„Bitės Profai“ rekomenduoja: geriausios planšetės

Planšetė – puikus pasirinkimas tiems, kas ieško įrenginio filmų peržiūroms, greitiems darbams ar netikėtai gimusioms kūrybinėms idėjoms įgyvendinti. Nepriklausomai nuo to, kam ją naudosite, išsirinkti gali būti sunku. Šiandienėje rinkoje siūlomas platus jų pasirinkimas, tad „Bitės Profai“ apžvelgė daugybę modelių ir išrinko penkis geriausius, kad išsirinkti labiausiai atitinkantį jūsų poreikius būtų lengviau.
 
Taupydami jūsų laiką, kviečiame su turiniu susipažinti lengviau:
  • „iPad Pro“ (2021) šiuo metu yra geriausia „Apple“ planšetė ir viena pažangiausių planšečių rinkoje
  • Planšetė menininkams ir žaidimų mėgėjams – „Samsung Galaxy Tab S8 Ultra“
  • „Samsung Galaxy Tab Active3“ – viena atspariausių planšečių rinkoje, kurią ypač patogu naudoti dirbanti sudėtingomis sąlygomis, gyvenant aktyviai ar daug keliaujant
  • Dėl erdvaus 10,1 colių įstrižainės ekrano ir galingų stereo garsiakalbių „Lenovo Tab M10“ yra puikus įrenginys filmų peržiūroms
  • „iPad Mini“ (2021) – itin kompaktiška planšetė, kurią labai patogu valdyti ir viena ranka

Daugiau apie rekomenduojamas planšetes sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Skirtingiems poreikiams prireiks skirtingos planšetės, tad prieš pradėdami rinktis, pirmiausia paklauskite savęs, kam ją naudosite. Jei esate žaidimų gerbėjas, jums tikrai prireiks erdvaus ekrano ir spartaus procesoriaus. Grafikos dizaineriams ar dailininkams pravers išmanus rašiklis, o filmų gerbėjams – galingi, garso kokybę ženkliai pagerinantys garsiakalbiai“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Topas atnaujintas 2022 m. kovą.

„iPad Pro“ (2021) – geriausia „Apple“ planšetė

„iPad Pro“ planšetės, visai kaip „iPhone“ telefonai, yra aukštos kokybės įrenginiai. Tad nenuostabu, kad ir šiemet išleista „iPad Pro“ (2021) yra ne tik geriausia iš visų iki šiol išleistų „Apple“ planšečių, bet ir viena geriausių rinkoje.

„Vienas didžiausių šios planšetės privalumų – pažangus „Apple M1“ procesorius, tas pats kuris veikia ir „MacBook Pro“ kompiuteriuose. Jis užtikrina itin didelę spartą ir naudoja ženkliai mažiau energijos nei rinkoje esantys konkurentai. Tad greitai ir be jokių trikdžių galėsite naudotis ir grafikos programėlėmis, naudojančiomis daug procesoriaus resursų. Pavyzdžiui, „Adobe Fresco“ ar „Procreate“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ekspertas priduria, kad palyginę planšečių su „Android“ operacine sistema procesorių ir „M1“ procesoriaus pajėgumą, pamatytume, kad „iPad“ veikia kur kas sparčiau.

„iPad Pro“ (2021) maksimalus ekrano ryškumas siekia net 1600 nitų, tad planšete bus patogu naudotis bet kokio apšvietimo sąlygomis. Verta paminėti ir „Mini LED“ technologiją, dėl kurios ekrane daug geriau atsiskleis visos spalvos. Planšetė dar gali pasigirti ir 120 Hz vaizdo atnaujinimo dažniu. Jis leis sklandžiau rašyti, žymėti ar piešti naudojantis rašikliu „Apple Pencil“. Taip pat susidarys įspūdis kad įrenginys veikia sklandžiau ir greičiau, todėl naudotis ja kur kas maloniau“, – teigia A. Archangelskis.

Šiuo metu tai yra pažangiausia planšetė rinkoje, tad ja tikrai apsidžiaugs visi, ieškantys sparčiausio, ilgiausiai veikiančio ir ryškiausią ekraną turinčio įrenginio. Tiesa, jos kaina yra didesnė nei konkurentų, tačiau ją nusipirkę gausite itin kokybišką įrenginį. O jei dar nuspręsite įsigyti priedų, tokių kaip išmanus rašiklis „Apple Pencil“ ar klaviatūra „Magic Keybord“, tuomet maksimaliai išnaudosite jos galimybes.

Daugiau apie „Apple iPad Pro“ (2021) sužinosite šios planšetės aprašyme.

„Samsung Galaxy Tab S8 Ultra“ – geriausia „Android“ planšetė

Mobilaus telefono paprastumas ir kompiuterio techninės savybės – taip būtų galima apibendrinti planšetę „Samsung Galaxy Tab S8 Ultra“. Kitaip tariant – tai geriausias tokio tipo įrenginys, kokį šiandien parduoda „Samsung“.

„Tai tuo pat metu didžiausias ir kartu pažangiausias šiuo metu rinkoje esantis „Android“ planšetinis kompiuteris. Jo ekrano įstrižainė siekia net 14.6 colio, o dėl „Super AMOLED“ technologijos ir 120Hz vaizdo atnaujinimo dažnio turinys dideliame ekrane atrodo stulbinamai. Įrenginys puikiausiai tinka ne tik filmams ar naršymui, bet ir žaidimams. Be to, planšetė itin greitai reaguoja į prisilietimus, tad ja naudotis labai paprasta“, – vardija „Bitės Profas“.

Ekspertas primena ir rašiklį „S-Pen“. Kadangi ekrano atsako laikas yra vos 2.8ms (trigubai trumpesnis nei ankstesnio „Tab S7+“ modelio), naudojantis „S-Pen“ atrodo, kad rašytumėte tiesiog ant popieriaus.

Jei esate pripratę prie „Android“ operacinės sistemos, geresnės planšetės sau nerasite. „Galaxy Tab S8 Ultra“ investicijas atpirks – pavyzdžiui, rašiklis „S-Pen“ nėra papildomas, mokamas priedas, jį gausite iškart su planšetiniu kompiuteriu.

Daugiau apie „Samsung Galaxy Tab S8 Ultra“ sužinosite šios planšetės aprašyme.

„Samsung Galaxy Tab Active3“ – viena atspariausių planšečių rinkoje


 
Šiandien gana dažnai matome vandeniui atsparių telefonų, net ir tarp pigesnių įrenginių. Visai kitaip yra planšečių rinkoje. Čia tokių variantų beveik nėra, todėl „Samsung Galaxy Tab Active3“ turi kuo didžiuotis.

„Planšetė turi tvirtą, aplinkos sąlygų nebijantį korpusą. Gamintojo teigimu, su komplektuojamu dėklu ji atspari kritimui iš 1,5 m aukščio. Visgi net ir žinodami, kad planšetė puikiai atlaiko kritimus, mėtyti jos nerekomenduojame. „Samsung Galaxy Tab Active3“ suteiktas ir IP68 sertifikatas, kuris patvirtina, kad jos atsparumą vandeniui ir dulkėms. Tad planšetė bus patikima palydovė tiek keliaujant, tiek dirbant sudėtingesnėmis sąlygomis ar užsiimant aktyvia laisvalaikio veikla“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Ši planšetė palaiko ir „S-Pen“ rašiklį, kurį gausite kartu su įrenginiu. Tad nieko nelaukę galėsite naršyti internete ar žymėti svarbias idėjas. „S-Pen“ rašiklis leis ja patogiai naudotis net ir šlapiomis rankomis ar mūvint storas pirštines. O jei po ranka išmanaus rašiklio neturite, įjungę padidinto ekrano jautrumo nustatymą taip pat galėsite naudotis juo su pirštinėmis.

Komplektacijoje rasite ir specialų planšetės dėklą, kuris apsaugos ją nuo smūgių, ir turės specialią vietą rašikliui „S-Pen“.

„Šio modelio bateriją ypač lengva pakeisti. Tad kai „Samsung Galaxy Tab Active3“ akumuliatoriaus jėgos išseks, užuot ją įkrovę, galėsite pakeisti kita ir toliau mėgautis pramogomis ar tęsti pradėtus darbus. Tai ypač pravers vietose, kur nėra galimybės įkrauti įrenginį“, – sako A. Archangelskis.

Ši planšetė rekomenduojama tiems, kas dirba sudėtingomis sąlygomis, mėgsta aktyvų gyvenimo būdą ar daug keliauja ir ieško atsparaus bei patikimo įrenginio. Be to, ją taip pat galėsite duoti vaikams be baimės, kad jie numes planšetę ant žemės.

Daugiau apie „Samsung Galaxy Tab Active3“ sužinosite šios planšetės aprašyme.

„Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ – puikus kainos ir kokybės santykis

Pirmiausią, ką pamatysite paėmę į rankas planšetę „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“, tai elegantišką jos dizainą. O neslidi nugarėlė leis patogiai ją laikyti rankose, net kai ją naudosis mažiausi šeimos nariai.

„Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ turi didelį ir erdvų 10,1 colių įstrižainės ekraną. Jis aukštos, „Full HD“ raiškos, todėl visi vaizdai jame bus ypač detalūs. Be to, ekranas tiksliai perteikia visas spalvas, tad pats vaizdo turinys jame atrodys gražiai. Planšetė taip pat turi galingus stereogarsiakalbius su „Dolby Atmos“ technologija, dėl kurių kartu su erdviu ekranu ji tampa puikiu įrenginiu filmams žiūrėti“, – teigia „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Ši planšetė puikiai tinka naudoti visai šeimai, nes kiekvienas gali susikurti savo profilį su tik jam vienam žinomu slaptažodžiu. O prisijungęs prie jo matys tik savo asmeninę informaciją, nustatymus ir programėles.

Rinkitės „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“, jei ieškote universalaus įrenginio, kuriame galėtumėte žiūrėti filmus, mėgstamas laidas ar patogiai naršyti internete už mažą kainą.

Daugiau apie „Lenovo Tab M10 (2nd gen)“ sužinosite šios planšetės aprašyme.

„iPad Mini“ (2021) – ieškantiems mažesnio įrenginio

Daugelis mūsų esame įpratę planšetę laikyti dvejomis rankomis. Tuo metu naujajame „iPad Mini“ (2021) integruotas vienas kompaktiškiausių ekranų, tad ji gali būti itin patogiai valdoma ir viena ranka.

„Mini dydžio – mega galingumas“ – taip „Apple“ apibūdina savo naująją planšetę. Šiame kompaktiškame įrenginyje veikia pažangus, rinkoje konkurentų neturintis „Apple A15 Bionic“ procesorius. Tad jame be vargo galėsite žaisti sudėtingos grafikos žaidimus ar redaguoti nuotraukas naudodami „Photoshop“, – pamini „Bitės Profas“.

Pagaliau „Apple“ nusprendė „USB Type-C“ jungtį naudoti ir „iPad Mini“ planšetėje. Tai reiškia, kad bus daug lengviau rasti įkroviklį savo išmaniesiems įrenginiams. Taip pat lengvai prie planšetės prijungsite įvairius priedus, pavyzdžiui, „USB-C“ atmintinę.

„iPad Mini“ (2021) puikiai tiks ir kūrybinėms mintims išlaisvinti. Planšetė palaiko išmanųjį rašiklį „Apple Pencil“, su kuriuo ekrane galėsite lengvai rašyti, piešti ir žymėti itin svarbius įrašus. Jis magnetine jungtimi gali būti prikabinamas planšetės šone ir čia pat įkrautas belaidžiu būdu. Taigi, kai jus aplankys įkvėpimas, po ranka turėsite ir įrenginį, ir pieštuką, su kuriuo galėsite kurti. Tiesa, šį pieštuką turėsite įsigyti atskirai“, – priduria A. Archangelskis.

Naująjį „iPad Mini 2021“ itin patogu visur nešiotis. Tą tikrai įvertins ieškantys kompaktiško, bet kartu ir itin pažangaus įrenginio. Taip pat kūrybingi žmonės, kurių galvoje nuolat sukasi begalė netikėčiausių idėjų, kurias svarbu greitai pasižymėti.

Daugiau apie „iPad Mini“ (2021) sužinosite šios planšetės aprašyme.

Jei ieškote kitokiems jūsų poreikiams pritaikyto įrenginio, kviečiame peržiūrėti kitus „Bitės Profų“ paruoštus geriausiųjų penketukus:

geriausi-telefonai-top5

geriausi-ismanieji-laikrodziai-2

geriausi-nesiojamieji-kompiuteriai-2
 

Ką dar reikėtų žinoti renkantis planšetę?

  • Ar visos brangiausios ir pažangiausios planšetės atsparios vandeniui?

Tikrai ne. Šiandieninėje rinkote tik maža dalis net ir pažangiausių planšečių yra atsparios vandeniui. Tad rinkdamiesi, perskaitykite jos specifikacijas ir įsitikinkite, ar įrenginys tikrai atsparus vandeniui.
  • Ar su „Apple Pencil” galėsiu valdyti visas planšetes?

Ne. Išmanų rašiklį „Apple Pencil“ palaiko tik tam pritaikytos „Apple“ planšetės. „Android“ įrenginiuose jis neveiks.
  • Kas svarbiausia renkantis planšetinį kompiuterį?

Tai priklauso nuo jūsų poreikio ir biudžeto. Viena planšetė turi geriausią ekraną, kita – ilgiausiai veikiančią bateriją. Vis tik geresnius komponentus paprastai turi brangesni įrenginiai.
  • Ar planšetiniuose kompiuteriuose galiu naudoti tą pačią „Facebook“ paskyrą kaip ir telefone?

Taip. „Facebook“ ir kitų socialinių tinklų paskyras galite naudoti tiek telefone, tiek ir planšetiniame kompiuteryje.
  • Ar planšetiniai kompiuteriai palaiko atminties kortelę?

Ne visi. Tad rinkdamiesi planšetę, perskaitykite jos specifikacijas ir įsitikinkite, ar įrenginys palaiko atminties kortelę.
 

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią apžvalgą parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus ar paskambinkite jiems telefonu numeriu 1501. BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.