„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi biudžetiniai telefonai

Pigesni telefonai priskiriami biudžetinių išmaniųjų įrenginių kategorijai, kurioje taip pat galite išsirinkti optimalų mobilųjį. Šios klasės telefonai gali pasiūlyti pakankamai solidžių parametrų išmaniai ir lengvesnei kasdienybei. „Bitės Profai“ įvertino telefonus iki 300 eurų ir išrinko penkis geriausius modelius tam, kad išsirinkti išmanųjį, labiausiai atitinkantį jūsų poreikius, būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „Xiaomi Redmi Note 10S“ turi net 128 GB vidinę atmintį, todėl su juo galėsite įamžinti tūkstančius nuotraukų
  • Telefonas „Poco M4 Pro 4G“ turi AMOLED technologijos ekraną, didelę bateriją ir spartų įkrovimą
  • Tvirtas „CAT S42“ korpusas atlaikys sudėtingiausias darbo sąlygas ar aktyvų sportą lauke
  • „TCL 20L+“ siūlo keturias pažangias kameras už nedidelę kainą
  • „Nokia X10 5G“ modelis sulauks gamintojo atnaujinimų dar bent trejus metus, kai dauguma kitų panašių telefonų bus atnaujinami dvejus metus

Daugiau apie rekomenduojamus biudžetinius telefonus sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Mažiau kainuojantys mobilieji gaminami iš pigesnių medžiagų, kad galėtų pasiūlyti brangesniems modeliams prilygstančių parametrų už žemesnę kainą. Dėl šios priežasties juose rasite visas išmaniajam reikalingas funkcijas ir už mažesnę kainą įsigysite patikimą įrenginį pramogoms ir kasdienėms užduotims atlikti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. rugpjūtį.

„Xiaomi Redmi Note 10S“ – puikių komponentų derinys

Kinijos telefonų gamintojas nuolat keliasi iššūkius ir dažnai viršija lūkesčius. Šis modelis yra patobulinta „Xiaomi Redmi Note 10“ versija, turinti pagrindinį plataus kampo objektyvą su daugiau megapikselių ir spartesnį procesorių.

„Tai vienas pigesnių įrenginių, kuris turi daug puikių parametrų. Vienas jų – „IP53“ sertifikatas, patvirtinantis, kad šis išmanusis apsaugotas nuo lietaus lašų ir aplaistymo vandeniu. Mobiliojo nugarėlėje įdiegta keturguba kamera su 64 MP pagrindiniu jutikliu, kuris leis daryti ryškias ir detalias nuotraukas. Verta paminėti ir tai, kad galėsite įamžinti tūkstančius nuotraukų ar įrašyti daugybę programėlių, kadangi telefono atmintis yra net 128 GB“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Šį kokybišką išmanųjį rekomenduojame visiems, kurie nori turėti patikimą įrenginį už mažesnę kainą. Jį naudodami greitai pastebėsite ir kitus „Xiaomi Redmi Note 10S“ privalumus – ryškų ir spalvingą AMOLED tipo ekraną, kur kas geresnį garsą užtikrinančius stereogarsiakalbius ir greitojo įkrovimo funkciją, dėl kurios telefoną nuo 0 iki 100 proc. įkrausite per 70 min.

xioami-redmi-note-10s

„Poco M4 Pro 4G“ – puikių parametrų rinkinys

„Poco M4 Pro 4G“ telefonas pasižymi akį traukiančiais parametrais už itin patrauklią kainą. Pradėkime nuo puikaus ekrano. Čia rasime AMOLED technologijos ekraną, todėl jis bus itin kontrastingas su tobulais juodais atspalviais. Be to, šis ekranas turi 90 Hz ekrano atsinaujinimo dažnį, tad visas telefono valdymas vyksta sklandžiau.

„Poco M4 Pro 4G“ turi didelę 5000 mAh bateriją, tad į gražų ekraną galėsime žiūrėti ilgiau ir be prijungto pakrovėjo laido. Ši baterija ne tik didelė, bet ir palaiko greitą 33 W įkrovimą. Paprastai tariant, šis telefonas nuo 0 iki 100 proc. gali pasikrauti per vieną valandą. Verta paminėti, kad telefonai, turintys lėtesnį pakrovimą ir tokio dydžio baterijas, kraunasi daugiau nei dvi valandas.

Vardinti puikius šio telefono parametrus nesunku, nes jų daug. Vis dėlto, naudinga žinoti, kad jis turi ir 3,5 mm ausinių jungtį, kuri nėra itin dažnai randama naujuose išmaniuose. Šį telefoną rekomenduojama rinktis tiems, kurie nori kuo aukštesnių parametrų už nedidelę kainą.

Poco-M4-Pro-4G

„CAT S42 H+“ – ieškantiems tvirtesnio įrenginio

„CAT S42 H+“ tvirtumas – vienas didžiausių šio telefono privalumų. Jo tvirtas korpusas atlaikys net sudėtingiausias darbo sąlygas ar aktyvų sportą lauke.

„Kaip ir pirmtakai, telefonas papildomai apsaugotas nuo smūgių, o „IP69“ sertifikatas liudija, kad įrenginiui nebaisi drėgmė ir dulkės. „CAT S42 H+“ iki 1,5 m gylyje gali išbūti iki 35 min. Jis taip pat ištvėrė „MIL-STD-810H“ karinį standartą atitinkančius testus, todėl patikimai tarnaus net atšiauriausiomis sąlygomis“, – pasakoja A. Archangelskis.

Šis telefonas skirtas naudoti ne tik išmaniesiems sudėtingose situacijose. Juo patogiai galėsite naršyti ir socialiniuose tinkluose ar žiūrėti vaizdo įrašus. Ryškus 5,5 colių įstrižainės įrenginio ekranas patikimai atkurs HD+ kokybės vaizdą, otelefoną patogiai galėsite valdyti šlapiomis rankomis ar dėvint pirštines.

„Cat S42 H+“ taip pat turi antibakterinį sluoksnį, todėl yra apsaugotas nuo nepageidaujamų bakterijų. Net 80 proc. bakterijų nuslopinama per 15 min., o 99 proc. – per parą!

Rinkitės šį telefoną, jei ieškote tvirto ir patikimo įrenginio, kuris palaiko visas standartines išmaniųjų telefonų funkcijas.

cat-s42-H+

„TCL 20L+“ – keturios kameros už nedidelę kainą

Pagrindinis „TLC 20L+“ išskirtinumas – galinė kamera, kurią sudaro keturi objektyvai. Pagrindinis iš jų – 64 MP, o didesnis megapikselių skaičius ypač naudingas fotografuojant gerame apšvietime. Nuotraukos – ryškios, o priartintas vaizdas išlieka detalus.

„8 MP itin plataus kampo kamera leidžia viename kadre sutalpinti kur kas daugiau vaizdo, o 2 MP makro kamera – gražiai sufokusuoti vaizdus 3 cm atstumu. 2 MP gylio kamera padeda pagrindinei kamerai gražiau sulieti vaizdo foną ir taip paryškinti svarbiausią objektą. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir penktosios – 16 MP priekinės kameros, kuri leis įamžinti ryškias asmenukes“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

A. Archangelskio teigimu, „TCL 20L+“ įvertins ieškantys telefono su universaliomis kameromis. Didžiausių pagyrų nusipelnė pagrindinė įrenginio kamera, kuri dienos metu įamžina puikios kokybės nuotraukas, kurios gerai atrodys erdviame ir ryškiame 6,67 colių ekrane.

TCL-20-L

„Nokia X10“ – bus atnaujinamas ilgiau už kitus telefonus

Šiuolaikiniuose „Nokia“ telefonuose veikia daugumai gerai pažįstama „Android One“ programinė įranga. Ką tai reiškia? Visų pirma, telefonas anksčiau už savo konkurentus gaus saugos atnaujinimus nuo įvairių virusų ir funkcijų patobulinimus. Antra, jame įdiegtos tik pačios svarbiausios ir reikalingiausios programėlės. Dėl šios priežasties telefono energijos resursai bus naudojami efektyviau, o pats įrenginys veiks kur kas greičiau.

„Šio modelio programinė įranga bus atnaujinama dar bent trejus metus, kai kiti panašios kainos konkurentai bus atnaujinami dvejus metus. Su „Nokia“ mobiliuoju bus patogu skaityti įvairias naujienas internete, kadangi dideliame 6,67 colių ekrane tilps pakankamai daug teksto. Mėgstančius fotografuoti turėtų pradžiuginti ir įrenginio nugarėlėje įmontuota keturguba kamera“, – tikina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių specialistas.

„Nokia X10 5G“ yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori patys nuspręsti, kokios programėlės jiems reikalingos išmaniajame. Taip pat tiems, kurie mėgsta naudotis „Google“ paieškos varikliu. Telefone įmontuotas papildomas „Google Assistant“ mygtukas, kuriuo bet kada galėsite itin greitai atlikti paiešką internete.

Nokia-x10

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-vidutines-klases-telefonai-2


geriausi-flagmanai-2
 
geriausi-telefonai-zaidimams-2

Ką dar reikia žinoti renkantis biudžetinį telefoną?

  • Ką reiškia 90 Hz vaizdo atnaujinimo dažnis?

Atnaujinimo dažnis rodo, kaip greitai atsinaujina ekrano vaizdas. 90 Hz ekrane šis procesas vyksta 90 kartų per sekundę, kai 60 Hz – 60 kartų per sekundę. Greitesnis atnaujinimo laikas reiškia, kad telefonas veikia sklandžiau, o ekranas greičiau reaguoja į paspaudimą. Be to, tokį įrenginį maloniau naudoti.
  • Ar visuose telefonuose galima naudoti papildomą atminties kortelę?

Ne, ne visuose. Jei ieškote mobiliojo, palaikančio atminties kortelę, atkreipkite dėmesį, ar tai nurodyta jo parametruose. Su visais šiame tope nurodytais telefonais galima naudoti atminties kortelę.
  • Ar didesnė vidinė atmintis gali sulėtinti telefono veikimą?

Įprastai ne. Visgi kartais gali lėčiau atsidaryti galerija, nes telefonas turi užkrauti daugiau nuotraukų. Įprastam veikimui šis aspektas neturi jokios įtakos.
  • Kodėl AMOLED tipo ekranas vertinamas kaip privalumas?

Šio tipo ekranai ryškesni, spalvingesni ir vaizdas juose gerai matomas net ir prieš ryškią saulę. AMOLED ekranai pasižymi ir geresniu kontrastu, nes juose, kai rodoma juoda spalva, būna visiškai išjungti ekrano pikseliai. Tai reiškia, kad juodi atspalviai matomi kaip itin juodi ir dėl to telefonai naudoja mažiau baterijos resursų nei senesnio LCD tipo ekranai.
  • Ar 5G ryšį palaiko tik įrenginiai, kurių pavadinime yra 5G prierašas?

Nebūtinai, kadangi yra nemažai 5G įrenginių, kurių pavadinime nėra šio žymėjimo. Jei ieškote 5G telefono, atidžiai įvertinkite jo parametrus.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.