Kaip naują „iPhone“ paruošti naudojimui ir į jį perkelti duomenis iš „Android“ telefono?

Keičiant išmanųjį telefoną kyla įvairių iššūkių. Jų dar daugiau, jei naujo įrenginio operacinė sistema skiriasi nuo tos, kurią turi senasis. Tiesa, situacija nėra tokia sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. „Bitės Profas“ Andrius pasakoja, kaip naują „iPhone“ telefoną paruošti naudojimui ir į jį perkelti duomenis iš senojo „Android“ išmaniojo lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • Nauju „iPhone“ telefonu naudositės patogiau, į jį perkėlę duomenis iš senojo „Android“ įrenginio.
  • Informacijos perkėlimui būtinas „Wi-Fi“ ryšys.
  • Be to, į „Android“ telefoną teks atsisiųsti „Move to iOS“ programėlę.
 

„Jei anksčiau naudojote „Android“ telefoną, o dabar įsigijote „iPhone“ išmanųjį, juo galite pradėti naudotis lengviau. Tam tereikia vadovautis šia instrukcija. Beje, jei dar nerimaujate dėl sename telefone likusių duomenų, galiu jus nuraminti – asmeninę informaciją perkelti į „Apple“ išmanųjį galėsite pasitelkę vieną programėlę“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip pirmą kartą nustatyti naują „Apple“ telefoną ir į jį perkelti duomenis iš anksčiau naudoto „Android“ išmaniojo?

Perkelti duomenis iš senojo „Android“ telefono į naują „iPhone“ išmanųjį galėsite jo pradinės sąrankos metu.
„Vos įjungę naują įrenginį pasirinkite kalbą, kuria jis pateiks visą informaciją. Tiesa, „iPhone“ telefonai lietuvių kalbos nepalaiko. Jeigu mokate anglų kalbą, ją pasirinkite spausdami „English“, – sako A. Archangelskis.

iphone_paruosimas naudoti1

Tada pasirinkite šalį ar regioną. „Bitės Profas“ rekomenduoja rinktis Lietuvą, t. y. spausti „Lithuania“, nes galėsite būti tikri, kad pasieksite visas mums aktualias programėles.

iphone_paruosimas naudoti2

Po to tam, kad galėtumėte sėkmingai perkelti duomenis iš „Android“ įrenginio, spustelėkite „Set up manually“.

iphone_paruosimas naudoti3

Dabar „iPhone“ šalia viršutinės ikonos rodys meniu ir programėlių kalbas, o šalia apatinės – klaviatūros. Jei jos tinkamos, spauskite „Continue“.

iphone_paruosimas naudoti4

Tada pasirinkite savo „Wi-Fi“ tinklą ir įveskite jo slaptažodį.

iphone_paruosimas naudoti5

Kai „iPhone“ prijungsite prie „Wi-Fi“ tinklo, susipažinkite su duomenų ir privatumo sąlygomis. Po to spauskite „Continue“.

iphone_paruosimas naudoti6

Tada išvysite informaciją apie įrenginio atrakinimo būdą, naudojant biometrinius duomenis. Jis gali būti arba „Face ID“, arba „Touch ID“, priklausomai nuo jūsų „iPhone“ modelio. Pasirinkus „Face ID“ telefonas atsirakins jus atpažindamas pagal veidą, o „Touch ID“ – pagal piršto antspaudą. „Bitės Profas“ rekomenduoja naudoti vieną iš šių ekrano atrakinimo būdų, nes tada jūsų duomenys yra apsaugoti stipresniu, unikaliu slaptažodžiu. Tai itin praverčia, pavyzdžiui, išmanųjį netyčia pametus. Jei minėtą ekrano atrakinimą norite įjungti, pasirinkite „Continue“ ir sekite instrukcijas, o jeigu ne – spustelėkite „Set Up Later“.

iphone_paruosimas naudoti7

Po to išmanusis siūlys sukurti jo atrakinimo kodą. A. Archangelskis rekomenduoja tai padaryti. Tokiu atveju telefoną galėtumėte atrakinti, jei to nepavyktų padaryti naudojant biometrinius duomenis. Pavyzdžiui, įrenginyje pasirinkus piršto antspaudą ir būtent į to piršto galiuką netyčia įsipjovus. Tam, kad sukurtumėte atrakinimo kodą, jį 2 kartus iš eilės surinkite.

iphone_paruosimas naudoti8

Dabar spustelėkite „Move Data from Android“, nes duomenis kelsite būtent iš „Android“ telefono.

iphone_paruosimas naudoti9

Dabar spauskite „Continue“.

iphone_paruosimas naudoti10

Tada naujame išmaniajame išvysite kodą. Jį šiek tiek vėliau reikės įvesti senajame „Android“ telefone.

iphone_paruosimas naudoti11

Po to paimkite senąjį „Android“ telefoną į rankas ir eikite į „Google Play“ programėlių parduotuvę.

iphone_paruosimas naudoti12

Jos paieškos laukelyje įveskite „Move to iOS“ ir spauskite ant tokio siūlomo pasirinkimo ar padidinamojo stiklo ikonos. Tada spauskite „Įdiegti“, o vėliau – „Atidaryti“.

iphone_paruosimas naudoti13

Kai tai padarysite, išvysite informaciją apie „Apple“ privatumo politiką. Ją perskaitykite. Tam, kad su šia politika sutiktumėte, spauskite „Agree“ mygtuką, esantį ekrano apatiniame dešiniajame kampe. Po to spauskite „Continue“.

iphone_paruosimas naudoti14

Dabar ekrane išvysite programėlės nuostatas ir sąlygas. Jas perskaitykite. Tada su šiomis nuostatomis ir sąlygomis sutikite spustelėję „Agree“ mygtuką, esantį ekrano apatiniame dešiniajame kampe.

iphone_paruosimas naudoti15

Jeigu norite dalintis savo anoniminiais programėlės naudojimo duomenimis su „Apple“, kad šis gamintojas ją galėtų tobulinti, pasirinkite „Automatically Send“, o jei ne – „Don‘t Send“.

iphone_paruosimas naudoti16

„Jau įveikėte sunkiausią dalį! Dabar programėlė jūsų paprašys kelių leidimų. Su visais jais susipažinkite. Tada leidimus suteikite, nes tik tokiu atveju senasis telefonas galės perduoti duomenis į „iPhone“, – sako „Bitės Profas“.

Vietos prieiga naudojama tam, kad išmanųjį galėtų aptikti kiti įrenginiai „Bluetooth“ arba „Wi-Fi“ ryšiu. Dėl to spauskite „Continue“ ir „Naudojant programą“.

iphone_paruosimas naudoti17

Tada pasirinkite „Continue“ ir įveskite kodą, kurį matote „iPhone“ ekrane.

iphone_paruosimas naudoti18

Po to įrenginiai tarpusavyje susijungs belaidžių ryšiu. Kol kas „iPhone“ nieko daryti nereikia. Tuo metu „Android“ telefone pasirinkite duomenis, kuriuos norite perkelti į naują telefoną, ir spauskite „Continue“.

iphone_paruosimas naudoti19

iphone_paruosimas naudoti19.5

Abu išmanieji jus informuos apie tai, kad duomenų kėlimo procesas prasidėjo.

iphone_paruosimas naudoti20

iphone_paruosimas naudoti20.5

„Jie jus informuos ir apie duomenų perkėlimo pabaigą. Jei jūsų, kaip ir mano, „Android“ išmaniajame buvo įjungtas tamsusis režimas, tada „Apple“ telefone jis įsijungs automatiškai. Jeigu tokio režimo nenaudojote, naujame įrenginyje veiks šviesusis režimas. Dabar senajame telefone pasirinkite „Done“ ir jį padėkite į šoną, nes duomenų perkėlimui šio išmaniojo nebereikia. Tada „iPhone“ spauskite „Continue“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

iphone_paruosimas naudoti21

iphone_paruosimas naudoti21.5

Po to išmanusis paprašys prisijungti prie savo „Apple ID“ paskyros. Jeigu ją jau turite, įveskite reikiamus duomenis, o jei ne – šią paskyrą susikurkite. Ji reikalinga tam, kad į „iPhone“ galėtumėte atsisiųsti programėles ir naudotis kitomis „Apple“ įrenginio suteikiamomis galimybėmis.

iphone_paruosimas-naudoti22

Dabar susipažinkite su telefono nuostatomis ir sąlygomis. Kai tai padarysite, spauskite mygtuką „Agree“, kurį rasite ekrano viršutiniame dešiniajame kampe, o vėliau – „Continue“.

iphone_paruosimas-naudoti23

Jeigu „iPhone“ planuojate naudoti „iMessage“ ir „FaceTime“ susirašinėjimo bei pokalbių programėles, pasirinkite „Continue“. „Bitės Profas“ rekomenduoja šias paslaugas išbandyti. Vis dėlto jeigu jos jūsų tikrai nedomina, spauskite „Not Now“.

iphone_paruosimas-naudoti24

Jeigu telefone planuojate naudoti navigacijos programėles arba „Find My“ paslaugą, tada spauskite „Enable Location Services“. Išmaniųjų įrenginių ekspertas pataria tai padaryti, nes tada turėsite galimybę lengviau rasti išmanųjį, jį netyčia pametę. Jei ši paslauga jūsų visiškai nedomina, rinkitės „Disable Location Services“.

iphone_paruosimas-naudoti25

Jeigu naujame išmaniajame nenaudosite „eSIM“ paslaugos, pasirinkite „Set Up Later in Settings“. Visgi jei ši paslauga jums aktuali, galite spausti „Transfer From Nearby iPhone“ arba „Use QR Code“. Pirmu atveju „eSIM“ paslaugą perkelsite iš senojo telefono į naują, o antru – „iPhone“ šią paslaugą pridėsite iš naujo.

iphone_paruosimas-naudoti26

Jeigu kiekvieną savaitę norėsite išvysti informaciją, kiek laiko praleidote prie įjungto įrenginio ekrano, spauskite „Continue“. Kitu atveju pasirinkite „Set Up Later in Settings“.

iphone_paruosimas-naudoti27

Jei norite dalintis savo anonimine telefono naudojimo statistika su „Apple“, kad jis galėtų tobulinti savo įrenginius, spauskite „Share With Apple“, o jei ne – „Don‘t Share“.

iphone_paruosimas-naudoti28

Dabar pasirinkite, kokios išmaniojo temos norite – šviesiosios ar tamsiosios, ir spauskite „Continue“.

iphone_paruosimas-naudoti29

„Štai ir viskas! Naujas telefonas jau paruoštas naudojimui. Be to, jame rasite savo duomenis, kuriuos turėjote „Android“ išmaniajame. Jei pirštu perbrauksite „iPhone“ ekraną iš apačios į viršų, atidarysite jo pradinį ekraną“, – sako A. Archangelskis.

iphone_paruosimas-naudoti30

 
BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams – nemokamai.