Geriausi išmanieji telefonai senjorams

Išmanieji telefonai leidžia palaikyti artimą ryšį su vaikais ar anūkais, dalintis nuotraukomis ir susisiekti vaizdo skambučiais. Tai itin svarbu tiems, kurių artimieji gyvena kituose miestuose ar užsienyje. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ apžvelgė išmaniuosius ir pateikė 5 tinkamiausius senjorams tam, kad išsirinkti įrenginį būtų lengviau.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • „Samsung Galaxy A04s“ – patogus ir lengvas valdymas, kurį greitai perprasti gali kiekvienas.
  • Išmanusis „Xiaomi Redmi Note 12“ už prieinamą kainą veikia žaibo greičiu.
  • „Cat S42 H+“ pasižymi itin naudingomis savybėmis – patvarumu ir atsparumu.
  • Didelį ekraną, kuriame gali tilpti daug teksto turi „Nokia G22“.
  • „Samsung Galaxy A54 5G“ ekranas toks, kokiu galėtų pasigirti ir aukščiausios klasės telefonas.
 

„Jei esate vyresnio amžiaus ir ieškote telefono, leidžiančio lengvai įskaityti, taip pat padidinti tekstą, rekomenduoju rinktis tą, kurio ekranas – didelis ir ryškus. Be to, atkreipkite dėmesį, ar patogus įrenginio meniu ir valdymas, nes nuo to priklauso, kaip greitai bei lengvai telefonu naudositės. Galiausiai atsižvelkite į išmaniojo bateriją. Jei ji bus talpi, galėsite pamiršti dažną įrenginio krovimą ir jaustis saugiai, nes visada būsite pasiekiami“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. gegužę.

„Samsung Galaxy A04s“ – itin patogus naudojimas


Šis įrenginys suteikia visavertę šiuolaikinio išmaniojo telefono patirtį. Svarbiausia tai, kad jį naudoti itin paprasta dėl „One UI Core“ vartotojo sąsajos.

„Jos privalumas – telefone nėra papildomų, dažnai net nereikalingų, funkcijų. Tiesa, ši sąsaja lemia paprastesnį, bet jokiu būdu ne prastesnį nustatymų pateikimą. Pavyzdžiui, prie funkcijų pavadinimų pateiktos spalvotos ikonos. Be to, telefono ekrane dauguma mygtukų pateikiami apačioje tam, kad juos būtų lengviau pasiekti. Naudinga ir tai, kad šis išmanusis palaiko lietuvių kalbą. Tai reiškia, kad jo meniu galės būti lietuviškas“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Šis įrenginys yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori pradėti naudotis išmaniuoju telefonu.

samsung-a04s-telefonas-pirkti

„Xiaomi Redmi Note 12“ – patraukli kaina ir greitas veikimas

Šis telefonas išsiskiria iš konkurentų ne tik dėl patrauklios kainos, bet ir dėl didelio veikimo greičio. Pastarąją savybę lemia keli aspektai.

„Kone svarbiausia priežastis, kodėl šis telefonas taip sparčiai atlieka visas jam skirtas užduotis – optimizuota „Xiaomi“ operacinė sistema. Be to, išmanusis turi „Snapdragon 4 Gen 1“ procesorių. Jis, lyginant su tais, kuriuos turi tos pačios klasės įrenginiai, veikia ypač greitai. Gamintojas stengiasi, kad jo išmanieji veiktų sparčiai, o būtent „Redmi Note 12“ yra puikus to įrodymas“, – pastebi „Bitės Profas“.

Jei jūsų telefonas nuolat stringa ir nepajėgia atlikti paprasčiausių užduočių, šis įrenginys – kaip tik jums.

Xiaomi-Redmi-Note-12-telefonas-pirkti

„Cat S42 H+“ – stebinantis patvarumas ir atsparumas

Tikimybė, kad šis telefonas nukritęs ant kietos grindų dangos taps pažeistu – maža. Jis pasižymi padidintu atsparumu smūgiams, tad yra sukurtas naudotojams, ieškantiems patvaraus įrenginio.

„Cat S42 H+“ yra atsparus vandeniui. Jo išorę dengia sidabro jonai, tad telefonas pasižymi antimikrobinėmis savybėmis. Be to, išmanusis nebijo įvairių chemikalų, tad jį galite nuplauti vandeniu ar net dezinfekciniu skysčiu. Dar noriu atkreipti dėmesį, kad šis telefonas, skirtingai nei daugelis, gali palaikyti papildomą atminties kortelę. Ji ypač praverčia, jei naudotojas mėgsta kaupti, pavyzdžiui, nuotraukas ar vaizdo įrašus“, – sako A. Archangelskis.

Šis telefono modelis patiks naudotojams, kurie nori jaustis ramūs dėl įrenginio būklės, net jei jis netikėtai nukristų.

Cat-S42-H+telefonas-pirkti

„Nokia G22“ – tik svarbiausios programėlės

Šiuolaikiniuose „Nokia“ telefonuose veikia „Android One“ programinė įranga. Tai reiškia, kad jie anksčiau nei kiti „Android“ operacinę sistemą turintys įrenginiai gauna apsaugos nuo virusų atnaujinimus.

„Be to, šis išmanusis neapkrautas animacijomis, kurios naudoja daug baterijos resursų, taip pat papildomomis funkcijomis ir programėlėmis. Dar noriu pabrėžti, kad telefono ekranas – vienas didžiausių, kokius dabar galime rasti, tad pasirinkę didesnį šriftą, jame matysite pakankamai daug teksto“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Šį telefoną rinkitės tuo atveju, jei ieškote įrenginio, neapkrauto nereikalingomis programėlėmis.

Nokia-G22-telefonas-pirkti

„Samsung Galaxy A54 5G“ – aukščiausiai klasei būdingos savybės


Pažiūrėjus į šio telefono parametrus ir kainą galima daryti išvadą, kad jo kainos ir kokybės santykis yra itin geras.

„Išmanusis išsiskiria itin sodrių spalvų ekranu, kurio vaizdo atnaujinimo dažnis yra net 120 Hz. Tuo pasigirti gali „Samsung“ aukščiausios klasės telefonai (flagmanai). Ši savybė sudaro įspūdį, kad įrenginys veikia sklandžiau ir greičiau, tad juo naudotis ypač malonu. Be to, telefonas atsparus tiek dulkėms, tiek vandeniui, o tai reiškia, kad jis tarnaus pakankamai ilgai“, – sako „Bitės Profas“.

Išmanusis patiks visiems, nes už prieinamą kainą jis suteikia tai, kas svarbiausia – puikų ekraną, atsparumą vandeniui ir dulkėms bei gerai fotografuojančias kameras.

Samsung-Galaxy-A54-5G-telefonas-pirkti

Ką dar svarbu žinoti renkantis telefoną senjorui? Į dažniausiai užduodamus klausimus atsako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

  • Ar į visus išmaniuosius telefonus galima įdiegti programėles, pavyzdžiui „Messenger“, „Viber“ ir kt.?

Į kone visus išmaniuosius telefonus galima įdiegti šias ir kitas susirašinėjimo, garso bei vaizdo pokalbių programėlės. Jos leis sklandžiai bendrauti su artimaisiais. Vis dėlto tokios programėlės gali neveikti, jei įrenginys yra itin senas – tada gali, pavyzdžiui, trūkti laisvos įrenginio atminties arba būti pasenusi programinė įranga.
  • Ar visuose telefonuose įmanoma padidinti šriftą?

Visuose išmaniuosiuose telefonuose galite ne tik padidinti šriftą, bet ir ekrano mastelį. Verta atkreipti dėmesį ir į telefono ekrano dydį, nes padidinę šriftą didesniame ekrane matysite daugiau teksto. Deja, ne visi mygtukiniai telefonai suteikia galimybę didinti šriftą.
  • Ar visi telefonai turi žibintuvėlį?

Beveik visi išmanieji telefonai turi žibintuvėlį, o kai kuriuose modeliuose išvysime ir atskirą mygtuką, skirtą šią funkciją įjungti. Deja, žibintuvėlį turi ne visi mygtukiniai telefonai.
  • Ar lengva perkelti adresatų numerius iš seno mygtukinio telefono į išmanųjį?

Perkelti adresatų numerius iš seno mygtukinio telefono į išmanųjį – lengva. Vieni mygtukiniai įrenginiai kontaktus gali išsiųsti „Bluetooth“ ryšiu. Kiti naudoja SIM kortelę. Jei telefono numerių perkelti patiems nepavyksta, kviečiu apsilankyti mūsų salonuose, nes „Bitės Profai“ perkels visus, kuriuos tik įmanoma, duomenis.
  • Ar visada daugiau megapikselių turinti kamera fotografuoja kokybiškiau?

Daugiau megapikselių turinti kamera ne visada fotografuoja kokybiškiau. Nuotraukos kokybę lemia ir kameros jutiklio dydis, diafragma bei vaizdo apdorojimo algoritmai. Daugiau megapikselių turinti fotografija atrodys geriau vaizdą priartinus, tačiau tai nereiškia, kad bendra nuotraukos kokybė bus geresnė.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.