„Bitės Profai“ rekomenduoja: TOP 5 išmanieji telefonai su geriausiomis kameromis

Fotografuoti telefonu mėgstame visi, tačiau ar žinome, nuo kokių parametrų priklauso nuotraukų kokybė? Ar didesnis megapikselių skaičius garantuoja gražesnius kadrus ir ar keturios kameros geriau nei viena? Kadangi šiandien išmaniųjų pasirinkimas rinkoje ypač gausus, „Bitės Profai“ apžvelgė juos visus ir atrinko TOP 5 telefonus, kad lengviau išsirinktumėte geriausiai fotografuojantį telefoną.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „Samsung Galaxy S22 Ultra“ sukurtas taip, kad kokybiškas nuotraukas padarytų net tamsiausiose kertelėse
  • „iPhone 13 Pro Max“ filmuoti vaizdai nenusileidžia profesionalių kamerų pasiekiamiems rezultatams
  • „Xiaomi Redmi Note 10 Pro“ siūlo flagmano lygio kameras už vidutinės klasės įrenginio kainą
  • „Xiaomi 11 Lite 5G NE“: kaip atrodo įspūdinga kamera už priimtiną kainą?
  • „Samsung Galaxy Z Fold3“ telefonas yra vienas geriausių įrenginių asmenukėms įamžinti

Daugiau apie išmaniuosius su geriausiomis kameromis sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Šiais laikais telefonais galime užfiksuoti ypatingai aukštos kokybės vaizdus ir pasijusti tikrais fotografais. Vis tik norint gražių ir ryškių nuotraukų, labai svarbu žinoti, į kokius parametrus atkreipti dėmesį. O tai priklauso nuo to, kokius vaizdus siekiate įamžinti. Pavyzdžiui, vienas telefonas gali padėti įamžinti puikias asmenukes, kitas – tolumoje esančius objektus, o dar kitas bus nepamainomas pagalbininkas fotografuojant ypač prasto apšvietimo sąlygomis“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. balandį.

Samsung Galaxy S22 Ultra – visapusiškai pagyrų vertas įrenginys

Naujausias ir galingiausias „Samsung“ telefonas, kaip visuomet, pasižymi itin profesionaliomis kameromis. Išvis jų net penkios, o pagrindinė yra stulbinančios 108 megapikselių raiškos.

„Samsung“ sukurta „Nona Binning“ technologija sujungia devynis pikselius į vieną, tad nuotraukos stebina raiška net labai prasto apšvietimo sąlygomis. Dvi „S22 Ultra“ kameros veikia kaip teleobjektyvai, priartinantys 3 bei 10 kartų optiniu būdu - išlaikantys tokią pat nuotraukų kokybę. O hibridiniu būdu vaizdą galima priartinti išvis net iki šimto kartų.

„Naujasis „Samsung“ flagmanas iš minios išsiskiria ir „Galaxy Note“ vartotojų pamėgtu „S-Pen“ rašiklio palaikymu. Jis leidžia paprasčiau nusifotografuoti su draugais, nes kamerą galima valdyti per nuotolį. Be to, su kruopščiai į korpusą įmontuotu rašikliu nuotraukas galėsite patogiai redaguoti bei pagražinti“, – komentuoja A. Archangelskis.

„Samsung Galaxy S22 Ultra“ yra telefonas tiems, kurie nori išsaugoti netikėtų situacijų, keisčiausių kampelių ir tolimų nuotykių prisiminimus. Įrenginio kameros jūsų nenuvils, kokią užduotį joms beduosite.

Daugiau apie „Samsung Galaxy S22 Ultra“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„iPhone 13 Pro Max“ – neprilygstama vaizdo įrašų kokybė

Jau visiems įprasta, kad kiekvienas naujas „iPhone“ įrenginys yra aprūpintas aukščiausios klasės komponentais, įskaitant ir telefono kameras. Nors „iPhone 13 Pro Max“ užfiksuoja išskirtinės kokybės vaizdus, tačiau pagrindinis jo privalumas tarp konkurentų – profesionaliausia vaizdo įrašų kokybė.

„Telefonas nugarėlėje turi net tris puikias 12 MP kameras: standartinę, itin plataus matymo kampo ir teleobjektyvą. Jos pažangesnės, turi didesnius sensorius ir naktinį režimą, dėl kurio net ir nakties metu fotografuotos nuotraukos bus ryškios ir kokybiškos. Svarbu paminėti ir tai, kad teleobjektyvas geba optiniu būdu vaizdus priartinti net 3 kartus“, – pamini „Bitės Profas“.

Daug dėmesio skirta ir itin plataus matymo kamerai – joje integruota didesnė diafragma, greitesnis jutiklis ir visiškai naujas automatinis fokusavimas. Dėl šių komponentų net iš labai arti užfiksuoti vaizdai nuotraukose atrodys ryškūs ir detalūs.

Puikią vaizdo įrašų kokybę leidžia pasiekti ir galimybė filmuoti „Dolby Vision“ formatu. Ši technologija įgalina filmuoti kino teatruose matomo vaizdo kokybei prilygstančius kadrus. Kadangi tokių vaizdo įrašų informacija saugoma atskirai nuo pačių įrašų, tad juos galėsite žiūrėti ir šios technologijos nepalaikančiame ekrane.

Sukurti stulbinančius vaizdo įrašus „iPhone 13 Pro Max“ padės ir šiemet pristatytas „Cinematic“ režimas, kuris leis sufokusuoti vaizdą taip, kaip matome kino filme. Pavyzdžiui, leis išryškinti pirmame plane esantį žmogų, visą vaizdą fone palikdamas neryškų. Taip pat „iPhone 13 Pro Max“ gali sklandžiai perkelti fokusą į ryškų foną, tuo pat metu suliedamas kadre esantį žmogų.

Daugiau apie „iPhone 13 Pro Max“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xperia 1 III” – kintamas teleobjektyvas

„Sony Xperia 1 III“ – telefonas, turintis praktiškai visus flagmanų gerbėjų geidžiamus parametrus. Tai – ausinių jungtis, atminties kortelės palaikymas, 4K OLED 120 Hz ekranas. Vis tik ties čia jo privalumų sąrašas nesibaigia.

Įrenginyje integruotos ir aukščiausios klasės kameros. Jo kūrėjai ypatingą dėmesį skyrė tam, kad šis telefonas prilygtų profesionaliai fotografijos įrangai, tačiau tuo pat metu būtų itin patogus nešiotis.

„Telefono kamera kurta kartu su naujausios „Alpha 9” fotoaparatų serijos inžinieriais. Be puikių techninių savybių čia taip pat rasime vieną pažangiausių profesionalių fotografijos ir vaizdo įrašų režimų. Na, o mažiau profesionalia fotografija besidomintys liks nustebinti automatiniu režimu, kuris taip pat leidžia išgauti įspūdingos kokybės nuotraukas“, – sako A. Archangelskis.

Viena įdomiausių „Xperia 1 III“ savybių – kintamas teleobjektyvas, kurio nerasite jokiame kitame telefone. Jis leidžia priartinti vaizdą 2,9 arba 4,4 karto, neprarandant kokybės. Ekspertas pamini, kad galimybė pasirinkti vieną iš dviejų priartinimo lygių labai naudinga: kartais fotografuojant priartinti vaizdą 4 kartus yra per daug, o pasirinkus 2,9 karto galima užfiksuoti gražias portretines nuotraukas.

Šis flagmanas gali būti vadinamas parametrų „monstru” – jis turi praktiškai viską, ko galima norėti iš šiuolaikinio flagmano. Nors labiausiai „Sony Xperia 1 III“ turėtų džiaugtis „Sony“ produktų gerbėjai, šį telefoną tikrai verta išbandyti ir kitų gamintojų fanams.

Daugiau apie „Sony Xperia 1 III“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Xiaomi 11 Lite 5G NE – puikios kameros vidutinės klasės įrenginyje

Nors kaina įrenginys gerokai nusileidžia kitiems šio sąrašo nariams, kameromis jis tikrai prilygsta prabangesniems konkurentams.

„Xiaomi 11 Lite 5G NE“ gali pasigirti triguba kamera nugarėlėje. Svarbiausias – 64MP pagrindinis objektyvas. „Tetra-cell“ filtro dėka kamera sujungia keturis pikselius į vieną, o taip objektyvas sugeria daugiau šviesos ir prasto matomumo sąlygomis sukuriamos ryškios 16MP fotografijos. Žinoma, jei apšvietimas geras, funkcija nebūtina – galite daryti aukščiausios kokybės 64MP nuotraukas“, – sako išmaniųjų technologijų specialistas.

Taip pat „Xiaomi“ telefone rasite 8MP itin plataus kampo kamerą, skirtą panoraminėms fotografijoms, bei 5MP telemakro kamerą, galinčią priartinti tolimus objektus ir sufokusuoti vos keleto centimetrų atstumu esančius daiktus.

„Stebėtina, kad gamintojas geba pasiūlyti tokį kokybišką pagrindinių kamerų komplektą už tokią mažą kainą. Be to, įrenginyje skirtingoms kameroms pritaikytas ir naktinis režimas, su kuriuo nuotraukos bus ryškios net jas darant tamsoje. Ieškantiems gero kainos ir kokybės santykio – „Xiaomi 11 Lite 5G NE“ yra pats tas“, – reziumuoja „Bitės Profas“.

Daugiau apie „Xiaomi 11 Lite 5G NE“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy Fold3“ – ryškioms asmenukėms fiksuoti

Jei jau užsiminėme apie asmenukes, privalome paminėti lankstomą „Samsung Galaxy Fold3“ flagmaną, kuris tarsi specialiai tam ir sukurtas. Priešingai nei daugelyje kitų telefonų, joms įamžinti gali būti naudojama ne tik priekinė, bet ir pagrindinė kamera, taip užtikrinant vienus geriausių kadrų rinkoje.

„Nors „Galaxy Fold 3“ turi net dvi priekines kameras, tačiau tiek asmenukes, tiek ir aplinką galėsite fotografuoti pažangesnėmis 12 MP galinėmis kameromis. Tad jos galės būti tiek įprastos, tiek priartintos ar itin plataus kampo. Beje, inovatyvus sulankstymo sprendimas leidžia įamžinti asmenukes pastačius telefoną ant stalo ar kito lygaus paviršiaus ir nufotografuoti save per atstumą naudojantis gestais“, – pabrėžia „Bitės Profas“.

Ekspertas priduria, kad dėl inovatyvus sulankstymo sprendimo galėsite daryti kokybiškas ir „nesusiliejusias“ nuotraukas naktį. O filmuojant, vaizdas bus lygesnis ir stabilesnis.

Daugiau apie „Samsung Galaxy Fold 3“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-nesiojami-kompiuteriai-2
 
geriausi-ismanieji-telefonai2
 
geriausi-ismanieji-laikrodziai-2
 

Ką dar reikia žinoti renkantis telefoną su geriausia kamera?

  • Ar visada daugiau megapikselių reiškia geresnę nuotrauką?

Ne. Galutinės nuotraukos kokybė priklauso nuo daugiau sudedamųjų dalių. Svarbu ir kameros jutiklio dydis, diafragma, taip pat vaizdo apdorojimo algoritmai. Nors nuo megapikselių skaičiaus priklauso nuotraukos dydis ir kokybė priartinus, tačiau bendras apšvietimas nebūtinai bus pats geriausias.
  • Ar visų telefonų teleobjektyvai vienodi?

Ne. Dauguma įrenginių turi skirtingus teleobjektyvus. Vieni geriau veikia esant prastesniam apšvietimui, kiti – vaizdą artinant du, o dar kiti – penkis kartus. Ieškant telefono, galinčio kuo geriau priartinti vaizdą, vertėtų daugiau pasidomėti jų teleobjektyvais.
  • Ar įvairios programėlės, tokios kaip „Snapchat“ ar „Messenger“ gali išnaudoti visas įrenginių kameras?

Į šį klausimą nėra vieno atsakymo. Dažnai programėlės naudoja tik pagrindines priekinę ir galinę kameras, tačiau tam tikrose programėlėse, pavyzdžiui, „Viber“ gali veikti ir visos kai kurių telefonų modelių kameros. Nepaisant to, visuomet galima padaryti nuotrauką su standartine fotografavimo programėle ir persiųsti ją per norimą mobiliąją aplikaciją.
  • Ar mano flagmanas su 12 MP kamera fotografuos prasčiau nei pigesnis telefonas su 108 MP kamera?

Atsakymas priklauso nuo tikslaus įrenginio, tačiau tikėtina, kad flagmanas geriau užfiksuos vaizdą prastesnio apšvietimo sąlygomis. Tuo metu tokiu pigesniu telefonu pavyks padaryti šiek tiek detalesnes nuotraukas esant geram apšvietimui.
  • Ar yra būdų matyti pagrindinės kameros vaizdą fotografuojant nelankstomu telefonu?

Taip. Vienas paprasčiausių būdų – naudoti „Samsung“ flagmano lygio telefoną ir to paties gamintojo išmanųjį laikrodį arba telefoną „iPhone“ ir laikrodį „Apple Watch“. Nukreipus telefono kamerą į norimą objektą ir laikrodyje atvėrus kameros programėlę, išmaniojo kameros matomą vaizdą galėsite užfiksuoti laikrodžiu. Tiesa, norėdami naudotis šia galimybe, prieš pirkdami telefoną, pasidomėkite, ar įrenginys galės tą daryti. Šiuo klausimu taip pat galite pasikonsultuoti su „Bitės Profais“.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.