TOP 5 geriausi flagmanai

Flagmanas – aukščiausios klasės telefonas. Šie įrenginiai turi geriausias kameras, galingiausius procesorius ir kitas naujausias technologijas. Vis dėlto skirtingi modeliai pasižymi nevienodomis savybėmis. Išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“ apžvelgė visus prabangiausius išmaniuosius tam, kad išsirinkti labiausiai jūsų poreikius atitinkantį flagmaną būtų lengviau.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • „Samsung Galaxy S23 Ultra“ – dėl „Snapdragon“ procesoriaus žaibiškai veikiantis flagmanas.
  • „iPhone 14 Pro Max“ – naujas ne tik gražus, bet ir funkcionalus dizainas.
  • „Pixel 7 Pro“ – tobulos nuotraukos bet kokiu paros metu.
  • „Samsung Galaxy Fold4“ – sulenkiamas ekranas ir išmaniojo rašiklio palaikymas produktyviai dienai.
  • „Sony Xperia 1 IV“ – išskirtinių spalvų nuotraukos.
 

„Šios klasės modeliai išsiskiria moderniu dizainu ir tuo, kad turi aukščiausius parametrus. Vis dėlto vienas flagmanas gali būti patogesnis nuolat keliaujant, o kitas tinkamesnis fotografuojant. Drąsiai sakau, kad suklysti renkantis aukščiausios klasės telefoną – sunku. Šie įrenginiai yra puikus pasirinkimas, nes ilgai tarnauja ir gali atstoti net kompiuterį“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2023 m. balandį.

„Samsung Galaxy S23 Ultra“ – iki smulkiausių detalių nugludintas deimantas

Nors iš pirmo žvilgsnio „Samsung Galaxy S23 Ultra“ gali priminti savo pirmtaką, neapsigaukite. Mažai pakitęs dizainas slepia šio flagmano žvėrišką prigimtį.

„Šio telefono pagrindinio objektyvo raiška – net 200 megapikselių (MP). Tai skamba taip pat įspūdingai, kaip ir jo suteikiamos galimybės. Iš visų „Samsung“ telefonų objektyvų, būtent jis nuotraukas ir vaizdo įrašus užfiksuoja geriausiai. Net prasto apšvietimo sąlygomis įamžintos nuotraukos bus neįtikėtinai detalios“, – tikina išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Jis teigia, kad šiuo flagmanu filmuojant vaizdą, jis bus itin stabilus. Net jeigu tai darysite, pavyzdžiui, bėgdami.

„Samsung“ pasididžiavimas turi patobulintą ir didele sparta pasižymintį procesorių. Pagaliau Europoje parduodamose versijose išvysime „Snapdragon“ gamintojo šedevrą. Šis telefonas yra puikus pasirinkimas tiems, kurie nori naudotis vienu geriausių 2023-ųjų metų flagmanų“, – sako „Bitės Profas“.

Samsung-Galaxy-S23-Ultra-telefonas-pirkti

„iPhone 14 Pro Max“ – pažangiausias „Apple“ flagmanas

Išmanusis „iPhone 14 Pro Max“ ne tik papildė „Apple“ telefonų kolekciją, bet ir į ją įnešė pokyčių. Visų pirma, naują dizainą, kuris akivaizdžiai skyrėsi nuo ankstesnių.

„Didelio dėmesio sulaukė telefono priekis, nes jame nėra standartinės – „iPhone“ modeliams būdingos, išėmos. Ji šiame flagmane yra mažesnė ir net turi pavadinimą „Dynamic Island“. Ši išėma ne tik slepia ekrano kameras, bet ir turi naujų funkcijų, pavyzdžiui, įsijungus laikmatį rodo likusį laiką“, – pasakoja A. Archangelskis.

Pasak išmaniųjų įrenginių eksperto, šis flagmanas dėmesio sulaukė ir dėl 48 MP pagrindinio objektyvo. „Apple“ įrenginiuose ilgą laiką buvo galima išvysti tik 12 MP objektyvus, kurie puikiai fotografavo ir nenusileido konkurentams. Vis dėlto šiame aukščiausios klasės telefone pagrindinis objektyvas dar geresnis.

„Dėl patogios ekosistemos „iPhone 14 Pro Max“ labiausiai rekomenduoju tiems, kurie jau turi kitų „Apple“ įrenginių. Be abejo, šis flagmanas taip pat yra puiki priežastis, kodėl vertėtų išbandyti šio gamintojo telefoną. Jis itin sparčiai veikia, puikiai fotografuoja ir filmuoja“, – sako „Bitės Profas“.

Apple-iPhone-14-Pro-Max-telefonas-pirkti

„Pixel 7 Pro“ – geriausia „Google“ kamera


 
„Pixel“ telefonų naudotojai jau seniai žino, kad šių išmaniųjų fotografavimo galimybės – itin plačios. Be abejo, dėl šios savybės „Pixel 7 Pro“ yra stiprus kitų flagmanų konkurentas.

„Apie pagrindinį 50 megapikselių objektyvą daug kalbėti nereikia – jis užtikrintai užfiksuoja geros kokybės nuotraukas. Be to, šis objektyvas prisitaiko net ir prie itin sudėtingų apšvietimo sąlygų. Paprasčiau tariant, naktinis režimas veikia puikiai, tad mėgstantys fotografuoti naktį bus patenkinti“, – sako A. Archangelskis.

Jis priduria, kad įrenginio naujas itin plataus kampo objektyvas vaizdą gali fokusuoti. Tai reiškia, kad jis leidžia fotografuoti iš labai arti. Telefoną su įjungta kamera truputį palaikę prie norimo įamžinti objekto, pavyzdžiui, rožės žiedo, pamatysite, kad jis automatiškai įjungs „Makro“ režimą. Tada nufotografavę gėlės žiedą išvysite ryškia nuotrauką.

„Naudinga žinoti, kad specialiai „Pixel 7 Pro“ išmaniajam pagamintas antros kartos „Tensor“ procesorius užtikrina greitą ir sklandų telefono veikimą nepriklausomai nuo to, kiek vienu metu naudojate programėlių“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Google-Pixel-7-Pro-telefonas-pirkti

„Samsung Galaxy Fold4“ – išskirtinis ir pažangus

Vis dar nedaug telefonų gamintojų kuria sulenkiamus išmaniuosius. „Samsung“ šiuo atveju yra jų vedlys, o to puikus įrodymas – „Galaxy Fold4“.

„Būtent ketvirtasis sulenkiamas „Fold“ modelis pasižymi patobulintomis savybėmis, kurių daugelis naudotojų taip nekantriai laukė. Jo pagrindinis 50 MP objektyvas puikiai fotografuoja, tad kokybiškai užfiksuoti nuotraukas galėsite praktiškai bet kokiomis sąlygomis. Be to, teleobjektyvo kamera priartinti vaizdą galėsite net 3 kartus neprarasdami vaizdo kokybės“, – sako „Bitės Profas“.

Šio įrenginio ekranai pateikia didelio kontrasto vaizdą, taip pat sodrią juodą ir ryškias spalvas. Išorinis telefono ekranas yra pakankamai platus, tad jį lengva naudoti. Vis dėlto jeigu atliekant kokį nors veiksmą ekrane trūksta vietos, atverskite telefoną ir tęsite tą patį veiksmą didesniame ekrane.

„Nors „Galaxy Fold4“ išskirtinis sulenkiamas ekranas traukia aplinkinių dėmesį, tačiau šis flagmanas nėra vien stiliaus detalė ar aksesuaras. Jį iškart pamėgs tiek praktiški, tiek kūrybingi naudotojai. Tiesa, „Note“ serijos gerbėjai apsidžiaugs „S-Pen“ išmaniuoju rašikliu, nes šis telefonas jį palaiko“, – sako A. Archangelskis.

Samsung-Galaxy-Fold4-telefonas-pirkti

„Sony Xperia 1 IV“ – įspūdingų parametrų flagmanas

Flagmanas „Sony Xperia 1 IV“ gali pasigirti šios klasės telefonų gerbėjų geidžiamais parametrais – ausinių jungtimi, palaikoma atminties kortele ir 4K OLED 120 Hz ekranu.

„Kaip ir buvo galima tikėtis iš „Sony“, šiame flagmane rasime šiuo metu vieną sparčiausių procesorių – „Snapdragon 8 Gen 1”, ir didelę 12 GB darbinę atmintį. Kaip visada gamintojas siūlo didesnį atsparumą vandeniui nei konkurentai – įrenginys turi IP65 ir IP68 sertifikatus“, – pastebi išmaniųjų įrenginių ekspertas.

A. Archangelskio teigimu, „Sony Xperia 1 IV“ taip pat išsiskiria užfiksuotomis nuotraukomis, nes jose spalvos itin panašios į tas, kurias matome savo akimis. Tuo metu kiti gamintojai stengiasi, kad fotografijų spalvos būtų sodresnės.

„Šis flagmanas galėtų būti vadinamas parametrų monstru, nes turi bene viską, ko galima norėti iš šiuolaikinio aukščiausios klasės įrenginio. Būtent jo objektyvais užfiksuotų nuotraukų spalvų tikrumas – išskirtinė savybė, kuri telefonui leidžia įgyti pranašumą prieš konkurentus“, – sako „Bitės Profas“.

Sony-Xperia-1-IV-telefonas-pirkti

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-vidutines-klases-telefonai-top5

telefonai-su-geriausiomis-kameromis-top5

geriausi-telefonai-iki-500-2

Ką dar reikėtų žinoti renkantis flagmaną?

  • Ar visi flagmanai atsparūs vandeniui?

Dauguma gamintojų kuria vandeniui atsparius modelius. Jie turi tai patvirtinantį IP68 sertifikatą. Vis dėlto ne visi flagmanai gali pasigirti tuo, kad yra atsparūs vandeniui. Dėl to rinkdamiesi telefoną perskaitykite jo parametrus ir įsitikinkite, ar įrenginys pasižymi šia savybe.
  • Ar visi flagmanai leidžia žaisti žaidimus su aukščiausios kokybės nustatymais?

Jie turi greičiausius procesorius, leidžiančius be trukdžių žaisti visus tuo metu pasirodžiusius žaidimus. Visgi išmanieji yra skirtingi, todėl atskiri modeliai gali nevienodai kaisti žaidžiant sudėtingos grafikos žaidimus. Jei telefoną perkate dėl žaidimų, pasidomėkite jo aušinimu. Į šį klausimą visada gali atsakyti išmaniųjų įrenginių ekspertai „Bitės Profai“.
  • Ar telefonas su 5 kartų optinio priartinimo kamera visada fotografuoja kokybiškiau už išmanųjį su 3 kartų optinio priartinimo kamera?

Ne, ne visada. Įrenginys su 5 kartų optinio priartinimo kamera kokybiškiau priartins tolimesnį vaizdą. Jei vaizdą bandysite priartinti būtent 3 kartus, kokybiškiau fotografuos išmanusis su 3 kartų optiniu priartinimu. Taip yra todėl, kad pirmasis telefonas artina apkirptą vaizdą iš pagrindinio jutiklio.
  • Ar yra flagmanų su išimama baterija?

Ne, nėra. Gamintojai integruoja akumuliatorius tam, kad užtikrintų įrenginio atsparumą vandeniui. Be to, taip jie gali kurti telefonus su talpesnėmis baterijomis.
  • Kas svarbiausia renkantis naują flagmaną?

Nėra vieno tobulo telefono, nes skirtingi modeliai pasižymi ne vienodais pranašumais. Svarbiausia žinoti, kokie privalumai jums yra svarbiausi. Perkant naują išmanųjį visada galite pasitarti su „Bitės Profais“.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams – nemokamai.