Ką daryti, jei pamiršote „iPhone“ telefono atrakinimo kodą? 

Atrakinimo kodą, kuriuo saugoma išmaniajame telefone esanti informacija, „iPhone“ įrenginiuose galima anuliuoti. Tiesa, jei nuotraukų, kontaktų ar kitų bylų nesate perkėlę į debesis, nuėmus kodą telefone jūsų informacijos nebeliks, tačiau telefonu galėsite naudotis ir toliau. Kaip panaikinti telefono atrakinimo kodą, išsamiai aptaria „Bitės Profai“. 
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Jei jūsų duomenys nebuvo sinchronizuoti su debesų platformomis, atrakinus telefoną jų įrenginyje neliks 
  • „iPhone“ įrenginių naudotojai gali telefonus atrakinti pasinaudodami „iCloud“ paskyra 
  • Kitas būdas – atrakinti „iPhone“ telefoną prisijungus prie „iTunes“ paskyros pasinaudojant specialiomis mygtukų kombinacijomis

Daugiau apie tai, kaip atrakinti telefoną pamiršus kodą, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Yra keletas būdų atrakinti telefoną pamiršus jo kodą. „iPhone“ naudotojai gali įrenginius atrakinti per „iCloud“ ar „iTunes“ paskyras. Abu šiuos būdus aptarsime išsamiai, kad telefonu galėtumėte naudotis kaip galima greičiau“, – sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė iš „Bitės“ salono, įsikūrusio Klaipėdos prekybos centre „Molas“.

Kaip panaikinti „iPhone“ atrakinimo kodą pasinaudojant „iCloud“ paskyra?

„Pamiršus kodą pirmiausiai reikėtų neskubėti, pagalvoti ir pamėginti jį prisiminti: jei kodą sugalvojote jūs, tikėtina, kad jį kažkuriuo metu prisiminsite. Vis dėlto, jei išbandėte visus galimus variantus ir daug kartų įvedėte neteisingą kodą, telefono ekrane atsiras pranešimas,  jog kitą kodą galėsite įvesti tik po minutės, o vėliau šis laiko tarpas dar pailgės“, – sako L. Štrafėlaitė. 

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-1

Anuliuoti atrakinimo kodą ir toliau naudotis „iPhone“ telefonu jums gali padėti „iCloud“ paskyra. Tam jūsų telefonas turi būti prijungtas prie interneto. 

Kompiuterio ar kito telefono naršyklėje prisijunkite prie „iCloud“ paskyros. Naršyklės adreso laukelyje įrašykite www.icloud.com ir atsidariusiame lange suveskite savo duomenis. 

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-2

Patvirtinkite savo prisijungimą spausdami „Continue“ (tęsti). Čia, priklausomai nuo to, kokius duomenis esate nurodę kurdami „iCloud“, gali būti atsiųstas spec. kodas į telefono numerį arba paprašyta atsakyti į saugos klausimus.

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-3

 Atsidarius pagrindiniam meniu, spauskite „Find iPhone“ (rasti „iPhone“). 

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-4

Tuomet dar kartą suveskite prisijungimo duomenis, viršuje spauskite „All devices“ ir iš sąrašo pasirinkite savo telefoną. 

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-5

Atsidariusiame lange spauskite „Erase iPhone“.  

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-6

„Svarbu paminėti, kad atlikus šį veiksmą telefone esantys asmeniniai duomenys, tokie kaip nuotraukos, adresatai, dokumentai išsitrins kartu su ekrano atrakinimo kodu“, – sako L. Štrafėlaitė. 

Paspaudus „Erase iPhone“ dar keletą kartų reikės patvirtinti, kad tikrai norite ištrinti, bei suvesti slaptažodį. Atsidarius langui su užrašu „Erase started“ (ištrynimas pradėtas) telefonas persikraus ir įsijungs kaip naujas.

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-7

Įjungiant telefoną po ištrynimo reikės įvesti savo „Apple ID“ ir slaptažodį. 

„Suvedus šiuos duomenis viename iš telefono įjungimo žingsnių galėsite pasirinkti „Restore from iCloud backup“ (atstatyti iš „iCloud“ atsarginės kopijos). Pasirinkę šį veiksmą atkursite viską, ką buvote išsaugoję „iCloud“. Tai gali būti adresatai, nuotraukos, pranešimai, programėlių duomenys ir kt. Blogiausiu atveju, jei nieko nesaugojote „iCloud“, tai bent jau būsite atjungę ekrano atrakinimo kodą“, – sako L. Štrafėlaitė. 

aip-nustatyti-nauja-iphone-9
 

Kaip panaikinti „iPhone“ įrenginio atrakinimo kodą pasinaudojant „iTunes“?

Jei prisijungus prie www.icloud.com ir paspaudus „Find iPhone“ matote tuščią langą, tuomet norint atrakinti telefoną reikės pasinaudoti kompiuterio programa „iTunes“. 

Išjunkite telefoną ir įkrovimo laidu prijunkite telefoną prie kompiuterio. Kad kompiuteris „pamatytų“, jog prijungėte „užrakintą“ telefoną, tuo metu, kai jį jungiate prie kompiuterio, laikykite nuspaudę tam tikrus telefono mygtukus. Kokius mygtukus spausti, priklauso nuo „Apple“ telefono modelio:
  • „iPhone 8“ ir naujesniuose įrenginiuose laikykite šoninį/įjungimo mygtuką 
  • „iPhone 7“ ir „7plus“ laikykite nuspaudę garso žemyn mygtuką
  • „iPhone 6s“ ir senesniuose modeliuose laikykite nuspaudę vidurinį/„home“ mygtuką

Šiuos mygtukus laikykite nuspaudę tol, kol telefone įsijungia „Restore mode“ (atstatymo režimas). 

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-9

Visi tolesni veiksmai bus atliekami kompiuterio programoje „iTunes“. Prijungus telefoną kompiuteryje iššoks langas, kuriame reikėtų rinktis „Restore“: 

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-10

Sekančiame žingsnyje spauskite „Restore and update“ (atstatyti ir atnaujinti): 

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-11

Užtruks šiek tiek laiko kol atsisiųs atnaujinimas ir telefono duomenys išsitrins, tačiau jokiu būdu neatjunkite telefono nuo kompiuterio. Išsitrynus telefono duomenims kompiuteris paprašys vėl suvesti „Apple ID“ duomenis. Juos suvedę spauskite „Continue“ (tęsti).

pamirsau-iphone-slaptazodi-atrakinimo-koda-12

„Kaip matote, užrakto ištrynimas – gana sudėtingas procesas, kurio metu galite prarasti ir visus savo duomenis. Pateikiame kelis patarimus, kurie padės geriau įsiminti savo sugalvotą kodą ir neprarasti duomenų jei jį vis dėlto pamirštumėte“, – sako L. Štrafėlaitė.

Kaip neprarasti duomenų pamiršus „iPhone“ įrenginio kodą?

  • Dar kuriant „Apple ID“ paskyrą svarbu nurodyti tikslius duomenis, įskaitant ir telefono numerį bei veikiantį el. pašto adresą 
  • Patartina sugalvoti „Apple ID“ slaptažodį, kuris būtų sudėtingas, tačiau ir lengvai įsimenamas jums 
  • Esant galimybei nors kartą per pusmetį prijunkite telefoną prie kompiuterio ir pasidarykite atsarginę visų duomenų kopiją 
  • Sukūrę „Apple ID“ nepamirškite pasirinkti duomenis saugoti „iCloud“. Tokiu atveju juos visuomet galėsite atstatyti, net jei duomenys bus ištrinti iš telefono. 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.