Geriausi telefonai vaikams ir paaugliams

Vaikams ir paaugliams svarbu, kad išmanieji telefonai pasižymėtų tam tikromis savybėmis: būtų stilingi, taip pat leistų sklandžiai naršyti socialiniuose tinkluose, naudoti mėgstamas ausines, mėgautis žaidimais bei kurti vaizdo turinį. Į tai atsižvelgę išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ sudarė 5 telefonų sąrašą tėvams, kad išrinkti tinkamiausią įrenginį savo atžaloms būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame susipažinti lengviau:
  • Išskirtinio dizaino „Nothing Phone (1)“ nugarėlėje turi daugiafunkces LED lemputes.
  • „Apple iPhone SE (2022)“ – telefonas, suteikiantis geriausią socialinių tinklų patirtį.
  • Patrauklios kainos „Samsung Galaxy A14 5G“ turi itin didelę bateriją ir 3,5 mm ausinių jungtį.
  • Aukščiausios klasės išmanusis „iPhone 14 Pro Max“ leidžia mėgautis ir sudėtingiausios grafikos žaidimais.
  • „Xiaomi 13 Lite“ turi daug vaizdo turinio kūrimui naudingų funkcijų.
 

„Puikiai žinau, kas išmaniuosiuose telefonuose aktualiausia jaunimui. Be abejo, svarbu atsižvelgti ne tik į įrenginių parametrus ar bruožus, bet ir į kainas. Vieni tėvai pirkiniui nori skirti nedaug lėšų, o kitiems svarbu išrinkti patį pažangiausią ir prabangiausią išmanųjį. Į visus šiuos aspektus atsižvelgėme, tad žemiau pateiktame sąraše neabejotinai rasite jums patį tinkamiausią modelį“, – tvirtina išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. birželį.

„Nothing Phone (1)“ – išskirtinio dizaino telefonas

Šio telefono dizainas išskirtinis, tad pasiruoškite sulaukti pavydžių aplinkinių žvilgsnių. Įrenginio nugarėlėje yra net kelios skirtingos LED lemputės.

„Jos ne tik puošia išmanųjį, bet ir atlieka tam tikras funkcijas. Pavyzdžiui, šviesdamos informuoja apie gautą pranešimą arba krovimo metu rodo baterijos energijos lygį. Be to, lemputes galima naudoti ir tam, kad papildomai apšviestumėte fotografuojamą vaizdą“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Telefonas vertas dėmesio ir dėl parametrų – jis turi 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažnio OLED ekraną ir palaiko 5G ryšį. Tiems, kurie nori išsiskirti iš minios, šis įrenginys yra kone geriausias pasirinkimas.

nothing-phone1-pirkti

„Apple iPhone SE (2022)“ – gaukite geriausią socialinių tinklų patirtį

Tokie socialiniai tinklai kaip „Facebook“ ar „Instagram“ nuolat atsinaujina. Ne paslaptis, kad „iPhone“ šios programėlės dažnai veikia geriau ir stabiliau nei kituose telefonuose.

„Socialinių tinklų programėlių užstrigimai ar klaidos dažniau pasitaiko „Android“ išmaniuosiuose. Naudodami „iPhone SE (2022)“ gausite pačią geriausią patirtį. Be to, „Apple“ gamintojo telefonai suteikia galimybę užfiksuoti aukščiausios kokybės vaizdus naudojant „Facebook“ arba „Snapchat“ kamerą“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Išmaniojo viduje slepiasi galingas „Apple A15 Bionic“ procesorius, kuris užtikrina sklandų žaidimų veikimą. Naudinga ir tai, kad įrenginys atsparus vandeniui ir dulkėms. Jei ieškote patikimo telefono, jį jau radote.

iPhone-se-2022

„Samsung Galaxy A14 5G“ – patrauklios kainos išmanusis su maloniais siurprizais

Galima įsigyti vieną prabangų flagmaną arba kelis „Galaxy A14 5G“ telefonus. Nors jo kaina ypač patraukli, tačiau pažiūrėję į šio įrenginio parametrus rasite kelis malonius siurprizus.

„Jis turi ypač didelę 5000 mAh bateriją, kuri išmaniajam leidžia ilgai neišsikrauti. Tokio dydžio baterijomis puikuojasi ir patys prabangiausi flagmanai, t. y. aukščiausios klasės telefonai. Kitas malonus siurprizas ‒ 3,5 mm ausinių jungtis. Dėl jos galima naudoti mėgstamas ausines ir taip mėgautis geriausia muzikos kokybe be jokio garso atsilikimo“, – sako A. Archangelskis.

Šis įrenginys skirtas tiems, kurie už prieinamą kainą nori gauti visapusę išmaniojo patirtį. Be to, jis yra vienas pigiausių telefonų, palaikančių naujos kartos 5G ryšį.

samsung-galaxy-a14-pirkti

„iPhone 14 Pro Max“ – vienas pažangiausių telefonų

„iPhone“ telefonai, kaip jau įprasta, yra vieni pažangiausių. Šia savybe ypač pasižymi jų „Pro“ modeliai. Šiuo metu „iPhone 14 Pro Max“ ‒ prabangiausias ir pažangiausias „Apple“ telefonas.

„Dėl itin spartaus „Apple A16 Bionic“ procesoriaus ir programinės įrangos optimizacijos išmanusis veikia žaibiškai, tad jį naudoti itin malonu. Būtent šis procesorius džiugins žaidimų mėgėjus, nes sudėtingos grafikos žaidimai, pavyzdžiui, „Genshin Impact“, jame veikia nepriekaištingai“, ‒ tikina „Bitės Profas“.

Jis priduria, kad naudojant įrenginį lengva pastebėti, kad „Apple“ apgalvojo net pačias smulkiausias jo detales. Įrenginys rekomenduojamas visiems, kurie ieško aukščiausios klasės telefono, suteikiančio geriausią telefono patirtį.

iphone-14-pro-max-pirkti

„Xiaomi 13 Lite“ – išmanusis, kurio priekinės kameros funkcijos nustebins kiekvieną

Šis telefonas plonesnis nei panašiai kainuojantys jo konkurentai. Be to, išmaniojo kraštai lenkti tiek priekinėje dalyje, tiek nugarėlėje. Dėl šių priežasčių įrenginį itin malonu laikyti rankoje.

„Telefonas kone labiausiai nustebins tuos naudotojus, kurie dažnai pasitelkia priekinę kamerą. Visų pirma, jo priekinėje dalyje pastebėsite žibintuvėlius, leidžiančius filmuotis ar fotografuotis nors ir tamsoje. Antra, įsijungę VLOG ar suflerio režimą socialiniams tinklams galėsite ypač patogiai kurti kūrybiškus vaizdo įrašus“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Įrenginyje veikia MIUI 14 operacinė sistema, kuri lemia jo spartų veikimą. Telefonas rekomenduojamas jaunimui, ieškančiam saviraiškos galimybių.

xiaomi-13-lite-pirkti

Ką dar reikėtų žinoti, renkantis išmanųjį telefoną? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ar su bet kokiu telefonu galėsiu žaisti visus žaidimus?

Didelė tikimybė, kad lėtesniame telefone įjungus grafiškai sudėtingą žaidimą, jis ilgai krausis ir pastoviai strigs. Pavyzdžiui, „Samsung Galaxy A14“ išmaniajame pasirinkus „Genshin Impact“ žaidimą.
  • Ar telefonas su didele baterija ilgai kraunasi?

Telefono baterijos įkrovimo greitis labiau priklauso nuo įrenginio modelio ir jo palaikomo įkrovimo greičio nei nuo naudojamos baterijos dydžio. Vienas telefonas su 5000 mAh baterija gali įsikrauti net dvigubai greičiau nei kitas, turintis identišką bateriją.
  • Ar galiu savo ausines, turinčias 3,5 mm jungtį, naudoti su visais telefonais?

Jei jūsų ausinės turi 3,5 mm jungtį, jas galite naudoti su visais telefonais. Vis dėlto vienuose išmaniuosiuose jas galėsite prijungti iškart, o kituose teks naudoti adapterį iš „Type-C“ ar „Lightning“ į 3,5 mm ausinių jungtį.

Papildomą atminties kortelę palaiko ne visi telefonai. Dėl to atkreipkite dėmesį į išmaniojo parametrus ar prieš jį įsigydami dėl to pasikonsultuokite su pardavėju.

Tiesa, verta turėti omenyje, kad ne visi telefonai leidžia papildomą atminties kortelę naudoti taip, kaip norėtųsi. Kai kurie išmanieji į jas neleidžia įrašyti, pavyzdžiui, programėlių. Vadinasi, šiose kortelėse galima talpinti tik nuotraukas, vaizdo įrašus ir panašią informaciją.
  • Ką reiškia 120 Hz ekrano atnaujinimo dažnis?

120 Hz ekrano atnaujinimo dažnis reiškia, kad telefonas per sekundę ekrane gali parodyti iki 120 kadrų. Svarbu žinoti, kad įprastai per šį trumpą laiką išmanieji gali parodyti tik iki 60 kadrų. Toks padidintas atnaujinimo dažnis lemia sklandesnį ekrano vaizdą ir greitesnį įrenginio reagavimą į jūsų prisilietimus.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.