„Xbox“ ar „PlayStation“: amžiaus dvikova, kurioje nėra nugalėtojų

Renkantis žaidimų konsolę dažniausiai apsiribojama dviem puikiais variantais: kompanijos „Microsoft“ konsole „Xbox“ arba kito technologijų giganto „Sony“ žaidimų kompiuteriu „PlayStation“. Jų gamintojai turi didžiausią rinkos dalį ir siūlo daugiausiai žaidimų. Tačiau kokių privalumų turi kiekvienas iš šių žaidimų kompiuterių? „Bitės Profai“ atsako į šį klausimą ir pataria, kurią konsolę reikėtų pasirinkti priklausomai nuo asmeninių poreikių.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Renkantis konsolę, pirmiausiai dėmesį derėtų atkreipti į siūlomų žaidimų įvairovę.
  • Jei norite išbandyti žaidimus virtualioje realybėje – rinkitės „PlayStaytion“, o jei jums svarbu žaisti ne tik per konsolę – tuomet rinkitės „Xbox“.
  • Svarbu atsižvelgti į jums svarbiausius aspektus: grafikos kokybė, žaidimų bazė ar suderinamumas.

Norite apie žaidimų konsoles „PlayStation“ ir „Xbox“ sužinoti daugiau? Tuomet tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Šių dviejų žaidimų industrijos gigantų dvikova – amžina. Visada atsiras dvi priešingos stovyklos, mūru stojančios už savo favoritą. Tačiau panašu, kad vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kuri konsolė geresnė, nėra. Kodėl? Vertinant du gerus žaidimų kompiuterius dėmesys anksčiau ar vėliau nukryps į subjektyvias detales, kurių objektyviai įvertinti nepavyks. Tačiau ar tai reiškia, kad ieškoti atsakymo neverta? Anaiptol, lyginant konsoles galima atrasti būtent tuos jų aspektus, kurie galiausiai ir nulems jūsų konsolės pasirinkimą“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas ir plačiau pasakoja apie kiekvieną iš šių žaidimų kompiuterių.

Žaidimų bazė – svarbus, bet subjektyvus aspektas

Xbox ar PlayStation minecraft | BITĖ
 
Jeigu ieškote žaidimų konsolės, tikriausiai itin mėgstate kompiuterinius žaidimus. Nors jų grafikos kokybė ypatingai svarbi, turbūt sutiksite, kad daug didesnę reikšmę turi žaidimų pasirinkimo įvairovė. O čia „PlayStation“ ir „Xbox“ skiriasi bene labiausiai.
 
Pavyzdžiui, „Xbox“ konsolių naudotojai gali žaisti „Gears of War“, „Forza“ ar „Halo“, tuo tarpu „PlayStation“ naudotojai – „Uncharted “ ar „The Last of Us“. Kiekvienas turime savo mėgstamiausius žaidimus, todėl vienareikšmiškai pasakyti, kad kažkuri iš konsolių yra geresnė, sprendžiant tik iš žaidimų pasirinkimo – negalima, nes tai būtų per daug subjektyvu.
 
„Xbox“ konsolei pritaikytas „Forza“ yra laikomas vienu geriausių lenktyninių žaidimų, „Halo“ – viena sėkmingiausių šaudyklių serijų, tuo tarpu išskirtinai „PlayStation“ konsolėms sukurti žaidimai pasižymi vienomis įspūdingiausių siužeto linijų. Tiesa, pastaroji konsolė turi kiek daugiau unikalių ir tik jai skirtų žaidimų, tad nedidelį pranašumą, renkantis naują žaidimą, turi būtent „PlayStation“ naudotojai.
 
Tačiau „Xbox“ yra geresnis pasirinkimas tiems, kas norėtų žaisti ne tik naujus, bet ir senus žaidimus. Nors tiek „Microsoft“, tiek „Sony“ naujausios konsolės gali paleisti senuosius žaidimus, „Xbox“ konsolėse ši galimybė suteikia daugiau pasirinkimų – daugiau nei 400 žaidimų. Todėl galima teigti, kad „Xbox“ yra geresnis pasirinkimas, jaučiantiems nostalgiją senesniems žaidimams, o „PlayStation“ naujiems ir niekur kitur neprieinamiems žaidimams.

Virtualios realybės mėgėjai turėtų rinktis „PlayStation“

Xbox ar PlayStation vr | Bitė
 
Jeigu norite išbandyti virtualią realybę, žinokite, kad „PlayStation“ įrenginiai yra vieninteliai iš visų šiuo metu rinkoje esančių konsolių, kurie leidžia tai padaryti. Be abejo, tam reikės papildomų „PlayStation VR“ priedų, bet juos įsigyti verta – daugelis giria „Sony“ už itin sklandžias patirtis naudojant „PlayStation VR“.
 
Deja, bet galimybės naudotis virtualia realybe kol kas nepasiūlo nei „Xbox“, nei bet kuris kitas jų konkurentas. Neabejojama, kad netolimoje ateityje bus daugiau pasirinkimų tiems, kas nori patirti virtualios realybės galimybes, bet jeigu tokių žaidimų norite jau šiandien, „PlayStation“ yra vienintelis pasirinkimas.

„Microsoft Xbox“ privalumas – galima žaisti ne tik per konsolę

Xbox ar PlayStation | BITĖ
 
Kompanija „Microsoft“ turbūt labiausiai pažįstama ne dėl „Xbox“ žaidimų konsolės, o dėl jų kuriamos operacinės sistemos „Windows“. Ir šį privalumą gamintojas sėkmingai išnaudoja – kai kuriuos žaidimus įsigiję tik kartą, galite žaisti tiek „Windows 10“ operacinę turinčiame savo kompiuteryje, tiek per konsolę „Xbox“.
 
Tad, jeigu turite galingą kompiuterį, tokius žaidimus kaip „Sea of Thieves“, „Forza 4“ ar kitus galite žaisti tiek per jį, tiek per konsolę.

Atkreipkite dėmesį į žaidimų grafikos kokybę

Xbox ar PlayStation | BITĖ
 
Skirtingos „PlayStation“ ir „Xbox“ versijos skiriasi savo galingumu. Šiuo metu „PlayStation 5“ ir „Xbox Series X“ yra galingiausios konsolės rinkoje. Tuo tarpu „Xbox One X“ ir „Playstation 4 Pro“ – pigesnės ir kiek mažiau galingos versijos. Konsolių pavadinimai skirtis gali vos viena raide, todėl renkantis žaidimo kompiuterio modelį reikia būti itin atidiems.
 
„Xbox Series X“ ir „PlayStation 5“ gali atvaizduoti 8K raišką. Tai reiškia, kad vaizdai atrodo fantastiškai tiek vienoje, tiek kitoje konsolėje. Tiesa, tam, kad išnaudoti visą šių žaidimų kompiuterių potencialą reikia turėti šią raišką palaikantį televizorių. Tokie televizoriai kainuoja pakankamai brangiai, o dėl kito 8K turinio trūkumo, kolkas jų pirkti neapsimoka.

Kurią konsolę rinktis?

Vienareikšmiškai atsakyti būtų neįmanoma – abi konsolės turi daug privalumų. Todėl rinktis konsolę reikėtų atsakant sau į kelis klausimus. Mėgstate kuo išskirtinius, naujus žaidimus arba labai norite išbandyti virtualios realybes sistemą? Tuomet jūsų pasirinkimas turėtų būti „PlayStation“.
 
O jeigu norite mėgautis daugiau klasikinių žaidimų, kai kuriuos jų žaisti ir įprastame kompiuteryje, tuomet rinktis geriausia „Xbox“. Beje, šios konsolės kaina taip pat patraukli – analogiškos atminties konsolės kaina yra kiek žemesnė nei pagrindinio konkurento.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.