Testas: ar gerai pažįstate socialinius tinklus?

Socialiniais tinklais naudojamės kasdien – nuo bendravimo „Facebook“ iki sparčiai populiarėjančio „TikTok“. Daugelis tikrai prisimins ir senesnius socialinius tinklus, kurie buvo populiarūs anksčiau, tačiau šiandien užleido vietą kitiems. Kita vertus, nors socialinius tinklus įsijungiame kasdien, ar tikrai pažįstame juos taip gerai, kaip mums atrodo? Šį kartą „Bitės Profai“ parengė testą, kuris patikrins jūsų žinias apie socialinius tinklus.
 
„Kartais pasitaiko tokių situacijų, kai suprantame, kad mažai ką žinome netgi apie tai, kuo tenka naudotis kasdien. Net jei gerai išmanome sudėtingesnes socialinių tinklų funkcijas, gali būti, kad nežinome visai paprastų, bet netikėtų ir įdomių faktų apie juos. Būna ir taip, kad esame įsitikinę, jog tikrai žinome, pavyzdžiui, apie socialinius tinklus viską, tačiau paaiškėja, kad klydome ar žinojome netikslią informaciją. Taigi, jei manote, kad esate socialinių tinklų ekspertas, priimkite šį mūsų iššūkį“, – sako „Bitės Profas“ Karolis Špiliauskas ir kviečia pasitikrinti savo žinias šiame teste.
 
Testą sudaro 10 klausimų. Atlikite jį ir išsiaiškinkite, ar apie socialinius tinklus žinote viską. Jei žinosite ne viską, tuomet tikrai praplėsite savo žinias:

 

 

 

„Facebook“ socialinis tinklas veikti pradėjo 2004 m. Bet visiems norintiems prieinamas jis tapo tik 2006 m. Iki tol juo naudotis galėjo tik tam tikra žmonių grupė. Kokia?

 

Socialinis tinklas, kurio logotipą matote, 2016 m. pradėjo veikti Kinijoje, o nuo 2017 m. juo naudotis galėjo ir likęs pasaulis. Dabar tai vienas populiariausių socialinių tinklų pasaulyje. Kaip vadinasi šis socialinis tinklas?

 

Į socialinių tinklų pasaulį žengti bandė ir „Google“. Tačiau šios bendrovės sukurtam socialiniam tinklui taip ir nepavyko išpopuliarėti tiek, kiek tikėjosi kūrėjai, ir galiausiai jis buvo uždarytas. Kaip vadinosi tas socialinis tinklas? 

 

Socialinis tinklas, kurio logotipą matote, pradėjo savo veiklą 2011 m. Tada jis vadinosi „Picaboo“. O kaip šis socialinis tinklas vadinasi dabar?

 

„Twitter“ socialinis tinklas pasižymi itin ribotu simbolių, kuriuos vartotojas privalo sutalpinti į „Twitter“ žinutę, skaičiumi. Kiek simbolių daugiausia gali būti vienoje „Twitter“ žinutėje?

 

Socialinis tinklas, kurio logotipo dalį matote, yra skirtas profesinių ryšių mezgimui, darbo ar darbuotojų paieškai. Koks yra pilnas šio socialinio tinklo pavadinimas?

 

Socialinis tinklas „MySpace“, kuris 2005-2008 m. buvo populiariausias pasaulyje, padėjo garsėti tam tikros srities menininkams. Milijonai šios srities menininkų, pradedančiųjų ir profesionalų, kėlė savo kūrybą į „MySpace“, dalis jų socialinio tinklo dėka tapo žymūs visame pasaulyje. Kokie menininkai tai buvo?

 

Lietuviškas socialinis tinklas One.lt kadaise buvo vienas populiariausių socialinių tinklų Lietuvoje. Šio tinklo vartotojai galbūt prisimins anglišką šūkį, kurį buvo galima išvysti atsidarius šio socialinio tinklo pradinį puslapį po jo logotipu. Koks tai buvo šūkis?

 

Populiariausia visų laikų nuotrauka „Instagram“ socialiniame tinkle gerokai skiriasi nuo daugelio šiame tinkle esančių nuotraukų. Kas užfiksuota šioje nuotraukoje?

 

Kaip vadinasi „Facebook“ priklausantis dar vienas socialinis tinklas, skirtas įmonėms ir jų darbuotojų vidiniam bendravimui, taip pat komunikacijai su klientais?

 

 

Galėjote pasirodyti ir geriau! Bet tikimės, kad sužinojote šį tą naujo.

 

 

Neblogas pasirodymas, bet dar galite tobulėti!

 

 

Geras pasirodymas!

 

 

Teisingai atsakėte į beveik visus klausimus!

 

 

Į visus klausimus atsakėte teisingai! Sveikiname!


Jei apie socialinius tinklus ar išmaniuosius įrenginius norite sužinoti daugiau, pagalbos visada galite kreiptis į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“. Nepriklausomai nuo jūsų naudojamo tinklo, jie bet kada patars, atsakys į rūpimus klausimus ir padės išmaniosiomis technologijomis naudotis lengviau. Daugiau įdomių testų, naudingų podkastų ar netikėtų patarimų bei naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje.