tarnautų kuo ilgiau, „Bitės Profas“ rekomenduoja telefono baterijos įkrovą palaikyti nuo 30 iki 80 proc. Todėl svarbu, kad nelauktumėte, kol telefono akumuliatorius išsikraus pilnai, taip pat rekomenduojama nepalikti baterijos krauti pernakt.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: