Kaip sužinoti artimųjų telefono buvimo vietą?

Ar esate iš tų žmonių, kurie nuolat rūpinasi, kur yra jų šeimos nariai? Ar vaikai saugiai pasiekė mokyklą? Ar vyras po darbo nepamiršo užsukti į parduotuvę nupirkti pieno? Jūsų rūpesčius palengvins viena iš programėlių, tiksliai rodančių namiškių buvimo vietą. Detalia jų naudojimosi instrukcija dalijasi „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Programėlė „Life360“ padeda vieniems šeimos nariams stebėti, kur yra kiti
  • „iPhone“ telefonų savininkams stebėti šeimos narių buvimo vietą leidžia „Family Sharing“ funkcija
  • „Google Family Link“ leidžia nuolat stebėti vaiko buvimo vietą ir apriboti jų matomą turinį internete

„Jei anksčiau norėdami sužinoti šeimos nario buvimo vietą turėjome jam skambinti, šiandien galime pasiimti išmanųjį į rankas ir akimirksniu tai sužinoti patys. Tereikia, kad telefone būtų įjungtas GPS ir interneto ryšys. Dalis tokių programėlių naudingos ir tėvams, kurių mažieji dar tik pradeda naudotis išmaniaisiais. Jos leidžia ne tik sužinoti, kur jie yra, bet ir stebėti jų veiklą internete bei apsaugoti juos nuo netinkamos informacijos, apribojant tam tikras svetaines ar turinį“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kaip nustatyti savo telefono buvimo vietą?

Kiekvienam naudinga žinoti, kaip galima rasti pamestą telefoną. Pats paprasčiausias būdas sužinoti, kur šiuo metu yra jūsų telefonas – spustelėti šią nuorodą, jei reikia, prisijungti su „Google paskyra“ (esančia ieškomame telefone), o po to pasirinkti savo telefono pavadinimą.

Jei telefonas prijungtas prie interneto, atsivėrusiame lange iškart matysite telefono buvimo vietą.

„Vis dėlto jei tokiu būdu norite nustatyti savo „iPhone“ telefono buvimo vietą, prieš tai turite įsitikinti, kad jame įjungta funkcija „Find my iPhone“. Dėl šios priežasties nueikite į telefono nustatymus, spustelėkite savo vardą, „Find My“ ir įsitikinkite, kad funkcija „Find my iPhone“ yra aktyvuota. Jei ne – aktyvuokite“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Toliau, interneto naršyklėje atverkite https://www.icloud.com/find ir prisijunkite naudodami savo „Apple ID“ paskyrą.

Čia iš karto pamatysite savo įrenginio buvimo vietą. Norėdami rasti kitą įrenginį, ekrano viršuje spustelėkite „Visi įrenginiai“ (angl. All Devices) ir pasirinkite įrenginį.

Kaip nustatyti šeimos nario telefono buvimo vietą?

Programėlių, skirtų nustatyti ar su kitais dalintis savo buvimo vieta ‒ daugybė. Vis dėlto „Bitės Profai“ pristato ir rekomenduoja tą, kuria naudotis paprasta ir lengva kiekvienam.

„Norėdami su visa šeima dalintis savo „Android“ įrenginio buvimo vieta, pasinaudokite „Life360“ („Android“). Atsiųskite ją į visus telefonus, kuriuose norėsite matyti savo įrenginio buvimo vietą, ir atlikite toliau pateiktus žingsnius“, – sako A. Archangelskis.

Pirmiausia, programėlėje įveskite savo telefono numerį.

Tada – vardą, pavardę ir el. pašto adresą.

Susikurkite savo paskyros slaptažodį ir spustelėkite „Tęsti“ (angl. Continue).

Kai telefone iššoks žemiau esančioje nuotraukoje matomas langas, spustelėkite „Sukurti naują ratą“ (angl. Create a New Circle). Kituose įrenginiuose nedarykite nieko.

„Suteikite pavadinimą savo šeimos ratui. Pagrindinio telefono ekrane pasirodys specialus kodas, kurį turėsite įvesti kitų šeimos narių telefonuose . Iškart po to spauskite „Pateikti“ (angl. Submit) ir tęskite veiksmus šiuose telefonuose“, – nurodo „Bitės Profas“.

Spustelėkite „Prisijungti“ (angl. Join), nurodykite savo rolę šeimoje. Galite rinktis iš šių: mama (angl. Mom), tėtis (angl. Dad), sūnus / dukra / vaikas (Son / Daughter / Child), močiutė ar senelis (angl. Grandparent), partneris / sutuoktinis (angl. Partner / Spouse), draugas (angl. Friend) ir kita (angl. Other).

Po to galėsite pridėti nuotrauką, tačiau šis žingsnis nebūtinas, tad jį galite praleisti.

„Toliau suteikite programėlei visus prašomus leidimus. Prie kiekvieno jų spustelėkite „Įgalinti“ (angl. Enable), o iššokus prašymui pasiekti įrenginio vietovę, „Android“ telefonuose pasirinkite „Leisti visą laiką“, o „iPhone“ ‒ „Always Alow“. Tai reikalinga tam, kad programėlė galėtų tinkamai veikti“, – sako A. Archangelskis.

Jei teisingai aktyvavote prašomus leidimus, kitame lange ties vietos ir fizinės veiklos parinktimis matysite dvi varneles. Puslapio apačioje spustelėkite „Tęsti“ (angl. Continue).

Šeimos nario telefonas paruoštas – spustelėkite „Tęsti“ (angl. Continue).

„Imkitės veiksmų savo telefone. Iš pradžių pasirinkite, kas esate šeimoje, pridėkite nuotrauką arba spustelėkite „Praleisti“ (angl. Skip). Suteikite visus prašomus leidimus ir jei viską atlikote teisingai, kitą kartą atvėrę programėlę matysite žemėlapį ir visų savo šeimos narių telefonų buvimo vietas bei jų telefonų baterijų energijos likučius“, – pasakoja „Bitės Profas“.

Kaip stebėti šeimos narių „iPhone“ telefonų buvimo vietas be programėlių?

Tam, kad stebėtume šeimos narių, kurie naudoja „iPhone“ telefonus, buvimo vietas, nereikia siųstis jokių papildomų programėlių ‒ tokia funkcija „Apple“ gamintojo išmaniuosiuose jau įdiegta. Norėdami ją aktyvuoti, atidarykite telefono nustatymus.

Spustelėkite savo vardą ir „Dalijimasis su šeima“ (angl. Family Sharing).

Pasirinkite „Sukurkite savo šeimą“ (angl. Set Up You Family) ir jeigu šeimos narys yra netoliese – „Pakviesti asmeniškai“ (angl. Invite in Person).

„Įveskite savo šeimos nario „Apple ID“ paskyrą ir slaptažodį ir spustelėkite ekrano viršuje, dešinėje esančią parinktį „Toliau“ (angl. Next). Daugeliu atveju jums reikės įvesti papildomą kodą, kuris bus matomas šeimos nario telefono ekrane“, – aiškina A. Archangelskis.

Prisijungę sėkmingai, telefono ekrane matysite žemiau esančioje nuotraukoje matomą vaizdą.

Po to atlikite veiksmus šeimos nario, kurio telefoną norėsite stebėti, įrenginyje. Spustelėkite „Buvimo vietos bendrinimas“ (angl. Location Sharing). Tuomet – „Nustatyti vietos bendrinimą“ (angl. Set Up Location Sharing).

„Norėdami savo šeimos nariams pranešti, kad bendrinate su jais savo buvimo vietą, galite išsiųsti jiems žinutę. Toliau norint pamatyti savo šeimos narių buvimo vietą, atverkite „Find My“ programėlę. „iOS 13“ ir naujesnėse versijose, programėlė jau bus įdiegta. Jei norite sužinoti savo operacinės sistemos versiją, atidarykite telefono nustatymus, spustelėkite „Bendri“ (angl. General) ir „Apie“ (angl. About)“, – sako „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Atvėrę programėlę, ekrano apačioje esančią pilką juostelę vilkite į viršų ir spustelėkite ant šeimos nario, kurio buvimo vietą norite matyti. Iškart po to šią informaciją pamatysite žemėlapyje. Tuo metu kitas šeimos narys taip pat galės matyti jūsų buvimo vietą.

Kaip nustatyti vaiko telefono buvimo vietą?

Yra ne vienas sprendimas, kaip galima stebėti vaiko telefono buvimo vietą. Išmaniųjų įrenginių ekspertai rekomenduoja naudoti „Google“ sukurtą programėlę ‒ „Google Family Link“. Tiesa, ji turi ir daugiau privalumų, apie kurias sužinoti galite kitame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Iš pradžių įsidiekite programėlę „Google Family Link tėvams“ („Android“), („iOS“)  savo ir vaikų „Google Family Link vaikams ir paaugliams “ („Android“) telefonuose.

Tiek savo, tiek ir vaiko telefono atvėrę programėlę, matysite žemiau pateiktose nuotraukose matomą vaizdą. Spustelėkite mėlyną mygtuką telefono ekrano apačioje.

„Tuomet vaiko telefone bus prašoma įvesti sąrankos kodą. Savo telefone spustelėkite, kad esate pasiruošęs. Patvirtinkite, kad vaikas turi „Google“ paskyrą ir spustelėkite „Kitas“, – aiškina A. Archangelskis.

Vaiko telefone įveskite savo įrenginio ekrane matomą kodą. Vėliau savo telefono ekrane pamatysite užklausą, ar tai yra paskyra, kurią norite prižiūrėti. Jei taip, patvirtinkite ir spustelėkite „Prisijungti“.

Toliau atlikite veiksmus vaiko telefone. Iš pradžių matysite, kokius veiksmus galėsite stebėti vaiko telefone.

Tuomet suteikite leidimą kitam telefonui stebėti vaiko įrenginio priežiūrą. Patvirtinkite leidimą dar kartą ir spustelėkite „Kitas“.

Suteikite pavadinimą vaiko įrenginiui.

Taip pat galite išjungti programėles, kuriomis jūsų vaikas negalės naudotis. Spustelėkite „Kitas“.

„Galite nustatyti ir filtrus suaugusiems. Pasirinkus „Naudoti numatytąją tėvų kontrolę“, vaikas negalės naršyti suaugusiems skirtose svetainėse. Norėdami suteikti vaikui mažiau apibojimų, spustelėkite „Tinkinti tėvų kontrolę“, – sako „Bitės Profas“.

Vėliau savo įrenginio ekrane matysite pranešimą, kad vaiko įrenginys paruoštas prižiūrėti. Spauskite „Tęsti“.

Atvėrę programėlę „Family Link“ savo telefone, matysite žemiau esančiose nuotraukose matomą vaizdą. Norėdami stebėti savo vaiko telefono buvimo vietą, po užrašu „Vietovė“, spustelėkite įdiegimo mygtuką.

Spauskite „Įjungti“ ir „Gerai“.

Nuo šiol bet kada atvėrę programėlę savo telefone, galėsite matyti vaiko telefono buvimo vietą. Vis tik svarbu paminėti, kad tiek jūsų, tiek vaiko telefone turi būti įjungtas internetas.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: