BITĖS Profai rekomenduoja: TOP 10 geriausių žaidimų telefonui

Mobiliuosius žaidimus telefone šiandien žaidžia 1 iš 3 pasaulio gyventojų, rodo tyrimų bendrovės „Statista“ duomenys. Augant žaidėjų skaičiui, kasdien atsiranda vis daugiau mobiliesiems skirtų žaidimų – vien „Google Play“ programėlių parduotuvėje 2020 m. jų buvo apie 500 tūkst. Iš tokios daugybės išsirinkti sau tinkamą – gali būti tikrai sunku, todėl „Bitės Profai“ išbandė daugumą populiariausių žaidimų ir atrinko dešimt geriausių „Android“ ir „iOS“ įrenginiams.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Atvirojo pasaulio žaidimas „Genshin Impact“ leidžia žaidėjams visur laisvai vaikščioti ir beveik nejausti jokių suvaržymų
  • „Call of Duty mobile“ ir „Fortnite“ yra vienos populiariausių šaudyklių, kurias telefonuose galima žaisti su konsolių pulteliais
  • „GRID Autosport“ pasižymi įspūdinga grafika, todėl mobiliuosiuose užima net 4 GB vidinės atminties
  • „Minecraft“ yra didelės sėkmės sulaukęs erdvinis mąstymo žaidimas, kuriame svarbiausia pasitelkti vaizduotę

Jei norite daugiau sužinoti apie rekomenduojamus žaidimus, kviečiame toliau skaityti šį „Bitės Profų“ tekstą.

„Žaidimai išmaniuosiuose telefonuose tobulėja sparčiau nei pritaikyti kompiuteriams ar žaidimų konsolėms. Taip yra todėl, kad žaidimų konsolių ar žaidimams pritaikytų kompiuterių tikrai nerasime kiekvienuose namuose, tuo metu kasmet tobulėjančius telefonus – turi bene kiekvienas. Pajamos būtent iš mobiliųjų žaidimų šiandien sudaro net 51 proc. visos žaidimų rinkos. Akivaizdu, kad žaidimų kūrėjai ir toliau daug dėmesio skirs būtent išmaniesiems telefonams ir nustebins dar inovatyvesniais ir įdomesniais žaidimais“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2021 m. balandį.

„Genshin Impact“ – išsiskiria grafikos galimybėmis


 
Vos pasirodęs žaidimas kaipmat tapo vienu populiariausių „App Store“ ir „Google Play“ parduotuvėse. Nors pasižymi istorija paremtu režimu, pritaikytu žaisti vienam, tačiau galima žaisti ir iki keturių žaidėjų.

„Genshin Impact“ išsiskiria grafikos ir atvirojo pasaulio galimybėmis, leidžiančiomis žaidėjams visur vaikščioti ir tyrinėti aplinką, užlipti beveik į kiekvieną matomą pastatą ar kalną. Suvaržymų beveik nėra, o kovos – itin smagios ir įtraukiančios. Žaidimas siūlo pirkti įvairius papildomus priedus, bet jį galima atsisiųsti ir žaisti nemokamai“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Žaidimo kūrėjai „MiHoYo“ išleido ne tik mobiliesiems skirtas versijas, bet ir pritaikytas kompiuteriui bei ketvirtajai ir penktajai „PlayStation“ žaidimų konsolėms. Įdomu tai, kad vienu metu galima žaisti per įvairius įrenginius, nes telefonams skirta versija nėra „apkarpyta“ – tai reiškia, kad išsaugotos visos žaidimo funkcijos ir grafikos galimybės.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„Call of Duty mobile“ – populiariausia pirmojo asmens šaudyklė


 
Prieš dvejus metus pasirodęs žaidimas jau per pirmąjį mėnesį sulaukė 148 mln. atsisiuntimų. Jis yra iki šiol nuolat atnaujinamas ir siūlo įprastus „Call of Duty“ žaidimo režimus – „Team Deathmatch“, „Domination“, Free for all“, „Hardpoint“ ar „Kill confirmed“.

„Dažnai atsiranda naujų riboto laiko režimų, kurie suteikia žaidimui įvairovės. Pavyzdžiui, režimas – du prieš du. Kitas populiarus šiuolaikinis režimas yra „Battle Royale“. Jame žaidžia iki 100 žmonių ir yra galimi visi standartiniai pasirinkimai – solo, dviejų ir keturių žmonių komandos. Be to, žaidimą valdyti galima naudojantis ir „Xbox“ ar „PlayStation“ konsolių pulteliais“, – sako ekspertas.

Nors „Call of Duty mobile“ yra papildomų mokamų elementų, tačiau atsisiųsti ir žaisti žaidimą galima nemokamai.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android” ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„Fortnite“ – spalvingesnis už įprastas šaudykles

Šaudyklė smarkiai išpopuliarino „Battle Royale“ žaidimų scenarijų, pagal kurį iki 100 žaidėjų gali kovoti tarpusavyje iš anksto sukurtame salos žemėlapyje. Viena šio žaidimo populiarumo priežasčių yra galimybė žaisti per visas platformas – „Android“, „iOS“, „PC“, „Switch“, „Xbox“ ir „PlayStation“. Mūšiuose visi žaidėjai dalyvauja vienu metu – nesvarbu kuriuo įrenginiu naudojasi.

Tai vienas pirmųjų žaidimų, dėl kurių net mirtini varžovai – „Xbox“ ir „Playstation“ kūrėjai –sutarė, kad abiejų konsolių žaidėjai gali kartu žaisti tuose pačiuose serveriuose. „Fortnite“ spalvingesnis už įprastas šaudykles, o „Creative“ režimas suteikia progą žaisti skirtingais būdais – nuo slėpynių iki mirties ruožų. Savo privačioje saloje galima projektuoti ir atlikti viską, ką tik norite, pavyzdžiui, sukurti nuotykių labirintus ar golfų aikštynus, vėliau išsaugoti ir jais dalintis“, – pabrėžia A. Archangelskis.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„GRID Autosport“ – lenktynės, kurias telefone galima valdyti pulteliu


 
Šis žaidimas, kurį galima valdyti ir „Xbox“ bei „PlayStation“ pulteliais, užima net apie 4 GB atminties telefone. Jis yra mokamas (10,99 eur), tačiau susimokėjus nebebus siūloma įsigyti jokių mokamų priedų.

„Grafikos galimybėmis stebinantis lenktynių žaidimas, kurį galima žaisti jau nuo 2014 m. per „Xbox“ arba „PlayStation 3“ žaidimų konsoles. Pagaliau žaidimas atsirado telefonuose, kuriuose grafika nenusileidžia senesnėms konsolėms. Anksčiau buvęs populiarus žaidimas šiandien išgyvena renesansą, nes jį išbando ir pamilsta tie žmonės, kurie praeityje neturėjo galimybių žaisti, nes „GRID Autosport“ buvo prieinamas tik konsolių turėtojams“, – pastebi „Bitės Profas“.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„PUBG Mobile“ – žaidžiama kaip pirmojo ar trečiojo asmens šaudyklė


 
Žaidimas skirtas mobiliesiems, o tai reiškia, kad visi priešininkai, kuriuos sutiksite jame, taip pat žais per telefoną. Tai yra privalumas, nes žaidžiama vienodomis sąlygomis.

„Puiki šaudyklė, kuri veikia „Battle Royal“ principu – žaidėjas atsiduria žemėlapyje su kitais 99 žaidėjais ir siekia kuo greičiau susirinkti geriausius ginklus, pasiruošti kovoms ir siaurėjančiam žaidimo žemėlapiui. Be to, šis režimas ne tik turi net keturis milžiniškus žemėlapius, bet jame keičiasi diena ir naktis bei oro sąlygos“, – pasakoja A. Archangelskis.

„Bitės Profas“ rekomenduoja ir kitus smagius režimus – zombių bei keturi prieš keturis. „PUBG Mobile“ galima žaisti kaip pirmojo asmens arba kaip trečiojo asmens šaudykles – pasirinkimas priklauso žaidėjams.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„Among Us“ – ar sugebėsite atskirti draugus nuo apsimetėlių?


 
Žaidimas pasirodė jau prieš trejus metus, tačiau išlieka populiarus dėl to, kad kiekvieną kartą žaidžiant situacija gali susiklostyti kardinaliai skirtingai. Kai „Among Us“ tapo itin populiarus 2020 m., jo kūrėjai paskelbė kursiantys „Among Us 2“ versiją, tačiau po pusmečio atšaukė projektą ir nusprendė tobulinti jau esamą žaidimą.

„Šį žaidimą gali žaisti nuo 4 iki 10 žaidėjų. Kiekviename etape atsitiktinai parenkama iki 3 žaidėjų, kurie būna apsimetėliai. Likusieji būna įgulos draugai, kurie kiekviename etape turi atlikti įvairius darbus žemėlapyje. Apsimetėlių užduotys – sutrukdyti ir bandyti juos nužudyti“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Žaidėjai sprendžia, kurie yra apsimetėliai ir pasirinktus žaidėjus išmeta iš žaidimo. Neretai pasirodo, kad pašalintas žaidėjas buvo draugas. „Among Us“ žaidime vyksta įvairios juokingos dramos, tad įdomiausia jį žaisti su pažįstamais žmonėmis.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„League Of Legends: Wild Rift“ – mobiliojoje versijoje atrodo naujai


 
Vienas garsiausių tokio žanro kompiuterinių žaidimų, o tai oficialių kūrėjų speciali versija išmaniesiems įrenginiams. Vizualiai žaidimas sukurtas iš naujo, tad mobiliojoje versijoje žinomi herojai („Lux“, „Garen“ ar „Jinx“) atrodo kiek kitaip. Veiksmas vyksta naujajame „Wild Rift“ žemėlapyje, kuris yra pagreitinta senojo žemėlapio „Summoner‘s Rift“ versija.

„Žaidime vienas raundas trunka 15-20 minučių. Kaip ir kompiuteriams skirtoje žaidimo versijoje, čia žaidžiama penki prieš penkis“, – priduria „Bitės Profas“.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„Minecraft“ – pasitelkite vaizduotę kurti neįtikėtinus pasaulius


 
Išskirtinai atrodantis trimatis žaidimas, kuris itin vertinamas už puikią idėją. Čia reikia statyti ir griauti įvairių medžiagų blokus ir konstrukcijas, ieškoti resursų, tyrinėti aplinką, kurti daiktus. „Creative“ režimas neriboja resursų įvairioms statyboms, o „Survival“ režime svarbiausias tikslas yra išgyventi.

„Žaidimas gana ilgai buvo vadinamas „Minecraft: Pocket Edition“, tačiau pagal mobiliąją versiją, kurią galima žaisti ir su „Xbox“ bei „Playstation“ pulteliais, buvo iš naujo sukurta ir kompiuteriams skirta versija. Dėl šios priežasties nuspręsta sutrumpinti pavadinimą tiesiog į „Minecraft“, – teigia A. Archangelskis.

Prieš ketverius metus „Tesla Motors“ savininkas Elonas Muskas pareiškė planuojantis statyti antrą gamyklą Europoje. Tai išgirdę Lietuvos verslininkai nusprendė atkreipti amerikiečio dėmesį – trumpiau nei per savaitę „Minecraft“ žaidime pastatė virtualią „Tesla“ gamyklą tam, kad sužavėtų automobilių gamintoją. Nors gamykla mūsų šalyje neatsirado, tačiau lietuviai už gebėjimą žaisti kūrybingai sulaukė bendrovės atstovų pagyrų.

Nuo išleidimo dienos „Minecraft“ mobiliąją versiją nusipirko virš 16 mln. žaidėjų – jis iki šiol vienas populiariausių „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvėse.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„GTA San Andreas“ – išmaniuosiuose telefonuose atgimusi klasika

GTA-SAN-ANDREAS
 
Daugumos vaizdo žaidimų apžvalgininkų įsitikinimu, tai vienas geriausių žaidimų per visą istoriją. Sukurtas dar 2004 m., iš pradžių veikė asmeniniuose kompiuteriuose ir konsolėse. Versija išmaniesiems buvo sukurta 2013 m. Ji buvo patobulina geresnėmis grafikos detalėmis, pavyzdžiui, realistiškiau atvaizduojamais šešėliais.

„Žmones, anksčiau žaidusius „GTA San Andreas“ per kitas platformas, pirmą kartą įjungus žaidimą telefone apima nostalgija – smagu prisiminti ir iš naujo išgyventi tuos pačius nuotykius mobiliojo ekrane. Tai iki šiol vienas populiariausių žaidimų programėlių parduotuvėse. Akivaizdu, kad jis nesensta, yra aktualus ir naujai žaidėjų kartai, tad iš populiariausių viršūnės trauktis neketina“, – įsitikinęs išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

„Need for Speed Most Wanted“ – sukelia išskirtinį pergalės jausmą


 
Legendinis lenktynių žaidimas, kuris pasižymi puikia grafika ir leidžia pasirinkti lenktynėms vieną iš 40 automobilių. Žaidimo kūrėjai siekė sukurti kuo realistiškesnį scenarijų ir situacijas – pavyzdžiui, susidūrus automobiliams jie kiek „susigadina“, todėl žaidime sukurti ir aplamdytų automobilių vizualai. Tai viena iš priežasčių, kodėl žaidimas įrenginyje užima daugiau nei 2 GB atminties.

„Tai nėra žaidimas, kuriame nuolat laimime pirmąsias vietas. Po kiekvienų lenktynių žaidimas tampa vis sunkesnis. Kai kurioms lenktynėms gali prireikti net keliolikos bandymų, kai pagaliau jas laimėsite. Ypač sudėtinga varžytis, kai reikia įveikti ruožą per tam tikrą laiką ir negalima niekur atsitrenkti. Kiekvienas atsimušimas į sieną ar kitą automobilį prailgina laiką, o tai sumažina galimybes laimėti. Pergalė tampa smagesnė, kai nėra lengvai pasiekiama. Žaidimas neabejotinai skirtas trokštantiems adrenalino ir norintiems patirti išskirtinį laimėjimo jausmą“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Žaidimą galite atsisiųsti „Android“ ir „iOS“ išmaniesiems įrenginiams.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.