Renkamės televizorių: į ką atkreipti dėmesį?

Renkantis televizorių, mūsų galvose sukasi daugybė skirtingų parametrų – įstrižainė, ryškumas, garsas ir t. t. Norint rasti jūsų namams labiausiai tinkantį įrenginį, svarbu įvertinti kiekvieną iš šių parametrų. Kaip tai padaryti sėkmingai, pasakoja „Bitės Profai“.
 
Susipažinkite lengviau:
  • Šiandien verta naujo televizoriaus ieškoti tik tarp išmaniųjų televizorių pasiūlos
  • Televizoriaus įstrižainė turėtų būti dvigubai mažesnė už atstumą nuo televizoriaus iki vietos, nuo kur jį žiūrėsite
  • Jeigu norite atmosferinio garso, įsitikinkite, kad televizorius palaiko „Dolby Atmos“ garso gerinimo sistemą

Norite apie naujo televizoriaus įsigijimą sužinoti daugiau? Tuomet tiesiog toliau skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

„Jau apsisprendus pirkti televizorių, gali kiek apsisukti galva – raiška, dydis, garsas, ryškumas ir kiti parametrai. Kaip išsirinkti teisingai? Bet taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Todėl tam, kad naujo televizoriaus pirkimas netaptų galvos skausmu, tereikia žinoti 5 svarbiausius patarimus“, – sako Šiaulių „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone dirbantis „Bitės Profas“ Gintaras Gruodis bei dalinasi patarimais, kaip sėkmingai išsirinkti naują televizorių.
 
Patarimas Nr. 1: kodėl reikėtų rinktis būtent išmanųjį televizorių?
 
„Išmanusis televizorius nuo paprasto skiriasi pirmiausiai tuo, kad išmanusis palaiko tiek „Wi-Fi“ ryšį, tiek dažnu atveju ir laidinį internetą. Tuo pačiu išmanusis televizorius leidžia naudotis įvairiomis programėlėmis, pavyzdžiui, internetinės televizijos transliavimo, „Youtube“ ar interneto naršykle. Todėl toks televizorius yra naudingas ne tik žiūrėti televiziją, bet ir patogus išbandyti ar išnaudoti kitas galimybes dideliame ekrane. Tiesa, sklandžiam tokio televizoriaus veikimui reikėtų interneto. Kita vertus, kai šiandien „Wi-Fi“ ryšys jau yra tapęs neatsiejama namų dalimi, tai tikrai neturėtų sudaryti sunkumų. Taip pat nereikėtų pamiršti, kad su šiuo patarimu jūsų televizoriaus paieška ne pasibaigia, o tik prasideda, nes šiandien parduotuvėse didžioji dalis televizorių yra išmanūs, todėl dėmesį būtina kreipti ir į kitus parametrus“, – sako „Bitės Profas“.

Išmanusis televizorius | BITĖ
 
Patarimas Nr. 2: televizoriaus vieta namuose ir jo dydis
 
Kaip teigia G. Gruodis, pirkėjai dažnai linkę pamiršti, kad televizoriaus dydį yra ne tik ekranas, bet ir kiti jo parametrai – stovas bei kitos televizoriaus dalys.
 
„Prieš pirkdami televizorių, pirmiausiai turite priimti sprendimą, kurioje jūsų namų vietoje jis stovės. Jei televizorių įkurdinsite ant specialiai tam skirto stalelio, svarbu pastarąjį išmatuoti. Prisiminkite, kad visi televizoriai turi jiems skirtą stovą, kuris turi laisvai tilpti ant pasirinkto paviršiaus. Žmonės dažnai sukčiauja ir leidžia daliai stovo kaboti ore, jei šis netelpa ant stalelio. Vis tik prisiminkite, kad stovas sukurtas taip, jog laikytų pusiausvyrą ant lygaus paviršiaus. Stovui bent kiek nukrypus, užteks ir lengviausio prisilietimo, kad televizorius nuvirstų“, – aiškina G. Gruodis.
 
Jei įrenginį planuojate kabinti ant sienos, įvertinkite laisvą, praėjimui skirtą plotą. Televizorius neturėtų trukdyti laisvam judėjimui namuose.

Išmanusis televizorius | BITĖ
 
Patarimas Nr. 3: ekrano dydis ir raiška
 
Kai žinome kur statysime televizorių ir koks maksimalaus dydžio televizorius toje vietoje tilptų, reikėtų pasižiūrėti atstumą nuo vietos, kurioje sėdint televizorius bus žiūrimas iki jo. Išsimatavus, galima priimti sprendimą ir dėl ekrano dydžio.
 
„Tinkamo televizoriaus dydžio pasimatavimo metodų yra net keli, bet dažniausiai naujesniems, aukštos raiškos televizoriams išsirinkti naudojamas vienas paprastas sprendimas. Jo principas toks: jeigu atstumas iki sofos, nuo kurios daugiausiai žiūrėsite televizorių yra apie 250 cm – optimalus ekrano dydis būtų 127 cm (arba 50 colių) įstrižainės, jeigu 305 cm – 152,4 cm (arba 60 colių) įstrižainės. Taigi, turimas atstumas dalinamas iš dviejų. Didesnio televizoriaus imti nerekomenduotina, nes bus sunkoka akimis aprėpti iškart visą televizoriaus vaizdą, o gerokai mažesnis nei šie skaičiai televizorius bus sunkiau įžiūrimas“, – teigia „Bitės Profas“.
 
Kalbant apie raišką, G. Gruodis pastebi, kad šiuo metu stipriai rekomenduojama dairytis tik į 4K („Ultra HD“, beje, reiškia tą patį). O jeigu televizorių renkatės galvodami apie kurį nors vieną iš populiariausių dydžių (43-65 colių), 4K raiška turėtų būti pirmuoju jūsų pasirinkimu. Tuo metu jei jūsų ieškomas televizorius yra mažesnės įstrižainės, pavyzdžiui, 32 colių ir mažesnės, tuomet galima pagalvoti ir apie „Full HD“ raiškos variantus. „Bitės Profas“ pastebi, kad jau egzistuoja ir televizoriai su dar didesne – 6K ar net 8K – raiška, tačiau tokios raiškos, bent jau kol kas, turinio nėra, o kol jis bus pradėtas aktyviau naudoti teks gerokai palaukti. Todėl tokio televizoriaus pirkimas būtų investicija į pakankamai tolimą ateitį.

Išmanusis televizorius | BITĖ
 
Patarimas Nr. 4: nepamirškite ir TV garso
 
„Jau vieša paslaptis, kad bet koks per televizorių stebimas turinys yra daug labiau įtraukiantis, jei gerą vaizdą lydi ir kokybiškas garsas. Todėl būtinai reikėtų pasižiūrėti, ar norimas televizorius turi bent jau stereogarsiakalbius. Taip jis skleis tikroviškesnį garsą. Dar viena svarbi garso funkcija, į kurią taip pat reikėtų stipriai atkreipti dėmesį – ar televizorius palaiko „Dolby Atmos“ garso gerinimo sistemą? Ši sistema taip sureguliuoja garsą, kad jis primintų erdvinį garsą. Pavyzdžiui, jeigu filme virš veikėjų praskris sraigtasparnis, tai garsiakalbiai garsą skleis taip, kad atrodytų, jog garsas sklinda iš viršaus“, – pataria „Bitės Profas“.

Išmanusis televizorius | BITĖ
 
Patarimas Nr. 5: pasižiūrėkite ir į kitus parametrus
 
Anot G. Gruodžio, yra ir keletas parametrų, kurie gali pagerinti naudojimosi televizoriumi patirtį, todėl į juos taip pat reikėtų atkreipti dėmesį.
 
„HDR palaikymas – tai nauja vaizdo gerinimo sistema, kuri leidžia šiai vaizdo gerinimo sistemai pritaikytą turinį rodyti kontrastingiau ir dar realistiškiau atvaizduoti spalvas. Kol kas šio turinio dar nėra itin daug, bet daugėja. Tad jeigu perkate televizorių ilgesniam laikui, apie HDR palaikymą pasvarstyti tikrai vertėtų. Kitas svarbus aspektas – jungčių kiekis. Išmanusis televizorius būtinai turi turėti bent keletą USB jungčių bei 3-4 HDMI jungtis. Taip galėsite būti tikri, kad jeigu turėsite kitų įrenginių, pavyzdžiui, žaidimų konsolės, visus juos galėsite prijungti ir naudotis nepertraukiamai“, – apibendrina „Bitės Profas“.

Išmanusis televizorius | BITĖ
 
Jei apie tai, kaip išsirinkti televizorių ar apie naujausius ir geriausius jų modelius norite sužinoti daugiau, pagalbos visada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“. Nepriklausomai nuo jūsų naudojamo tinklo, jie bet kada patars, atsakys į rūpimus klausimus ir padės išmaniosiomis technologijomis naudotis lengviau. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.