Geriausi išmanieji dulkių siurbliai robotai

Išmaniųjų dulkių siurblių robotų populiarėjimui įtaką daro sparti inovacijų pažanga ir tai, kad žmonės ruošai nori skirti kiek įmanoma mažiau laiko. Be abejo, didėjant paklausai atsiranda vis daugiau skirtingomis savybėmis pasižyminčių modelių. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ apžvelgė visus robotus siurblius ir išrinko 5 geriausius tam, kad geriausiai poreikius atitinkantį modelį galėtumėte išsirinkti lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame susipažinti lengviau:
  • Jei namuose auginate gyvūnus, „Xiaomi Roborock S7 MaxV+“ jums padės namuose išlaikyti nepriekaištingą švarą.
  • Išskirtine plovimo technika ir naudingų funkcijų gausa pasigirti gali „Viomi V3 Max“.
  • Erdvėje puikiai besiorientuojantis „Ecovacs Deebot T9“ gali pasirūpinti tuo, kad namuose švarą net užuostumėte.
  • „Samsung Jet Bot VR8500T“ itin lengva valdyti „SmartThings“ programėle.
  • Patrauklios kainos „Xiaomi Mi Mop 2 Lite“ išvalo net sunkiai prieinamas namų vietas.
 

„Robotai siurbliai padeda namuose palaikyti švarą. Dėl juose įdiegtų išmaniųjų technologijų daugelis įrenginių šiuo metu lengvai orientuojasi aplinkoje, žino patalpų plotus ir net sugeba pastebėti išsibarsčiusius daiktus. Išmaniojoje programėlėje pasirinkę pageidaujamus nustatymus, atsipalaiduokite ir laiką skirkite mėgstamai veiklai – jūsų namų švara bus pasirūpinta“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Topas atnaujintas 2023 m. birželį.

„Xiaomi Roborock S7 MaxV+“ – svajonių įrenginys turintiems gyvūnų

Xiaomi-Roborock-s7Max+
 
Šis įrenginys yra vienas galingiausių ir geriausiai grindis valančių išmaniųjų dulkių siurblių robotų. Būtent dėl to jis – geriausias pasirinkimas tiems, kurie namuose turi augintinių.

„Įrenginys turi vaizdo kamerą su LED lempute ir naudoja mašininio mokymosi technologiją „ReactiveAI“, tad jis puikiai orientuosis jūsų namuose ir atpažins ant grindų paliktus objektus, pavyzdžiui, žaislus, batraiščius ar gyvūnų „dovanėles“. Tokiais atvejais robotas siurblys objektus apvažiuos, o išmaniojoje programėlėje matysite, kurios vietos dėl kliūčių liko neišvalytos“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Xiaomi Roborock S7 MaxV+“, kaip ir daugumą dulkių siurblių robotų, galima lengvai valdyti pasitelkus išmaniąją programėlę. Joje taip pat galima išvysti įrenginio kameros vaizdą, tad galėsite patikrinti, ką veikia jūsų augintinis, kai esate ne namie.

Xiaomi-Roborock-S7-MaxV+

„Viomi V3 Max“ – puikus kainos ir kokybės santykis

Robotas siurblys turi itin daug funkcijų – nuo automatinio virtualaus žemėlapio sudarymo ir plovimui skirto vandens stiprumo pasirinkimo iki ant grindų gulinčių objektų pervažiavimo.

„Įrenginys išsiskiria grindų plovimo technika – jis juda nuolat kartodamas „Y“ raidės formą. Taip grindys išplaunamos švariau, nes robotas tą pačią vietą pravažiuoja keletą kartų. Be to, dėl tokio judėjimo trumpalaikės plovimo žymės ant grindų lieka neryškios, tad kambariai iškart atrodo dar švaresni“, – pastebi „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad įrenginys turi ypač lengvai atidaromą dulkių rezervuarą, kurį galima išimti paspaudus vos vieną mygtuką. Dar vienas roboto siurblio privalumas – didelė 700 ml vandens talpa. Ją papildyti reikės rečiau nei tas, kurias turi konkurentai.

Viomi-V3-Max

„Ecovacs Deebot T9“ – ne tik švara, bet ir malonus kvapas

Išmanusis dulkių siurblys robotas naudodamas dirbtinį intelektą ir vaizdo kamerą gali atpažinti ant grindų gulinčius daiktus ir jų išvengti. Tam įrenginys taip pat naudoja specialų jutiklį, kurį turi daugelis aukštesnės klasės robotų siurblių.

„Šis jutiklis leidžia dar geriau išvengti kliūčių, nes jas nuskenuoja ir sudaro 3D vaizdą. Robotas siurblys vertas dėmesio ir dėl oro gaiviklio funkcijos. Ji leidžia iškvėpinti namus naudojant 1 iš 3 siūlomų kvapų. Vadinasi, po siurbimo namai liks ne tik švarūs, bet ir kvepiantys“, – sako M. Vrubliauskas.

Papildomai šiam įrenginiui galima įsigyti „Auto-Empty Station“ – stotelę, kurioje robotas siurblys gali automatiškai išsituštinti, kad jo nereikėtų valyti net iki 30 dienų.

Ecovacs-Deebot-T9

„Samsung Jet Bot VR8500T“ – patogus valdymas „SmartThings“ programėle

Šis robotas siurblys priklauso „Samsung“ įrenginių ekosistemai – jis susisieja su „SmartThings“ programėle. Jei jau naudojate šio gamintojo išmaniuosius įrenginius, ją greičiausiai puikiai žinote.

„Visas roboto siurblio funkcijas galite valdyti naudodami minėtą programėlę. Pavyzdžiui, galite sudaryti valymo grafiką ar pasirinkti, kuriuos kambarius siurblys turėtų praleisti. Ypač patogu tai, kad programėlė įrenginį leidžia įjungti net nesant namie. Vadinasi, po sunkios darbo dienos galima iškart grįžti į švarius namus“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„Samsung Jet Bot VR8500T“ pasižymi ne tik patogiu valdymu, bet ir tuo, kad turi specialų „LiDAR“ jutiklį, kuris skirtas tikslesniam kambarių nuskaitymui.

Samsung-Jet-Bot

„Xiaomi Mi Mop 2 Lite“ – išvalo net sunkiai prieinamas vietas

Xioami-mi-robot-vaccum-mop-pro
 
Jei ieškote patikimo roboto siurblio, kurio kaina būtų patraukli, pasiekėte svarbiausią sąrašo vietą. Žvelgiant į ekonominę įrenginių klasę, „Xiaomi Mi Mop 2 Lite“ – kone geriausias pasirinkimas.

„Skirtingai nei kiti pristatyti robotai siurbliai, šis neturi išmaniųjų sensorių viršutinėje dalyje ir yra vos 8,1 cm aukščio. Būtent ši savybė įrenginiui leidžia pasiekti sunkiai prieinamas vietas, pavyzdžiui, po lova ar spintelėmis. Be to, jis gali pervažiuoti iki 2 cm aukščio kliūtis, tad jums nereikės rūpintis ant grindų paliktais laidais“, – pastebi M. Vrubliauskas.

Robotą siurblį lengva valdyti „Mi Home“ programėle arba mygtukais ant jo korpuso. Dar viena įrenginio naudinga funkcija – jis grindis gali ne tik siurbti, bet ir plauti, nes turi įmontuotą 270 ml rezervuarą ir 3 lygių vandens paskirstymo sistemą, skirtą taupyti kiekvieną lašą.

Xiaomi-Mi-Mop-2-Lite-pirkti

Ką dar reikėtų žinoti renkantis robotą siurblį? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

  • Ar robotas siurblys neužstrigs privažiavęs aukštesnį kilimą ar ant žemės padėtą laidą?

Privažiavęs aukštesnį kilimą ar ant žemės padėtą laidą robotas siurblys greičiausiai neužstrigs. Įprastai šie įrenginiai sugeba pervažiuoti iki 3 cm, o kai kurie – net dar didesnio, aukščio kliūtis.
  • Ar reikia kaip nors paruošti patalpas prieš siurbliui pradedant veikti?

Prieš robotui siurbliui pradedant veikti, nuo grindų rekomenduoju pašalinti visus smulkius daiktus, pavyzdžiui, žaislus, laidus ar kojines. Be to, jeigu yra galimybė, užkelkite kėdes ant stalų. Tada įrenginys galės išsiurbti ar išplauti didžiausią patalpų plotą.
  • Ar robotas siurblys išplaus grindis geriau, jei naudosiu papildomas grindų valymo priemones?

Jokiu būdu nepilkite grindų plovimo priemonių į specialų roboto siurblio vandens rezervuarą, nes tokiu būdu galite ne tik panaikinti jo garantiją, bet ir įrenginį sugadinti.
  • Ar robotas siurblys veiks, jei pamiršiu ištuštinti dulkių surinkimo talpą?

Ypač svarbu retkarčiais patikrinti dulkių surinkimo talpą. Jei ji beveik pilna, įrenginys nešvarumus gali pradėti stumdyti iš vienos vietos į kitą, o ne surinkti. Be to, ne visi išmanieji dulkių siurbliai robotai programėlėje primena apie prisipildžiusią dulkių surinkimo talpą.
  • Ar robotui siurbliui reikalingas atskiras įkroviklis?

Robotui siurbliui atskiras įkroviklis nėra būtinas. Šie įrenginiai baterijų atsargas pasipildo savo įkrovimo stotelėse, į kurias grįžta automatiškai baigę darbą. Tam, kad robotas siurblys būtų įkrautas, tokia stotelė visada turi būti įjungta į elektros lizdą.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.