Ar galima telefonu naudotis jį kraunant?

Toks klausimas vartotojams kyla dažnai – tik ar nuogąstavimai pagrįsti? Žinoma, naudotis telefonu jo krovimo metu galima, tačiau ilgalaikė žala išmaniojo baterijai visgi egzistuoja. Kodėl taip nutinka ir kaip geriausia elgtis, kad per tokias paprastas klaidas nepablogintume savo įrenginių? Atsako „Bitės Profas“ Andrius.
 
Taip lengviau: greitojo skaitymo faktai apie telefono naudojimą krovimo metu
  • Labiausiai telefono bateriją sudėvi karštis – o krovimo metu ji ir taip įkaista, tad papildomai įrenginį naudojant šiluma dar pakyla
  • Žala baterijai priklauso nuo naudojimo pobūdžio – žinutės parašymas neturės beveik jokios įtakos baterijos veikimui
  • Blogiausia – kraunamu telefonu žaisti žaidimus, nes taip baterija dėvisi itin greitai

Jei norite sužinoti apie telefono naudojimą jam kraunantis – skaitykite šį tekstą toliau

„Naudotis telefonu prijungus jį prie elektros lizdo nėra pavojinga, tačiau daugelio modelių baterijos nuo to greičiau dėvisi ir netrukus ima reikalauti kur kas dažnesnių įkrovimų. O tai – viena labiausiai vartotojus erzinančių išmaniųjų telefonų problemų. Tad jei norite ilgai išlaikyti baterijos talpą, patartina besikraunančiu telefonu naudotis daugių daugiausiai žinučių atrašymui ar socialinių tinklų tikrinimui, bet tikrai ne žaidimams“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kas labiausiai kenkia telefono baterijai?

kas-kenkia-telefono-baterijai
 
Iš visų būdų, kaip telefono baterija pernelyg „nualinama“, jos naudojimas įrenginį kraunant yra bene pats žalingiausias. Taip yra todėl, kad baterijos gyvenimą trumpina karštis. Kraunant baterija ir taip įkaista. O papildomai jį naudojant kaista vis labiau, tad ir dėvisi greičiau.

„Vertinant griežtai, bet koks telefono naudojimas jį kraunant kažkiek dėvi jo bateriją, nes įrenginys turi naudoti energiją ekrano apšvietimui ir naudojamų programėlių palaikymui, taigi yra dar labiau apkraunamas. Greičiau ir kokybiškiau telefonas pasikraus tuomet, jei įkišę į jį laidą tiesiog paliksite jį nuošalyje“, – sako A. Archangelskis.

Žinoma, ne kiekviena programėlė alina įrenginį vienodai – lygiai tos pačios funkcijos, nuo kurių baterija kaista visuomet, labiausiai žalingos ir jį kraunant. Visų pirma, be abejo, žaidimai, kurie reikalauja daugiausiai telefono procesoriaus ir baterijos pajėgumų. Bet kažką panašaus galima pasakyti apie aukštos rezoliucijos vaizdo įrašų peržiūras arba daugybės skirtingų programėlių naudojimą tuo pačiu metu.

„Kai telefonas įkaista nuo procesoriaus naudojimo ir tuo pačiu nuo krovimo, baterija itin greitai praranda savo maksimalią talpą. Periodiškai žaidžiant kraunamu telefonu nederėtų stebėtis, kad po keleto mėnesių jis išsikrauna greičiau, negu vos įsigijus“, – aiškina „Bitės Profas“.

Pakankamai ilgai laikanti telefono baterija – vienas svarbiausių aspektų, kurio ieškome mobiliajame telefone. Nors dauguma žmonių tikrai saugo savo išmaniuosius, tačiau dažnas netinkamai rūpinasi telefono baterija ir patys to nesuprasdami – netgi jai kenkia. Praktiškais patarimais, kaip kasdien sutaupyti energijos resursų ir neleisti baterijai greitai nusidėvėti, dalinasi „Bitės Profai“.

Gamintojai ieško būdų, kaip kovoti su baterijos perkaitimu

baterijos-perkaitimas
 
Panašu, jog greitu metu šį perspėjimą vartotojams teks kartoti ir toliau, kadangi technologijoms nuolat tobulėjant krovimo ir naudojimo klausimas toliau lieka neišspręstas.

„Kol kas įdomiausią sprendimą pasiūlė „Sony“, kurių „Xperia 1 II“ turi „H.S. Power Control“ funkciją. Nuo žodžių junginio „Heat Supression“ pavadinta savybė leidžia krauti įrenginį ir juo žaisti tuo pačiu metu – tai padaroma telefonui žaidimo metu tiesiog nustojant krauti bateriją, o energiją pateikiant iškart vartojimui. Taigi, telefonas žaidžiant nepasikrauna, bet ir neišsikrauna“, – apie naujovę pasakoja A. Archangelskis.

Visgi net tokių minimalių pasikeitimų rinkoje kol kas nėra itin daug – kiek gamintojai bedidintų baterijas, jų išsaugojimas lieka paties vartotojo atsakomybė. Jei jau esate patyrę, ką reiškia, kai išmanusis telefonas dėl dažno krovimo tampa beveik „laidiniu“, pateikiame kelis trumpus patarimus, kaip išlaikyti bateriją gyvybingą.

5 patarimai, kaip telefoną krauti, kad jis tarnautų kuo ilgiau

krovimo-patarimai
  • Nesinaudokite telefonu jį kraudami. Ignoruoti „Messenger“ pranešimų neprivalote, bet griebtis žaidimų irgi nederėtų.
  • Neleiskite baterijai visiškai išsikrauti – ir nekraukite jos iki pat 100%!
 
„Visiškas išsikrovimas baterijai nėra naudingas, bet lygiai taip pat jos gyvenimą trumpina ir dažnas pilnas krovimas, kai norima kamputyje visuomet matyti kaip įmanoma aukštesnį procentą. Lėčiausiai baterija dėvėsis, jei krauti ją pradėsite nukritus ne žemiau 20-30 proc. ir pakrausite iki maždaug 80 proc.“, – pataria „Bitės Profas“.
  • Nepalikite telefono krautis pernakt.
 
Anksčiau toks vartotojui labai patogus metodas buvo kur kas žalingesnis, nes baterijos nenustodavo krautis net pasiekusios 100 proc. Šiandien telefonai gudresni, tačiau jei paliekate krautis per naktį, jos metu telefonas kelis kartus pasieks pilną įkrovimą, vienu procentu išsikraus ir vėl ims krautis. Toks ratas dėvi bateriją. Ir visai be reikalo, nes šiuolaikinis įkrovimas veikia greitai ir visos nakties jam tikrai nereikia – puikiausiai galite jį pasikrauti ryte ar prieš eidami miegoti.
  • Kraukite įrenginį trumpiau, bet dažniau.
 
Tai padės jį palaikyti tarp 20 ir 80 proc., o iš jūsų atims mažiau laiko, nes telefoną galėsite pasikrauti tomis akimirkomis, kai šiaip ar taip jo nenaudojate.
  • Negaiškite laiko su baterijos taupymo programėlėmis.
 
„Nors įvairiausių programėlių, žadančių prailginti baterijos veikimą, yra daugybė, dažniausiai jų suteikiama nauda mažesnė, negu tai, kiek jos pačios apkrauna telefono procesoriaus veikimą. Be to, svarbiausiomis jų funkcijomis galite pasinaudoti ir taip: išjunkite nenaudojamas programėles, neužimkite visos telefono atminties ir prireikus panaudokite energijos taupymo režimą – kaipmat prailginsite baterijos gyvavimo trukmę“, – sako „Bitės Profas“ A. Archangelskis.

Daugumai telefonas yra daugiausiai naudojamas daiktas – jis kasdien naudojamas darbo reikalais, taip pat atsipalaidavimui, bendravimui su artimiausiais. Šis kiekvienam svarbus įrenginys tarnaus ilgiau, jei tinkamai juo rūpinsitės. Todėl svarbu kartais telefoną „palepinti“, kad jis tarnautų ilgiau. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Tačiau net ir geriausią bateriją turintis išmanusis telefonas greitai išsikrauna aktyviai juo naudojantis. Dėl to „Bitės Profai“ dalinasi naudingais patarimais, kaip greitai įkrauti išmaniojo bateriją.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.