Kas yra „Android TV“?

Išmaniosios technologijos tobulėja kasdien, o jų kūrėjai siūlo vis pažangesnius sprendimus, lengvinančius mūsų gyvenimą. Prie tokių, neabejotinai, galėtume priskirti ir sparčiai tobulėjančią „Android TV“ operacinę sistemą, kuri ženkliai praplečia televizoriaus galimybes, paversdama jį išmaniu įrenginiu. Plačiau apie ją pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • „Android TV“ yra išmanioji televizijos operacinė sistema
  • Telefonų su operacine sistema „Android“ naudotojai gali susieti savo telefoną su televizoriumi
  • „Android TV box“ seną televizorių leidžia paversti išmaniu

„Android TV“ sukurta tam, kad televizorius taptų toks pat išmanus, kaip ir telefonas, ir jame galėtumėte naudoti tokias daugelio pamėgtas programėles kaip „YouTube“ ar „Spotify“. Be to, jei turite telefoną su „Android“ operacine sistema, „Android TV“ bus labai lengva perprasti – bene viską, ką reikia, matysite pagrindiniame televizoriaus ekrane. O paiešką galėsite vykdyti netgi balsu“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kas yra „Android TV“ ir „Android TV box“?

„Android TV“ yra išmanioji televizijos operacinė sistema, paremta mums gerai pažįstama operacine sistema „Android“. Tai reiškia, kad per televizorių galėsite žiūrėti ne tik tradicinius TV kanalus, bet ir internetu pasiekiamus vaizdo įrašus, filmus ar serialus. Taip pat naudotis jau integruotais „Google“ produktais, tarp kurių – mobiliųjų programėlių parduotuve „Google Play“ ir „Google“ asistentu.

„Turint „Android TV“ galėsite padaryti, kad jūsų telefono ekranas būtų atvaizduotas televizoriuje. Tai leis daug greičiau ir lengviau dideliame ekrane parodyti atostogų ar gimtadienių akimirkas artimiesiems ar draugams. Priešingai nei naudojant USB raktą, tam prireiks vos kelių paspaudimų“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Išsamią instrukciją, kaip padaryti, kad jūsų telefono vaizdas būtų rodomas televizoriuje, rasite kitame straipsnyje.

Ekspertas priduria, kad „Android TV“ platformą galėsite valdyti ne tik įprastu nuotolinio valdymo pulteliu, bet ir savo išmaniuoju telefonu bei „Google“ balso asistentu. Kaip valdyti išmanųjį televizorių savo telefonu, aiškina „Bitės Profai“.

„Android TV“ operacinę sistemą turi ne visi televizoriai, tačiau net ir tuos, kurie neturi, galima paversti išmaniais, prijungus „Android TV box“ priedėlį. Jis leis naudotis visomis „Android TV“ galimybėmis“, – priduria „Bitės Profas“.

Jei vis tik nusprendėte įsigyti naują televizorių, „Bitės Profai“ apžvelgė daugybę modelių ir išrinko penkis geriausius, tarp kurių yra ir turinčių „Android TV“ operacinę sistemą.

„Android TV“ programėlės bei žaidimai

„Android TV“ suteikia prieigą prie didžiulės „Google Play“ programėlių bibliotekos, iš kurios į televizorių galėsite parsiųsti programėlių, skirtų klausytis muzikos, naršyti socialiniuose tinkluose ar net žaidimų. Didelis „Android TV“ privalumas – galimybė pradėti žiūrėti filmą traukinyje ar lėktuve per išmanųjį telefoną, o grįžus namo tęsti jį nuo tos vietos, kur baigėte, per didelį televizoriaus ekraną. Ar atvirkščiai – vakare pradėtą žiūrėti filmą per televizorių, galėsite užbaigti per telefoną keliaudami viešuoju transportu į darbą. Šis privalumas veikia su populiariausiomis vaizdo turinio peržiūros programėlėmis, tokiomis kaip „YouTube“ ar „GO3|BITĖ“.

Patogu, jog pirmą kartą įjungę „Android TV“ rasite ten jau įrašytas tokias programėles kaip „YouTube“ ir iškart galėsite pradėti jomis naudotis. Pagrindiniame lange matysite ir „Google Play“ parduotuvės programėlę, tad norėdami, galėsite parsisiųsti muzikos transliavimo programėlę „Spotify“ ar naujos kartos išmaniosios televizijos programėlę „GO3|BITĖ“.

Kaip pradėti naudotis „Android TV“?

„Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas aiškina, kad, kaip ir naujame telefone, taip ir „Android TV“ iš pradžių turėsite atlikti pirminį nustatymą, kurio metu rekomenduojama susieti įrenginį su „Google“ paskyra. Tai leis vėliau naudotis visais šios operacinės sistemos privalumais. Atlikus pakeitimų programėlėse, pavyzdžiui, „YouTube“ naujinimai atsispindės visuose įrenginiuose, prijungtuose prie tos pačios „Google“ paskyros.

„Viršutiniame kairiajame „Android TV“ kampe matysite paieškos langą – jei žinote, ką norite pamatyti ar žaisti, suveskite ten konkrečios programėlės ar žaidimo pavadinimą. Tiesa, programėlių ir žaidimų pasirinkimas nėra toks didelis kaip „Android“ telefonuose. Tad čia rasite tik pačias populiariausias ir šiai operacinei sistemai pritaikytas pramogas“, – sako „Bitės Profas“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: