TOP 5 geriausi nešiojamieji kompiuteriai mokslams

Šiandien dauguma studentų ir moksleivių sunkiai galėtų įsivaizduoti savo kasdienybę be nešiojamojo kompiuterio. Jis atveria daug galimybių – leidžia naršyti internete, skaityti įvairių formatų failus, rašyti ir bendrauti. Taigi nešiojamasis kompiuteris yra tarsi raktas, leidžiantis pažinti pasaulį. „Bitės Profas“ Martynas apžvelgė mokslams skirtus įrenginius ir išrinko 5 geriausius tam, kad geriausiai lūkesčius atitinkantį kompiuterį išsirinktumėte lengviau.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Apple MacBook Air M2“ – našus procesorius, dėl kurio kompiuteris dar ilgai neišsikraus.
  • „Asus ZenBook UX3404VA“ – OLED technologijos ekranas, pasižymintis plačia spalvų gama ir sodriais juodais atspalviais.
  • „HP Laptop 15-fc0006ny“ – vidutinės klasės įrenginys, kuris turi visas svarbiausias jungtis.
  • Asus VivoBook Series M1605YA 16“ – aukštesnis ekranas, praverčiantis tiek dirbant su dokumentais, tiek naršant internete.
  • „Acer Vero AV15-51“ – aukštesnės raiškos kamera ir dirbtinis intelektas užtikrina sklandžius nuotolinius susitikimus.
 

„Rinkdamiesi kompiuterį mokslams pirmiausia atsižvelkite į tai, ką mokotės, arba būsimą specialybę. Vieniems užtenka paprasto įrenginio darbui su „Microsoft Word“ programa ir „Youtube“ žiūrėjimui, kitiems reikia gerokai galingesnio kompiuterio sudėtingoms projektavimo ar inžinerijos programoms“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

„Apple MacBook Air M2“ – galinga „knyga“ jūsų kuprinėje

Į naujausius kompiuterius „Apple“ įdiegė jau antros kartos savo sukurtą M2 procesorių. Jis stebina našumu naudojant akumuliatoriaus energiją.

„Dėl šio procesoriaus įrenginiui nereikia aktyvaus aušinimo, o tai gamintojui leido sukurti plonesnį ir lengvesnį kompiuterį. Be to, jį galite pasidėti ant kelių ar kito nelygaus paviršiaus. Šio įrenginio aušinimo ortakių neuždengsite, nes jų paprasčiausiai nėra“, – sako M. Vrubliauskas.

„Apple MacBook Air M2“ ekrano kraštai itin ploni. Dėl šios priežasties jame rasite išėmą, kuri labai panaši į tą, kurią turi 15 serijos „iPhone“ telefonai. Be to, kompiuterio ekrane rasite „Full HD“ (1080p) raiškos „FaceTime“ kamerą. Ji pravers dalyvaujant nuotolinėse paskaitose.

„Šis itin plonas įrenginys – vienas lengviausių nešiojamųjų kompiuterių, tad jį ypač patogu nešiotis. Nors „Apple MacBook Air M2“ akumuliatoriaus veikimo laikas priklauso nuo naudojimo, tačiau šis modelis gali neišsikrauti net iki 30 val. Tai vienas įspūdingiausių rezultatų“, – sako „Bitės Profas“.

Daugiau apie „Apple MacBook Air M2“ sužinosite šio nešiojamojo kompiuterio aprašyme.

„Asus ZenBook UX3404VA“ – įspūdinga ekrano technologija

Šis kompiuteris yra ypač plonas ir lengvas, tad jį galėsite patogiai nešiotis su savimi. Dėl to įrenginys labai panašus į anksčiau minėtą „Apple MacBook Air M2“, tačiau kiti jų parametrai skiriasi kaip diena ir naktis.

„Pirma, „Asus ZenBook UX3404VA“ operacinė sistema – „Windows“. Tai didelis privalumas tiems, kurie jau įpratę ją naudoti. Kitas kompiuterių skirtumas – ekrano technologija. Šiame įrenginyje išvysime OLED ekraną. Tai reiškia, kad galėsite matyti itin plačią spalvų gamą ir ypač sodrius juodus atspalvius“, – tikina M. Vrubliauskas.

Dėl OLED ekrano kompiuteris puikiai tiks įvairiems dizaino darbams. Jei esate ar būsite tokios srities specialistas, šis įrenginys jums – puikus pasirinkimas.

„Asus“ gamintojo kompiuterio ekrano technologija išties įspūdinga, nes jis ne tik pateikia itin tikslų vaizdą, bet ir gali atvaizduoti kur kas platesnę spalvų gamą. Beje, įrenginys turi USB-C jungtį ir per ją gali krautis. Dėl to, jeigu šalia nėra kištukinio lizdo, kompiuterį galite krauti naudodami išorinę bateriją (angl. power bank)“, – sako „Bitės Profas“.

Daugiau apie „Asus ZenBook UX3404VA“ sužinosite šio nešiojamojo kompiuterio aprašyme.

„HP Laptop 15-fc0006ny“ – vidutinės klasės įrenginys, kuriam nereikia priedų

Mažiau nei 2 kg sveriantis kompiuteris išsiskiria žema kaina. Jei ieškote patikimo vidutinės klasės įrenginio, jis – kaip tik jums.

„Šio HP kompiuterio dizainas yra paprastas, o dydis – standartinis. Vis dėlto jame išvysite skaičių klaviatūrą, kurią dabar nešiojamieji kompiuteriai turi vis rečiau. Be to, įrenginyje yra visos reikalingos jungtys – nuo HDMI, skirtos perduoti vaizdą, iki standartinių USB ar 3,5 mm ausinių jungties“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad pastaruoju metu gamintojai kaip įmanydami stengiasi kurti mažus ir lengvus įrenginius. Dėl to kompiuteriuose nebelieka naudotojams reikalingų funkcijų, tad jiems tenka pirkti papildomus adapterius ir juos nuolat nešiotis. Tuo metu šis įrenginys turi viską, ko gali prireikti.

„HP Laptop 15-fc0006ny“ yra tinkamas įvairaus amžiaus žmonėms – ar tai būtų pirmasis nešiojamasis kompiuteris jaunuoliams, ar įrenginys senjorams, prašantiems gana siauro funkcijų rato. Pamačius kainą HP kompiuteris suvilioja, o jau namuose jis patikimai atlieka visas svarbiausias užduotis.

Daugiau apie „HP Laptop 15-fc0006ny“ sužinosite šio nešiojamojo kompiuterio aprašyme.

„Asus VivoBook 14“ – lengvai transportuojamas šveicariškas peiliukas

Jau seniai įprasta, kad nešiojamųjų kompiuterių ekrano kraštinių santykis yra 16:9. Visgi šiame įrenginyje jis šiuolaikinis – 16:10.

„Tai reiškia, kad „Asus VivoBook Series M1605YA 16“ ekranas yra šiek tiek aukštesnis nei įprastų kompiuterių. Dėl to jame matysite daugiau elementų, pavyzdžiui, teksto. Verta paminėti ir tai, kad dažniausiai įprastų kompiuterių ekrano raiška yra 1920 x 1080, o čia ji – 1920 x 1200. Vadinasi, modelis turi virš 100 papildomų vertikalių pikselių, kurie praplečia vaizdą“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Papildomi aplodismentai šiam kompiuteriui keliauja už šviečiančią klaviatūrą. Ji pravers įrenginį naudojant tamsioje aplinkoje.

Šis „Asus“ gamintojo modelis, turintis aukštesnį ekraną, rekomenduojamas tiems, kurie dažnai dirba su dokumentais ar naršo internete. Pripratę prie tokio ekrano greičiausiai nebenorėsite naudoti mažesnio.

Daugiau apie „Asus VivoBook Series M1605YA 16“ sužinosite šio nešiojamojo kompiuterio aprašyme.

„Acer Vero AV15-51“ – sklandūs vaizdo ir garso skambučiai

Jei ieškote nešiojamojo kompiuterio mokslams, žinokite, kad šis įrenginys gerai atliks visas kasdienes užduotis, kurias jam skirsite.

„Daug žmonių kiekvieną dieną bendrauja vaizdo skambučių metu. Džiugu, kad gamintojas „Acer“ į tai atsižvelgė ir į šį kompiuterį įmontavo QHD raiškos priekinę kamerą. Dėl jos kiti pokalbio dalyviai jus puikiai matys. Be to, virtualius susitikimus pagerins speciali „Acer PurifiedVoice“ technologija. Įrenginys su dirbtiniu intelektu gali pašalinti nereikalingą fono triukšmą ir dar aiškiau kitiems perteikti jūsų balsą. Taigi su „Acer Vero AV15-51“ komandos bendro skambučio metu nebūsite tas, kuris zyzia“, – juokauja „Bitės Profas“.

Šį kompiuterį derėtų rinktis tiems, kuriems nuotoliniai susitikimai – kasdienybė. Jų kokybę pagerins aukštesnės raiškos kamera ir specialūs dirbtinio intelekto algoritmai.

Daugiau apie „Acer Vero AV15-51“ sužinosite šio nešiojamojo kompiuterio aprašyme.

Ką dar reikia žinoti renkantis nešiojamąjį kompiuterį mokslams? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

  • Ar visi kompiuteriai kraunami per juose esančią USB-C jungtį?
 

Per USB-C jungtį visada iš vieno įrenginio į kitą perkelsite duomenis, tačiau per ją ne visada krausite kompiuterį. Jei to norite, pasidomėkite, ar įrenginys šią galimybę suteikia.

Kompiuterio krovimas per USB-C jungtį naudingas tuo, nes nereikia kištukinio lizdo – užtenka išorinės baterijos. Tai ypač patogu, pavyzdžiui, dalyvaujant paskaitose. Be to, USB-C jungtis yra universali, tad jei kompiuteris palaiko krovimą per ją, galima naudoti ir kitų įrenginių kroviklius. Vadinasi, namuose netyčia palikę kompiuterio kroviklį galėsite pasiskolinti ir naudoti nors ir draugo telefono kroviklį.

  • Ar brangus kompiuteris su integruota vaizdo plokšte leis žaisti įvairius žaidimus?
 

Tie, kurie nori įsigyti kompiuterį mokslams, kartais tikisi, kad juo taip pat bus galima mėgautis sklandžiai veikiančiais žaidimais. Brangus kompiuteris su integruota vaizdo plokšte nėra tinkamiausias pasirinkimas žaidimams. Būtent šio tipo plokštės pajėgios apdoroti tik senesnius arba paprastesnės grafikos žaidimus.

  • Koks kompiuteris yra geriausias?
 

Nėra vieno kompiuterio, turinčio visas geriausias savybes. Vienas įrenginys patogesnis nešiotis, kitas pasižymi ilgiau veikiančia baterija, trečias – galingesne vaizdo plokšte. Rinkdamiesi naują kompiuterį būtinai atsižvelkite į savo poreikius.

  • Ar yra kompiuterių su lengvai išimama baterija?
 

Kompiuterių su lengvai išimama baterija yra, tačiau pastaruoju metu tokių įrenginių gaminama vis mažiau. Atsiranda daugiau kompiuterių su integruotomis baterijomis, kurias išimti gali tik technikas autorizuotame servise. Tokiu būdu gamintojai sukuria įrenginius su talpesniais akumuliatoriais. Tai reiškia, kad jie ilgiau neišsikrauna. Be to, gamintojai integruoja neįprasto dizaino baterijas, pavyzdžiui, sudarytas iš dviejų dalių.

  • Ar svarbu, kad kompiuteris turėtų skaičių klaviatūrą?
 

Tai priklauso nuo naudotojo įpročių – vieni įpratę rašyti skaičius su klavišais, kurie yra virš raidžių, o kitiems būtina turėti skaičius dešinėje klaviatūros pusėje. Be skaičių klaviatūros įprastai išsirinksite lengvesnį ir mažesnį kompiuterį, tad jį patogiau nešiotis. Visgi kai kuriems vartotojams kiek patogiau dirbti su skaičius turinčia klaviatūra, nes nereikia nuolat perjungti kalbos.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: