„Xbox” ar „PlayStation” – kurią žaidimų konsolę pasirinkti?

Renkantis žaidimų konsolę dažniausiai apsiribojama trimis puikiais variantais: kompanijos „Microsoft“ konsolėmis „Xbox Series X / S“ arba kito technologijų giganto „Sony“ žaidimų kompiuteriu „PlayStation 5“. Jų gamintojai turi didžiausią rinkos dalį ir siūlo daugiausiai žaidimų. Tačiau kokių privalumų turi kiekvienas iš šių žaidimų kompiuterių? „Bitės Profai“ atsako į šį klausimą ir pataria, kurią konsolę reikėtų pasirinkti priklausomai nuo asmeninių poreikių.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Xbox Series X / S“ ir „PlayStation 5“ parametrai yra panašūs.
  • Jei norite išbandyti žaidimus virtualioje realybėje, rinkitės „PlayStation“, o jei jums svarbu žaisti ne tik per konsolę – „Xbox“.
  • Svarbu atsižvelgti į jums svarbiausius aspektus: žaidimų įvairovę, prenumeratas ar grafikos kokybę.

„Šių dviejų žaidimų industrijos gigantų dvikova – amžina. Visada atsiras dvi priešingos stovyklos, mūru stojančios už savo favoritą. Tačiau panašu, kad vienareikšmiško atsakymo į klausimą, kuri konsolė geresnė, nėra. Kodėl? Vertinant du gerus žaidimų kompiuterius dėmesys anksčiau ar vėliau nukryps į subjektyvias detales, kurių objektyviai įvertinti nepavyks. Tačiau ar tai reiškia, kad ieškoti atsakymo neverta? Anaiptol, lyginant konsoles galima atrasti būtent tuos jų aspektus, kurie galiausiai ir nulems jūsų konsolės pasirinkimą“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis ir plačiau pasakoja apie kiekvieną iš šių žaidimų kompiuterių.

Kuri konsolė yra geresnė?

Pirmiausia pažvelkite į šią, „Bitės Profų“ sudarytą, konsolių palyginimo lentelę.

Ką reiškia šie visi skaičiai? Ar visada daugiau yra geriau? Apžvelkime kiekvieną iš šių parametrų.

Didžiausia žaidimų konsolių atvaizdavimo raiška

Išmaniųjų įrenginių ekspertas atkreipia dėmesį, kad visos konsolės palaiko 4K raišką, tačiau tik „PlayStation 5 Pro“ palaiko itin aukštą 8K raišką. Tad jei turite televizorių, palaikantį šią įspūdingai didelę raišką, ir norite pamatyti didžiausią įmanomą detalumą – jums reikėtų rinktis „PlayStation 5 Pro“.

„Vis dėlto šie skaičiai nereiškia, kad visi žaidimai veiks nurodyta raiška. Šie skaičiai yra maksimali palaikoma konsolės raiška. Reali žaidimų atvaizdavimo raiška priklauso nuo žaidimo. Pavyzdžiui, „Xbox Series S“ yra silpniausia konsolė, todėl joje matysite mažiausią raišką, tuo tarpu „Xbox Series X“ ir „PlayStation 5“ įprastai atvaizduoja žaidimus labai panašia raiška“, – sako „Bitės Profas“.

Jo teigimu, „PlayStation 5 Pro“ yra galingiausia ir pažangiausia konsolė šiuo metu. Joje žaidimai atvaizduojami su didžiausiu detalumu, o prie to prisideda ir šios konsolės dirbtinio intelekto sugebėjimai. Žaidimų kūrėjai gali pasinaudoti šios konsolės dirbtiniu intelektu varoma „Playstation Spectral Super Resolution“ raiškos didinimo priemone, dėl kurios net pakankamai mažesne raiška veikiantis žaidimas gali atrodyti itin ryškiai ir detaliai 4K arba net 8K ekrane. 8K raišką palaikančių žaidimų nėra daug, tačiau „Gran Turismo 7“ bei „F1 24“ yra tie žaidimai, kuriuos galite išbandyti 8K raiška, jei turite tokį televizorių.

Didžiausias žaidimų konsolių atvaizdavimo dažnis

Šioje lentelės dalyje dar matote, kad konsolių skaičiai yra vienodi. Tai reiškia, kad jeigu jūsų televizorius arba monitorius palaiko 120 Hz atnaujinimo dažnį, šie žaidimų kompiuteriai galės rodyti sklandesnį vaizdą.

„Vis dėlto tam, kad žaidimas galėtų naudoti 120 Hz dažnį, jis turi būti tam pritaikytas. Be to, kai kurie žaidimai 120 Hz atvaizdavimo režimą palaiko tik galingesnėse konsolėse. „Xbox Series S“ dėl žemesnių parametrų tokius žaidimus dažnu atveju vis tiek atvaizduoja 60 Hz dažniu“, ‒ tvirtina A. Archangelskis.

Žaidimų konsolių vidinė atmintis

Šioje lentelės dalyje pateiktus skaičius suprasti ir palyginti yra itin lengva. Kuo daugiau vidinės atminties turėsite, tuo daugiau galėsite joje laikyti informacijos. Tai gali būti žaidimai, įvairūs nufilmuoti vaizdo klipai bei kita.

„Šiuolaikiniai žaidimai gali užimti itin daug vietos vidinėje atmintyje. Pavyzdžiui, populiarusis „Baldur‘s Gate 3“, kurį palaiko abiejų gamintojų konsolės, užima virš 100 GB. Tad keletas tokių žaidimų ir galite nepajusti, kaip užpildysite visą vidinę atmintį. Laimei, visos konsolės turi galimybių praplėsti vidinę atmintį, tačiau šis praplėtimas yra kiek skirtingas tarp „PlayStation“ ir „Xbox“, – sako „Bitės Profas“.

Pradėkime nuo „Playstation 5“ konsolių. Šiose konsolėse galite praplėsti atmintį, naudojant M.2 tipo SSD diską. Tačiau tai ne taip paprasta. Išsirinktas diskas turi palaikyti atitinkamą greitį bei standartą, todėl prieš perkant reikėtų pasikonsultuoti su šios srities specialistu. Taip pat norint įstatyti papildomą SSD diską, reikės atsuktuvo ir minimaliai paardyti savo konsolę. Na, o norintiems tikslių parametrų, rekomenduojama rinktis „NVME Gen4“ diską, kurio minimalus nuskaitymo greitis yra bent 5500 MB/s.

Taip pat prie „PlayStation 5“ konsolių galite prijungti ir HDD diską per USB jungtį. Tokių diskų privalumas yra kaina – jie yra kur kas pigesni. Tačiau tokį diską prijungę savo „PlayStation 5“ konsolėje galėsite žaisti tik „PlayStation 4“ skirtus žaidimus.

Pereikime prie „Xbox“ konsolių. Abi konsolės palaiko atminties praplėtimą su savo specialia jungtimi, kurią lengva prijungti. Tereikia iš nugarėlės įstatyti naujai įsigytą diską ir konsolė iš karto jį atpažins, ir galėsite juo naudotis. Visgi, tokie SSD diskai yra šiek tiek brangesni, nes gamintojai jiems kuria specialią jungtį.

Prie „Xbox“ konsolių taip pat galite prijungti HDD diską per USB jungtį. Tačiau taip padarę, vėlgi, galėsite žaisti tik „Xbox One“ konsolių serijos žaidimus iš šio disko.

Tad kurio gamintojo konsolės papildoma atmintis geresnė? Na, jos turi savų pliusų ir minusų. Į „PlayStation 5“ papildomą SSD yra kiek sunkiau įdėti bei išsirinkti patį SSD diską, tačiau dėl M.2 jungties toks SSD bus tinkamas ir kompiuteriui. Tuo tarpu „Xbox“ konsolių papildomas SSD diskas įsistato ir išsiima itin lengvai ir paprastai, tačiau gali kainuoti kiek daugiau ir nebus tinkamas kompiuteriui.

Žaidimų bazė – svarbus, bet subjektyvus aspektas

Jeigu ieškote žaidimų konsolės, greičiausiai itin mėgstate kompiuterinius žaidimus. Nors jų grafikos kokybė ypač svarbi, turbūt sutiksite, kad daug svarbiau yra tai, koks platus žaidimų pasirinkimas. Šiuo aspektu „PlayStation“ ir „Xbox“ skiriasi bene labiausiai.

„Pavyzdžiui, „Xbox“ konsolių naudotojai gali žaisti „Gears of War“, „Forza“ ar „Halo“ žaidimus. Tuo metu „PlayStation“ naudotojai – „Gran Turismo“, „The Last of Us“ ar „Horizon Forbidden West“. Kiekvienas turime savo mėgstamiausius žaidimus, todėl teigti, kad viena iš konsolių yra geresnė, sprendžiant tik iš žaidimų pasirinkimo – nereikėtų, nes tai subjektyvu“, ‒ sako A. Archangelskis.

„Xbox“ konsolei pritaikyti „Forza Horizon“ žaidimai yra laikomi vieni geriausių lenktynių žaidimų, o „Halo“ – viena sėkmingiausių šaudyklių serijų. Tuo metu „PlayStation“ konsolėms sukurti žaidimai, pavyzdžiui, „God of War Ragnarok“, pasižymi vienomis įspūdingiausių siužeto linijų.

Pasak išmaniųjų įrenginių eksperto, „PlayStation“ konsolės, palyginti su „Xbox“, turi kiek daugiau unikalių, t. y. tik jai skirtų, žaidimų. Tuo metu daugelį „Xbox“ konsolės žaidimų, pavyzdžiui, jau minėtus „Forza Horizon“ ir „Halo“, galima žaisti naudojant ir asmeninį „Windows“ kompiuterį.

Virtualios realybės mėgėjai turėtų rinktis „PlayStation“

Jeigu norite išbandyti virtualią realybę (VR), žinokite, kad „PlayStation“ įrenginiai yra vieninteliai iš visų šiuo metu rinkoje esančių konsolių, kurie leidžia tai padaryti. Be abejo, tam reikės papildomų „PlayStation VR2“ akinių, bet juos įsigyti – verta.

Vienas populiariausių virtualios realybės žaidimų „Beat Saber“ yra prieinamas „PlayStation VR2“. Tai žaidimas, kurį žaidžiant sunkesniais lygiais tikrai teks paprakaituoti. Šį žaidimą lengva rekomenduoti visiems, norintiems išbandyti virtualią realybę. Taip pat jis padės nesušalti šaltais žiemos vakarais.

Dar viena itin populiari virtualios realybės šaudyklė yra „Pavlov“. Šis žaidimas iš esmės yra pakankamai panašus į itin populiarų kompiuterio žaidimą „Counter-Strike 2“. Tai šaudyklė su tikroviškais ginklais. Skirtumas tas, kad taikysitės ne su žaidimų pulteliu arba pele, tačiau savo rankomis. O kiekvieną šautuvą reikės užtaisyti atitinkamai skirtingais veiksmais.

„Viena įspūdingiausių „PlayStation VR2“ technologijų – akių sekimas. Tai leidžia konsolei skirti daugiausiai resursų tam, kad kuo gražiau atvaizduotų žaidimo vietą, į kurią žiūrite. Taip pat kai kurie žaidimai dar panaudoja šios funkcijos privalumus – pavyzdžiui, žaidžiant „Horizon Call of The Mountain“ galite valdyti meniu pasirinkimus tiesiog akimis. Tai išties įdomi patirtis, – sako „Bitės Profas“.

„PlayStation VR2“ akiniai veikia su „PlayStation 5“ bei „PlayStation 5 Pro“ konsolėmis. O įsigijus papildomą priedą dar gali būti naudojami ir su „Windows“ kompiuteriu.

„Xbox“ privalumas – žaidimus galima žaisti naudojant ne tik konsolę

Yra nemažai žaidimų, pažymėtų „Xbox Play Anywhere“ ženklu. Jis reiškia, kad jeigu šį žaidimą pirksite „Microsoft Store“ parduotuvėje, tada jį galėsite žaisti tiek naudodami savo „Xbox“ konsolę, tiek asmeninį „Windows“ kompiuterį.

„Vadinasi, be jokio papildomo mokesčio gaunate žaidimą dviem įrenginiams. Puiku! Be to, „Xbox Play Anywhere“ žaidimai skirtinguose įrenginiuose sinchronizuoja progresą, gautus priedus ir apdovanojimus (angl. Achievements). Vadinasi, jei pasiekėte tam tikrą žaidimo lygį naudodami „Xbox“ konsolę, jį tęsti galėsite naudodami savo asmeninį „Windows“ kompiuterį“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Tuo tarpu „PlayStation“ tokios alternatyvos neturi. Jei nusipirkote žaidimą „PlayStation 5“ konsolei ir norite jį žaisti kompiuteryje – teks pirkti antrą kartą.

Senesni žaidimai šiuolaikinėse žaidimų konsolėse

Šiuolaikinės konsolės „Xbox Series X / S“ ir „PlayStation 5“ bei „PlayStation 5 Pro“ leidžia žaisti savo pirmtakų, t. y. „Xbox One“ ir „PlayStation 4“, žaidimus. Tiesa, „Xbox“ konsolės turi pranašumą dėl „FPS Boost“ sprendimo, kuris leidžia padidinti žaidimų kadrų per sekundę kiekį.

„Pavyzdžiui, populiarus žaidimas „Hollow Knight“ naujose „Xbox Series“ konsolėse gali veikti 120 kadrų per sekundę dažniu, tad turintys 120 Hz dažnio ekranus galės mėgautis sklandesniu vaizdu. Tuo metu „PlayStation 5“ konsolėje šis žaidimas gali veikti tik 60 kadrų per sekundę dažniu“, ‒ sako A. Archangelskis.

„FPS Boost“ palaikančių žaidimų sąrašą sudaro daugiau nei 100 žaidimų. Svarbu tai, kad šis sprendimas yra nemokamas, tad, jeigu įsijungsite jį palaikantį žaidimą, naujoje konsolėje galėsite džiaugtis sklandesniu vaizdu.

„PlayStation 5“ konsole galima žaisti beveik visus žaidimus, kurie skirti „PlayStation 4“. Kai kurie iš jų taip pat nemokamai patobulinti. Pavyzdžiui, „PlayStation 5“ žaidžiant „God Of War (2018)“, jį matysime 60, o ne 30, kadrų per sekundę dažniu. Dėl to vaizdas ekrane bus sklandesnis, o žaidimo patirtis ‒ geresnė. Vis dėlto „Xbox“ tokių senesnių žaidimų patobulinimų siūlo kur kas daugiau“, ‒ sako „Bitės Profas“.

Naujų žaidimų rinka

Po to, kai buvo pristatytos naujos kartos konsolės, daugelis leidėjų padidino žaidimų kainas bent 10 eurų. Dabar nauji šiuolaikiniai žaidimai gali kainuoti apie 70 eurų, tad juos išbandyti ‒ brangus malonumas.

„Xbox“ turi žaidimų prenumeratos paslaugą „Xbox Game Pass“, kuri leidžia „Xbox“ konsolių savininkams žaisti daug įvairių žaidimų sumokėjus mėnesinį mokestį. Geriausia tai, kad net ir brangiausi žaidimai, kurie priklauso „Microsoft“ arba „Xbox Game Studios“, „Xbox Game Pass“ pasirodo išleidimo dieną. Vienas iš pavyzdžių ‒ žaidimas „Forza Horizon 5“, ‒ pasakoja A. Archangelskis.

Ekspertas priduria, kad „PlayStation 5“ konsolės turi panašią prenumeratos paslaugą „PlayStation Plus Extra“. Ją prenumeruodami taip pat galite turėti prieigą prie keleto šimtų žaidimų kolekcijos. Vis dėlto šioje prenumeratoje neišvysite prabangiausių „Sony“ žaidimų tą pačią dieną, kai juos išleidžia.

„Jeigu norite sutaupyti pinigų, rekomenduoju pagal savo konsolę rinktis žaidimų prenumeratą. Vis dėlto „Xbox“ suteikiama prenumerata turi dar įdomų privalumą. Jeigu prenumeruosite „Xbox Game Pass Ultimate“, tuomet galėsite mėgautis žaidimų kolekcija naudodamiesi ne tik „Xbox“ konsole, bet ir „Windows“ kompiuteriu“, ‒ sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jei jums pabodo nuolat žaisti tuos pačius žaidimus ir ieškote, ką galėtumėte išbandyti naujo, jums padės išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“. Jie rekomenduoja geriausius žaidimus, skirtus tiek „PlayStation 5“, tiek „Xbox Series X / S“ tam, kad gerai praleistumėte laiką.

Kurią žaidimų konsolę rinktis geriausia?

Į klausimą, kurią šiuolaikinę namų konsolę ‒ „PlayStation 5“, „PlayStation 5 Pro“, „Xbox Series S“ ar „Xbox Series X“ ‒ geriausia rinktis, bendrai atsakyti neįmanoma. Viskas priklauso nuo to, kas žaidžiant jums yra svarbu.

„Jeigu norite žaisti naujausius žaidimus, tačiau konsolei nenorite išleisti daug pinigų, rinkitės „Xbox Series S“. Ji, palyginti su konkurentais, turi kiek mažiau vidinės atminties. Be to, šioje konsolėje žaidimai bus mažesnės raiškos arba detalumo. Vis dėlto naujausi žaidimai „Xbox Series S“ veiks dar ilgai“, ‒ sako „Bitės Profas“.

„PlayStation 5“ pasižymi tuo, kad leidžia žaisti išskirtinius žaidimus, kurie kituose įrenginiuose neveikia, ir gali suteikti virtualios realybės patirtį. Tuo metu „Xbox Series X“ pasižymi tuo, kad suteikia galimybę sinchronizuoti „Xbox Play Anywhere“ žaidimų progresą tarp kompiuterio ir konsolės, turi „Xbox Game Pass“ žaidimų kolekciją, kurioje galima rasti naujausius „Xbox Game Studios“ žaidimus, ir „FPS Boost“ sprendimą, kuris patobulina senesnius žaidimus.

Visgi, jeigu ieškote prabangiausios ir grafiškai įspūdingiausios žaidimų patirties naudojant konsolę, rinkitės „PlayStation 5 Pro“. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad šiuo metu ši konsolė yra brangiausia.

„Kurie konsolių išvardinti privalumai yra svarbesni, priklauso nuo naudotojo. Vis dėlto nesvarbu, kurią konsolę pasirinksite,„PlayStation 5“, „PlayStation 5 Pro“, „Xbox Series S“ ar „Xbox Series X“, tikiu, kad ja nenusivilsite“, ‒ tikina A. Archangelskis.

Tam, kad vaizdo žaidimai suteiktų malonią patirtį, svarbu naudoti ne tik tinkamą konsolę, bet ir ekraną. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ pasakoja, į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis televizorių žaidimams.

Susiję straipsniai

Dalintis:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: