Kaip apsaugoti išmaniuosius telefonus nuo šalčio?

Į lietimus sunkiai reaguojantis telefono ekranas, greičiau išsekanti baterija ar sutrikusi jutiklių veikla – tokį šalčio poveikį atšalus orams galime pastebėti naudodami išmaniuosius. Kaip apsaugoti savo išmaniuosius telefonus, pasakoja „Bitės Profai“.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame susipažinti lengviau:
  • Dėl šalčio žiemą greičiau senka įrenginių baterijos, sutrinka jutiklių ir liečiamų ekranų veikla
  • Jei išmanusis nuo šalčio išsijungė, nederėtų skubėti jo įjungti iš naujo – prieš tai patartina įrenginį palaikyti šiltesnėje patalpoje
  • Telefoną nuo šalčio apsaugoti galima laikant specialiuose dėkluose ar arčiau kūno – vidinėse drabužių kišenėse

Jei norite daugiau sužinoti, kaip apsaugoti savo išmaniuosius įrenginius, toliau skaitykite šį tekstą.

„Didelės dalies mūsų kasdien naudojamų įrenginių – išmanių telefonų, laikrodžių, kompiuterių ar belaidžių ausinių – energijos šaltinis yra ličio jonų baterijos. Kai šios baterijos veikiamos žemos temperatūros, jose vykstančios cheminės reakcijos sulėtėja, o tai lemia, kad įrenginiai išsikrauna greičiau. Be to, dėl šalčio gali prasčiau veikti ir lietimui jautrūs ekranai ar išmaniuosiuose esantys jutikliai, kurie fiksuoja įrenginio judėjimą. Todėl nuo šalčio reikėtų saugoti ne tik save, bet ir įrangą“, – pasakoja „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip šaltis gali paveikti išmaniuosius telefonus?

telefonas-ziema
 
Išmanūs įrenginiai optimaliai veikia esant pliusinei temperatūrai, tačiau per didelė šiluma jiems taip pat kenkia. Štai „Apple“ rašo, kad įrenginiai geriausiai veikia nuo 0 iki 35 °C temperatūroje, o esant minusinei temperatūrai, įrenginiai gali greičiau išsikrauti ar net išsijungti. Tokią pat optimalią telefonų veikimo temperatūrą nurodo ir „Android“ įrenginių gamintoja „Samsung“.

Šaltis taip pat paveikia ir mūsų įrenginiuose įdiegtus judėjimo jutiklius, pavyzdžiui, akselerometrą. Šie jutikliai leidžia telefonui rinkti informaciją apie nueitą žingsnių skaičių, atstumą, o kad tai padarytų, jie seka, kaip kokiu greičiu įrenginiai juda erdvėje. Esant žemai temperatūrai, šių jutiklių rodomų duomenų tikslumas gali sutrikti.

„Dalis išmaniųjų naudotojų atvėsus orams pastebi, kad ne tik greičiau išsikrauna įrenginių baterijos, bet jų ekranai ne taip jautriai reaguoja į prisilietimus, arba juose stringa vaizdas. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad esant šaltam orui, gali lengviau dužti telefono ekranas: šaltis sukietina ekraną, todėl jis gali lengviau sudužti, net jei įrenginys nukris ant minkštesnio paviršiaus ar iš mažo aukščio. Ypač atsargūs turėtų būti tie, kurių išmaniojo ekranas jau įtrūkęs“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Kaip apsaugoti išmaniuosius įrenginius nuo šalčio?

telefonas-saltis
 
Nuo šalčio telefonus patartina saugoti laikant arčiau kūno – ne rankinėse ar kuprinėse, o, pavyzdžiui, vidinėse drabužių kišenėse. Pasak M. Vrubliausko, įrenginius apsaugoti padeda ir specialiai tam skirti dėklai, ypač tie, kurie taip pat apsaugotų ir telefonų jungtis.

Esant minusinei temperatūrai, patartina nešaldyti ne tik rankų, bet ir įrenginių – rečiau traukti juos iš kišenės ir bendrauti užsidėjus ausines ar naudoti virtualius balso asistentus, kaip „Siri“.

O jei jūsų išmanusis netikėtai išsijungė esant minusinei temperatūrai, neskubėkite jo jungti iš naujo – geriausia kurį laiką įrenginį palaikyti šiltesnėje patalpoje. Tą reikėtų daryti ir tuomet, jei telefonas veikia puikiai, tačiau ilgesnį laiką buvo paliktas šaltyje.

„Jei po ilgesnio pasivaikščiojimo sušalusį telefoną įnešėte į šiltą patalpą, geriausia būtų jį išjungti ir įjungti tik jam gerokai sušilus. Dėl temperatūrų skirtumo telefono viduje gali susidaryti kondensatas – maži vandens lašeliai, o telefonas dėl drėgmės – net sugesti. Tokiu atveju papildomai neapdraustų įrenginių garantinis servisas nemokamai netaisys“, – atkreipia dėmesį M. Vrubliauskas.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.