„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi nešiojamieji kompiuteriai mokslams

Šiandien nešiojamų kompiuterių rinkoje galima rasti gausybę įvairių modelių, todėl išsirinkti tinkamą įrenginį mokslams retai būna lengva užduotis. Kompiuteriai pasižymi įvairiais dydžiais ir formomis, skirtingomis savybėmis bei kainomis. „Bitės Profai“ apžvelgė šiuos įrenginius ir išskyrė penkis geriausius modelius tam, kad studentams ir moksleiviams būtų lengviau išsirinkti kompiuterį, labiausiai atitinkantį poreikius.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
 • Rinkdamiesi kompiuterį mokslams atsižvelkite į konkrečias studijas arba būsimą specialybę
 • Knygą primenančio „MacBook Air“ baterija veikia iki 30 valandų – tai vienas įspūdingiausių rezultatų kompiuterių rinkoje
 • Stilingo „Huawei MateBook 14s“ modelio rėmeliai aplink ekraną tokie ploni, jog kamera įmontuota į specialų mygtuką
 • „HP 255 G8“ – nereikalauja aibės papildomų laidų, o kainuoja gerokai mažiau už vidutinės klasės konkurentus
 • Lankstus, lengvas ir darbštus kaip šveicariškas peiliukas „Asus VivoBook 14“
 • „Lenovo“ sukuria vienas geriausių klaviatūrų, todėl „IdeaPad 3 14IIL05 14” itin patogus daug rašantiems

Jei norite daugiau sužinoti apie geriausius kompiuterius mokslams, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Rinkdamiesi kompiuterį mokslams pirmiausia atsižvelkite į konkrečius mokslus arba būsimą specialybę. Vieniems užtenka paprasto įrenginio darbui su „Microsoft Word“ programa ir „Youtube“ žiūrėjimui, kitiems reikės gerokai galingesnio kompiuterio sudėtingoms projektavimo ir inžinerijos programoms. Tai bene geriausias būdas suprasti, ar jūsų mokslams tikrai reikalingas aukštų parametrų kompiuteris“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2022 m. rugpjūtį.

„Apple MacBook Air (Late 2020)“ – galinga „knyga“ jūsų kuprinėje

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_1
 
Į naujausius kompiuterius „Apple“ įdiegė savo sukurtą M1 procesorių. Jis stebina našumu ir efektyvumu naudojant akumuliatoriaus energiją. Dėl šio procesoriaus įrenginiui nereikia aktyvaus aušinimo, o tai leido pagaminti jį plonesnį bei lengvesnį. Tiesa, vizualiai „MacBook Air“ dizainas išliko beveik toks pats dailus bei ergonomiškas, koks buvo ir prieš kelerius metus pasirodžiusių modelių.

„Šios kompanijos kompiuteriai kasmet sulaukdavo tik smulkių atnaujinimų ir mažai kuo skirdavosi vieni nuo kitų. Pagaliau „Apple“ suteikia vartotojams rimtą priežastį atnaujinti senesnius modelius. „Apple“ teigia, kad naujasis procesorius greitesnis net pusketvirto karto. Jo grafinis apdorojimas spartesnis penkis sykius, o dirbtinio intelekto veikimas greitesnis net devyniais kartais, lyginant su 2020 m. pradžioje išleistu identišku „MacBook Air“ modeliu, turinčiu „Intel Core i3“ procesorių“, – pažymi „Bitės Profas“.

Knygą primenantį įrenginį itin patogu visur nešiotis. Besimokydami negirdėsite jokio ūžimo, nes „MacBook Air“ aušinasi be ventiliatorių. Nors akumuliatoriaus veikimo laikas priklauso nuo naudojimo, tačiau šis modelis gali neišsikrauti net iki 30 valandų, o tai vienas įspūdingiausių rezultatų kompiuterių rinkoje.

Apple-macbook-air-13

„Huawei MateBook 14s“ – toks dailus, kad nenorėsite palikti namie

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_2
 
Šio modelio dizainas itin panašus į brangesnio įrenginio „Huawei MateBook X Pro“, tačiau daugumai žmonių „MateBook 14s“ priimtinesnis dėl mažesnės kainos.

„Jis toks pats kompaktiškas ir lengvas, atrodo prabangiai, o pilnai įkrautas veikia visą darbo dieną. Negana to, šis kompiuteris atsirakina piršto atspaudu, esančiu ant įrenginio įjungimo mygtuko. Stilingas „Huawei“ modelis atrodo puikiai net ir šalia daugiau nei dvigubai brangesnio „MacBook Pro“ kompiuterio“, ‒ pasakoja išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„MateBook 14s“ korpusą dengia aliuminis, o aplink ekraną esantys rėmeliai itin ploni. Dėl šios priežasties įrenginio kamera įmontuota į specialų mygtuką, esantį šalia funkcinių klavišų. Be to, „Huawei Share“ funkcija leidžia lengvai persiųsti failus iš „Huawei“ telefono – užtenka pridėti mobilųjį prie kompiuterio.

„Kompiuteris patogus ne tik dėl dydžio ar svorio, bet ir dėl krovimo jungties – USB-C. Ji diegiama beveik visuose išmaniuose telefonuose, tad kone visada rasite laidą, kuriuo pakrausite kompiuterį. Tiesa, krauti reikės retai, kadangi jo baterija yra viena efektyviausių lyginant su įrenginiais, kurių kaina panaši“, ‒ sako „Bitės Profas“.

„MateBook 14s“ – puikus pasirinkimas norintiems patogaus nešiojamo kompiuterio, kurį galima krauti net ir telefonų laidais. Be to, kompiuterio USB-C krovikliu galėsite įkrauti ir kitus savo įrenginius.

Huawei-matebook-14s

„HP 255 G8“ – protingas pasirinkimas nenorint medžioti priedų

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_3_hp-255
 
Mažiau nei du kilogramus sveriantį kompiuterį išskiria žema kaina. Jei ieškote patikimo vidutinės klasės įrenginio – „HP 255 G8“ bus puikus pasirinkimas.

„Kompiuterio dizainas paprastas, bet skoningas. Nors yra standartinio 15,6 colio dydžio, jame telpa ir retai nešiojamų kompiuterių turima skaičių klaviatūra, ir visos reikalingiausios jungtys: nuo internetui skirtos LAN iki standartinių USB ar atminties kortelių skaitytuvo jungčių. Pastaraisiais metais gamintojai stengiasi kaip įmanydami sumažinti įrenginių dydį bei svorį, tad išties reikalingų funkcijų nebelieka ir tenka pirkti papildomus laidus bei nuolat juos nešiotis. „HP 255 G8“ to išvengia“, – pastebi M. Vrubliauskas.

Išskirti galima ir tai, kad kompiuteris patogus naudojimui kelyje – jis ne tik pakankamai lengvas, bet kaip vidutinės klasės įrenginys turi ir gana talpią bateriją.

„HP 255 G8“ tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms – ar tai būtų jūsų pirmas nešiojamas kompiuteris ar įrenginys senjorams, prašantiems gana siauro funkcijų rato. Pamačius kainą „HP“ kompiuteris suvilioja, o parsinešus namo patikimai tvarkosi su svarbiausiomis užduotimis.

HP-255-G8

„Asus VivoBook 14“ – lengvai transportuojamas šveicariškas peiliukas

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_4-asus
 
Jei visi kompiuteriai turi vieną ar dvi esmines savybes, kurios juos apibrėžia, tai „Asus VivoBook 14“ galima pagirti už jo lankstumą. Visų pirma, jis išsiskiria „Intel i5“ vienuoliktosios kartos procesoriumi, kurį palaiko itin mažai energijos naudojantis 15W galingumo lustas. Taigi, kompiuteris veikia greitai, o laido prašo retai.

„Kadangi įrenginys pasižymi plonu ir tvirtu korpusu, jis lengvai telpa į daugelį kuprinių bei nesunkiai ištvers paprastas keliones. Be to, jo kroviklis mažesnis už daugelio kitų kompiuterių, tad krepšyje neužims daug vietos. Taip pat jis gali tapti ir namų technologijų ekosistemos dalimi: su televizoriumi jį sujungsite HDMI jungtimi, o su kitais įrenginiais per dvi USB 2.0 ir USB 3.0 jungtis bei vieną USB-C tipo jungtį. Per pastarąją galėsite prijungti nešiojamo kompiuterio stotelę, kurioje yra dar daugiau jungčių kitiems įvairiems įrenginiams, pavyzdžiui, LAN interneto jungtis ar net CD/DVD diskų skaitytuvas“, – tvirtina „Bitės Profas“.

Įdomi kompiuterio ypatybė – jo skaičių klaviatūra. Nors tam skirtų mygtukų įrenginys neturi, funkcija „Numberpad 2.0“ leidžia skaičių klaviatūra paversti liečiamą pelės jutiklį. Tokia savybe „Asus“ konkurentai nepasižymi.

„Asus VivoBook 14“ kompiuterį rekomenduoti galima beveik visiems, nes ir tinka jis beveik bet kokioms sąlygoms. Lengvai įsimetamas į kelionę, paprastai naudojamas tiek traukinyje, tiek auditorijoje, ir namuose priderinamas prie svarbiausių pramogų – toks yra šis įrenginys.

Asus-VivoBook-14

„Lenovo V15 14“ – patogiausias daug rašantiems

top-5-geriausi-kompiuteriai-mokslams_5
 
Savo galimybėmis nenusileidžia panašiai kainuojantiems konkurentams nepaisant to, kad yra kiek mažesnis už standartinio dydžio kompiuterius. 14 colių įrenginys stilingai atrodo tiek namuose, tiek universitete.

„Lenovo“ sukuria vienas geriausių klaviatūrų rinkoje, o šis modelis nėra išimtis. Tikras malonumas rašyti su tokia ergonomiška ir patogia klaviatūra. Taip pat patogus ir tiksliai veikiantis yra ir šio įrenginio jutiklinis kilimėlis“, – įsitikinęs M. Vrubliauskas.

Net ir į mažesnio dydžio kompiuterį sutalpinta pakankamai daug jungčių – HDMI, USB, ausinių lizdas bei atminties kortelių skaitytuvas.

„Lenovo“ kompiuteris itin patiks mokiniams ir studentams dėl nedidelės kainos ir universalumo. Tiesa, dėl stilingo dizaino jį turėtų pamėgti ir visa šeima“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Lenovo-V15-14

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

nesiojamas-kompiuteris-2

geriaus-nesiojami-kompiuteriai-top-5

geriausi-telefonai-zaidimams-top-5

Ką dar reikia žinoti renkantis kompiuterį mokslams?

 • Ar visi kompiuteriai kraunami per juose esančią USB-C jungtį?

Per USB-C visada perkelsite duomenis, tačiau ne visada per ją įkrausite kompiuterį. Jei norite krauti kompiuterį būtent per USB-C, pasidomėkite, ar jis tikrai palaiko krovimą per šią jungtį.
 • Ar brangus kompiuteris su integruota vaizdo plokšte pakankamai pajėgus žaisti įvairius žaidimus?

Brangus kompiuteris su integruota vaizdo plokšte nėra tinkamiausias pasirinkimas žaidimams. Integruotos vaizdo plokštės pajėgios apdoroti tik senesnius arba paprastesnės grafikos žaidimus.
 • Koks kompiuteris yra geriausias?

Nėra vienintelio, turinčio visus geriausius komponentus, todėl šių įrenginių asortimentas yra toks didelis. Vienas kompiuteris patogesnis nešiotis, kitas pasižymi ilgiau veikiančia baterija, trečias – galingesne vaizdo plokšte. Rinkdamiesi naują būtinai įsivardykite savo poreikius.
 • Ar yra kompiuterių su lengvai išimama baterija?

Taip, tačiau pastaraisiais metais tokių kompiuterių gaminama vis mažiau. Atsiranda daugiau su integruotomis baterijomis, kurias gali išimti tik technikas autorizuotame servise. Tokiu būdu gamintojai sukuria įrenginius su talpesniais akumuliatoriais arba integruoja neįprasto dizaino baterijas, pavyzdžiui, sudarytas iš dviejų dalių.
 • Ar svarbu, jog kompiuteris turėtų skaičių klaviatūrą?

Tai priklauso nuo naudotojo įpročių – vieni įpratę rašyti skaičius su klavišais, kuriuos randame virš raidžių, o kitiems būtina turėti skaičius dešinėje klaviatūros pusėje. Be skaičių klaviatūros paprastai išsirinksite lengvesnį ir mažesnį kompiuterį, tad jį patogiau nešiositės. Visgi kai kuriems vartotojams kiek patogiau dirbti su skaičius turinčia klaviatūra, kadangi nereikia nuolat perjunginėti kalbų.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.