Išmanieji televizoriai: kaip juos valdyti savo telefonu?

Atsibodo ieškoti vis tarp pagalvių pasimetančio televizoriaus pultelio? Svarstote, kam jo išvis reikia, jei delnuose ir taip laikote išmanųjį telefoną? Tuomet valdykite savo televizorių telefonu – tokiai funkcijai tereikia rasti tinkamą programėlę, kelias akimirkas jai įdiegti ir „Wi-Fi“ tinklą.
Taip lengviau: greitojo skaitymo faktai apie televizorių valdymą telefonu
  • Naujesniems nei 2017 m. „Samsung“ televizoriams valdyti skirta programėlė „SmartThings“
  • „Android TV“ galima patogiai valdyti su programėle „CetusPlay“ arba „Google Home“
  • „LG“ televizoriams skirta „LG ThinQ“ programėlė
  • „HiSense“ televizoriams skirta „HiSense Now“ programėlė
  • Dauguma programėlių leidžia televizorius valdyti naudojantis Wi-Fi ryšiu, todėl fiziškai kreipti telefoną link televizoriaus nėra jokios prasmės

Daugiau apie tai, kaip telefonu valdyti išmanųjį televizorių, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Televizoriaus valdymo telefonu programėlės leidžia ne tik perjungti kanalus, bet ir per telefoną naršyti televizoriaus ekrane, rinkti tekstą per telefono klaviatūrą ir kitaip išnaudoti didesnio ekrano naudojimą per mažesnį ekraną privalumus“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip telefonu valdyti „Samsung“ televizorių?

Valdyti-samsungtv
 
Populiariausio išmaniųjų televizorių gamintojo „Samsung“ įrenginių valdymas telefonu priklauso nuo metų, kuriais pagamintas jūsų plačiaekranis. 2017-aisiais ir vėliau išleisti televizoriai naudoja programėlę „SmartThings“ („Android“, „iOS“). Programėlė valdo televizorių per Wi-Fi tinklą, tad telefono pozicija neturi jokios reikšmės ir jo nebūtina nukreipinėti į ekraną, o perjungti kanalus taip pat lengvai galima iš bet kurio kambario.

„SmartThings“ programėlė itin patogi, jei norite televizoriaus ekrane naršyti, nes telefono ekrane matomas jutiminis kilimėlis pelės valdymui. Be to, telefonu surinkti tekstą kur kas patogiau ir greičiau negu tai darant televizoriaus siūloma klaviatūra“, – rekomenduoja „Bitės Profas“.

Kaip telefonu valdyti „Android“ televizorių?

valdyti-androidtv
 
 „Google Home“ („Android“ ir „iOS“) programėlė leidžia prijungti ir valdyti tame pačiame „Wi-Fi“ tinkle esančius „Android TV“ įrenginius. Kadangi tai yra dar gana nauja funkcija, kurią „Google“ pakeitė iš anksčiau buvusios „Android TV Remote Control“, „iOS“ įrenginiais ji kol kas leidžia keisti tik televizoriaus garsą. O telefonais su „Android“ operacine sistema – perjungti kanalus, keisti garsą ar naudotis balso komandomis įvedant tekstą bei naudotis „Google“ asistentu.

Papildomai „Android TV“ operacinę sistemą naudojančius televizorius galima valdyti per programėlę „CetusPlay“ („Android“). Abu įrenginius reikia prijungti prie to paties „Wi-Fi“ tinklo.

Taip pat svarbu, kad minėta programėlė būtų įrašyta ir pačiame televizoriuje. Pakeitus klaviatūros nustatymą televizoriuje, su šia programėle galėsite įvesti ir tekstą į televizorių iš telefono. Be to, telefonas gali atstoti belaidį valdymo pultelį įvairiems „Android TV“ žaidimams.

Kaip telefonu valdyti „LG“ televizorių?

valdyti-LGtv
 
Šiuolaikiniai „LG“ televizoriai turi vieną nuotolinio valdymo kelią – tai „LG ThinQ“ programėlę („Android“ ir „iOS“). Jos, kaip ir didžiosios daugumos kitų analogiškų programėlių, valdymas vyksta prijungus išmanųjį telefoną ir televizorių prie to paties „Wi-Fi“ tinklo.

Kaip telefonu valdyti „HiSense“ televizorių?

Valdyti-hisense
 
„HiSense“ televizorius, jei jie pagaminti 2017-aisiais ir vėliau, galima valdyti „HiSense Now“ programėle („Android“ ir „iOS“). Įdiegus programėlę abu įrenginius reikia prijungti prie to paties „Wi-Fi“ tinklo.

Kai kuriuos modelius šia programėle galima valdyti net ir balsu. Deja, „HiSense Now“ tarp vartotojų nėra itin populiari, o programėlės įvertinimuose netrūksta kritikos, jog ši dažnai stringa.

Kaip telefonu valdyti bet kokį Infraraudonųjų spindulių siųstuvą naudojantį televizorių?

valdyti-IRsiustuvas
 
Jei jūsų telefonas turi „IR Blaster“ vadinamą infraraudonųjų spindulių siųstuvą, jį galite panaudoti kaip pultelį per „Peel Universal Smart TV Remote Control“ programėlę („Android“).

„Šis kelias populiarus todėl, jog juo galite valdyti beveik bet kokį televizorių, jei tik tai leidžia paties telefono techninės galimybės. Tačiau „IR Blaster“ valdymas nėra toks patogus, nes juo reikia nukreipti telefoną į televizorių ir būti netoli jo, kitaip įrenginiai nepagaus vienas kito signalų“, – perspėja „Bitės Profas“.

Šiuo metu prekiaujamų naujausių modelių, turinčių „IR Blaster“ siųstuvą, yra nedaug. Kiek anksčiau „Huawei“ tokį sprendimą diegė į daugelį savo telefonų, o iš šiuo metu gaminamų – dažniausiai jį turi tik „Xiaomi“ modeliai (pavyzdžiui, „Xiaomi 11T Pro“).

BITĖ | PROFAI salonuose

Šį straipsnį parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.