Geriausi „Xbox Series X/S“ žaidimai

„Xbox Series X/S“ žaidimų konsolės pasižymi pažangiomis galios ir grafikos atkūrimo savybėmis. Siekdami atskleisti jų potencialą žaidimų kūrėjai siūlo daug puikaus turinio, tačiau visam jam skirti pakankamai dėmesio praktiškai neįmanoma. Tad „Bitės Profai“ pateikia savo rekomendacijas, kokie „Xbox Series X/S“ žaidimai labiausiai verti jūsų dėmesio.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • „Forza Horizon 5“ žaidime atsivers nuostabus Meksikos pasaulis, per kurį keliausite iki mažiausių detalių atkurtais automobiliais
  • „Gears 5“ galėsite žaisti kartu su draugais per skirtingas konsoles ar per tą pačią padalinto ekrano režimu
  • „Microsoft Flight Simulator“ (2020) labiausiai patiks ramių žaidimų mėgėjams
  • „Ori and the Will of the Wisps“ žaidime valdydami savo veikėją keliausite per magišką mišką, kur turėsite įveikti vis naujus iššūkius ir galvosūkius
  • „Halo Infinite“ – laukiamiausia šių metų šaudyklė, kurios beta versiją jau spėjo išbandyti daugybė žaidėjų

Daugiau apie geriausius „Xbox Series X/S“ žaidimus sužinokite skaitydami šį straipsnį.

„Naujosios „Xbox Series X/S“ konsolės yra gerokai greitesnės už senąsias „Xbox One“. Tai reiškia, jog žaidimai užsikrauna greičiau, o juos žaidžiant palaikoma aukštesnė raiška ir padidintas kadrų per sekundę skaičius. Tai leidžia kūrėjams pasiūlyti itin originalių ir naujų žaidimų su daugiau detalių, todėl intriguojančių naujienų tikrai nestinga. Kaip ir pagerintų senesnių ir „Xbox“ entuziastų labai pamėgtų žaidimų“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Pateikiame TOP 5 „Xbox Series X/S“ žaidimų rekomendacijas:

„Forza Horizon 5“ – geriausias automobilių žaidimas

„Forza Horizon“ yra lenktynių vaizdo žaidimų serija, daugeliui puikiai žinomos „Forza Motosport“ atskira dalis, kur lenktynės vyksta ne tik specialiose trasose, bet ir gatvėse, ralyje ar automobilio ratams slystant šonu.

„Vienas didžiausių šio žaidimo privalumų – nuostabaus grožio Meksikos pasaulis, kuriame atsiveria dykumos, vešlios džiunglės, istoriniai miestai, paplūdimiai ir didžiuliai ugnikalniai. Visas šias vietas aplankysite vairuodami savo svajonių automobilį. Nors pastarųjų pasirinkimas didžiulis, žaidimo kūrėjai žada, kad po visų atnaujinimų jų čia bus daugiau nei 752“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Žaidimas pasižymi labai tiksliai atkuriamu mašinų detalumu. Tai reiškia, kad net pačias mažiausiais detales, tokias kaip prabangių mašinų lempose esančias lemputes, priartinę vaizdą galėsite apžiūrėti iš labai arti. Be to, žaisdamas „Forza Horizon 5“ jauti, kad iš tikrųjų vairuoji automobilį – šį tikrumo jausmą sustiprina tai, kad kūrėjai daug dėmesio skyrė automobilio vairavimo patirčiai. Ji priklauso nuo smulkiausių detalių, tokių kaip padangų storis ir slėgis, mašinos svoris, variklio padėtis ir kitų. Visas jas žaidime galima keisti pagal savo norus.

„Demon‘s Souls“ nėra iš tų žaidimų, kuriame sprendimai pateikiami ant lėkštutės. Kone kiekvienas priešas gali jus įveikti keletu smūgių, o net vienas ne taip padėtas žingsnis įvels į spąstus, tad lygį reikės pradėti iš naujo. Dėl to kiekvieną pergalę lydi didelio pasiekimo jausmas. Tačiau vieniems to jausmo laukti verta, kiti žaidžia ieškodami ne iššūkio, bet atsipalaidavimo“, – pastebi „Bitės Profas“.

„Gears 5“ – geriausias šaudyklių žaidimas

Tai jau penktoji 2006 m. išleisto „Gears of War“ dalis. Tiesa, šįkart žaidimas savo gerbėjus pasitinka trumpesniu pavadinimu, kuris, pasak „Xbox“ atstovo, pasirinktas dėl lengvesnės ir greitesnės paieškos internete.

„Gear 5“ tęsia istorijos pasakojimą nuo ten, kur baigė „Gears of War 4“. Tik veiksmas vyksta praėjus keletui mėnesių ir didžiausias dėmesys skiriamas Kait Diaz, kuri yra pagrindinis naujosios serijos personažas. Vienas didžiausių šio žaidimo privalumų – galimybė žaisti kartu su draugais ir net keliais skirtingais būdais. Vienas jų – internetu per skirtingas „Xbox“ konsoles, kitas – žaisti per vieną konsolę padalinto ekrano režimu. Pirmuoju atveju vienu metu galima žaisti trims žmonėms, o antruoju leidžiamas neribotas asmenų skaičius“, – sako „Bitės Profas“.

Nors „Gears 5“ startavo kaip „Xbox One“ ir „Xbox One X“ žaidimas, tačiau „Xbox Series X/S“ konsolėse jis kur kas labiau patobulintas. Jų savininkai gali džiaugtis greitesniu užkrovimu, aukštesne raiška, grafika, net 60 ir 120 kadrų per sekundę siekiančiu vaizdo atsinaujinimo dažniu. Visgi geriausia tai, kad dėl „Xbox Smart delivery“ paslaugos visi šie patobulinimai turintiems šį žaidimą iš anksčiau pasiekiami visiškai nemokamai. Be to, jį galėsite žaisti naudojant prie konsolės prijungtą pelę ir klaviatūrą.

„Microsoft Flight Simulator“ (2020) – atpalaiduojantis žaidimas

Pirmą kartą „Microsoft Flight Simulator“ pasirodė prieš 39 metus, dar 1982 m. Nuo tų pačių metų tapo prieinamas žaisti „IBM“ kompiuteriuose. Naujoji žaidimo versija kompiuteriuose pasiekiama nuo 2020 metų, o „Xbox Series X/S“ konsolėse nuo 2021.

„Tai yra vienas ramesnio pobūdžio žaidimų, kuriame nėra įtampos. Žaidėjų tikslas čia – skristi kur ir kaip norisi tam, kad galėtumėte pasigrožėti nepaprasto grožio pasaulio žemynų vaizdais iš viršaus. Dėmesį išlaiko ir tai, kad „Microsoft Flight Simulator“ leidžia susipažinti su įvairiais skrydžio prietaisais ir tuo, ką svarbu žinoti prieš pakylant nuo žemės. Šiame žaidime netrūksta ir iššūkių, iš kurių vienas – lėktuvo nutupdymas pavojingiausiuose oro uostuose“, – pasakoja A. Archangelskis.

„Microsoft Flight Simulator“ pasižymi ir technologiškai įspūdingais sprendimais. Pavyzdžiui, taip tikroviškai atrodančių debesų, kokius išvysite čia, daugiau, eksperto nuomone, neturi joks kitas žaidimas. Be to, šis žaidimas realistiškai atkuria lėktuvų kabinose esančias detales: tiek valdymo mygtukus, tiek interjerą. Tad daugelis pradedančiųjų pilotų naudoja šį žaidimą ruošdamiesi pilotų mokymams.

„Kaip jau ir minėjau, žaisdami šį žaidimą, galėsite apkeliauti visą pasaulį. Taip yra todėl, kad „Microsoft Flight Simulator“ naudojami „Microsoft Azure“ serveriai, kuriuose yra net 5 petabaitai žaidime matomo kraštovaizdžio duomenų. Kitaip sakant – 5 mln. gigabaitų, dėl kurių tiksliai atkuriamas vietos, virš kurios skrendate, vaizdas. Tiesa, tam, kad vaizdai nuolat keistųsi, bus reikalingas bent 5 Mbps interneto ryšys“, – aiškina išmaniųjų įrenginių ekspertas ir priduria, kad tokie pažangūs technologiniai sprendimai galimi technologijų milžinės „Microsoft“ dėka.

„Ori and the Will of the Wisps“ – 2D žaidimas su įtraukiančiai gražia grafika

„Ori and the Will of the Wisps“ yra dvimatis (2D) žaidimas, kuriame valdydami savo veikėją keliausite per stebuklingą mišką, kur turėsite įveikti vis naujus iššūkius ir galvosūkius. Taip pat viso žaidimo metu tęsis istorija, kurią padės sekti dialogai ir atliekamos užduotys.

„Tai grafiškai paprastesnis, tačiau vis tiek labai įtraukiantis platformingo (angl. platformer) žaidimas, primenantis pasaką. Nors jame negalėsite į savo veikėją žvelgti iš šalies, kaip įprasta 3D kūriniuose, tačiau pats principas skatins tyrinėti, eksperimentuoti ir augti kartu su savo veikėju. Besidomintiems žaidimo istorija, patiks žinoti, kad tai – „Ori and the Blind Forest“ tęsinys“, – dalinasi „Bitės Profas“.

Prie „Ori and the Blind Forest“ kūrimo prisidėjo vos 20, o prie „Ori and the Will of the Wisps“ – net 80 žmonių. Tad nenuostabu, kad ir pats žaidimas savo mastu tapo trigubai didesnis.

„Be to, svarbu paminėti, kad „Ori and the Will of the Wisps“ naujosiose „Xbox Series X“ konsolėse atvaizduojamas net 6K raiška, 60 kadrų per sekundę arba 4K raiška 120 kadrų per sekundę. Tad bus dar ryškesnis, detalesnis ir tikresnis vaizdas. Žinoma, tam reikės tokią raišką ir dažnį palaikančio televizoriaus“, – priduria A. Archangelskis.

„Halo Infinite“ – viena labiausiai laukiamų šaudyklių

„Tai šeštasis „Halo“ serijos žaidimas, tęsiantis „Halo 5: Guardians“ istoriją. Nors jis turėjo pasirodyti kartu su „Xbox Series X“ konsolėmis dar 2020 m. pabaigoje, tačiau nespėjus užbaigti, išleidimą teko atidėti iki 2021 m. galo. Galiu pasakyti, kad prisiminus pirmuosius šio žaidimo pristatymus ir pažaidus neseniai išleistą versiją, laukti buvo verta. Dabar jis kur kas smagesnis ir labiau įtraukiantis“, – sako „Bitės Profas“.

Žaidimas taip pat grafiškai patobulėjęs ir puikiai išnaudoja naujosios konsolės galios potencialą. Žaisti galėsite net 4K raiška ir 120 kadrų per sekundę dažniu. Tiesa, norėdami, galėsite pasirinkti ir mažesnius parametrus. Dėl „Xbox Smart Delivery" paslaugos visi šie patobulinimai nemokamai bus pasiekiami „Xbox Series X/S“ konsolėse ir tiems, kurie pirko senesnėms konsolėms pritaikytą žaidimo versiją.

„Tai, neabejotinai, viena labiausiai populiarių šių metų šaudyklių, nes išbandžiusiems „Halo Infinite“ paliko išties stiprų įspūdį. Bus dvi šio žaidimo versijos: „Halo Infinite“ ir „Halo Infinite Multiplayer“. Pastarąją nemokamai galės atsisiųsti visi. O „Halo infinite“ teks pirkti“, – aiškina A. Archangelskis ir priduria, kad šį žaidimą, kaip ir „Gears 5“, galėsite žaisti naudojant prie konsolės prijungtą pelę ir klaviatūrą.

Išmaniųjų įrenginių ekspertas priduria, kad turint „Gamepass“ prenumeratą, visus tope minimus žaidimus galima nemokamai žaisti per „Xbox One“, „Xbox Series X/S“ konsoles ir „Windows“ kompiuterį.

Jei ieškote jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-telfonai-zaidimams-2

geriausi-televizoriai-1-2

geriausi-Ps5-zaidimai


BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.