TOP 5 geriausias kameras turintys išmanieji telefonai

Telefonu užfiksuotomis akimirkomis džiaugiamės visi, tačiau ar žinome, nuo kokių parametrų priklauso jų kokybė? Ar didesnis megapikselių skaičius garantuoja gražesnius kadrus ir ar keturios kameros geriau nei viena? „Bitės Profas“ Andrius išrinko puikiai fotografuojančius ir filmuojančius telefonus.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Samsung Galaxy S23 Ultra“ – vaizdo įrašai itin stabilūs, net jei jie nufilmuoti bėgant.
  • „Apple iPhone 15 Pro Max“ – 3 objektyvai, kurie savo galimybės prilygsta 7.
  • „Xperia 1 IV“ – natūralių, t. y. panašių į tas, kurias regime savo akimis realybėje, spalvų grožis.
  • „Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G “ – pagrindinis objektyvas vidutinės klasės telefone, kuriuo galėtų didžiuotis ir prabangiausi flagmanai.
  • „Samsung Galaxy Fold5“ – asmenukės, kurios sužavės kiekvieną.
 

„Šiais laikais telefonais galime užfiksuoti itin aukštos kokybės vaizdus ir pasijausti profesionaliais fotografais ar operatoriais. Vis tik norint gražių, ryškių nuotraukų, taip pat vaizdo įrašų svarbu žinoti, į ką derėtų atkreipti dėmesį. Tai priklauso nuo to, ką planuojate įamžinti. Pavyzdžiui, vienas telefonas gali padėti užfiksuoti save puikiose asmenukėse, kitas – tolumoje esančius objektus, o dar kitas leis džiaugtis kokybišku vaizdu, fotografuojant ar filmuojant ypač prasto apšvietimo sąlygomis“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. spalį.

„Samsung Galaxy S23 Ultra“ – naujos kartos vaizdo stabilizavimas filmuojant

Telefonas „Samsung Galaxy S23 Ultra“ iš minios išsiskiria dėl neįtikėtinai gero naujos kartos vaizdo stabilizavimo filmuojant net, pavyzdžiui, bėgimo metu.

„Šis išmanusis išskirtinis ir dėl pažangaus pagrindinio objektyvo, kurio raiška – net 200 megapikselių (MP). Jis užfiksuoja įspūdingas nuotraukas įvairaus apšvietimo sąlygomis. Pavyzdžiui, prieblandoje padarytoje fotografijoje matysime neįtikėtinai daug detalių. Nenuostabu, kad šio flagmano, lyginant su kitų „Samsung“ telefonų, nuotraukų ir vaizdo įrašų kokybė yra geriausia“, – sako A. Archangelskis.

„Bitės Profas“ priduria, kad telefone įmontuotą išmanųjį rašiklį „S Pen“ galėsite naudoti kaip nuotolinį fotoaparato valdymo pultelį. Taigi norėdami įsiamžinti su draugais, jums nebereikės vieno iš jų prašyti tapti fotografu – nuotraukoje galėsite būti visi kartu. Tam tereikės telefoną padėti ant lygaus paviršiaus ir saugiai atremti. Išmanųjį turėtų rinktis tie, kurie ieško visapusiškai aukščiausios klasės kameras turinčio įrenginio.

Daugiau apie „Samsung Galaxy S23 Ultra“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Apple iPhone 15 Pro Max“ – 3 objektyvai, kurie atveria plačias galimybes

Šis telefonas savo nugarėlėje turi 3 objektyvus. Vis dėlto „Apple“ teigia, kad jie gali atstoti net 7 objektyvus.

„Išmaniojo itin plataus kampo objektyvas vaizdą gali fokusuoti. Tai reiškia, kad šis objektyvas gali ne tik pasirūpinti, kad kadre tilptų kuo daugiau vaizdo, bet ir jį užfiksuoti iš itin arti. Kitaip tariant, veikti ir kaip makrofotografijos objektyvas“, – paaiškina A. Archangelskis.

„Apple iPhone 15 Pro Max“ naujuoju 48 MP pagrindiniu objektyvu gali padaryti įprastą nuotrauką ir įamžinti 1,2, taip pat 1,5 ar 2 kartus priartintą vaizdą. Tiesa, nufotografavus būtent tiek kartų priartintą vaizdą, šių nuotraukų kokybė – ypač aukšta.

„Svarbu paminėti ir tai, kad įrenginys – pirmasis „Apple“ telefonas, turintis objektyvą, kuriuo vaizdą galima priartinti 5 kartus optiniu būdu. Taigi norintys pažangiausio šio gamintojo išmaniojo su įvairiomis kameromis daugiau gali nebesidairyti“, – sako „Bitės Profas“.

Daugiau apie „Apple iPhone 15 Pro Max“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Sony Xperia 1 V“ – išskirtinis teleobjektyvas ir natūralios spalvos

Telefone „Sony Xperia 1 V“ integruotos aukščiausios klasės kameros. Vienas svarbiausių aspektų, kalbant apie jo fotografijas – natūralios, t. y. panašios į tas, kurias savo akimis matome realybėje, spalvos. Vadinasi, nufotografavę, pavyzdžiui, kvapą gniaužiantį miško kampelį, jo nepakitusiu vaizdu galėsite grožėtis kiekvieną kartą atsidarę nuotraukų galeriją.

„Bitės Profas“ atkreipia dėmesį, kad įrenginys turi išskirtinį teleobjektyvą, kurio nerasite jokiame kitame telefone, išskyrus „Sony Xperia“ flagmanuose. Jis neprarandant kokybės leidžia priartinti vaizdą nuo 3,5 iki 5,2 kartų.

„Retkarčiais norimą užfiksuoti vaizdą priartinus 5 kartus, jis atrodo per arti, o pasirinkus 3,5 kartų priartinimą galima puikiai nufotografuoti portretines nuotraukas. Šį flagmaną norisi vadinti parametrų monstru, nes jis turi kone viską, ko galima norėti iš šiuolaikinių aukščiausios kokybės telefonų. Net neabejoju, kad juo džiaugsis tiek „Sony“, tiek kitų gamintojų produktų naudotojai“, – tikina A. Archangelskis.

Daugiau apie „Sony Xperia 1 V“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G“ – puikios kameros vidutinės klasės išmaniajame

Nors „Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G“ kaina gerokai mažesnė už kitų šio sąrašo telefonų, jo kameros gali prilygti toms, kurias turi prabangiausi konkurentai.

„Išmanusis nugarėlėje turi 3 objektyvus. Pagrindiniame iš jų yra flagmano lygio „Sony“ jutiklis, kurio raiška – 50 MP. Įprastai fotografuojant bet kokio apšvietimo sąlygomis sujungiami 4 pikseliai ir gaunamos kokybiškos 12,5 MP nuotraukos. Žinoma, jei apšvietimas itin geras – yra daug šviesos – galite padaryti ir 50 MP fotografijas“, – sako „Bitės Profas“.

Šis telefonas taip pat turi 8 MP itin plataus kampo objektyvą, skirtą fotografuoti panoramas, ir 2 MP makrofotografijos objektyvą, galintį sufokusuoti arti esančius objektus.

„Xiaomi“ siūlo telefoną, turintį itin kokybišką pagrindinį objektyvą, už nedidelę kainą. Mane turbūt labiausiai nustebino jo fotografavimo galimybės tamsoje naudojant specialų naktinį režimą, kuris, beje, įsijungia automatiškai. Ieškantiems gero kainos ir kokybės santykio šis išmanusis ‒ puikus pasirinkimas“, – teigia A. Archangelskis.

Daugiau apie „Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G“ sužinosite šio telefono aprašyme.

„Samsung Galaxy Fold5“ – pažangios asmenukės

Atlenkiamas „Samsung Galaxy Fold5“ – tarsi specialiai asmenukėms sukurtas flagmanas. Savęs įsiamžinimui gali būti naudojama ne priekinė, kaip daugelio kitų telefonų atveju, o galinė kamera. Taip gaunamos vienos geriausių išmaniuoju užfiksuotų asmenukių.

„Nors šis telefonas turi net 2 priekines kameras, tačiau tiek asmenukes, tiek ir aplinką galėsite fotografuoti pažangiu, flagmano lygio, 50 MP pagrindiniu arba 12 MP priartinimo ir itin plataus kampo objektyvais. Tą padaryti itin paprasta, nes, pagrindiniu objektyvu fotografuojant asmenukę, ją matysite įrenginio išoriniame ekrane“, ‒ pastebi „Bitės Profas“.

Be to, dėl inovatyvaus atlenkiamo sprendimo įamžinti asmenukes galima išmanųjį padėjus ant stalo ar kito lygaus paviršiaus ir naudojant gestus. Tam tereikia atsukti delną į telefono kamerą ir sugniaužti kumštį. Tada už kelių sekundžių įrenginys užfiksuos kadrą.

„Dėl to, kad išmanųjį galima sulenkti, taip pat be papildomo stovo galėsite daryti kokybiškas, nesusiliejusias nuotraukas naktį. Tam padėkite pusiau atlenktą telefoną ant lygaus paviršiaus. Taip filmuojant vaizdas atrodys stabiliau nei telefoną laikant rankoje“, ‒ tikina A. Archangelskis.

Daugiau apie „Samsung Galaxy Fold5“ sužinosite šio telefono aprašyme.

Ką dar reikia žinoti renkantis telefoną su geriausia kamera?

  • Ar visada daugiau megapikselių reiškia geresnę nuotrauką?
 

Nuo megapikselių skaičiaus priklauso nuotraukos dydis ir jos kokybė vaizdą priartinus. Vis dėlto bendrai fotografijos kokybei įtaką daro daugiau veiksnių. Svarbus tiek kameros jutiklio dydis, tiek diafragma, tiek vaizdo apdorojimo algoritmai. Puikus pavyzdys – „iPhone“ telefonai, kurių objektyvų raiška tik 12 ar 48 MP, tačiau nuotraukų kokybė stulbinama ir nenusileidžia konkurentų, turinčių nors ir 108 MP objektyvus, vaizdams.

  • Ar visų telefonų teleobjektyvai vienodi?
 

Telefono teleobjektyvas skirtas tam, kad prieš užfiksuodami vaizdą, jį galėtumėte priartinti. Šis objektyvas itin praverčia tais atvejais, kai fotografuoti galite tik iš toli. Pavyzdžiui, kitoje upės pusėje vaikščiojančias antis. Tiesa, dauguma įrenginių turi skirtingus teleobjektyvus. Vieni geriau veikia esant prastesniam apšvietimui, kiti – vaizdą artinant 2, o dar kiti – 5 kartus. Štai „Samsung Galaxy S23 Ultra“ turi tiek 3, tiek 10 kartų priartinimo objektyvus. Dienos metu jie abu puikiai atlieka savo funkcijas, tačiau prietemoje užfiksuotos nuotraukos nėra kokybiškos. Tuo metu 3 kartų priartinimo objektyvo užfiksuotas vaizdas bus kiek geresnės kokybės.

  • Ar įvairios programėlės, tokios kaip „Snapchat“ ar „Messenger“ gali išnaudoti visas įrenginių kameras?
 

Dažniausiai programėlės naudoja tik pagrindines, t. y. priekinę ir galinę, kameras, tačiau yra išimčių. Pavyzdžiui, naudojant susirašinėjimo ir pokalbių programėlę „Viber“ galima pasitelkti visas kai kurių telefonų modelių kameras. Nepaisant to, aš rekomenduoju fotografuoti naudojant paprastą kameros programėlę ir tik tada gautą vaizdą persiųsti pasirinkta programėle. Tokiu būdu būsite tikri, kad visiškai išnaudojote įrenginio kameros galimybes.

  • Ar mano flagmanas su 12 MP kamera fotografuos prasčiau nei pigesnis telefonas su 108 MP kamera?
 

Tam, kad būtų galima tiksliai atsakyti į šį klausimą, reikėtų lyginti konkrečių išmaniųjų telefonų parametrus. Vis dėlto didelė tikimybė, kad būtent flagmanas vaizdą geriau užfiksuos prastesnio apšvietimo sąlygomis, t. y. prietemoje. Tuo metu 108 MP raiškos kamerą turintis vidutinės ar ekonominės klasės įrenginys gero apšvietimo sąlygomis užfiksuos detalesnes nuotraukas. Tai reiškia, kad dieną nufotografavę, pavyzdžiui, kilimą, aiškiai matysite jo struktūrą.

Turiu pridurti, kad šiais laikais nuotraukų kokybei didelę įtaką daro jų apdirbimas. Kitaip tariant, telefono objektyvas vaizdą nufotografuoja ne vieną, o kelis kartus ir taip iš kelių nuotraukų gauna vieną geresnės kokybės. Būtent flagmanai, turėdami spartesnius procesorius, taip įamžina vaizdus.

  • Ar yra būdų matyti pagrindinės kameros vaizdą fotografuojant nelankstomu telefonu?
 

Vienas paprasčiausių būdų – naudoti „Samsung“ flagmaną ir to paties gamintojo išmanųjį laikrodį arba „iPhone“ telefoną bei „Apple Watch“ laikrodį. Nukreipus telefono kamerą į norimą objektą, pavyzdžiui, paveikslą, ir laikrodyje atvėrus kameros programėlę, šiuo įrenginiu galėsite užfiksuoti išmaniojo kameros matomą vaizdą. Tiesa, norėdami naudotis šia galimybe, prieš pirkdami telefoną, pasidomėkite, ar įrenginys galės tą daryti. Šiuo klausimu taip pat galite pasikonsultuoti su „Bitės Profais“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: