Kaip pirmą kartą nustatyti naują „Android“ telefoną?

Iš dėžutės išpakavę naują „Android“ telefoną dar negalėsite juo įprastai naudotis, nes turėsite atlikti pirminį mobiliojo nustatymą. Tai nesudėtingi žingsniai, kuriuos atliksite per 10-30 minučių priklausomai nuo to, ar perkelsite duomenis iš senojo įrenginio. Tam, kad nustatymas įvyktų sklandžiai, „Bitės Profas“ Andrius parengė instrukciją, tinkančią visiems „Android“ išmaniesiems.
 
Taupydami Jūsų laiką, kviečiame su pranešimo turiniu susipažinti lengviau:
  • Pasirūpinkite, kad prieš telefono nustatymą baterija būtų įkrauta bent 50 proc.
  • Jūsų nustatyta kalba bus naudojama telefono meniu ir programėlėse, kurios pasirinktą kalbą palaiko
  • Atkursite atsarginę duomenų kopiją naujame telefone, kai prijungsite asmenines paskyras
  • Pasirinkite priimtiną ekrano užrakinimo būdą ir sugalvokite pakankamai sudėtingą PIN kodą arba slaptažodį


„Dažniausiai nauji mobilieji jau būna šiek tiek įkrauti. Visgi pasitaiko atvejų, kai telefonai nebūna įkrauti, todėl prieš atliekant pirmąjį nustatymą naudinga bateriją įkrauti bent 50 proc. tam, kad neišsikrautų nustatymo eigoje“, – įspėja „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.

Kokius žingsnius reikia atlikti pirmą kartą nustatant „Android“ telefoną?

Įdėti SIM kortelę

ideti-sim-kortele
 
Ji reikalinga dėl mobiliojo ryšio ir interneto tam, kad galėtumėte atlikti visus tolimesnius veiksmus. Jei pasiekiate pakankamai stiprų WI-FI ryšį, SIM kortelę galite įdėti ir šiek tiek vėliau. Ji įstatoma pasinaudojant specialia telefono komplektacijoje pridėta adatėle. Šiais įrankiais atidaromas mobiliojo korpuse esantis SIM kortelės „stalčiukas“. Tiesa, ne visuose telefonuose SIM kortelė dedasi tokiu būdu, tad apie tai ieškokite daugiau informacijos išmaniojo instrukcijoje.

Jeigu norite sužinoti kaip išjungti SIM kortelės PIN kodą, skaitykite šį „Bitės Profų“ straipsnį.

Pasirinkite kalbą

pasirinkite-kalba
 
Kai įjungsite naują telefoną, pirmiausia turėsite nustatyti kalbą. Ji bus naudojama telefono meniu ir visose programėlėse, kuriose jūsų pasirinkta kalba palaikoma. Visada galėsite pakeisti kalbą telefono nustatymuose. Kaip pakeisti mobiliojo kalbą, pasakojame šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Prijunkite WI-FI

prijunkite-wifi
 
Jei mobiliojo ryšio plane interneto duomenų kiekis mažas, galite prijungti naują telefoną prie WI-FI ryšio. Jis leis atsiųsti naujausius programinės įrangos atnaujinimus, atsarginę duomenų kopiją.

Prijunkite paskyras ir perkelkite duomenis

prijunkite-paskyras
 
Visuose „Android“ telefonuose naudojama „Google“ paskyra, o kai kuriuose papildomai ir gamintojo paskyra. Prijunkite „Google“, „Samsung“ ar „Huawei“ paskyras tam, kad galėtumėte greičiau nustatyti naują įrenginį, atkurti atsarginę duomenų kopiją arba perkelti duomenis ir programėles, sinchronizuoti nustatymus iš ankstesnio įrenginio. Kaip atkurti atsarginę duomenų kopiją ir perkelti duomenis iš senojo telefono, skaitykite šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

Pasirūpinkite ekrano užraktu

ekrano-uzraktas
 
Pasirinkite ekrano užrakto būdą, kuriuo apsaugosite įrenginį. „Android“ mobiliuosius galima užrakinti bent keturių skaičių PIN kodu, slaptažodžiu arba šablonu – sujungiama linija devynių taškų kvadrate. Dauguma įrenginių turi ir piršto atspaudo jutiklį bei veido atpažinimo funkciją. Šios savybės leidžia atrakinti įrenginį greičiau ir paprasčiau. Daugiau apie ekrano užrakinimo būdus pasakojame šiame „Bitės Profų“ straipsnyje.

BITĖ | PROFAI salonuose

Šią instrukciją parengė išmaniųjų įrenginių ekspertai – BITĖS Profai. Jie kasdien rūpinasi, kad platformoje bite.lt/profai sužinotumėte visas technologijų naujienas ir patarimus. Norite su BITĖS Profais pasitarti gyvai? O gal laužote galvą, kaip pakeisti savo išmaniojo įrenginio nustatymus? Užsukite į didžiųjų miestų BITĖS salonus, nes BITĖS Profai padeda visų operatorių klientams, o BITĖS klientams - nemokamai.