Kaip atnaujinti telefone esančias programėles?

Kai esame telefone įpratę nuolat naudotis mobiliosiomis programėlėmis, sutrikęs jų veikimas gali būti labai nesmagi patirtis. Tokiu atveju dažnai padeda reguliarus programėlių atnaujinimas. Jie reikalingi ir tam, kad būtų pašalintos spragos, atlikti reikalingi pakeitimai ir gautume daugiau galimybių bei funkcijų. Detalia instrukcija, kaip atnaujinti programėles, dalijasi „Bitės Profai“.
 
Taip lengviau: greitasis skaitymas
  • Programėlių atnaujinimai reikalingi tam, kad būtų pašalintos spragos, atlikti reikalingi pakeitimai ir vartotojai gautų daugiau galimybių bei funkcijų
  • Programėles galima atnaujinti visas kartu arba kiekvieną atskirai
  • Norint nepamiršti reguliariai atnaujinti programėles, galima aktyvuoti automatinį programėlių atnaujinimo režimą

Daugiau apie tai, kaip atnaujinti telefone esančias programėles, sužinokite toliau skaitydami šį straipsnį.

„Programėlių gamintojai visuomet stengiasi patobulinti programėlių funkcionalumą, kad suteiktų vartotojams daugiau galimybių ir komforto. Todėl reguliariai atnaujindami programėles, užtikrinsite sklandų jų veikimą, pasieksite naujausias funkcijas ir, žinoma,išvengsite saugumo spragų“, – sako „Bitės Profė“ Agnė Adomaitytė.

Kaip programėles atnaujinti „Android“ telefone?

Norėdami atnaujinti telefone esančias programėles, iš pradžių atverkite „Google Play“ parduotuvę ir ekrano dešinėje pusėje viršuje spustelėkite pagal el. pašto adresą sugeneruotas raides arba profilio nuotrauką.

kaip-atnaujinti-programas-telefone-1

„Pasirinkite „Programų ir įrenginio tvarkymas“ ir „Atnaujinti viską“, jei norite atnaujinti visas aplikacijas vienu metu. O tam, kad atnaujintumėte tik konkrečias programėles, spustelėkite „Žr. išsamią informaciją“ ir atsivėrusiame sąraše prie norimos programėlės spustelėkite „Atnaujinti“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertė.

kaip-atnaujinti-programas-telefone-2

Rekomenduojama programėles atnaujinti reguliariai – taip sumažinama įvairių spragų rizika, atliekamos reikalingos korekcijos, pakeičiami nustatymai. Todėl jomis tampa daug lengviau ir patogiau naudotis.

Ekspertė akcentuoja, kad pastebėję jog telefone esančios programėlės neveikia arba veikia netinkamai, pirmiausia reikėtų patikrinti, ar nėra galimų atnaujinimų. Jei telefone turite nenaudojamų programėlių, jas visuomet rekomenduojama ištrinti, o prireikus, atsisiųsti iš naujo.

„Norėdami nepamiršti laiku atnaujinti programėlių, galite aktyvuoti automatinį programėlių atnaujinimo režimą. Tą padarysite atvėrę „Google Play“ parduotuvę, spustelėję ekrano dešinėje pusėje viršuje pagal el. pašto adresą sugeneruotas raides arba profilio nuotrauką ir pasirinkę „Nustatymai“. Atsivėrusiame lange pasirinkite „Tinklo nuostatos“, „Automatinis programų atnaujinimas“ ir pažymėkite, ar norėsite, kad programėlės būtų atnaujintos, naudojant mobiliuosius duomenis ar „Wi-Fi“ ryšį“, – sako „Bitės Profė“.

kaip-atnaujinti-programas-telefone-3
 

Kaip programėles atnaujinti „iPhone“ telefone?

Tam, kad atnaujintumėte programėles „iPhone“ telefone, iš pradžių atverkite „App Store“ parduotuvę ir spustelėkite ekrano viršuje, dešinėje pusėje esančią nuotraukos ikonėlę.

kaip-atnaujinti-programas-telefone-4

„Atsivėrusiame lange matysite visų telefone esančių programėlių sąrašą. Norėdami atnaujinti visas programėles vienu metu, spustelėkite „Atnaujinti viską“ (angl. Update All), o konkrečioms programėlėms – ties pavadinimu esančią parinktį „Atnaujinti“ (angl. Update). Rekomenduoju programėles atnaujinti reguliariai, nes taip bus atlikti svarbūs pakeitimai, reikalingi sklandžiam jų veikimui“, – pažymi A. Adomaitytė.

kaip-atnaujinti-programas-telefone-6

Taigi, pastebėję, kad telefone esančios programėlės nebeveikia ar veikia netinkamai, pirmiausia patikrinkite – galbūt jas galima atnaujinti. 

„Bitės Profė“ teigia, kad „iOS“ operacinės sistemos įrenginiuose taip pat galite aktyvuoti automatinį programėlių atnaujinimo režimą. Tą padarysite atvėrę telefono nustatymus, spustelėję „App Store“ ir skiltyje „Automatiniai atnaujinimai“ (angl. Automatic Downloads) aktyvavę „Programėlių atnaujinimai“ (angl. App Updates). Čia taip pat galėsite pasirinkti, ar norite, kad programėlės būtų atnaujinamos ir naudojant mobiliuosius duomenis ar tik „Wi-Fi“.

kaip-atnaujinti-programas-telefone-7

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.