„Instagram“: kokiomis programėlėmis galite pagerinti savo turinį?

„Instagram“ tapo pirma programėle, kuri prioritetą skyrė nuotraukoms, o šiandien ji sulaukia beveik milijardo aktyvių prisijungimų per mėnesį. Šis socialinis tinklas tapo toks populiarus, kad pradėtos kurti atskiros programėlės, papildančios „Instagram“. Tokios programėlės šiandien irgi populiarios, o vartotojams leidžia išbandyti naujus „Instagram“ rėmelius, siūlo daugiau funkcijų apdorojant nuotraukas ar stebint savo sekėjus. „Bitės Profai“ dalinasi programėlėmis, kurios ne tik papildys „Instagram“, bet ir padės lengviau užsiauginti naujų sekėjų skaičių šiame socialiniame tinkle.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Nuotraukų redagavimui yra pritaikytos „Snapseed“, „VSCO“ programėlės, turinčios lengvai valdomus įrankius ir profesionaliai atrodančius filtrus;
  • Programėlės „Follower Analyzer“ ar „Analyzer Followers for Insta“ leis pamatyti, kurie sekėjai nusprendė jūsų nebesekti ar kas niekada nespaudžia „patinka“ ant jūsų nuotraukų;
  • Mėgstantiems kelti vaizdo įrašus padės „Inshot“ ar „Magistro“ aplikacijos, nes jose lengva apdoroti turinį, įdėti įvairius efektus ar surasti muziką nemokamame archyve.

„Socialinis tinklas „Instagram“ sėkmingai karaliauja tarp TOP5 populiariausių mobiliųjų programėlių pasaulyje. Ši aplikacija vartotojų pamėgta dėl to, kad joje galima dalintis aukštos kokybės nuotraukomis, o daugeliui itin patinka stebėti ir trumpalaikius „Istagram stories“. Ne veltui juokaujama, kad jei neįsidėjai to, ką veiki, į „Instagram story“ – reiškia, nieko neveiki. Beje, ši programėlė vis atnaujinama, pavyzdžiui, neseniai buvo pristatyta „story“ naujiena – didesnis šriftų pasirinkimas. Kita vertus, „Instagram“ gyvuoja jau ganėtinai ilgai, todėl galima rasti ir daug programėlių, kurios padės dar labiau atskleisti šio socialinio tinklo potencialą“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip geras nuotraukas padaryti dar geresnėmis?

Kaip teigia „Bitės Profas“, „Instagram“ puikiai tinka dalinimuisi nuotraukomis, bet papildomos programėlės padės geras nuotraukas padaryti dar geresnėmis.

„Išsirinkus tinkamą nuotrauką, sekantis žingsnis dažniausiai būna jos koregavimas. „Instagram“ siūlo tam tikrus filtrus ir pagrindines nuotraukų redagavimo funkcijas. Norint daugiau redagavimo galimybių, tam puikiai tiks programėlė „Snapseed“ („Android“, „iOS“). Ji yra nemokama, turi lengvai valdomus įrankius bei daugybę funkcijų. Dar viena programėlė, galinti pagerinanti nuotraukų kokybę, yra „VSCO“ („Android“, „iOS“). Ši aplikacija turi įvairius, profesionaliai atrodančius filtrus. Taip pat „VSCO“ siūlo prisijungti ir į fotografijos entuziastų bendruomenę, kurioje galima ne tik pasidalinti savo mėgstamiausiomis nuotraukomis, tačiau pasisemti idėjų iš kitų žmonių paviešintų nuotraukų. Galiausiai, jei mėgstate daryti asmenukes, rekomenduojame parsisiųsti „Facetune2“ („Android“, „iOS“). Šioje programėlėje sukursite tobulą portretinę nuotrauką, kurioje galima pašalinti patamsėjusius paakius, spuogelius ar sulyginti odą“, – teigia A. Archangelskis.

Kūrybiškumą išreikšite rėmeliais, koliažais ar spalvomis

„Sekėjų dėmesį patraukia kūrybiški sprendimai, pavyzdžiui, rėmeliai. Jie gali būti ne tik įvairiausių spalvų, bet ir raštų, formų. Pavyzdžiui, visas nuotraukas galima kelti į programėlę ne standartiškai kvadratines, bet apvalias. Nusprendus nuotraukas apipavidalinti rėmeliais, tam tiks programėlė „inFrame“ („Android“, „iOS“). Taip pat įdomių sprendimų galima rasti ir programėlėje „Canva“ („Android“, „iOS“), kuri turi ne tik didelį rėmelių, tačiau ir filtrų, šablonų pasirinkimą. Nuotraukų koliažo galimybę siūlo ir patys „Instagram“ kūrėjai, kurie sukūrė „Layout from Instagram: Collage“ („Android“, „iOS“). Keliant nuotraukas galima eksperimentuoti ir su spalvomis. Pavyzdžiui, talpinti tokias nuotraukas, kuriose dominuoja viena spalva arba kurti juodai baltas nuotraukas, išryškinant tam tikrą detalę. Tokio tipo turinį pasirinko kurti krepšininkas Martynas Pocius savo Instagram profilyje. Jei ir jūs norite išbandyti tokią nuotraukų redagavimo opciją, parsisiųskite programėlę „Color pop effects“ („Android“, „iOS“)“, – išskiria „Bitės Profas“.

Pasak „Bitės Profo“, jei turite sukaupę daug nuotraukų, tačiau nežinote, ar jas sukėlus profilis atrodys patraukliai, pirmiausia jas verta įsikelti į programėlę „Preview“ („Android“, „iOS“). Tai – puikus planavimo įrankis, kuris leis peržiūrėti, kaip jau įkeltos nuotraukos derės tarpusavyje.

Dėmesį pritraukiantys „Instagram Story“

„Neįtikėtina, tačiau 70 proc. socialinio tinklo „Instagram“ vartotojų kasdien žiūri čia keliamus „story“ įrašus. Programėlės vartotojams patinka ne tik stebėti, bet ir patiems viešinti savo gyvenimo akimirkas. Siekiant, kad jūsų „story“ būtų įdomus ir estetiškas, galima atsisiųsti programėlę „Unfold“ („Android“, „iOS“) – joje pateikiami stilingi, minimalistiniai filtrai bei šablonai. Žaismingam ir spalvingam turiniui kurti galima išmėginti ir „A Design Kit“ („iOS“) programėlę – joje rasite įvairių ryškiaspalvių simbolių, piešinių. Taip pat programėlės kūrėjai savo tinklaraštyje pateikia daug naudingų patarimų. Beje, nepamirškite naudoti ir bazinių „Instagram“ funkcijų: šriftus, grafinius vaizdus (angl. „GIF“), galimybę pažymėti vietovę“, – pataria ekspertas.

Kaip nustebinti savo vaizdo įrašais?

„Vienas geriausių būdų, kaip pritraukti sekėjų dėmesį – vaizdo įrašai. Norint redaguoti tokius įrašus, puikiai tiks programėlė „Inshot“ („Android“, „iOS“). Ji leidžia karpyti, trumpinti, sulėtinti ar pagreitinti tam tikrą vaizdo įrašo vietą, galima pritaikyti efektus, grafinę animaciją ar rėmelius. Taip pat joje yra pateikiamas nemokamas muzikos archyvas. Įdomu, kad „Instagram“ kūrėjai taip pat yra sukūrę vaizdo įrašų programėlę, kuri prieinama tik „iOS“ operacinės sistemos naudotojams – „Hyperlapse from Instagram“. Ji išsiskiria tuo, kad leidžia itin stabiliai filmuoti, ko anksčiau nebuvo įmanoma padaryti be papildomos įrangos. Pavyzdžiui, jei bėgate, šokinėjate ar važiuodami filmuojate, programėlė padės stabilizuoti vaizdą. Dar viena programėlė, galinti praversti, yra „Magistro“ („Android“, „iOS“). Su ja ne tik redaguokite vaizdo įrašus, bet ir nuotraukas – į jas galima integruoti judančius elementus“, – nurodo „Bitės Profas“.

Stebėkite savo sekėjus

A. Archangelskis teigia, kad kai kurie vartotojai bando prisitraukti naujų sekėjų pasekdami kitus, o po tam tikro laiko juos atsekdami. Pasak eksperto, stebėdami savo sekėjus, užuot juos atsekę, galime lengviau suprasti, kaip padidinti bendrą savo sekėjų skaičių.

„Kalbą apie sekėjų stebėjimą reikėtų pradėti nuo to, kad „Instagram“ auditorijos, profilio ar turinio statistiką turi tik tie profiliai, kurie yra pasikeitę statusą į verslo ar kūrėjo. Tuo metu asmeniniai profiliai tokios galimybes neturi. Kita vertus, norint stebėti ir analizuoti savo sekėjus, galima naudoti tam tikras programėles, tarkime, „Android“ operacinei sistemai puikiai tiks „Follower Analyzer“. Su šia programėle galite lengvai pamatyti žmones, kuriuos sekate jūs, bet kurie neseka jūsų. Taip pat nustatysite, kurie sekėjai niekada nepaspaudžia „patinka“ ant jūsų nuotraukos. „iOS“ operacinės sistemos naudotojai gali rinktis programėlę „Analyzer Followers for Insta“, kuri ne tik parodys, kokie žmonės jus atsekė, bet ir pasiūlys geriausią laiką, kada vertėtų paviešinti turinį“, – pataria „Bitės Profas“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: