Geriausi ekonominės klasės išmanieji telefonai

Ekonominę telefonų klasę sudaro išmanieji, kainuojantys iki 300 Eur. Be abejo, joje galima rasti įrenginių, turinčių gerus parametrus ir galinčių palengvinti kasdienybę. Išmaniųjų įrenginių ekspertai, „Bitės Profai“ įvertino šios klasės telefonus ir išrinko 5 geriausius, kad išsirinkti labiausiai poreikius atitinkantį modelį būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame susipažinti lengviau:
  • „Samsung Galaxy A04s“ telefonas išskirtinis tuo, kad jį valdyti – itin lengva.
  • Dėl optimizuotos operacinės sistemos „Xiaomi Redmi Note 12“ ypač greitai atlieka visas kasdienes užduotis.
  • Prabangaus dizaino „Samsung Galaxy A34 5G“ – patvarus išmanusis.
  • „CAT S42 H+“ yra tvirtas – jo korpusas įrenginį patikimai saugo tiek dirbant sudėtingomis sąlygomis, tiek aktyviai sportuojant lauke.
  • „Nokia G22“ yra patikimas įrenginys, galintis pasigirti anksčiau už kitus atnaujinama „Android“ programine įranga.
 

„Mažiau kainuojantys telefonai gaminami iš pigesnių medžiagų, kad turėtų brangesniems modeliams prilygstančius parametrus. Dėl šios priežasties juose rasite visas išmaniesiems reikalingas funkcijas. Taigi už patrauklią kainą turėsite patikimą įrenginį, skirtą tiek pramogoms, tiek kasdienėms užduotims“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. birželį.

„Samsung Galaxy A04s“ – telefonas, kurį valdyti yra vienas malonumas

Jei siekiate gauti visavertę šiuolaikinio išmaniojo telefono patirtį, šis įrenginys – puikus pasirinkimas. Jis išskirtinis dėl „One UI Core“ vartotojo sąsajos, kuri lemia lengvą telefono valdymą.

„Dėl tokios vartotojo sąsajos nustatymų pasirinkimus matysite pateiktus ne tik tekstu, bet ir atitinkamomis spalvotomis ikonomis. Be to, daugelį mygtukų galėsite lengvai pasiekti, nes jie pateikiami ekrano apačioje. Dar vienas išmaniojo privalumas – lietuvių kalbos palaikymas, tad visa informacija gali būti pateikta būtent ja“, – pastebi A. Archangelskis.

Minėta vartotojo sąsaja nėra perkrauta nereikalingomis funkcijomis, tad viską, ko reikia, rasite akimirksniu. Išmanusis telefonas rekomenduojamas tiek tiems, kurie nori pradėti naudotis šiais įrenginiais, tiek vyresnio amžiaus žmonėms, vertinantiems paprastumą.

Samsung-Galaxy-A04s-pirkti

„Xiaomi Redmi Note 12“ – žaibo greičiu veikiantis išmanusis

Išmanusis telefonas pasižymi keliomis naudingomis savybėmis. Pirma, jo kaina – itin patraukli. Antra, įrenginys veikia itin sparčiai.

„Būtent šiam telefono bruožui kone didžiausią įtaką daro „Xiaomi“ operacinės sistemos optimizacija. Išmanusis vertas dėmesio ir dėl AMOLED ekrano, turinčio padidintą vaizdo atnaujinimo dažnį, kuris lemia sklandžiau atrodančias animacijas. Be to, įrenginio ekraną nuo įbrėžimų saugo „Gorilla Glass 3“, tad puikia telefono išvaizda galėsite džiaugtis ilgiau“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jis telefoną rekomenduoja tiems, kurie nori, kad patrauklios kainos įrenginys veiktų sklandžiai, o tiksliau, akimirksniu atliktų visas kasdienes užduotis.

Xiaomi-Redmi-Note-12

„Samsung Galaxy A34 5G“ – stilingas ir patvarus įrenginys

Išmaniojo telefono dizainas yra itin panašus į tą, kuriuo puikuojasi prabangiausi „Samsung“ flagmanai. Be to, įrenginys turi ekonominei klasei retą privalumą – IP67 sertifikatą.

„Jis reiškia, kad telefonas yra atsparus dulkėms ir vandeniui (iki 1 m gylyje, iki 30 min.). Dėl to juo galėsite naudotis drąsiau laiką leisdami prie vandens telkinių. Tiesa, svarbu nepamiršti ir to, kad išmanusis palaiko naujos kartos 5G ryšį. Vadinasi, internete ir socialiniuose tinkluose naršyti galėsite ypač sklandžiai“, – sako „Bitės Profas“.

Elegantiško dizaino patvariu telefonu kone labiausiai džiaugsis tie, kurie už prieinamą kainą nori naudotis svarbiausiomis išmaniųjų funkcijomis.

Samsung-Galaxy-A04s

„CAT S42 H+“ – ieškantiems tvirtesnio telefono

Vienas didžiausių šio išmaniojo privalumų – tvirtumas. Jo korpusas kitas įrenginio dalis patikimai saugo tiek dirbant sudėtingomis sąlygomis, tiek aktyviai sportuojant lauke.

„Telefonas yra papildomai apsaugotas nuo smūgių. Be to, jis turi IP69 sertifikatą. Tai reiškia, kad išmaniajam nebaisios nei dulkės, nei vanduo – nieko nenutiks, jei telefoną iki 1,5 m vandens gylyje laikysime iki 35 min. Įrenginys taip pat atitinka MIL-STD-810H karinį standartą, todėl patikimai tarnaus net atšiauriausiomis sąlygomis“, – pasakoja A. Archangelskis.

„Cat S42 H+“ taip pat yra padengtas antibakterinėmis savybėmis pasižyminčiu sluoksniu. Rinkitės šį telefoną, jei ieškote tvirto ir patikimo įrenginio, leidžiančio naudoti visas įprastas programėles.

cat-s42-H+

„Nokia G22“ – atnaujinamas ilgiau nei kiti išmanieji

Šiuolaikiniuose „Nokia“ telefonuose veikia „Android One“ programinė įranga, kuri atnaujinama dar bent 3 metus. Būtent dėl jos išmanieji iš visų „Android“ įrenginių anksčiausiai gauna saugos atnaujinimus.

„Nokia G22“ turi 50 megapikselių (MP) pagrindinį objektyvą ir 64 GB talpos vidinę atmintį. Dėl to fotografuoti galėsite savęs nevaržydami. Visgi jei įrenginyje atminties pritrūktų, nenusiminkite. Ją lengvai galima praplėsti su papildoma atminties kortele, kurią šiuolaikiniai telefonai palaiko vis rečiau“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Šis telefonas puikiai tinka tiems, kurie ieško patikimo įrenginio, neapkrauto nereikalingomis programėlėmis.

Nokia-G22-pirkti

Ką dar reikia žinoti renkantis ekonominės klasės išmanųjį telefoną? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ką reiškia 90 Hz vaizdo atnaujinimo dažnis?

Atnaujinimo dažnis rodo, kaip greitai atsinaujina ekrano vaizdas. 90 Hz ekrane šis procesas vyksta 90 kartų per sekundę, o 60 Hz – 60 kartų per sekundę. Kuo vaizdas greičiau atsinaujina, tuo greičiau ekranas reaguoja į prisilietimus, o telefonas veikia sklandžiau, tad jį maloniau naudoti.

Beje, 90 Hz vaizdo atnaujinimo dažnis nėra didžiausias – galima lengvai rasti telefonų, kurių ekranai palaiko 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnį.
  • Ar visuose telefonuose galima naudoti papildomą atminties kortelę?

Papildomą atminties kortelę galima naudoti ne visuose telefonuose. Jei ieškote išmaniojo, pasižyminčio šia savybe, atkreipkite dėmesį, ar ji minima įrenginio parametruose. Tiesa, visi 5 šiame straipsnyje pristatyti telefonai papildomas atminties korteles palaiko.
  • Ar didesnė telefono vidinė atmintis gali sulėtinti jo veikimą?

Telefono didesnė atmintis įprastai nesulėtina jo veikimo. Vis dėlto kartais gali lėčiau atsidaryti galerija, nes išmanusis turi užkrauti daugiau nuotraukų arba vaizdo įrašų.
  • Kodėl AMOLED technologijos ekranas vertinamas kaip telefono privalumas?

AMOLED technologijos ekranai ryškesni, spalvingesni ir vaizdas juose gerai matomas net ir prieš ryškią saulę. Šie ekranai taip pat pasižymi geresniu kontrastu – rodant juodą spalvą pikseliai visiškai išjungiami. Tai reiškia, kad juodi atspalviai yra itin sodrūs ir dėl to telefonai naudoja mažiau baterijos resursų nei tie, kurie turi senesnio LCD tipo ekranus.
  • Ar 5G ryšį palaiko tik tie įrenginiai, kurių pavadinime yra nurodyta 5G?

Nemažai 5G ryšį palaikančių įrenginių pavadinimuose nėra nurodyta 5G. Jei ieškote telefono, palaikančio naujos kartos ryšį, apie tai informacijos ieškokite išmaniųjų parametruose.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.