Ekspertas griauna mitus: ar magnetas iš tiesų veikia išmaniojo veiklą?

Tikriausiai visi esame girdėję perspėjimus, kad magneto nereikėtų laikyti šalia išmaniojo telefono, o šio – leisti kontaktuoti su banko kortele. Neva toks įprotis gali sutrikdyti jų veiklą. Tokie ir panašūs perspėjimai buvo aktualūs prieš dešimtį metų, tačiau visuomenėje vis dar galima sutikti ir dabar. „Bitės Profas“ Andrius atskleidžia tikrąją tiesą apie išmaniųjų ir magneto santykį.
 

„Tokie mitai kilo, kai egzistavo senos kartos įrenginiai, pavyzdžiui, seni mobilieji telefonai. Kai didžioji dalis duomenų buvo saugoma magnetiniu būdu, o įrenginių ekranai veikė naudojant kitokias technologijas nei dabar. Visgi, tiesa yra tokia, kad magnetas netrikdo jūsų šiuolaikinio išmaniojo veiklos“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Mitas: telefono laikymas šalia banko kortelės gali jas išmagnetinti

Vis dar manoma, kad išmanųjį telefoną laikant šalia banko kortelių, įrenginys gali jas išmagnetinti. Anot išmaniųjų įrenginių eksperto, tai nėra tiesa.

„Jūsų telefono magnetinis laukas yra telefono garsiakalbyje, dėl šios priežasties galite pastebėti, kad lengvas geležinis daiktas, pavyzdžiui popieriaus sąvaržėlė, neretai prisitvirtina prie jūsų išmaniojo. Verta žinoti, kad telefono magnetinis laukas yra per silpnas, kad galėtų išmagnetinti banko korteles ar sukelti panašias problemas“, – aiškina A. Archangelskis.

Jis priduria, kad šiuolaikinių kortelių nuskaitymui yra naudojamas lustas, o ne magnetinė juostelė, kaip buvo įprasta anksčiau. Lustas yra daug atsparesnis magnetiniams laukams, todėl jūsų išmanusis neturės užtektinai galios, kad išmagnetintų kortelę, jei ji prisilies prie įrenginio garsiakalbio.

Mitas: telefono laikymas šalia magneto gali jam pakenkti

Gamintojai dažnai siūlo magnetinius telefono laikiklius automobilyje, kuriais norint naudotis, prie išmaniojo reikia priklijuoti nedidelę metalinę plokštelę. Nors toks telefono laikymo būdas itin patogus, visgi, dalis žmonių vis dar nepasitiki ir galvoja, kad magnetas gali sutrikdyti telefono veiklą. „Bitės Profo“ teigimu, šiuolaikiniai išmanieji sukurti naudojant specialias technologijas, kurių neveikia magnetiniai laukai.

„Šiuolaikinių televizorių, kompiuterių ar išmaniųjų telefonų ekranai yra pagaminti naudojant skystųjų kristalų (LCD) arba organinių šviesos diodų (OLED) technologijos, kurios yra atsparios magnetiniams laukams. Todėl galite drąsiai naudotis magnetiniu telefono laikikliu automobilyje – magnetas nekelia jokio pavojaus išmaniojo ekranui ar įrenginyje esantiems duomenims “, – pasakoja A. Archangelskis.

„Bitės Profas“ taip pat atkreipia dėmesį, kad patys gamintojai siūlo ne tik magnetinius telefono laikiklius automobiliuose, bet ir knygutės tipo išmaniųjų dėkliukus: „Juose naudojami maži magnetai, kad užvertus dėkliuką ir jam susilietus su tam tikra vieta telefone išsijungtų išmaniojo ekranas. Tokio tipo dėkliukai itin populiarūs jau ne vienerius metus ir yra saugūs naudoti, kadangi juose esantys magnetai yra per maži, kad padarytų žalą įrenginiui“.

Jis akcentuoja, kad išmaniesiems telefonams gali pakenkti tik itin dideli magnetiniai laukai, pavyzdžiui, skleidžiami magnetinio rezonanso tomografijos metu arba didelių elektrinių variklių bei generatorių. Dėl šios priežasties ten, kur naudojami panašūs įrenginiai, skleidžiantys didelį magnetinį lauką, yra perspėjimai, kurie nurodo, kad išmaniojo telefono patalpose naudoti negalima.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: