„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 geriausi biudžetiniai telefonai

Pigesni telefonai priskiriami biudžetinių išmaniųjų įrenginių kategorijai, kurioje taip pat galite išsirinkti optimalų mobilųjį. Šios klasės telefonai gali pasiūlyti pakankamai solidžių parametrų išmaniai ir lengvesnei kasdienybei. „Bitės Profai“ įvertino telefonus iki 300 eurų ir išrinko penkis geriausius modelius tam, kad išsirinkti išmanųjį, labiausiai atitinkantį jūsų poreikius, būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „Xiaomi Redmi Note 10S“ turi net 128 GB vidinę atmintį, todėl su juo galėsite įamžinti tūkstančius nuotraukų
  • „Xiaomi Poco X3 Pro“ turi flagmano lygio procesorių, kuris leis žaisti grafiškai sudėtingus žaidimus
  • Tvirtas „CAT S42“ korpusas atlaikys sudėtingiausias darbo sąlygas ar aktyvų sportą lauke
  • „TCL 20L+“ siūlo keturias pažangias kameras už nedidelę kainą
  • „Nokia X10 5G“ modelis sulauks gamintojo atnaujinimų dar bent trejus metus, kai dauguma kitų panašių telefonų bus atnaujinami dvejus metus

Daugiau apie rekomenduojamus biudžetinius telefonus sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Mažiau kainuojantys mobilieji gaminami iš pigesnių medžiagų, kad galėtų pasiūlyti brangesniems modeliams prilygstančių parametrų už žemesnę kainą. Todėl juose rasite visas išmaniajam reikalingas funkcijas ir už mažesnę kainą įsigysite patikimą įrenginį pramogoms ir kasdienėms užduotims atlikti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2021 m. gruodį.

„Xiaomi Redmi Note 10S“ – puikių komponentų derinys

Kinijos telefonų gamintojas nuolat keliasi iššūkius ir dažnai viršija lūkesčius. Šis modelis yra patobulinta „Xiaomi Redmi Note 10“ versija, turinti pagrindinį plataus kampo objektyvą su daugiau megapikselių ir spartesnį procesorių.

„Tai vienas pigesnių įrenginių, kuris turi daug puikių parametrų. Vienas jų – IP53 sertifikatas, patvirtinantis, kad šis išmanusis apsaugotas nuo lietaus lašų ir aplaistymo vandeniu. Mobiliojo nugarėlėje įdiegta keturguba kamera su 64 MP pagrindiniu jutikliu, kuris leis daryti ryškias ir detalias nuotraukas. Verta paminėti ir tai, kad galėsite įamžinti tūkstančius nuotraukų ar įrašyti daugybę programėlių, kadangi telefono atmintis yra net 128 GB“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Šį kokybišką išmanųjį rekomenduojame visiems, kurie nori turėti patikimą įrenginį už mažesnę kainą. Jį naudodami greitai pastebėsite ir kitus „Xiaomi Redmi Note 10S“ privalumus – ryškų ir spalvingą „Amoled“ tipo ekraną, kur kas geresnį garsą užtikrinančius stereo garsiakalbius ir greitojo įkrovimo funkciją, dėl kurios telefoną nuo 0 iki 100 proc. įkrausite per 70 min.

Daugiau apie „Xiaomi Redmi Note 10S“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi Poco X3 Pro“ – puikiai tiks ir žaidimams

„Xiaomi Poco X3 Pro“ telefonas turi „Snapdragon 860“ procesorių, kurio našumas prilygsta flagmano lygiui. Ekrano dažnis atnaujinamas ypač dideliu greičiu – 120 Hz – taigi galėsite sklandžiai žaisti mėgstamus vaizdo žaidimus. O 240 Hz siekiantis lietimo atsako dažnis suteiks geresnę jų valdymo kontrolę“, – tikina A. Archangelskis.

Net jei žaidimus žaisite ilgiau, negu planavote, įkaitęs telefonas liks užmaršty: dėl „LiquidCool 2.0" technologijos šio modelio procesorius aušinamas geriau nei kitų šio segmento telefonų, tad žaidimų malonumais galėtumėte mėgautis visu pajėgumu. Išmaniųjų įrenginių eksperto teigimu, tai išties įspūdingas rezultatas įrenginiui, kainuojančiam mažiau nei 300 eurų. Be to, telefonas turi net 5160 mAh bateriją, kuri leis be perstojo naudotis įrenginiu net iki 11 valandų.

„Xiaomi Poco X3 Pro“ tikrai patiks tiems, kurie nori žaisti naujausius žaidimus, tačiau nori mokėti mažai.

Daugiau apie „Poco X3 Pro“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„CAT S42 H+“ – ieškantiems tvirtesnio įrenginio

„CAT S42 H+“ tvirtumas – vienas didžiausių šio telefono privalumų. Jo tvirtas korpusas atlaikys net sudėtingiausias darbo sąlygas ar aktyvų sportą lauke.

„Kaip ir pirmtakai, telefonas papildomai apsaugotas nuo smūgių, o IP69 sertifikatas liudija, kad įrenginiui nebaisi drėgmė ir dulkės. „CAT S42 H+“ iki 1,5 m gylyje gali išbūti iki 35 min. Jis taip pat ištvėrė MIL-STD-810H karinį standartą atitinkančius testus, todėl patikimai tarnaus net atšiauriausiomis sąlygomis“, – pasakoja A. Archangelskis.

Šis telefonas skirtas naudoti ne tik išmaniesiems sudėtingose situacijose. Juo patogiai galėsite naršyti ir socialiniuose tinkluose ar žiūrėti vaizdo įrašus. Ryškus 5,5 colio įstrižainės įrenginio ekranas patikimai atkurs HD+ kokybės vaizdą. O telefoną patogiai galėsite valdyti šlapiomis rankomis ar dėvint pirštines.

„Cat S42 H+“ taip pat turi antibakterinį sluoksnį, todėl yra apsaugotas nuo nepageidaujamų bakterijų. Net 80 % bakterijų nuslopinama per 15 minučių, o 99 % – per parą!

Rinkitės šį telefoną, jei ieškote tvirto ir patikimo įrenginio, kuris palaiko visas standartines išmaniųjų telefonų funkcijas.

Daugiau apie „CAT S42 H+“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„TCL 20L+“ – keturios kameros už nedidelę kainą

Pagrindinis „TLC 20L+“ išskirtinumas – galinė kamera, kurią sudaro keturi objektyvai. Pagrindinis iš jų – 64 MP, o didesnis megapikselių skaičius ypač naudingas fotografuojant gerame apšvietime. Nuotraukos – ryškios, o priartintas vaizdas išlieka detalus.

„8 MP itin plataus kampo kamera leidžia viename kadre sutalpinti kur kas daugiau vaizdo, o 2 MP makro kamera – gražiai sufokusuoti vaizdus 3 cm atstumu. 2 MP gylio kamera padeda pagrindinei kamerai gražiau sulieti vaizdo foną ir taip paryškinti svarbiausią objektą. Žinoma, reikėtų nepamiršti ir penktosios – 16 MP priekinės kameros, kuri leis įamžinti ryškias asmenukes“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

A. Archangelskio teigimu, „TCL 20L+“ įvertins ieškantys telefono su universaliomis kameromis. Didžiausių pagyrų nusipelnė pagrindinė įrenginio kamera, kuri dienos metu įamžina puikios kokybės nuotraukas, kurios gerai atrodys erdviame ir ryškiame 6,67 colių ekrane.

Daugiau apie „TLC 20L+“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Nokia X10“ – bus atnaujinamas ilgiau už kitus telefonus

Šiuolaikiniuose „Nokia“ telefonuose veikia daugumai gerai pažįstama „Android One“ programinė įranga. Ką tai reiškia? Visų pirma, telefonas anksčiau už savo konkurentus gaus saugos atnaujinimus nuo įvairių virusų bei funkcijų patobulinimus. Antra, jame įdiegtos tik pačios svarbiausios ir reikalingiausios programėlės. Tad telefono energijos resursai bus naudojami efektyviau, o pats įrenginys veiks kur kas greičiau.

„Šio modelio programinė įranga bus atnaujinama dar bent trejus metus, kai kiti panašios kainos konkurentai bus atnaujinami dvejus metus. Su „Nokia“ mobiliuoju bus patogu skaityti įvairias naujienas internete, kadangi dideliame 6,67 colių ekrane tilps pakankamai daug teksto. Mėgstančius fotografuoti turėtų pradžiuginti ir įrenginio nugarėlėje įmontuota keturguba kamera“, – tikina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių specialistas.

„Nokia X10 5G“ yra puikus pasirinkimas tiems, kas nori patys nuspręsti, kokios programėlės jiems reikalingos išmaniajame. Taip pat mėgstantiems naudotis „Google“ paieškos varikliu –telefone įmontuotas papildomas „Google Assistant“ mygtukas, su kuriuo bet kada galėsite labai greitai atlikti paiešką internete.

Daugiau apie „Nokia X10 5G“ skaitykite šio telefono aprašyme.
 

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-vidutines-klases-telefonai-2

geriausi-flagmanai-2

geriausi-telefonai-zaidimams-2

Ką dar reikia žinoti renkantis biudžetinį telefoną?

  • Ką reiškia 90 Hz vaizdo atnaujinimo dažnis?

Atnaujinimo dažnis rodo, kaip greitai atsinaujina ekrano vaizdas. 90 Hz ekrane tai vyksta 90 kartų per sekundę, kai 60 Hz – 60 kartų per sekundę. Greitesnis atnaujinimo laikas reiškia, kad telefonas veikia sklandžiau, o ekranas greičiau reaguoja į paspaudimą. Be to, tokį įrenginį maloniau naudoti.
  • Ar visuose telefonuose galima naudoti papildomą atminties kortelę?

Ne, ne visuose. Jei ieškote mobiliojo, palaikančio atminties kortelę, atkreipkite dėmesį, ar tai nurodyta jo parametruose. Su visais šiame tope nurodytais telefonais galima naudoti atminties kortelę.
  • Ar didesnė vidinė atmintis gali sulėtinti telefono veikimą?

Įprastai ne. Visgi kartais gali lėčiau atsidaryti galerija, nes telefonas turi užkrauti daugiau nuotraukų. Įprastam veikimui tai neturi jokios įtakos.
  • Kodėl „Amoled“ tipo ekranas vertinamas kaip privalumas?

Nes šio tipo ekranai ryškesni, spalvingesni ir vaizdas juose gerai matomas net ir prieš ryškiausią saulę. „Amoled“ ekranai pasižymi ir geresniu kontrastu, nes juose būna visiškai išjungti ekrano pikseliai, kai rodoma juoda spalva. Tai reiškia, kad juodi atspalviai matomi kaip itin juodi ir dėl to telefonai naudoja mažiau baterijos resursų nei senesnio LCD tipo ekranai.
  • Ar 5G ryšį palaiko tik įrenginiai, kurių pavadinime yra 5G prierašas?

Nebūtinai, kadangi yra nemažai 5G įrenginių, kurių pavadinime nėra šio žymėjimo. Jei ieškote 5G telefono, atidžiai įvertinkite jo parametrus.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.