Kaip prisijungti prie „Wi-Fi“ telefone?

Belaidis interneto ryšys („Wi-Fi“) mums leidžia naudotis internetu be jokių laidų. Daugelis šiuo belaidžiu internetu naudojasi ne tik namuose, bet, tarkime, ir sėdint jaukioje kavinėje ar laukiant skrydžio oro uoste. Visgi norint pasimėgauti šiais ir kitais „Wi-Fi“ privalumais, iš pradžių reikės prie jo prisijungti. Kaip tai padaryti, pasakoja „Bitės Profai“.

Taip lengviau: greitasis skaitymas

  • Prie „Wi-Fi“ prisijungsite telefono nustatymuose arba greitajame meniu spustelėję ant belaidžio interneto simbolio
  • Prisijungti prie „Wi-Fi“ galite nuskenavę telefonu QR kodą
  • Telefonas gali automatiškai prisijungti prie netoliese esančių „Wi-Fi“ tinklų, prie kurių buvote prisijungę anksčiau

„Šiandieniniame pasaulyje telefonas be interneto yra kaip televizorius su keliais pagrindiniais kanalais – naudotis gali, bet labai greitai nusibosta. Tuo metu internete atsiveria daug ryškesnis ir įdomesnis pasaulis, į kurį pasinerti galite naudojant mobiliuosius duomenis, arba belaidį „Wi-Fi“ ryšį. Jis itin praverčia turintiems ribotą duomenų kiekį, o įsiminę kelis pagrindinius žingsnius, ryšį telefone aktyvuosite trumpiau nei per minutę“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas.

Kaip prisijungti prie „Wi-Fi“ „Android“ telefone?

Pirmiausia atidarykite telefono nustatymus, pasirinkite „Ryšiai“, aktyvuokite „Wi-Fi“ ryšio funkciją ir spustelėkite ant pačios šios parinkties pavadinimo.

„Čia rasite visų prieinamų „Wi-Fi“ tinklų sąrašą. Pasirinkite jums reikalingą ir spustelėkite „Jungtis“. Taip pat galite aktyvuoti automatinio pakartotinio prisijungimo funkciją. Tai reiškia, kad telefonas įsimins „Wi-Fi“ tinklo slaptažodį ir kiekvienąkart jums būnant netoliese, prisijungs automatiškai. Prisijungę prie „Wi-Fi“ tinko, spustelėkite nustatymų simbolį. Čia rasite papildomų funkcijų ar galėsite deaktyvuoti automatinio pakartotinio prisijungimo funkciją“, – pasakoja „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.

Čia taip pat galite spustelėti „Pamiršti tinklą“, jei manote, kad ateityje tuo „Wi-Fi“ nenorėsite naudotis. Pasirinkę „QR kodas“, galėsite išsaugoti pasirinkto „Wi-Fi“ tinklo duomenis, o tai reiškia, kad vėliau QR kodą galėsite parodyti kitiems asmenims, kurie nuskenavę kodą, galės prisijungti prie belaidžio interneto ryšio net ir be slaptažodžio.

Jei ant maršrutizatoriaus yra QR kodas, prie „Wi-Fi“ tinklo galite prisijungti tiesiog nuskenavę jį telefono kamera. Taip pat atvėrę „Wi-Fi“ nustatymus ir spustelėję ekrano viršuje esantį QR kodo simbolį. Daugiau apie QR kodo skenavimą ir jam skirtas programėles skaitykite čia.

„Wi-Fi“ nustatymų viršuje spustelėję tris taškelius ir pasirinkę „Išplėstiniai“, atversite papildomą meniu. Čia rasite tokias parinktis, kaip, pavyzdžiui, „Įjungti mobiliuosius duomenis“. Tai reiškia, kad kai bevielis interneto ryšys lėtas ar nestabilus, telefone automatiškai įsijungs mobilieji duomenys. Visgi būkite atsargūs naudodamiesi šia funkcija. Ypač, jei turite ribotą mobiliųjų duomenų kiekį ar esate užsienyje“, – pastebi „Bitės Profas“.

Pasirinkus „Įjungti „Wi-Fi“ automatiškai“, įrenginys automatiškai prisijungs prie bevielio interneto ryšio, kurio naudojotės anksčiau ir kurio slaptažodį esate išsaugoję telefone. „Wi-Fi“ energijos taupymo režimas taupys telefono baterijos sąnaudas, todėl įrenginys neieškos naujų „Wi-Fi“ tinklų, prie kurių galėtų prisijungti.

„Norėdami prisijungti prie „Wi-Fi“ tinklo, prie kurio buvote prisijungę anksčiau, tiesiog aktyvuokite „Wi-Fi“ ryšį telefone. Tą padarysite greitajame meniu, kurį atversite pabraukę ekraną pirštu iš viršaus į apačią“, – pataria M. Vrubliauskas.

Kaip prisijungti prie „Wi-Fi“ „iPhone“ telefone?

Pirmiausia atverkite telefono nustatymus ir pasirinkite „Wi-Fi“.

Iškart pamatysite „Wi-Fi“ tinklų, prie kurių galite prisijungti, sąrašą. Išsirinkite reikalingą, įveskite slaptažodį ir spustelėkite „Prisijungti“ (angl. Join).

„Prie prisijungto „Wi-Fi“ tinklo spustelėję „i“, rasite tinklo informaciją ir galėsite įjungti ar išjungti automatinį prisijungimą prie tinklo (angl. Auto Join). Tai reiškia, kad ateityje, jums būnant netoliese, įrenginys prie šio „Wi-Fi“ prisijungs automatiškai. Čia taip pat galite spustelėti „Pamiršti šį tinklą“ (angl. Forget this network“), jei galvojate, kad ateityje daugiau nenorėsite prie jo jungtis“, – paaiškina M. Vrubliauskas.

Dar paprastesnis būdas prisijungti prie „Wi-Fi“, naudojant QR kodą. Tokiu atveju užtenka telefono kamera nuskenuoti kodą, spustelėti belaidžio interneto tinklo pavadinimą ir prisijungti (angl. Join). Slaptažodžio įvesti nebereikia.

Norėdami prisijungti prie išsaugoto belaidžio interneto tinklo, aktyvuokite „Wi-Fi“ režimą telefoną. Tą galite padaryti nuo ekrano viršaus braukdami pirštu žemyn arba nuo ekrano apačios aukštyn (priklausomai nuo „iPhone“ telefono modelio) ir atsivėrusiame greitajame meniu spustelėję belaidžio interneto simbolį.

Dalinkis straipsniu:

Gaukite pasiūlymą

Mane domina: