Kaip įdiegti lietuvių kalbą „Samsung“ telefone?

Jei nebenorite rašyti be taisyklingų lietuviškų raidžių, o naršant telefone, kyla problemų suprasti užsienio kalba parašytus žodžius, galite pasikeisti sistemos ar klaviatūros kalbą. Kaip tai padaryti, pataria „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Sistemos kalbą pakeisite telefono nustatymuose
  • Nustatyti klaviatūros kalbą galima dviem būdais: paspaudus nustatymų ikonėlę klaviatūroje arba telefono nustatymuose
  • Paskutinis žingsnis prieš pradedant naudoti lietuvių kalbą – perbraukti pirštu iš kairės į dešinę (ar atvirkščiai) per tarpo klavišą

„Dalis mūsų esame įpratę pranešimus rašyti be lietuviškų raidžių, tačiau iki tol, kol juos reikia išsiųsti darbo vadovui ar universiteto dėstytojui. Taip pat ir su telefono sistemos kalba – nors ir gebame suprasti užsienio kalba parašytus žodžius, dalis mūsų kaskart pasiėmę į rankas telefoną, mieliau skaitome lietuviškai. Kad nereikėtų ilgai naršyte internete ar telefone bandant išsiaiškinti, kaip pakeisti kalbą į lietuvių, patarsime, kaip tai padaryti“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip pakeisti telefono sistemos kalbą?

Norėdami pakeisti telefono kalbą į lietuvių, pirmiausia atverkite nustatymus (angl. Settings), spustelėkite „Bendrasis valdymas“ (angl. General Management), o po to – „Kalba ir įvestis“ (angl. Language and input). Čia pasirinkite „Kalba“ (angl. Language) ir – „Pridėti kalbą“ (angl. Add language).

„Sąraše suraskite lietuvių ar kitą norimą kalbą, spustelėkite pavadinimą ir ekrane iššokus užklausai, pasirinkite „Nustatyti kaip numatytąją“ (angl. „Set as default). Iškart po to telefone atsiras lietuvių kalba“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Kaip pridėti ar pakeisti klaviatūros kalbą?

Paprasčiausias būdas klaviatūroje įvesti lietuvių kalbą – spustelėti nustatymų ikonėlę. Taip atvesite klaviatūros nustatymus – čia pasirinkite „Kalbos ir tipai“.

Toliau spustelėkite „Tvarkyti įvesties kalbas“ ir iš sąrašo pasirinkite ir aktyvuokite lietuvių kalbą. Tuomet norint pradėti naudoti lietuvių kalbą, užteks perbraukti pirštu iš kairės į dešinę (ar atvirkščiai) per tarpo klavišą ir pakeisti kalbą“, – aiškina M. Vrubliauskas.

Jei atvėrę klaviatūrą nematote nustatymų ikonėlės, atverkite telefono nustatymus, pasirinkite „Bendrasis valdymas“, po to – „Kalba ir įvestis“.

Čia, ties užrašu „Numatytoji klaviatūra“, matysite, kokia klaviatūra jūsų telefone yra numatytoji. Spustelėkite „Ekrano klaviatūra“ ir čia taip pat pasirinkite numatytąją klaviatūrą. Šiuo atveju tai – „Samsung klaviatūra.

„Taip atversite klaviatūros nustatymus, kur pasirinkite „Klaviatūros tipai“ ir spustelėkite „Tvarkyti įvesties kalbas“. Čia matysite kalbų sąrašą – raskite ir aktyvuokite lietuvių kalbą. Toliau, norėdami pradėti naudoti lietuvių kalbą, perbraukite pirštu iš kairės į dešinę (ar atvirkščiai) per tarpo klavišą ir taip pakeisite kalbą“, – sako „Bitės Profas“.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: