Geriausi telefonai iki 150 eurų

Maža kaina nereiškia, kad išmanusis telefonas yra prastas. Dauguma gamintojų kuria nebrangius įrenginius, kurie paprasčiausiai suteikia mažiau galimybių. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ apžvelgė visus telefonus, kainuojančius iki 150 eurų, ir išrinko 5 geriausius modelius tam, kad išsirinkti įrenginį, geriausiai atitinkantį lūkesčius, būtų lengviau.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • Išmanųjį telefoną „Samsung Galaxy A04s“ lengva ir patogu valdyti dėl „One UI Core“ vartotojo sąsajos.
  • „Nokia G11“ pasižymi paprastumu, nes turi pačias svarbiausias funkcijas ir programas.
  • Erdviu ekranu gali pasigirti „Xiaomi Redmi 9C“, tad jį ypač patogu naudoti naršant internete ar soc. tinkluose.
  • Patrauklaus dizaino „Realme C21-Y“ išskirtinis tuo, kad turi trigubos kameros komplektą, didelę bateriją ir 3,5 mm ausinių jungtį.
  • Esant geram apšvietimui „Xiaomi Redmi 9A“ kamera su dirbtiniu intelektu užfiksuos kokybiškas nuotraukas.
 

„Išmaniųjų telefonų gamintojai stengiasi sukurti pakankamai gerus įrenginius už nedidelę kainą. Dėl to jiems nesuteikia flagmanams būdingų savybių. Pavyzdžiui, atsparumo vandeniui ir dulkėms arba belaidžio krovimo funkcijos. Dažniausiai tokių išmaniųjų korpusai yra pagaminti ne iš stiklo, o plastiko. Dėl šios priežasties jie netgi kiek atsparesni kritimams ir įbrėžimams už daugiau kainuojančius modelius“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. birželį.

„Samsung Galaxy A04s“ – patogus ir lengvas naudojimas

Jei norite gauti visavertę išmaniojo patirtį, tačiau tam esate nusprendę skirti nedaug lėšų, šis telefonas – vienas geriausių pasirinkimų. Svarbiausia, kad jį naudoti itin lengva dėl „One UI Core“ vartotojo sąsajos.

„Dėl šios sąsajos įrenginyje rasite visas pagrindines, t. y. dažniausiai naudojamas, funkcijas. Taip pat pastebėsite, kad jame nustatymai pateikti ne tik tekstu, bet ir spalvotomis ikonomis. Jei mėgstate telefoną valdyti viena ranka, šis išmanusis jums puikiai tiks, nes daugelis mygtukų išdėstyti ekrano apačioje. Patogu ir tai, kad įrenginio sistemos kalba gali būti lietuvių“, – pastebi „Bitės Profas“.

„Samsung Galaxy A04s“ rekomenduojamas tiems, kurie svajoja apie savo pirmąjį išmanųjį telefoną.

Samsung-Galaxy-A04s-pirkti

„Nokia G11“ – išmanusis telefonas, pasižymintis paprastumu

Šio išmaniojo valdymas – lengvas, greitas ir saugus. Jo meniu pateikiamos tik aktualiausios funkcijos ir programos, tad telefonas veikia sklandžiau. Be to, jis saugumo atnaujinimus gauna dažniau nei konkurentų modeliai.

„Nokia G11“ veikia „Android“ operacinė sistema su minimaliomis gamintojo modifikacijomis. Pradėjus naudoti šį telefoną, jame nereikės nieko papildomai pašalinti. Efektyvi operacinė sistema lemia išmaniojo spartų veikimą ir baterijos resursų taupymą. Gerą įspūdį palieka ir įrenginio parametrai: didelė 5050 mAh baterija ir platus 6,5 colių įstrižainės ekranas, kurio atnaujinimo dažnis – 90 Hz. Būtent jis telefonu leis naudotis dar sklandžiau“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jei ieškote išmaniojo, kuriame būtų tik pačios svarbiausios programėlės, šis telefonas – kaip tik jums.

Nokia-G-11

„Xiaomi Redmi 9C“ – žaismingas stilius ir funkcijos jauniems naudotojams

xiaomi-redmi-9-c
 
Šį jaunatviškos išvaizdos telefoną galima rinktis iš įvairių ryškių spalvų, pavyzdžiui, oranžinės ar mėlynos. Per itin erdvų 6,53 colio (16,6 cm) ekraną malonu naršyti socialiniuose tinkluose arba žiūrėti vaizdo turinį.

„Xiaomi Redmi 9C“ savo nugarėlėje turi trigubą kamerą, kurios pagrindinis objektyvas gerai fotografuoja gerame apšvietime. Antrasis objektyvas – gylio jutiklis, leidžiantis fotografuoti populiariąsias portretines nuotraukas su išplaukusiu fonu. Trečiasis, makro objektyvas suteikia galimybę iš labai arti įamžinti išskirtinius kadrus“, – paaiškina A. Archangelskis.

Prie jaunatviško gyvenimo tempo prisitaiko ir talpi baterija. Jos krauti dažnai nereikės, tad tai yra vienas geriausių pasirinkimų, jeigu ieškote ekonominio išmaniojo jaunuoliui.

Redmi-9-C

„Realme C21-Y“ – telefonas, kurio baterija nenuvils

Realme-c21-y
 
Didelėje išmaniųjų telefonų minioje būtent šis modelis iš kitų išsiskiria pirmiausia savo nugarėlės dizainu. Nevientisos spalvos nugarėlė atrodo gražiai, o priedas ‒ trigubos kameros komplektas.

„Realme C21-Y“ yra „ištvermingas“ telefonas, nes jame įmontuota itin didelė 5000 mAh baterija. Pamirškite apie telefoną, išsikraunantį ne laiku ir ne vietoje. Žiūrėti filmus, naršyti internete ar žaisti žaidimus su šiuo telefonu galėsite ilgai. Prie puikios baterijos laikymo savybės prisideda ne daug energijos naudojantis telefono ekranas su HD+ raiška“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Viena iš retesnių savybių telefonuose šiais laikais – 3,5 mm ausinių jungtis. „Realme C21-Y“ šią jungtį turi, tad su juo galėsite naudoti savo mėgstamas ausines ar ausinukus be kokybės praradimo ar garso atsilikimo. Telefonas rekomenduojamas tiems, kurie ieško ilgai neišsikraunančio išmaniojo.

Realme-C21-Y

„Xiaomi Redmi 9A“ – pigus ir patikimas pasirinkimas

xiaomi-redmi-9-a
 
Šiame sąraše „Xiaomi Redmi 9A“ yra pigiausias telefonas, kurio kaina nesiekia net 100 eurų. Vis dėlto tai nėra prastas įrenginys – tekstūruotas paviršius užtikrina, kad ant korpuso neliktų pirštų atspaudų ar kitos dėmės ir jį būtų patogu laikyti rankoje.

„Išmaniojo ekranas yra pakankamai didelis – 6,5 coliai (16,5 cm). Taip pat ekranas turi naktinio skaitymo funkciją ir tamsųjį režimą, kai baltą foną pakeičia juodas, o tai mažiau vargina akis. Taip pat „Redmi 9A“ fotografuoja detalias ir spalvingas nuotraukas. Gero apšvietimo sąlygomis jų kokybė mažai skiriasi už kelis kartus brangesnių telefonų nuotraukų kokybę“, – pabrėžia A. Archangelskis.

Akumuliatoriaus energijos resursai paskirstomi išmaniai, todėl telefonas neišsikraus visą darbo dieną. „Xiaomi Redmi 9A“ – geriausias pasirinkimas ieškantiems itin pigaus išmaniojo, kuris nekainuoja net 100 eurų.

Redmi-9-A

Ką dar reikėtų žinoti renkantis ekonominės klasės išmanųjį telefoną? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ar ekonominės klasės telefonai yra patikimi?

Ekonominės klasės telefonai yra lygiai tiek pat patikimi, kaip ir gerokai brangesni išmanieji. Jiems, kaip ir kitiems išmaniesiems įrenginiams, suteikiama 24 mėn. garantija.
  • Ar nedaug kainuojantys telefonai gali lengvai sudužti nukritę?

Nors nedaug kainuojančių telefonų plastikinės nugarėlės neatrodo taip prabangiai, kaip stiklinės, kurias turi aukštesnių klasių išmanieji, tačiau jos dažniausiai yra tvirtesnės. Kitaip tariant, plastikinės nugarėlės rečiau dūžta – po nestipraus smūgio jos dažniausiai lieka įlinkusios ir susibraižiusios.

Vis dėlto ekonominės klasės telefonų ekranai yra mažiau apsaugoti nuo kritimų ir įbrėžimų. Tam, kad įrenginys būtų ilgaamžiškesnis, rekomenduoju įsigyti ir naudoti jam skirtą apsauginį dėkliuką, taip pat ekrano stikliuką ar plėvelę.
  • Ar ekonominės klasės telefonai leidžia naudoti išmaniuosius priedus?

Jeigu turite belaides ausines, išmanųjį dulkių (robotą) siurblį ar kitą išmanųjį įrenginį, jį galėsite naudoti lygiai taip pat sėkmingai kaip ir pasitelkę brangesnius telefonus.
  • Ar įsigijus nebrangų telefoną, jo bateriją iš pradžių reikia krauti visą naktį?

Visi išmanieji telefonai yra iškart paruošti naudojimui. Tai reiškia, kad jokių įrenginio baterijos „grūdinimų“ daryti nereikia. Geriausia, kai telefono baterijos energijos kiekis yra nuo 30 iki 80 proc.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.