Kaip „Samsung Galaxy Watch“ laikrodžiuose įjungti funkcijas skirtas žmonėms su negalia?

Kaip ir daugelis išmaniųjų įrenginių, išmanieji laikrodžiai „Samsung Galaxy Watch“ turi ir žmonėms su negalia pritaikytų funkcijų, padedančių išnaudoti visą laikrodžio potencialą. Tačiau ne visas jas lengva rasti iš pirmo karto. Pateikiame trumpą „Bitės Profų“ vadovą, kaip įsijungti išmanias funkcijas žmonėms su negalia.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Jei sunkiau matote – liepkite laikrodžiui jums garsiai perskaityti ekrane pasirodantį tekstą
  • Spalvų pakeitimai – naudingi ne tik sunkiau matantiems, bet ir tokio ryškaus vaizdo nenorintiems vartotojams ar tiems, kurie nori labiau taupyti laikrodžio bateriją
  • Funkcijas išbandyti verta tiems, kurie jaučia negalintys pilnai džiaugtis išmanaus laikrodžio galimybėmis

„Nors dažniausiai išmanieji įrenginiai giriami dėl greičio ir patogumo, nepamirškime, kad išmanūs sprendimai gali ne šiaip sau sutaupyti laiko, bet radikaliai palengvinti kasdienybę. O tokie įrenginiai kaip „Samsung Galaxy Watch“ labiausiai patrauklūs būtent tuo, jog leidžia vartotojui juose keisti bei reguliuoti valdymą ir išvaizdą pagal savo poreikius“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip įjungti „Voice Assistant“ „Samsung Galaxy Watch“ laikrodyje?

„Funkcija „Voice Assistant“ vartotojui perskaito ekrane esantį tekstą, taip leisdama prasčiau matantiems žmonėms nepasimesti tarp pasirinkimų. Įgarsinami ne tik matomi tekstai ar programėlių pavadinimai, bet ir paspaudžiami mygtukai. Tuo pačiu funkcija šiek tiek pakeičia laikrodžio valdymą, labiau jį priderindama ne prie regos, o prie klausos“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

„Voice Assistant“ galite rasti paspaudę „Home“ mygtuką. Atsivėrusiame lange matysite visas laikrodžio programėles, tarp jų rasite „Nustatymus“, kur galite keisti visas įrenginio funkcijas. Judėdami žemyn pamatysite pasirinkimą „Pasiekiamumas“, po to „Ekrano skaitytuvas“, kurį paspaudus viena funkcijų bus būtent „Voice Assistant“.

„Ši funkcija iš esmės pakeičia tai, kaip valdomas ekranas. Ją įsijungus vienas prilietimas perskaito ekrane esančio mygtuko tekstą, o norint atidaryti pasirinktą vietą reikės dviejų greitų paspaudimų. Taigi, reikia įprasti, kad laikrodis nebevaldomas vienu prisilietimu – net jo ekranu judėti aukštyn ar žemyn reikia dviejų pirštų. Visgi silpnaregiams tokia funkcija yra nepaprastai vertinga, nes ji vartotojui perskaito gautas žinutes, laikrodžio ar orų programėlės duomenis ir visa kita, ant ko paspaudžia vartotojas“, – rekomenduoja „Bitės Profas“.

Dažnai nutinka ir taip, jog tokią funkciją žmonės nori ne įjungti, o išjungti – tą galite padaryti lygiai tokiu pat keliu Nustatymuose.

Kaip įjungti „Negatyvo spalvos“ ir „Pilki tonai“ „Samsung Galaxy Watch“ laikrodyje?

Dar viena žmonėms su negalia skirta funkcija – negatyvo spalvos, primenančios pilkus atspalvius, kuriuos taip pat galima įsijungti daugelyje išmaniųjų (o pastaruosius vien dėl estetinių priežasčių mėgsta nemažai vartotojų).

Šią funkciją galite rasti panašiai taip, kaip ir „Voice Assistant“: paspaudę „Home“ mygtuką tarp programėlių raskite „Nustatymų“ ikoną. Tarp visų nustatymų pamatysite „Pasiekiamumas“ ir tuomet „Matomumo patobulinimą“, kur rasite tiek „Negatyvo spalvas“, tiek „Pilkus tonus“.

„Negatyvios spalvos „išverčia“ visas įrenginio spalvas, tad pirmasis įspūdis daugeliui būna labai keistas, tačiau daliai žmonių, ypač sunkiau skiriančių spalvas, tai padeda. Pilkų tonų poveikis kiek kitoks, nes jie paprasčiausiai pakeičia daugelį spalvų juodos, baltos ir pilkos atspalviais, kas daliai vartotojų paprasčiausiai atrodo gražiau, o be to – ji gerokai sutaupo laikrodžio bateriją“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Abi funkcijas taip pat lengvai Nustatymuose galite ne tik įjungti, bet ir išjungti.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: