Kas yra „PayPal“?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- „PayPal“ yra mokėjimų internetu platforma, leidžianti asmenims ir verslams pervesti pinigus elektroniniu būdu
- Norint pervesti pinigų draugams ar šeimos nariams užtenka žinoti jų el. pašto adresą
- Pinigų pervedimai ta pačia valiuta yra visiškai nemokami, tam tikras mokestis imamas tik už valiutos konvertavimą
„Mano nuomone, šiandien „PayPal“ mokėjimų platforma suteikia vieną paprasčiausių ir greičiausių būdų atlikti piniginius pervedimus. Jums nereikia kiekvienąkart apmokant įvesti mokėjimo kortelės duomenų, užtenka žinoti gavėjo el. pašto adresą. Be to, apsiperkant internetinėse parduotuvėse, „PayPal“ savo vartotojams užtikrina papildomą saugumą. Jei pirkimo metu liekate apgauti, paslauga padeda jums susigrąžinti sumokėtus pinigus“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.
Kas yra „PayPal“?
„PayPal“ yra greitas ir lengvas būdas gauti ar pervesti pinigų internetu draugams, šeimos nariams, Lietuvos ir užsienio internetinėms parduotuvėms, tokioms kaip „Amazon“ ar „eBay“. Mokėjimus galima atlikti naudojantis mobiliąja programėle („Android“ ir „iOS“) ar prisijungus per naršyklę.
„Viskas, ko jums reikia norint nusiųsti pinigus šeimai ar draugams yra gavėjo el. pašto adresas. Taip pat kiekvienas, turintis „PayPal“ ir žinantis jūsų el. pašto adresą, susietą su paskyra, gali pervesti jums pinigų. Apie gautą pavedimą būsite iškart informuoti el. paštu. O mokėjimas bus pridėtas prie „PayPal“ balanso“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
„PayPal“ galite atsiskaityti visose internetinėse parduotuvėse, kur matote šios platformos logotipą. Tiesiog pasirinkite ją kaip mokėjimo būdą apsiperkant, tuomet prisijunkite prie savo paskyros ir patvirtinkite mokėjimą.
„Paslaugos registracija yra visiškai nemokama. Pervesti pinigus draugams, šeimos nariams ar internetinėms parduotuvės ta pačia valiuta taip pat galite nemokamai. Jums reikės susimokėti tik už pervedimus ar įplaukas kita valiuta“, – aiškina M. Vrubliauskas ir priduria, kad nuo 2021 m. pradžios „PayPal“ leido vartotojams atsiskaityti ir kriptovaliutomis.
Ką svarbu žinoti apie „PayPal“ Lietuvoje?
Nuo 2019 m. „PayPal“ pradėjo oficialiai vykdyti veiklą ir Lietuvoje. Ji suteikė lietuviams galimybę nemokamai siųsti pinigus sąskaitos atidarymo valiuta (ar kita valiuta – už papildomą mokestį) draugams ir šeimai. Taip pat patogiai apsipirkti internetu ar skirti labdarą, pavyzdžiui, dramblių išsaugojimu besirūpinančiai organizacijai, naudojant su „PayPal“ paskyra susietą banko kortelę ar banko sąskaitą.
Kaip susikurti „PayPal“?
Pirmiausia nukeliaukite adresu www.paypal.com ir ekrano viršuje spustelėkite „Sign Up“. Pasirinkite, kurią – verslo ar asmeninę – sąskaitą norite sukurti ir bakstelėkite „Next“. Po to įveskite savo telefono numerį ir SMS žinute gautą kodą. Kitame žingsnyje nurodykite savo vardą, pavardę, el. pašto adresą ir sukurkite sudėtingą slaptažodį. Tuomet įveskite gyvenamosios vietos adresą, kitą prašomą informaciją ir spustelėkite „Continue“.
„Iškart po to atverkite el. paštu gautą laišką ir spustelėkite „Confirm My Email Adress“. Tuomet iš naujo prisijunkite prie „PayPal“ paskyros, pasirinkite „Pay & Get Paid“ ir po skiltimi „Wallet“ – „Banks & Cards“. Pažymėkite banko kortelę ar sąskaitą, su kuria norite susieti „PayPal“ paskyrą, pateikite prašomus duomenis ir patvirtinkite įvesdami keturženklį kodą, kurį rasite debeto arba kredito kortelės ataskaitoje greta „PayPal“ apmokestintos sumos. Ar atlikdami iki 1 euro mokėjimą į nurodytą paslaugos banko sąskaitą. Abiem atvejais po kurio laiko šios sumos bus grąžintos“, – nurodo „Bitės Profas“.
Susiję straipsniai
Testas: ar atpažįstate senuosius žaidimus?
Kaip „Bitės Profai“ lengvina gyvenimą skaitmeniniame pasaulyje?
Kodėl kaista telefonas ar kompiuteris?
Nematomi telefono jutikliai: giroskopas ir akselerometras
Testas: koks televizorius jums tinkamiausias?
Testas: koks išmanusis laikrodis jums tinkamiausias?
Testas: koks telefonas jums tinkamiausias?
Testas: kurios ausinės jums tinkamiausios?
Technologijų šventė „Samsung Galaxy Unpacked“: ką naujo paruošė „Samsung“?