Geriausi nešiojamieji kompiuteriai mokslams

Šiandien dauguma studentų ir moksleivių sunkiai galėtų įsivaizduoti savo kasdienybę be nešiojamojo kompiuterio. Jis atveria daug galimybių – leidžia naršyti internete, skaityti įvairių formatų failus, rašyti ir bendrauti. Taigi nešiojamasis kompiuteris yra tarsi raktas, leidžiantis pažintį pasaulį. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ apžvelgė mokslams skirtus įrenginius ir išrinko 5 geriausius tam, kad geriausiai lūkesčius atitinkantį kompiuterį išsirinktumėte lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame turiniu susipažinti lengviau:
  • „Apple MacBook Air (2022)“ – našus procesorius, dėl kurio kompiuteris dar ilgai neišsikraus.
  • „Asus ZenBook UX3402ZA“ – OLED technologijos ekranas, pasižymintis plačia spalvų gama ir sodriais juodais atspalviais.
  • „Lenovo IdeaPad 3 15ITL05“ – vidutinės klasės įrenginys, kuris patiks bet kokio amžiaus naudotojams.
  • „Asus VivoBook 14“ – išskirtines jungtis turintis kompiuteris, kuris lengvai gali tapti namų ekosistemos dalimi.
  • „Lenovo V15 14“ – ergonomiška ir patogi klaviatūra, kuria džiaugsis daug rašantys.
 

„Rinkdamiesi kompiuterį mokslams pirmiausia atsižvelkite į tai, ką mokotės, arba būsimą specialybę. Vieniems užtenka paprasto įrenginio darbui su „Microsoft Word“ programa ir „Youtube“ žiūrėjimui, kitiems reikės gerokai galingesnio kompiuterio sudėtingoms projektavimo ar inžinerijos programoms“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2023 m. birželį.

„Apple MacBook Air (2022)“ – galinga „knyga“ jūsų kuprinėje

Į naujausius kompiuterius „Apple“ įdiegė jau antros kartos savo sukurtą M2 procesorių. Jis stebina našumu naudojant akumuliatoriaus energiją.

„Dėl šio procesoriaus įrenginiui nereikia aktyvaus aušinimo, o tai gamintojui leido sukurti plonesnį ir lengvesnį kompiuterį. Be to, jį galite pasidėti ant kelių ar kito nelygaus paviršiaus. Šio kompiuterio aušinimo ortakių neuždengsite, nes jų paprasčiausiai nėra“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Nuo praeitų metų modelio šį įrenginį lengva atskirti, nes jo ekrano kraštai plonesni. Dėl šios priežasties pačiame ekrane rasite išėmą, kuri labai panaši į tą, kurią turi 14 serijos „iPhone“ telefonai. Be to, „Apple“ kompiuterio ekrane rasite naują „Full HD“ (1080p) raiškos „FaceTime“ kamerą.

„Itin ploną įrenginį ypač patogu nešiotis. „Apple MacBook Air (2022)“ – vienas lengviausių nešiojamų kompiuterių. Nors jo akumuliatoriaus veikimo laikas priklauso nuo naudojimo, tačiau šis modelis gali neišsikrauti net iki 30 valandų. Tai vienas įspūdingiausių rezultatų“, – sako „Bitės Profas“.

Apple-macbook-air-13-pirkti

„Asus ZenBook UX3402ZA“ – įspūdinga ekrano technologija

Šis kompiuteris yra itin plonas ir lengvas, tad jį patogu nešiotis. Dėl to jis itin panašus į anksčiau minėtą „Apple MacBook Air (2022)“, tačiau kiti jų parametrai skiriasi kaip diena ir naktis.

„Visų pirma, šio kompiuterio operacinė sistema – „Windows“. Tai didelis privalumas tiems, kurie jau įpratę ją naudoti. Kitas kompiuterių skirtumas – ekrano technologija. Šiame įrenginyje išvysime OLED ekraną. Tai reiškia, kad galėsite matyti itin plačią spalvų gamą ir ypač sodrius juodus atspalvius“, – tikina M. Vrubliauskas.

Dėl minėto ekrano kompiuteris puikiai tiks įvairiems dizaino darbams. Jei esate būsimi šių sričių specialistai, šis įrenginys jums – puikus pasirinkimas.

„Asus“ gamintojo kompiuterio ekrano technologija išties įspūdinga, nes jo pateikiamas vaizdas yra ne tik tikslus, bet ir turi daug spalvų. Beje, įrenginys turi USB-C jungtį ir per ją gali krautis. Dėl to jeigu šalia nėra elektros lizdo, kompiuterį galite įkrauti naudodami išorinę bateriją (angl. power bank)“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Asusn-zenbook-pirkti

„Lenovo IdeaPad 3 15ITL05“ – vidutinės klasės įrenginys, kuriam nereikia priedų

lenovo-idea-pad-3-15ITL05
 
Mažiau nei 2 kg sveriantis kompiuteris išskiria žema kaina. Jei ieškote patikimo vidutinės klasės įrenginio, šis įrenginys – kaip tik jums.

„Lenovo kompiuterio dizainas yra paprastas. Nors Įrenginio dydis – standartinis, bet jame išvysime šiuo metu jau retai nešiojamuosiuose kompiuteriuose randamą skaičių klaviatūrą. Be to, įrenginys turi visas reikalingas jungtis – nuo HDMI, kuri skirta perduoti vaizdą, iki standartinių USB ar atminties kortelių skaitytuvo“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad pastaruoju metu gamintojai kaip įmanydami stengiasi kurti mažus ir nedaug sveriančius įrenginius. Dėl to kompiuteriuose nebelieka naudotojams reikalingų funkcijų ir jiems tenka pirkti papildomus adapterius bei juos nuolat nešiotis. Tuo metu šis įrenginys turi viską, ko gali prireikti.

„Išskirti galima ir tai, kad kompiuteris patogus naudoti kelyje – jis ne tik pakankamai lengvas, bet kaip vidutinės klasės įrenginys turi ir gana talpią bateriją“, – pastebi M. Vrubliauskas.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas teigia, kad „Lenovo IdeaPad 3 15ITL05“ tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms – ar tai būtų pirmasis nešiojamasis kompiuteris, ar įrenginys senjorams, prašantiems gana siauro funkcijų rato. Pamačius kainą „Lenovo“ kompiuteris suvilioja, o parsinešus namo patikimai atlieka visas svarbiausias užduotis.

lenovo-idea-pad-pirkti

„Asus VivoBook 14“ – lengvai transportuojamas šveicariškas peiliukas

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_4-asus
 
Jei visi kompiuteriai turi vieną ar dvi esmines savybes, kurios juos apibrėžia, tai šį įrenginį galima pagirti už jo lankstumą. Visų pirma, jis išsiskiria „Intel i3“ 11 kartos procesoriumi, kuris naudoja itin mažai energijos. Taigi kompiuteris veikia greitai, o laido prašo retai.

„Įrenginys pasižymi plonu ir tvirtu korpusu, tad lengvai tilps į daugelį kuprinių bei nesunkiai ištvers paprastas keliones. Be to, jo kroviklis mažesnis už daugelio kitų kompiuterių, tad krepšyje neužims daug vietos. Šis kompiuteris gali lengvai tapti ir namų technologijų ekosistemos dalimi – jį su televizoriumi sujungsite HDMI jungtimi, o su kitais įrenginiai naudodami USB 2.0 ir USB 3.0 bei USB-C tipo jungtis. Tiesa, pastaroji leis prijungti nešiojamojo kompiuterio stotelę, kurioje yra dar daugiau jungčių, skirtų įvairiems įrenginiams, pavyzdžiui, LAN interneto jungtis ar net CD / DVD diskų skaitytuvas“, – tvirtina „Bitės Profas“.

Kompiuteris išsiskiria dar ir dėl skaičių klaviatūros. Nors tam skirtų mygtukų nerasite, tačiau funkcija „Numberpad 2.0“ leidžia skaičių klaviatūra paversti liečiamą kompiuterio pelės jutiklį. Tokia savybe „Asus“ konkurentai nepasižymi.

„Asus VivoBook 14“ kompiuterį rekomenduoju kone kiekvienam. Lengvai nešiojamas, patogiai naudojamas tiek traukinyje, tiek auditorijoje, o namuose priderinamas prie svarbiausių pramogų šaltinių – toks yra šis įrenginys“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Asus-VivoBook-14

„Lenovo V15 14“ – patogiausias daug rašantiems

lenovo-V15-14
 
Kompiuteris, savo galimybėmis nenusileidžiantis panašiai kainuojantiems konkurentams, nepaisant to, kad yra kiek mažesnis už standartinio dydžio kompiuterius. Įrenginys, kurio ekrano įstrižainė yra 14 colių, stilingai atrodo tiek namuose, tiek universitete. „Mano nuomone, „Lenovo“ kuria vienas geriausių klaviatūrų. Šis modelis tai dar kartą patvirtina. Rašyti tokia ergonomiška ir patogia klaviatūra – vienas malonumas. Tiesa, patogi ne tik klaviatūra, bet ir jutiklinis kilimėlis, kuris veikia itin tiksliai“, – sako „Bitės Profas“. Net ir mažesnio dydžio kompiuteryje rasime pakankamai daug jungčių – HDMI, USB, ausinių lizdą ir atminties kortelių skaitytuvą. „Lenovo“ kompiuteris itin patiks mokiniams ir studentams, nes jis ne tik universalus, bet ir prieinamas. Tiesa, dėl stilingo dizaino jį greičiausiai pamėgs visa šeima“, ‒ sako M. Vrubliauskas.

Lenovo-V15-14

Ką dar reikia žinoti renkantis nešiojamąjį kompiuterį mokslams? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

  • Ar visi kompiuteriai kraunami per juose esančią USB-C jungtį?

Per USB-C jungtį visada iš vieno įrenginio į kitą perkelsite duomenis, tačiau per ją ne visada įkrausite kompiuterį. Jei norite krauti kompiuterį būtent per USB-C jungtį, pasidomėkite, ar jis tikrai suteikia šią galimybę.

Ji naudinga tuo, nes nereikia elektros lizdo – užtenka išorinės baterijos. Tai ypač patogu, pavyzdžiui, dalyvaujant paskaitose. Be to, USB-C jungtis yra universali, tad jei kompiuteris palaiko įkrovimą per ją, galima naudoti ir kitų įrenginių pakrovėjus. Vadinasi, namuose netyčia palikę kompiuterio pakrovėją galėsite pasiskolinti ir naudoti nors ir draugo telefono pakrovėją.
  • Ar brangus kompiuteris su integruota vaizdo plokšte leis žaisti įvairius žaidimus?

Tie, kurie nori įsigyti kompiuterį mokslams kartais tikisi, kad juo taip pat bus galima mėgautis sklandžiai veikiančiais žaidimais. Brangus kompiuteris su integruota vaizdo plokšte nėra tinkamiausias pasirinkimas žaidimams. Būtent šio tipo plokštės pajėgios apdoroti tik senesnius arba paprastesnės grafikos žaidimus.
  • Koks kompiuteris yra geriausias?

Nėra vieno kompiuterio, turinčio visas geriausias savybes. Vienas įrenginys patogesnis nešiotis, kitas pasižymi ilgiau veikiančia baterija, trečias – galingesne vaizdo plokšte. Rinkdamiesi naują kompiuterį būtinai atsižvelkite į savo poreikius.
  • Ar yra kompiuterių su lengvai išimama baterija?

Kompiuterių su lengvai išimama baterija yra, tačiau pastaraisiais metais tokių įrenginių gaminama vis mažiau. Atsiranda daugiau kompiuterių su integruotomis baterijomis, kurias gali išimti tik technikas autorizuotame servise. Tokiu būdu gamintojai sukuria įrenginius su talpesniais akumuliatoriais. Tai reiškia, kad jie ilgiau neišsikrauna. Be to, gamintojai integruoja neįprasto dizaino baterijas, pavyzdžiui, sudarytas iš dviejų dalių.
  • Ar svarbu, kad kompiuteris turėtų skaičių klaviatūrą?

Tai priklauso nuo naudotojo įpročių – vieni įpratę rašyti skaičius su klavišais, kurie yra virš raidžių, o kitiems būtina turėti skaičius dešinėje klaviatūros pusėje. Be skaičių klaviatūros įprastai išsirinksite lengvesnį ir mažesnį kompiuterį, tad jį patogiau nešiotis. Visgi kai kuriems vartotojams kiek patogiau dirbti su skaičius turinčia klaviatūra, nes nereikia nuolat perjungti kalbos.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams – nemokamai.