„Bitės Profai“ rekomenduoja: geriausios planšetės

Planšetinis kompiuteris – puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško įrenginio filmų peržiūroms, greitiems darbams ar netikėtai gimusioms kūrybinėms idėjoms įgyvendinti. Nepriklausomai nuo to, kam ją naudosite, išsirinkti gali būti sunku. Šiandienėje rinkoje planšečių pasirinkimas platus, tad „Bitės Profai“ apžvelgė daugybę modelių ir išrinko penkis geriausius, kad išsirinkti labiausiai atitinkantį jūsų poreikius, būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • „iPad Pro“ (2021) šiuo metu yra viena geriausių „Apple“ planšečių ir viena pažangiausių planšečių rinkoje
  • Planšetė menininkams ir žaidimų mėgėjams – „Samsung Galaxy Tab S8 Ultra“
  • „Samsung Galaxy Tab A8“ turi itin patogią „One UI“ vartotojo sąsaja, tad ja naudotis bus vienas malonumas
  • Jei ieškote elegantiško dizaino įrenginio, „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ jums ‒ tobulas pasirinkimas
  • „iPad Mini“ (2021) – itin kompaktiška planšetė, kurią itin patogu valdyti ir viena ranka

Daugiau apie rekomenduojamas planšetes sužinokite toliau skaitydami šį „Bitės Profų“ straipsnį

„Skirtingiems poreikiams prireiks skirtingos planšetės, tad prieš pradėdami rinktis, pirmiausia paklauskite savęs, kam ją naudosite. Jei esate žaidimų gerbėjas, jums tikrai prireiks erdvaus ekrano ir spartaus procesoriaus. Grafikos dizaineriams ar dailininkams pravers išmanusis rašiklis, o filmų gerbėjams – galingi, garso kokybę ženkliai pagerinantys garsiakalbiai“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas, „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. spalį.

„iPad Pro“ (2021) – geriausia „Apple“ planšetė

„iPad Pro“ planšetės, visai kaip „iPhone“ telefonai, yra aukštos kokybės įrenginiai. Tad nenuostabu, kad ir „iPad Pro“ (2021) yra ne tik viena geriausių iš visų iki šiol išleistų „Apple“ planšečių, bet ir viena geriausių rinkoje.

„Vienas didžiausių šios planšetės privalumų – pažangus „Apple M1“ procesorius, kuris veikia ir „MacBook Pro“ kompiuteriuose. Jis užtikrina itin didelę spartą ir naudoja ženkliai mažiau energijos nei rinkoje esantys konkurentai. Tad greitai ir be jokių trikdžių galėsite naudotis grafikos programėlėmis, naudojančiomis daug procesoriaus resursų. Pavyzdžiui, „Adobe Fresco“ ar „Procreate“, – sako išmaniųjų įrenginių ekspertas.

„iPad Pro“ (2021) didžiausias ekrano ryškumas siekia net 1600 nitų, tad planšete bus patogu naudotis bet kokio apšvietimo sąlygomis. Verta paminėti ir „MiniLED“ technologiją, dėl kurios ekrane daug geriau atsiskleis visos spalvos bei juodi atspalviai. Planšetė dar gali pasigirti ir 120 Hz ekrano atnaujinimo dažniu. Jis leis sklandžiau rašyti, žymėti ar piešti naudojant „Apple Pencil“ rašiklį. Dėl tokio atnaujinimo dažnio taip pat susidaro įspūdis, kad įrenginys veikia sklandžiau ir greičiau, todėl ja naudotis kur kas maloniau.

„Šiuo metu „iPad Pro“ (2021) ‒ pažangiausia planšetė rinkoje, tad ja tikrai apsidžiaugs visi, ieškantys sparčiausio, ilgiausiai veikiančio ir ryškiausią ekraną turinčio įrenginio. Tai planšetė, kuri puikiai tinka žaidimams, nes M1 procesorius šiuo metu leidžia sklandžiai žaisti bet kokį „iPad“ sukurtą žaidimą. Jei dar nuspręsite įsigyti priedų, tokių kaip išmanus rašiklis „Apple Pencil“ ar klaviatūra „Magic Keybord“, tada jos galimybes išnaudosite labiausiai“, ‒ sako „Bitės Profas“.

ipad-por-2021-pirkti

„Samsung Galaxy Tab S8 Ultra“ – geriausia „Android“ planšetė

Mobilaus telefono paprastumas ir kompiuterio techninės savybės – taip būtų galima apibendrinti planšetę „Samsung Galaxy Tab S8 Ultra“. Kitaip tariant – tai geriausias tokio tipo įrenginys, kokį šiandien parduoda „Samsung“.

„Tai tuo pat metu didžiausias ir kartu pažangiausias šiuo metu rinkoje esantis „Android“ planšetinis kompiuteris. Jo ekrano įstrižainė siekia net 14.6 colio, o dėl „Super AMOLED“ technologijos ir 120Hz vaizdo atnaujinimo dažnio turinys dideliame ekrane atrodo stulbinamai. Įrenginys puikiausiai tinka ne tik filmams ar naršymui, bet ir žaidimams. Be to, planšetė itin greitai reaguoja į prisilietimus, tad ja naudotis labai paprasta“, – vardija „Bitės Profas“.

Ekspertas primena ir rašiklį „S-Pen“. Kadangi ekrano atsako laikas yra vos 2.8ms (trigubai trumpesnis nei ankstesnio „Tab S7+“ modelio), naudojantis „S-Pen“ atrodo, kad rašytumėte tiesiog ant popieriaus.

Jei esate pripratę prie „Android“ operacinės sistemos, geresnės planšetės sau nerasite. „Galaxy Tab S8 Ultra“ investicijas atpirks – pavyzdžiui, rašiklis „S-Pen“ nėra papildomas, mokamas priedas, jį gausite iškart su planšetiniu kompiuteriu.

samsung-galaxy-tab8-ultra-pirkti

„Samsung Galaxy Tab A8“ – viena prieinamiausių „Samsung“ planšečių

tab-a8-plansete
 
Gamintojo „Samsung“ planšetiniai kompiuteriai išsiskiria savo itin patogia „One UI“ vartotojo sąsaja. Nesvarbu, ar rinktumėtės vieną prabangiausių planšečių, ar pigesnę – vartotojo sąsaja visada bus patogi.

„One UI“ sąsaja sukurta tam, kad būtų galima lengvai paspausti kiekvieną mygtuką ir kuo lengviau surasti ieškomus nustatymus ar funkcijas. Be to, kartu su „One UI“ sąsaja planšetės naudotojai gauna ir daug patogių „Samsung“ programėlių, pavyzdžiui, „Samsung Notes“ ar „Reminder“. Patogu tai, kad šios programėlės sinchronizuojasi su tomis pačiomis programėlėmis jūsų telefone, tad jeigu naudojate ir „Samsung“ telefoną, kiekvienas priminimas ar užrašas, kurį sukursite telefone ar planšetėje, bus matomas ir kitame įrenginyje“, ‒ sako „Bitės Profas“.

„Samsung Galaxy Tab A8“ dideliame 10,5 colių įstrižainės ekrane „One UI“ sąsaja leidžia patogiai vienu metu naudoti dvi programėles. Tokiu būdu galėsite, pavyzdžiui, nuotrauką iš galerijos pertempti į susirašinėjimo programėlę. Ši planšetė rekomenduojama tiems, kurie nori lengvo ir patogaus valdymo, kurį užtikrina „One UI“ vartotojo sąsaja arba tiems, kurie turi „Samsung“ telefoną, nes automatinis sinchronizavimas suteikia daug galimybių.

samsung-tab-a8-plansete

„Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ – puikus kainos ir kokybės santykis

Paėmę į rankas planšetę „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ pirmiausia atkreipsite dėmesį į jos elegantišką dizainą. Šios planšetės neslidi nugarėlė leis patogiai ją laikyti rankose ne tik jums, bet ir patiems jauniausiems šeimos nariams. „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ turi didelį ir erdvų 10,1 colių įstrižainės aukštos „Full HD“ raiškos ekraną, todėl visi vaizdai jame bus ypač detalūs. Be to, ekranas itin tiksliai perteikia visas spalvas. Dėl šios priežasties vaizdo turinys jame atrodys gražiai. Planšetė taip pat turi galingus stereogarsiakalbius su „Dolby Atmos“ technologija, tad kartu su erdviniu ekranu planšetė puikiai tiks filmų peržiūroms“, – teigia išmaniųjų įrenginių ekspertas. „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ puikiai tinka visai šeimai, nes kiekvienas gali susikurti savo profilį su slaptažodžiu. Prisijungęs vartotojas matys tik savo asmeninę informaciją, nustatymus ir programėles. Rinkitės „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“, jei ieškote universalaus ir nedaug kainuojančio įrenginio, kuriame galėtumėte žiūrėti filmus, mėgstamas laidas ar patogiai naršyti internete.

lenovo-m10-hd

„iPad Mini“ (2021) – ieškantiems mažesnio, tačiau pažangaus planšetinio


 
Daugelis mūsų esame įpratę planšetę laikyti dviem rankomis. Tuo metu „iPad Mini“ (2021) integruotas vienas kompaktiškiausių ekranų, tad ji gali būti valdoma ir viena ranka. „Mini dydžio – mega galingumas“ – taip „Apple“ apibūdina savo naująją planšetę.

„Šiame kompaktiškame įrenginyje veikia pažangus, rinkoje konkurentų neturintis „Apple A15 Bionic“ procesorius. Tad jame be vargo galėsite žaisti sudėtingos grafikos žaidimus ar redaguoti nuotraukas naudodami programą „Photoshop“, – sako „Bitės Profas“.

Pagaliau „Apple“ nusprendė „USB Type-C“ jungtį naudoti ir „iPad Mini“ planšetėje. Tai reiškia, kad bus daug lengviau rasti įkroviklį savo išmaniesiems įrenginiams. Taip pat lengvai prie planšetės prijungsite įvairius priedus, pavyzdžiui, USB-C atmintinę.

„iPad Mini“ (2021) puikiai tiks ir kūrybinėms mintims išlaisvinti. Planšetė palaiko išmanųjį rašiklį „Apple Pencil“, su kuriuo ekrane galėsite lengvai rašyti, piešti ir žymėti itin svarbius įrašus. Jis magnetine jungtimi gali būti prikabinamas planšetės šone ir čia pat įkrautas belaidžiu būdu. Taigi, kai jus aplankys įkvėpimas, po ranka turėsite ir įrenginį, ir rašiklį, su kuriuo galėsite kurti. Tiesa, šį rašiklį turėsite įsigyti atskirai“, – priduria A. Archangelskis.

Naująjį „iPad Mini 2021“ itin patogu visur nešiotis. Tą tikrai įvertins ieškantys kompaktiško, bet kartu ir itin pažangaus įrenginio. Taip pat kūrybingi žmonės, kurių galvoje nuolat sukasi begalė netikėčiausių idėjų, kurias svarbu greitai pasižymėti.

apple-ipad-mini

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-telefonai-top5

geriausi-ismanieji-laikrodziai-2

geriausi-nesiojamieji-kompiuteriai-2
 

Ką dar reikėtų žinoti renkantis planšetę?

  • Ar visos brangiausios ir pažangiausios planšetės atsparios vandeniui?

Tikrai ne. Šiandieninėje rinkote tik maža dalis net ir pažangiausių planšečių yra atsparios vandeniui. Tad rinkdamiesi, perskaitykite jos specifikacijas ir įsitikinkite, ar įrenginys tikrai atsparus vandeniui.
  • Ar su „Apple Pencil” galėsiu valdyti visas planšetes?

Ne. Išmanų rašiklį „Apple Pencil“ palaiko tik tam pritaikytos „Apple“ planšetės. „Android“ įrenginiuose jis neveiks.
  • Kas svarbiausia renkantis planšetinį kompiuterį?

Tai priklauso nuo jūsų poreikio ir biudžeto. Viena planšetė turi geriausią ekraną, kita – ilgiausiai veikiančią bateriją. Vis tik geresnius komponentus paprastai turi brangesni įrenginiai.
  • Ar planšetiniuose kompiuteriuose galiu naudoti tą pačią „Facebook“ paskyrą kaip ir telefone?

Taip. „Facebook“ ir kitų socialinių tinklų paskyras galite naudoti tiek telefone, tiek ir planšetiniame kompiuteryje.
  • Ar planšetiniai kompiuteriai palaiko atminties kortelę?

Ne visi. Tad rinkdamiesi planšetę, perskaitykite jos specifikacijas ir įsitikinkite, ar įrenginys palaiko atminties kortelę.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.