TOP 5 geriausias kameras turintys išmanieji telefonai

Telefonu užfiksuotomis akimirkomis džiaugiamės visi, tačiau ar žinome, nuo kokių parametrų priklauso jų kokybė? Ar didesnis megapikselių skaičius garantuoja gražesnius kadrus ir ar keturios kameros geriau nei viena? „Bitės Profas“ Andrius išrinko puikiai fotografuojančius ir filmuojančius telefonus.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Samsung Galaxy S24 Ultra“ – 5 objektyvai bei nuotraukas redaguojantis dirbtinis intelektas.
  • „Apple iPhone 15 Pro Max“ – 3 objektyvai, kurie savo galimybės prilygsta 7.
  • „Xiaomi 14 Ultra“ – legendiniai „Leica“ objektyvai ir itin kokybiški vaizdo įrašai.
  • „Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G“ – pagrindinis objektyvas vidutinės klasės telefone, kuriuo galėtų didžiuotis ir prabangiausi flagmanai.
  • „Samsung Galaxy Fold5“ – asmenukės, kurios sužavės kiekvieną.
 

„Šiais laikais telefonais galime užfiksuoti itin aukštos kokybės vaizdus ir pasijausti profesionaliais fotografais ar operatoriais. Vis tik norint gražių, ryškių nuotraukų, taip pat vaizdo įrašų svarbu žinoti, į ką derėtų atkreipti dėmesį. Tai priklauso nuo to, ką planuojate įamžinti. Pavyzdžiui, vienas telefonas gali padėti užfiksuoti save puikiose asmenukėse, kitas – tolumoje esančius objektus, o dar kitas leis džiaugtis kokybišku vaizdu, fotografuojant ar filmuojant ypač prasto apšvietimo sąlygomis“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

„Samsung Galaxy S24 Ultra“ – dirbtinio intelekto patobulinti kadrai

Telefonas „Samsung Galaxy S24 Ultra“ išsiskiria itin kokybišku 5 objektyvų komplektu bei dirbtinio intelekto (DI) nuotraukų patobulinimo galimybėmis.

„Pirmiausia į akis krenta itin pažangus, net 200 megapikselių (MP) pagrindinis objektyvas, galintis užfiksuoti įspūdingas nuotraukas įvairaus apšvietimo sąlygomis. Pavyzdžiui, net ir fotografuojant prieblandoje, užfiksuosite neįtikėtinai daug detalių. Be to, šis telefonas tiks skirtingiems fotografavimo poreikiams, nes turi du skirtingo nuotolio priartinimo bei vieną itin plataus kampo objektyvą“, – dalinasi A. Archangelskis.

Telefonas taip pat siūlo papildomas redagavimo galimybes dar geresnei nuotraukų kokybei – išmaniajame įdiegta dirbtinio intelekto funkcija „Galaxy AI“ pasirūpina, kad nereikalingi objektai, šešėliai arba atspindžiai būtų pašalinti. „Samsung Galaxy S24 Ultra“ puikiai tiks tiems, kurie ieško vieno iš geriausiai rinkoje fotografuojančių išmaniųjų telefonų.

Daugiau apie „Samsung Galaxy S24 Ultra“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Apple iPhone 15 Pro Max“ – 3 objektyvai, kurie atveria plačias galimybes

Šis telefonas savo nugarėlėje turi 3 objektyvus. Vis dėlto „Apple“ teigia, kad jie gali atstoti net 7 objektyvus.

„Išmaniojo itin plataus kampo objektyvas vaizdą gali fokusuoti. Tai reiškia, kad šis objektyvas gali ne tik pasirūpinti, kad kadre tilptų kuo daugiau vaizdo, bet ir jį užfiksuoti iš itin arti. Kitaip tariant, veikti ir kaip makrofotografijos objektyvas“, – paaiškina A. Archangelskis.

„Apple iPhone 15 Pro Max“ naujuoju 48 MP pagrindiniu objektyvu gali padaryti įprastą nuotrauką ir įamžinti 1,2, taip pat 1,5 ar 2 kartus priartintą vaizdą. Tiesa, nufotografavus būtent tiek kartų priartintą vaizdą, šių nuotraukų kokybė – ypač aukšta.

„Svarbu paminėti ir tai, kad įrenginys – pirmasis „Apple“ telefonas, turintis objektyvą, kuriuo vaizdą galima priartinti 5 kartus optiniu būdu. Taigi norintys pažangiausio šio gamintojo išmaniojo su įvairiomis kameromis daugiau gali nebesidairyti“, – sako „Bitės Profas“.

Daugiau apie „Apple iPhone 15 Pro Max“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Taip pat jums gali būti naudinga:

„Xiaomi 14 Ultra“ – legendinės „Leica“ kameros

Telefono „Xiaomi 14 Ultra“ įspūdingoje 4 kamerų fotografavimo sistemoje slypi legendinio kamerų gamintojo „Leica“ objektyvai.

„Vos įjungus šio telefono kamerą galima rinktis iš dviejų „Leica“ fotografavimo režimų. Vienas iš jų yra skirtas tikresnėms spalvoms išgauti, kitas – fotografuoti akį traukiančius kadrus. O kuomet pasirenkate sau tinkantį režimą, geriausią nuotraukų kokybę užtikrina vienas iš 4 itin aukštos kokybės 50 MP objektyvų“, – teigia A. Archangelskis.

Pagrindinis telefono objektyvas „nebijo“ tamsių arba per šviesių apšvietimo sąlygų ir turi tolygiai kintamo dydžio diafragmą, kuri leidžia filmuoti itin stabiliai atrodančius vaizdo įrašus. Be to, priartinimo objektyvai leis pamatyti tolimus objektus, kuriuos būtų sunku įžvelgti plika akimi, o į kadrą daugiau sutalpinti padės itin plataus kampo objektyvas. „Xiaomi 14 Ultra“ telefonas puikiai tiks tiems, kurie nori įsitikinti įspūdingais „Leica“ objektyvų sugebėjimais.

Daugiau apie „Xiaomi 14 Ultra“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G“ – puikios kameros vidutinės klasės išmaniajame

Nors „Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G“ kaina gerokai mažesnė už kitų šio sąrašo telefonų, jo kameros gali prilygti toms, kurias turi prabangiausi konkurentai.

„Išmanusis nugarėlėje turi 3 objektyvus. Pagrindiniame iš jų yra flagmano lygio jutiklis, kurio raiška – 200 MP. Įprastai norint išgauti kuo geresnę kokybę, telefonas sujungs net keliolika pikselių į vieną. Žinoma, jei apšvietimas itin geras ir šviesos pakanka, galite padaryti ir 200 MP fotografijas“, – sako „Bitės Profas“.

Šis telefonas taip pat turi 8 MP itin plataus kampo objektyvą, skirtą fotografuoti panoramas, ir 2 MP makrofotografijos objektyvą, galintį sufokusuoti arti esančius objektus.

„Xiaomi“ siūlo telefoną, turintį itin kokybišką pagrindinį objektyvą, už nedidelę kainą. Mane turbūt labiausiai nustebino jo fotografavimo galimybės tamsoje, naudojant specialų naktinį režimą, kuris, beje, įsijungia automatiškai. Ieškantiems gero kainos ir kokybės santykio šis išmanusis ‒ puikus pasirinkimas“, – teigia A. Archangelskis.

Daugiau apie „Xiaomi Redmi Note 13 Pro 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy Fold5“ – pažangios asmenukės

Atlenkiamas „Samsung Galaxy Fold5“ – tarsi specialiai asmenukėms sukurtas flagmanas. Savęs įsiamžinimui gali būti naudojama ne priekinė, kaip daugelio kitų telefonų atveju, o galinė kamera. Taip gaunamos vienos geriausių išmaniuoju užfiksuotų asmenukių.

„Nors šis telefonas turi net 2 priekines kameras, tačiau tiek asmenukes, tiek ir aplinką galėsite fotografuoti pažangiu, flagmano lygio, 50 MP pagrindiniu arba 12 MP priartinimo ir itin plataus kampo objektyvais. Tą padaryti itin paprasta, nes, pagrindiniu objektyvu fotografuojant asmenukę, ją matysite įrenginio išoriniame ekrane“, ‒ pastebi „Bitės Profas“.

Be to, dėl inovatyvaus atlenkiamo sprendimo įamžinti asmenukes galima išmanųjį padėjus ant stalo ar kito lygaus paviršiaus ir naudojant gestus. Tam tereikia atsukti delną į telefono kamerą ir sugniaužti kumštį. Tada už kelių sekundžių įrenginys užfiksuos kadrą.

„Dėl to, kad išmanųjį galima sulenkti, taip pat be papildomo stovo galėsite daryti kokybiškas, nesusiliejusias nuotraukas naktį. Tam padėkite pusiau atlenktą telefoną ant lygaus paviršiaus. Taip filmuojant vaizdas atrodys stabiliau nei telefoną laikant rankoje“, ‒ tikina A. Archangelskis.

Daugiau apie „Samsung Galaxy Fold5“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Ką dar reikia žinoti renkantis telefoną su geriausia kamera?

  • Ar visada daugiau megapikselių reiškia geresnę nuotrauką?
 

Nuo megapikselių skaičiaus priklauso nuotraukos dydis ir jos kokybė vaizdą priartinus. Vis dėlto bendrai fotografijos kokybei įtaką daro daugiau veiksnių. Svarbus tiek kameros jutiklio dydis, tiek diafragma, tiek vaizdo apdorojimo algoritmai. Puikus pavyzdys – „iPhone“ telefonai, kurių objektyvų raiška tik 12 ar 48 MP, tačiau nuotraukų kokybė stulbinama ir nenusileidžia konkurentų, turinčių nors ir 108 MP objektyvus, vaizdams.

  • Ar visų telefonų teleobjektyvai vienodi?
 

Telefono teleobjektyvas skirtas tam, kad prieš užfiksuodami vaizdą, jį galėtumėte priartinti. Šis objektyvas itin praverčia tais atvejais, kai fotografuoti galite tik iš toli. Pavyzdžiui, kitoje upės pusėje vaikščiojančias antis. Tiesa, dauguma įrenginių turi skirtingus teleobjektyvus. Vieni geriau veikia esant prastesniam apšvietimui, kiti – vaizdą artinant 2, o dar kiti – 5 kartus. Štai „Samsung Galaxy S23 Ultra“ turi tiek 3, tiek 10 kartų priartinimo objektyvus. Dienos metu jie abu puikiai atlieka savo funkcijas, tačiau prietemoje užfiksuotos nuotraukos nėra kokybiškos. Tuo metu 3 kartų priartinimo objektyvo užfiksuotas vaizdas bus kiek geresnės kokybės.

  • Ar įvairios programėlės, tokios kaip „Snapchat“ ar „Messenger“ gali išnaudoti visas įrenginių kameras?
 

Dažniausiai programėlės naudoja tik pagrindines, t. y. priekinę ir galinę, kameras, tačiau yra išimčių. Pavyzdžiui, naudojant susirašinėjimo ir pokalbių programėlę „Viber“ galima pasitelkti visas kai kurių telefonų modelių kameras. Nepaisant to, aš rekomenduoju fotografuoti naudojant paprastą kameros programėlę ir tik tada gautą vaizdą persiųsti pasirinkta programėle. Tokiu būdu būsite tikri, kad visiškai išnaudojote įrenginio kameros galimybes.

  • Ar mano flagmanas su 12 MP kamera fotografuos prasčiau nei pigesnis telefonas su 108 MP kamera?
 

Tam, kad būtų galima tiksliai atsakyti į šį klausimą, reikėtų lyginti konkrečių išmaniųjų telefonų parametrus. Vis dėlto didelė tikimybė, kad būtent flagmanas vaizdą geriau užfiksuos prastesnio apšvietimo sąlygomis, t. y. prietemoje. Tuo metu 108 MP raiškos kamerą turintis vidutinės ar ekonominės klasės įrenginys gero apšvietimo sąlygomis užfiksuos detalesnes nuotraukas. Tai reiškia, kad dieną nufotografavę, pavyzdžiui, kilimą, aiškiai matysite jo struktūrą.

Turiu pridurti, kad šiais laikais nuotraukų kokybei didelę įtaką daro jų apdirbimas. Kitaip tariant, telefono objektyvas vaizdą nufotografuoja ne vieną, o kelis kartus ir taip iš kelių nuotraukų gauna vieną geresnės kokybės. Būtent flagmanai, turėdami spartesnius procesorius, taip įamžina vaizdus.

  • Ar yra būdų matyti pagrindinės kameros vaizdą fotografuojant nelankstomu telefonu?
 

Vienas paprasčiausių būdų – naudoti „Samsung“ flagmaną ir to paties gamintojo išmanųjį laikrodį arba „iPhone“ telefoną bei „Apple Watch“ laikrodį. Nukreipus telefono kamerą į norimą objektą, pavyzdžiui, paveikslą, ir laikrodyje atvėrus kameros programėlę, šiuo įrenginiu galėsite užfiksuoti išmaniojo kameros matomą vaizdą. Tiesa, norėdami naudotis šia galimybe, prieš pirkdami telefoną, pasidomėkite, ar įrenginys galės tą daryti. Šiuo klausimu taip pat galite pasikonsultuoti su „Bitės Profais“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: